Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2014 o 21:05, Markush napisał:

z S4 do S2 żeby później mieć powtórke ale w drugi stronę 10-15 lose streak i degrad
-2

Dnia 22.06.2014 o 21:05, Markush napisał:

O totototo. To jest właśnie znak, że jesteś tam gdzie powinieneś.



Czy ja wiem, ja w sezonie 3 latałem tak samo, tyle że w goldzie, a jednak udało mi się przebić i skończyłem w... P1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wygranie linii to nawet nie jest połowa sukcesu. Jasne, że to pomoże, ale nie zapewni wygranej.
Jeszcze przeanalizuj to co napisałeś wcześniej. Jeżeli ktoś, kto gra na nowym koncie może przebrnąć przez srebro bez problemu, bo na mainie ma platynę to znaczy, że na nią zasługuje i dojdzie tam choćby na 10 kontach. Nie zdarza się coś takeigo, że ktoś kto ma na jednym koncie platynę, i na nią zasługuje na innym utknie na srebrze. Przegrać parę gier może i przegra, jak będzie miał pecha, ale generalnie bez problemu dojdzie do swojego poziomu. Więc jak ktoś ciągle balansuje między dywizjami to znaczy, że tam powinien zostać i zostanie dopóki nie doszlifuje umiejętności.
Też tam byłem. Też byłem w ELO hell, tłukłem się w tym goldzie bardzo długi czas, bo nie chciało mi się przykładać tak bardzo do gry, ale i tak zwalałem wszystko na innych. Aż w końcu postanowiłem sobie, że w miesiąc wbiję diament i prawie mi się udało, bo zajęło mi chyba troszkę więcej niż ten założony miesiąc. Tylko nie radzę robić sobie postanowienia, żeby dojść do daimenta. Lepiej od razu challengera, bo po 3 meczach w diamencie znudziło mi się granie i do dzisiaj lola nie włączyłem.

@Buahahahahhahahaahhahahahahaahahha
No nie mówię, ze jak tak latasz gdzieś to nigdy się nie wybijesz, po prostu w tym momencie tam masz być i siedzieć dopóki nie nauczysz się lepiej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 22:06, Markush napisał:

@Buahahahahhahahaahhahahahahaahahha
No nie mówię, ze jak tak latasz gdzieś to nigdy się nie wybijesz, po prostu w tym momencie
tam masz być i siedzieć dopóki nie nauczysz się lepiej grać.


Tyle, że najgorsze było przebicie się przez G2-G1, a później miałem takie tempo, ze z P5 do P3 odrazu mnie przerzuciło.

@EDIT

Chyba troszeczkę za dużo śmiechu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 22:09, Buhahahahaha napisał:

Tyle, że najgorsze było przebicie się przez G2-G1, a później miałem takie tempo, ze z
P5 do P3 odrazu mnie przerzuciło.

Bo chyba im dłużej się gdzieś siedzi to potem wolniej się pnie, żeby przypadkiem ktoś nie poszedł przypadkiem za wysoko. A potem jak już mniej więcej równomiernie zaczyna się wchodzić w górę to jest coraz łatwiej. Coś jak z samochodzikami i tym, że ci, którzy są lepsi startują na początku, a ci którzy są gorsi są w jeszcze większej kupie.

EDIT
Przepraszam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna. Ni z tego ni z owego dostałem chat restricted. W jednej grze nie ma, a w kolejnej już jest. Da się gdzieś sprawdzić na ile gier zostało nałożone ograniczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 12:13, Oloninho napisał:

Cholera jasna. Ni z tego ni z owego dostałem chat restricted. W jednej grze nie ma, a
w kolejnej już jest. Da się gdzieś sprawdzić na ile gier zostało nałożone ograniczenie?


Powinieneś dostać informację o tym od razu. Nie wiem, czy na mejla też wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że pojawiło się to zupełnie niespodziewanie. Ale już ogarnąłem, po zrestartowaniu klienta wyświetliła się informacja. Dostałem ograniczenie na 10 gier, mimo tego, że jedną z chat restricted już rozegrałem (właśnie tą, w której owe ograniczenie się ujawniło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ostatnio trochę tym Shenem na supporcie i powiem, że... jest ciekawie, momentami nawet bardzo, ale nie sprawdza się do końca z jednego powodu. Mało który ADC wie, jak wykorzystać zalety takiego tanka. Z drugiej strony to i wrogi team też bywa zdezorientowany, bo nie do końca wiedzą czego się spodziewać. Inna zaleta to to, że taki top lane, albo mid lane (rzadziej) mają częściej pomoc. Przynajmniej trzy razy na mecz w early game albo ratuję tak komuś dupę, albo i nawet zyskujemy 1 killa. O mid game i late game nie wspominając. Fajnie też, że Shenem mogę więcej wytankować, niż Alistarem (innym moim ulubionym tankiem na bocie), zanim hp spadnie do poziomu, gdzie nie warto ryzykować. Zastanawiam się tylko, czy brać na początku Relic Shielda dla heala i golda, czy Doran Shielda i później brać tego pierwszego. Z jednej strony z takim Doran Shieldem champy typu Jinx nie robią mi zbyt wiele, z drugiej to mam problem z goldem. Pod koniec każdej rundy mam zdecydowanie mniej golda, niż jak gram innymi supportami, przez co kończę z pięcioma (czasem nie ukończonymi w pełni) itemami.

Ktoś ma własne jakieś przemyślenia co do support-Shena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 18:53, Heimdallr napisał:

Ktoś ma własne jakieś przemyślenia co do support-Shena?


Kiedyś Shen był jednym z moich ulubionych championów i grałem nim jeszcze zanim miał rework i był po prostu cienki. Potem nadszedł czas jungle Shena, potem był top split-push Shen, a teraz pojawiają się jakieś supporty. Próbowałem nim supportować, bo lubię niestandardowe supporty, ale to nie to. Niestety nie ma takiej kontroli walki jak typowe supporty z toną cc, ani takiej prezencji na mapie jak top shen, ani takiego potencjał do ganków i ultowania jak jungle shen. Często zdarzało się, że inny lane potrzebował pomocy, ale jak ultowałem, to potem mnie mój adc wyzywał, poza tym trudno czasem robić ulta i zostawiać adc bez pomocy. Takie coś często kosztuje wieżę, albo smoka, a teleportem nie ma jak wracać, bo masz exhaust. Jak masz teleport, to zmniejszasz siłę lane''a, bo przeciwnik akurat będzie miał exhaust na dobicie, a Ty nie (albo heal, albo co innego).

Także generalnie stwierdziłem, że raczej lipa- wolę zdecydowanie Aatroxa, Ashe, Branda, Gangplanka, Garena... Shen niech siedzi na topie, lub w dżungli. Moje 3 grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie grałem z tele i flashem. Kiedy mam ulta gotowego to tylko patrzę, czy ktoś się bije i czy warto ingerować, no i wiadomo nie zostawiam ADC, jak jest w ataku, tym bardziej bez warda. Tylko "ustawiam go pod nasz turret" i droga wolna. Od momentu, kiedy ja się ultuję np na top do momentu, kiedy teleportuję się z powrotem mija 15-20 sekund średnio. Jeśli ADC nie wie, jak grać defensywnie to i nawet moja obecność by go nie uratowała, bo debil sam by pewnie się wpakował w coś. No i przyznam, że znacznie częściej trzeba patrzeć na minimapę, a także hp sojuszników, przez co czasem nie jestem do końca obecny na mojej linii, ale i częściej też widzę gdzie szykuje się gank.

Wszystko ma swoje wady i zalety. Ja też lubię niestandardowe kombinacje i czasem zupełnie nie stosuję się do tego, co teoretycznie powinienem robić (jaki build układać, czy jakie masterki). Zdarzyło mi się parę razy zagrać Alistar + Blitzcrank; z czterech gier tak zagranych wszystkie zdominowaliśmy na bocie. Ja Alistarem budowałem tanka, a Blitz AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 14:25, NeroNarmeril napisał:

Jak zapatrujecie się w te nowe przedmioty i zmiany dla adc? Naprawdę trzeba rushować
IE i nie brać BT?

Rush BT zrobiłem wczoraj i przegrałem... aczkolwiek chyba dlatego, że pozycjonowałem się jak szatański osioł lecący na marchewkę w czekoladzie zawieszoną na patyku. Nie odczuwałem braku DMG, a miałem pewien sustain. Z tego co widzę na niektórych ADC BT jest dalej popularny, chociaż zapewne musimy jeszcze troszkę poczekać, żeby przekonać się co tak naprawdę się opłaca.
Jak na razie gram supportami i jest fajnie. Plus polecam Nunu jungle z trinity.

Co do Shen na supporcie i pytania odnośnie startowych itemów. Ja bym zaczynał z Doran Shieldem tylko jeśli wiem, że będę grał agresywnie w early. W inny wypadku albo z Relic Shield albo kamyczkiem na HP (i od razu rush sightstone''a).
Gra z Doran''s Shield według mnie polega na szybkim zdobyciu przewagi (i ewentualnych killi), cofnięciu się i zakupieniu właśnie Relic Shield, żeby nie być później do tyłu. Siedzenie z taką tarczą na lini automatycznie ustawia Cię na przegranej pozycji jeśli nie jesteś w stanie odciąć przeciwnego ADC od farmy/dać Twojemu ADC killa. Oczywiście to tylko moje przemyślenia.

A co do niestandartowych linii, są o tyle fajne, że wymagają od przeciwnika myślenia. I tu chyba ich największa zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 14:55, akwyx napisał:

Nie mogę edytować a znalazłem ciekawe przemyślenia właśnie odnośnie ADC: http://ask.fm/azoriu/answer/115164533894


Ale bredzą z tym zakończeniem dominacji Luciana. Zrushowałem na niego bt, raz botrka i kosił równo (ie nie zdążyłem, bo gra się skończyła). Vayne z botrkiem i phantomem dalej może solować ekipę, co do reszty to nie bardzo nimi gram.

Essence Reaver to na blue Eza albo Jayce''a, ewentualnie Udyra albo spamującego skillami Pantha, nikogo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przesadzają ale to fakt, że ghostblade wygląda coraz lepiej na tle inny itemów, i na takiej Vayne może się całkiem ładnie sprawdzić.
Poza tym Botrk+Phantom daje kopa troszkę później niż właśnie Botrk+Ghostblade.

BT nie jest złe. Dalej daje sporo. Po prostu nie jest tak mocne jak było wcześniej. Myślę, że musimy jeszcze troszkę poczekać i skrystalizują się konkretne trendy odnośnie poszczegółnych ADC. No i sami musimy też troszkę poeksperymentować bo co to za zabawa robić kropka w kropkę to co prosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odinstalować LoLa? W panelu sterowania->usuwanie programów nie ma LoLa. W folderach gry też nigdzie nie ma opcji odinstalowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:12, Ecko09 napisał:

Jak odinstalować LoLa? W panelu sterowania->usuwanie programów nie ma LoLa. W folderach
gry też nigdzie nie ma opcji odinstalowania...


Jak to nie ma?
Mam League of Legends na liście, a w folderze z grą jest setup.exe, przez który można odinstalować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować