Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Nie jestem typem płaczka który będzie ciągle zwalał winę na trolle i feederów w swoim teamie . Potrafię sam spostrzec że mogłem coś zrobić lepiej w tym meczu . . A na twoje gadanie powiem tyle, Takie coś jak countrowanie istnieje w tej grze , tak samo jak odpowiedni build teamu . Nie ma że bierzesz picka którym Ci się najlepiej gra i walić resztę . Trzeba się jeszcze zastanowić czy będzie on w jakikolwiek sposób komponował z resztą championów w twoim teamie ii czy czasami nie znajdzie się coś lepszego , czym umiem grać vs akurat ten champion którego wziął przeciwnik . Miałem kiedyś w enemy teamie prawdopodobnie Katarinę diamond smurfa . Mówię prawdopodobnie gdyż nie jestem tego w stanie stwierdzić na 100% , ale po obczajeniu gościa na LOLkingu gdzie miał nią chyba 13/0 w winach i większość meczy kończył ze statmi typu 20/3 i ileś asyst to jestem w stanie w to uwierzyć . Kompletnie wygrał swoją linię vs chyba yasuo nie było z niego co zbierać . Ale w naszym teamie była leona i wukong i powiem Ci tyle , nawet po mega nafeedowaniu się i kilku gankach nie był w stanie absolutnie nic zrobić . Too much cc :) . Zresztą z kolesiem który myśli coś w stylu jak już mówiłem ( Biorę swojego ulubionego picka walić resztę jakoś to będzie ) nie widzę sensu dyskutować

Kryhuu
>Nic niczego nie kontruje w tej grze tak naprawdę,
Bez komentarza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko mam wrażenie, że nieco przeceniasz pewne czynniki, a inne pozostawiasz niedocenione.
Jasne, że ta Katarina popełniła błąd. Ale co jeśli poszła by splitpushować. Założę się, że nikt by nie dał jej rady 1v1. Tylko to wymaga już pewnego poziomu komunikacji z teamem. Wczoraj właśnie dzięki takiej komunikacji wygraliśmy grę. Mieliśmy gorsze teamfighty, ale nafeedowanego Fizza. Udało nam się przytrzymać przeciwników na tyle długo, że ryba dopushowała się niemal do inhibitora. Kiedy przeciwnicy rzucili się, żeby wracać Fizz przybiegł na homeguardach a nam udało się złapać dwóch zanim się cofneli do bazy co pozowoliło nam na barona i skończenie gry, chociaż zapewne w otwartym teamfightcie zjedliby nas na śniadanie i zakąsili kilkoma wieżami.

Kontry, teamcompy, wszystko jest ważne. Ale są też inne czynniki, które mogą niedociągnięcia w tych pierwszych wyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 11:21, akwyx napisał:

Kontry, teamcompy, wszystko jest ważne. Ale są też inne czynniki, które mogą niedociągnięcia
w tych pierwszych wyrównać.


Świeży przykład. Testuję sobie Vlada, trafiła mi się Irelka na linii. Zgnoiła mnie jak chciała (było lepiej, jak już WotA wyfarmiłem, aczkolwiek ona wtedy latała po liniach i wkurzała). Do tego nafeedowany Fizz. Jednym słowem, kaplica. U nas Twisted Fate, Tristana, Taric i Nautilus. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu delikwentów łykać w teamfightach, bo nas zjedzą. Ich pechem było, że Irelia często latała solo, więc braliśmy ją z zaskoczenia, potem Nauti ultował Fizza, był focus na niego, ryba zeszła, reszta nie stanowiła problemu, bo Tristana ich kosiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak . Po prostu stwierdzam że niektóre picki są lepsze w danej sytuacji i to wszystko . Przecięz może się zdarzyć gank junglera i z 1000 innych czynników wpływających na grę . Po prostu usiłuję powiedzieć to co Ty
>Kontry, teamcompy, wszystko jest ważne.
Po prostu nie ogarniam ludzi twierdzących żeby w rankedach brać swojego ulubionego champa bez wzgledu na resztę picków zarówno przeciwnych jak i swoich :) Chociaż z 2 strony jeśli się nie umie czymś grać to się nie bierzę bez względu na to czy akurat to będzie pasowało do team compa , kontrowania bo skill liczy się jednak bardziej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogarniam. Chodzi o to, że kiedyś nie było takiej wiedzy o grze, każdy pickował tak naprawdę swojego maina i leciał z nim jak najwyżej. Było wielu pro graczy, którzy tak wbili się do 2k elo (Westrice i jego Akali czy Genja i jego Ashe).
Obecnie ludzie potrafią sobie radzić z czymś takim, dużo większy nacisk kładzie się na grę zespołu, teamcomp etc. chociaż i tak jesteśmy w epoce kamienia łupanego w porównaniu do Korei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 12:01, akwyx napisał:

Obecnie ludzie potrafią sobie radzić z czymś takim, dużo większy nacisk kładzie się na
grę zespołu, teamcomp etc. chociaż i tak jesteśmy w epoce kamienia łupanego w porównaniu
do Korei.

Właśnie to mam na myśli :) Ja sam mam kilka postaci którymi najwięcej gram ( wukong fizz talon , draven ) I z nimi potrafie się obchodzić najlepiej więc się miedzy nimi przełączam zależy od potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 11:54, Morrdin napisał:

Po prostu stwierdzam że niektóre picki są lepsze w danej sytuacji

To powiem to jeszcze raz. I weźcie to sobie do serca.
Kontry mają sens, i tier listy, i reszta tych badziewi, które czytacie z nadzieją na polepszenie umiejętności. To wszystko ma sens. Ale nie na waszym poziomie.
Na waszym poziomie nie potrzebne są jakieś kunterpicki, bo aby wygrać, wystarczy, że będziecie myśleć. To na prawdę takie proste. Wystarczy analizować co się dzieje na mapie i mieć minimum wiedzy na temat postaci i co robią. Bo większość graczy nie myśli jak gra. Robią coś, niby grają, zginą i nie myślą czemu, po prostu czekają na respa i robią dokładnie ten sam błąd. Wiem, bo sam tak grałem kiedyś.

Jak chcecie jakiejś realnej rady (tak jakby mój poradnik: https://medium.com/@batonioanderas/how-to-get-out-of-elo-hell-and-get-to-diamond-league-586b1d0ea9d4 nie dawał takiej) to wam ją dam.
Nauczcie się widzieć junglera bez wardów. Nauczcie się jak długo mniej więcej idzie się z jednego końca mapy na drugi, rysujcie sobie w myślach to gdzie może iść jak zszedł np z topa i zniknął w lesie. No i patrzcie na sytuację na mapie; jak schodzi jungler z mida, a wy pushujecie topa to przygotujcie się, że zaraz będziecie mieli ganka. To taki najprostszy i banalny przypadek, ale wierzcie mi, że większość nie ogarnia, że można przewidywać gdzie kto idzie. To na prawdę daje przewagę. Jasne, że nie ma stuprocentowej pewności, ale ograniczanie się tylko do wardów jest niezbyt praktyczne. Tutaj mapa nie jest aż tak skomplikowana, łatwo jest się domyślić którędy ktoś idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co wam te kontry itd. Grając wcześniej rankedy zawsze wybierałem to na co miałem ochotę. Jak byłem first pickiem to brałem na mida Branda, Fizza, Nide lub Poppy na topa i nie martwiłem się kontrami. Wybierając w dalszych fazach też brałem to na co miałem ochotę, a nie to co mogłoby w jakiś sposób ułatwić mi wygraną nad przeciwnikiem z linii. Nie było problemem dojście w ten sposób do Plat 1, no ale po rozpowszechnieniu teambuildera zostawiłem rankedy jakiś czas temu i elo decay zbił mnie w tym momencie do Plat 4 40LP.
Według mnie te wszystkie kontry w solo q to jeden wielki idiotyzm. Graj tym czym chcesz/lubisz/umiesz i jak masz wygrać to wygrasz. A jak pisana Ci przegrana to nawet najlepsza kontra lub kompozycja drużyny ci nie pomoże.
Wszystkich gier i tak wygrać się nie da więc po co na siłę próbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 19:51, sirufok napisał:

Ja nie wiem po co wam te kontry itd. Grając wcześniej rankedy zawsze wybierałem to na
co miałem ochotę. Jak byłem first pickiem to brałem na mida Branda, Fizza, Nide lub Poppy
na topa i nie martwiłem się kontrami.

Uwierz mi widziałem takich ludzi ... Niemal zawsze kończyło się to dla nich źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 20:14, Morrdin napisał:

Uwierz mi widziałem takich ludzi ... Niemal zawsze kończyło się to dla nich źle

Uwierz mi, skończyłoby to się jeszcze gorzej gdyby wzięli "kontrę", którą grają gorzej niż swoją ulubioną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 20:26, Markush napisał:

Uwierz mi, skończyłoby to się jeszcze gorzej gdyby wzięli "kontrę", którą grają gorzej
niż swoją ulubioną postacią.

Gorzej niż 0/10 w 17 min prawdopodobnie być nie może . A raz czy dwa zdarzył mi się aż tak "ekstremalny przypadek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 20:14, Morrdin napisał:

Uwierz mi widziałem takich ludzi ... Niemal zawsze kończyło się to dla nich źle


Ale ja nie twierdzę, że takich ludzi nie ma. Chodzi tylko o to, żeby przestać wzorować się na wszystkim co krąży w internecie i grać po swojemu, swoimi postaciami, swoimi taktykami. Tak jak się nauczyłeś i tak jak ci się gra najwygodniej. Z czasem przyjdzie też umiejętność radzenia sobie z tymi niby kontrami, ale żeby do tego dojść to trzeba nie bać się podjąć ryzyka. W ten sposób grając Poppy jako platinum scrub dwukrotnie wygrałem topa z challengerem (full premade z kolegami z diamond 2-4).
A co do tych robiących 0/10 to już nie wina tego, że biorą postać w ciemno lub mówią "first time kata", tylko po prostu są słabi, nie znają podstawowych mechanik i nie potrafią umiejętnie podejmować decyzji (timing skilli etc) grając przeciwko tym mega kontrom jak również i gdy sami grają mega kontrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj wbiłem golda, więc może będzie mi mniej wstyd się wypowiadać :P. Jeśli ktoś mówi że nie ma kontro, to niech zagra Fiorą przeciwko Jaxowi. Mimo że Fiora to chyba moja ulubiona postać i wygrywam nią około 80% gier, to jeśli walczę z Jaxem który ogarnia skille Fiory, jestem w ciemnej dupie i jedyne co mogę robić to czekać na ganka. Jednakże oczywiste jest to, że bierze się tylko te postacie które się lubi, i których mechanikę się rozumie. Z tym że kiedy widzisz, że przeciwnik ma na topie Jaxa a na jungli np. Patheona to branie Fiory to strzał w stopę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na linii jak będzie się niemalże perfekcyjnym to można dać rade na early lvlach jaxowi ale potem może być gorzej . Mi bardziej chodziłoby o to że Ci co mówią że w tej grze kontry nie mają znaczenia , to chciałbym ich zobaczyć w takich pojedynkach jak np. Nasus vs Vladimir na topie, Kata vs Diana :D . A zresztą dajmy już z tym spokój dzisiaj mam ważniejsze rzeczy odnośnie LOL''a na głowie np wygranie promo do golda :P . Swoją drogą jak wbiłeś golda to GZ mam nadzieję że mi dzisiaj też się uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba chodzi o to, że wiele osób kontry jako takie zwyczajnie przecenia.

Na niskich poziomach Od Bronze do wyższego Gold (albo i dalej) głównym atutem nie jest fakt grania przeciwko kontrze tylko faktyczna umiejętność trzeźwej oceny sytuacji i dostosowanie się, czyli tak zwane myślenie. Oczywiście będzie ciężko grając trudny match up, to jasne. Ale im niżej tym ludzie mniej myślą, a więc łatwiej jest zrobić outplay poprzez outsmarting. I chyba o to tu w ogóle chodzi.
Nikt nie mówi, że nie ma faktycznych kontr - bo kontra to nie jest tak, że wygrałeś grę/linię bo picknąłeś daną postać przeciwko innej. Kontra to znaczy cholerne utrudnienie match upu. I to trzeba zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz . I teraz zgadzam się z tobą w pełni . Wczoraj grałem talonem przeciwko pantheonowi na midzie . Było cholernie trudno . Ale kilka szybkich ganków po 6 lvlu , sprawiło że dałem mega przewagę na wszystkich liniach i sam się nieźle jednocześnie nafeedowałem . Skończyło się to tym że był to easy win dla nas :).
Oczywiście na niskich lvlach jungler także mi trochę pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 14:52, NeroNarmeril napisał:

Orientuje się ktoś, kiedy Gnara udostępnią? Na liście bohaterów figuruje, ale nie można
go kupić. Nie pamiętam jak to było z Braumem.


Różnie to bywa, ale z reguły jak już jest widoczny w sklepie to tego samego lub następnego dnia udostępniają do kupienia. A jak będzie teraz to jeden Rito wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 14:52, NeroNarmeril napisał:

Orientuje się ktoś, kiedy Gnara udostępnią? Na liście bohaterów figuruje, ale nie można
go kupić. Nie pamiętam jak to było z Braumem.

Postacie wychodzą z reguły w czwartki rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować