Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie


Największa masakra u nidali to te pułapki pieprzone. No na serio, 12 sekund wykrywania, nie ma limitu, 20% shredu resistów na 1 poziomie to jest jakiś żart... żaden innym champion nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro wchodzi patch 3.14. Mam nadzieję, ze WW i GP się sprawdzą w nowej jungli ;p Tylko kiedy ja te wszystkie gry ogarnę, AC4 premiera jutro też, chyba trzeba będzie SR4 odłożyć na kiedy indziej =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 13:38, Ecko09 napisał:

Jutro wchodzi patch 3.14. Mam nadzieję, ze WW i GP się sprawdzą w nowej jungli ;p Tylko
kiedy ja te wszystkie gry ogarnę, AC4 premiera jutro też, chyba trzeba będzie SR4 odłożyć
na kiedy indziej =/

Tyle grasz juz w lola i nie widzisz, ze gp ani ww nie beda dobrymi junglerami? Ich clear speed jest marny, ganki sa conajwyzej przecietne, a junglerzy wcale wiecej golda dostawac nie beda. Nie w takiej ilosci zeby to cokolwiek zmienialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gp nie jest zły tak naprawdę, dużo lepszy od ww na pewno. Lepsze ganki, globalne ulti, buff dla drużyny, w late game robisz za tanka. Nie ma szału, ale w miarę działa, normale na pewno można trzaskać z powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 20:27, Budo napisał:


Gp nie jest zły tak naprawdę, dużo lepszy od ww na pewno. Lepsze ganki,


jakie ganki? :OOOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 15:31, Yawei napisał:

Tyle grasz juz w lola i nie widzisz, ze gp ani ww nie beda dobrymi junglerami? Ich clear
speed jest marny, ganki sa conajwyzej przecietne, a junglerzy wcale wiecej golda dostawac
nie beda. Nie w takiej ilosci zeby to cokolwiek zmienialo


Hmm, z ciekawości, co teraz najbardziej opłacalne do jungli będzie?

Kolega od dawna gra tylko Alistarem jak idzie do lasu i nieźle mu idzie, za to spotyka się z komentarzami od nowszych graczy ''wtf ali jungle?'' xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 20:31, sinir napisał:

jakie ganki? :OOOOO


Są przyzwoite. Gp to jeden z moich najstarszych championów, gram nim od jakichś 3 lat i zawsze chodziłem do dżungli, ewentualnie support. Działa. Masz aoe speed buffa i slowa, który jest targeted, więc zawsze wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 20:35, Nephren-Ka napisał:

> Tyle grasz juz w lola i nie widzisz, ze gp ani ww nie beda dobrymi junglerami? Ich
clear
> speed jest marny, ganki sa conajwyzej przecietne, a junglerzy wcale wiecej golda
dostawac
> nie beda. Nie w takiej ilosci zeby to cokolwiek zmienialo

Hmm, z ciekawości, co teraz najbardziej opłacalne do jungli będzie?

Kolega od dawna gra tylko Alistarem jak idzie do lasu i nieźle mu idzie, za to spotyka
się z komentarzami od nowszych graczy ''wtf ali jungle?'' xD

Jungle? Obecnie Jarvany, Lee Siny, Vi, Elise. To chyba najpopularniejsze picki.
Dalej mamy wszelkie rammusy, nunu etc.
Ali od nerfów nie jest już taki dobry. Może się udać kiedy zrobimy kilka porządnych ganków ale ogarnięty przeciwnik zje nas w jungli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 20:35, Nephren-Ka napisał:

Hmm, z ciekawości, co teraz najbardziej opłacalne do jungli będzie?

Kolega od dawna gra tylko Alistarem jak idzie do lasu i nieźle mu idzie, za to spotyka
się z komentarzami od nowszych graczy ''wtf ali jungle?'' xD

Prawda jest taka, ze najlepszy junglerzy wciaz beda takimi supportami, bo gdy nie ma presji, to przeciwnik robi co chce i lejny zaczynaja przegrywac. Dobre bedzie zapewne to co akurat bedzie pasowalo do mety, teraz przez chwile byla popularna vi, wczesniej j4 itd. Nie warto sie spodziewac ze jakikolwiek jungler ktory nie moze zrobic dobrego ganka przed lvlem 6 bedzie mial sens, a co dopiero taki ktory z jungli sie nie wynurzy przez 20 minut. Jungla wciaz daje mniej golda, zbudowanie wriggla ktory zwieksza golda o te 40% kosztuje 1800, a jest to item ktory nie daje prawie zadnych statow sam w sobie (zeby na lane nie budowac), wiec ten czas siedzienia w dzungli jeszcze sie przedluzy zeby sie zwrocilo.

Ja wciaz uwazam ze ustawienie 2/1/2 jest bardzo dobre, i prawdopodobnie moze byc nawet lepsze w momencie kiedy zostana wprowadzone nowe itemy do golda. Jedna osoba by wciaz wziela smite, zrobila buffa z druga i by potem zaczeli duo lane jakims dobrym combo zeby zniszczyc przeciwnika. Drugie duo z midem moze zrobic drugiego buffa i zdobyc expa co tez daje przewage na lane. Przeciwny jungler bedzie zmuszony pomagac matchupowi 1v2, a zapewne nie bedzie mial takiej synergii na lane jak specjalnie dobrane duo wczesniej. Juz teraz ta strategia jest bardzo dobra, gdy musze grac junglerem czasami biore sone ze smitem, biore buffa i po prostu ide na solo lane zonowac przeciwnika od expa i farmy. Z nowymi itemami bede mial jeszcze wiecej golda, wiec zakladam ze bedzie to jeszcze lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 16:48, Budo napisał:

Największa masakra u nidali to te pułapki pieprzone. No na serio, 12 sekund wykrywania,
nie ma limitu, 20% shredu resistów na 1 poziomie to jest jakiś żart... żaden innym champion
nie ma czegoś takiego.


No i doczekałeś się.
Trapy skrócone do 8 sekund i dzida będzie obliczana z miejsca, z którego została rzucona a nie z miejsca, w którym aktualnie jest kicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 20:56, Yawei napisał:

Ja wciaz uwazam ze ustawienie 2/1/2 jest bardzo dobre /ciach/


Hmm, a taki zestaw dwóch postaci na topa? Co się teraz dobrze sprawdza?(wiem, że to od sytuacji też pewnie zależy, ale nie mówimy tu o rankedach w jakiś diamentach, tylko noobskich normalach ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 22:50, sirufok napisał:

No i doczekałeś się.


No i dobrze, jeszcze limit 3 pułapek niech zrobią i hej. Shreda można przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 22:24, Ecko09 napisał:

Właściwie rework Soraki i jeszcze więcej zmian na supportach, ciekawe jak to wyjdzie w praniu.


EDIT: Budo po 5-6 nerfie Zyra już raczej wypadnie z obiegu w porównaniu z resztą w nowym sezonie, więc jestem niepocieszony, cóż dalej pozostaje Leona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nawet nie chodzi o to, żeby koniecznie ta dwójka była na topie. Można dać typowego Marksmana z Supportem na mida, gdzie zjedzą przeciwnika (szczególnie skuteczne, gdy oponent ma słabe early i/lub autoatak bez zasięgu). "Bota" z "topem" też można zamienić i ustawić w obu przypadkach 1v2 - przydatne, jeśli wrogi top potrzebuje się nafarmić, żeby coś robić w late, na przykład Nasus albo Jax, a na bota dać coś, co sobie poradzi w 1v2.
Jeśli chodzi o ten drugi lane dwuosobowy, to ogólnie dobrze jest mieć masę CC (ta opcja chyba skuteczniejsza na bocie, bo tymi stunami można wyłączyć i zwykle ubić wrogiego Marksmana) albo jakiś fajny poke/harrass (to bardziej na topa), żeby zone''ować. W pierwszym przypadku doskonale spisuje się Annie z Leoną (Jawej potwierdzi) - jak się wszystko ładnie zgra, to można mieć 4-5 sekund stuna, co wrogiego Marksmana/Supporta zmasakruje. :P Innym, bardziej popularnym połączeniem jest Panth + J4. Jeśli o drugą opcję chodzi, to w sumie nie wiem, ale na przykład można tego Marksmana z Supportem dać na topa (wtedy na midzie typowe 1v1) - tutaj się fajnie Cait z Threshem spisują, zresztą na midzie też to świetnie działa.
Trzeba poczekać na odpowiedź Jaweja, on zapewne zaprezentuje więcej przykładów - ja się aż tyle nad tym nie zastanawiałem/nie testowałem różnych opcji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować