Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Zagraj ofensywnie Janną na Sonę albo Karmę, zostaniesz zoutdamagowany przy każdej próbie podejścia. Nie mówię, że Janną nie da się bić kogokolwiek (sam tak robię, nikt nie spodziewa się bijącej Janny z odpalonym e), ale na niektóre matchupy to lepiej trzymać się z tyłu i co najwyżej robić disengage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 12:25, Daronn_Darker napisał:

/.../
Dziecko drogie, jak grasz np. leona na sone , to na pierwszych lvl sona spamuje q i tyle
z twojego życia. W goldzie jak tylko biorę sone to co chwila w 3-4 minucie przeciwny
supp/adc do bazy wraca.


To ciekawe są te Leony, bo Sona jest tak squishy, że jedna, max dwie wbity i co najmniej palenie flasha gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pograć kiedy dzieciaki wracają ze szkoły ponieważ wtedy mój internet mi nie pozwoli. Ale rok temu, kiedy jeszcze mogłem nie było problemu. Nie ma sensu zwalać na team. Jasne, zawsze jest pewna losowość. Możesz dostać pijanego gościa, który nie wie co się dzieje i w połowie gry orientuje się, że gra Tariciem a nie Twitchem i to dlatego nie może się ukryć (jest za przystojny).
Możesz trafić rage quitującego dzieciaka. Ale przeciwnicy też. Ba, z czysto matematycznej strony tego problemu przeciwnicy mają o wiele większe szanse bo u nich każdy może być takowym a u was tylko 4 bo Ty nie jesteś ani jednym ani drugim.
W LoLa gram od sezonu pierwszego. Z przerwami ale zawsze. I tak, wiadomo, że grając z kumplami jest łatwiej, bo spokojnie bijemy ludzi, którzy mają diament na soloQ, chociaż sam skonczylem sezon w platynie (teraz nie mam kiedy grać od 2 tygodni sie chyba nawet nie logowałem), ale pewnie tam niedlugo wroce, bo teraz jestem Goldzie. Roam nie jest łatwy. To nie jest tak, że zbiegasz sobie radośnie z linii kiedy masz ochotę. To trzeba wiedzieć. Czy możesz, czy to jest dobry czas, wiedzieć gdzie jest jungler Twój/przeciwny etc. Poza tym, ważne jest wyrobienie sobie reputacji u drużyny, żeby stać się liderem i robić odpowiednie calle.
A więc szczęście, szczęściem. Jest to jeden z czynników decydujących o wygranej ale na pewno nie najważniejszy. Swoje widziałem, przelazłem przez Brąz, Silver, aż do platyny w SoloQ. Grałem teamówki z i przeciwko "Djamętom" i Challengerom (wcale bardzo nie dostając). Szczęście to drugorzędny czynnik.

Co do agresywnej gry na bottom lane. Tak, to daje dużo. Nie zawsze można, nie zawsze trzeba. Ale działa. Chociaż z leoną to strasznie słaby przykład. Siedzisz sobie do 2/3 lvl i potem wjazd w sonę. To ma tyle życia, że nawet nei zdąży mrugnąć i powinno leżeć. A jak przeciwny ADC ma problemy to rzucasz mu exhaust w mordkę i niech siedzi cicho. Chyba, że grasz z ignite. Wtedy nie zdąży otworzyć japki, żeby zaoponować.
Zgadzam się, że Karmę ciężko wystać większoscią supportów. Ale jak widzę ją w przeciwnym teamie to biorę coś co ma sustain i tyle z jej poke''ów (chyba, że mój adc gra jak debil. Ale to zawsze sie może zdarzyć i wtedy trzeba jakoś to ratować późniejszymi callami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 16:56, Dracule-Mihawk napisał:

Ludzie mam do was pytanie, dajcie rady jak wyjść z bronzu III mając trolli w teamie?
;p

Poczytaj sobie kilka postów wcześniej, było o tym sporo.
Ale przede wszystkim dobra farma i zero flame''owania. Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy denerwują się z powodu gry. Nawet jeśli ktoś w Twoim teamie ma 0/11231231/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 16:58, akwyx napisał:

> Ludzie mam do was pytanie, dajcie rady jak wyjść z bronzu III mając trolli w teamie?

> ;p
Poczytaj sobie kilka postów wcześniej, było o tym sporo.
Ale przede wszystkim dobra farma i zero flame''owania. Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy
denerwują się z powodu gry. Nawet jeśli ktoś w Twoim teamie ma 0/11231231/3.

Będzie trudno szczególnie jak gościu z farmą -100 i statami -200/200000000/1 sadzi sie do ciebie :(. Ale poczytam zobacze może znajdę jakiś złoty środek na wyjście z bronzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 16:56, Dracule-Mihawk napisał:

Ludzie mam do was pytanie, dajcie rady jak wyjść z bronzu III mając trolli w teamie?
;p


Pacząc na moje mecze mogę powiedzieć, że najlepiej ludzie wychodzili, jak brali snowballujące ścierwa (Fiora, Riven, assasyny) albo chodzące crowd controle (Leona, Lissandra). Dobre były też late game hyper carry (Jinx, Vayne), bo typy kompletnie nie wiedzą co robić po wygranym tfie, po czym przeciąga się gra do 40 minuty, a wtedy klops...

A trolle się zdarzają i lepiej przywyknij. Zreportuj takiego po meczu i zapomnij o delikwencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trolle są w silverze i wyżej.
W brązie są albo mili ludzie, którzy rozumieją, że nie mają dość czasu na grę, więc nie ma co się spinać, po prostu sobie pograją albo tacy co myślą, że zasługują na coś więcej, więc drą się na całą drużynę i leczą kompleksy. I dlatego siedzą tam gdzie siedzą. Bo nie potrafią współpracować ani się skupić na grze jako takiej.

Ok, na początku sezonu zawsze jest jeszcze ta garsta osób, które po prostu zawaliły placementy, ale one szybko wyskoczą. Może nie od razu, ale wystarczająco szybko. Prosto do siedliska trolli <3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jeśli przeciwnicy mają lategamowy team, a troll z twojej drużyny feedował, nie ma szans na zwycięstwo.
>Trolle są w silverze i wyżej.
>W brązie są albo mili ludzie, którzy rozumieją, że nie mają dość czasu na grę, więc nie ma co się spinać
Nie do końca prawda, w goldzie przed chwilą miałem 3 trolli u przeciwników. A kolega notorycznie w platynie trolluje. Obaj mamy 1-2h tygodniowo na lola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w brązie, silverze, goldzie i platynie.
Dużo więcej trolli jest właśnie w Silverze/Goldzie. W platynie już mniej. Tutaj raczej jest pełno metasheepów i dumnych wojowników, którzy są najlepsi i obrażają się o wszystko idąc feedować/afk.

Sam obecnie mam od 2 do 4 godzin w tygodniu na grę (chociaż w tym np. nie miałem ani trochę, zagram najwcześniej w piątek o ile w ogóle mi się uda, a raczej będę miał na to siłę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dywagacje nad brązem, to wygląda to mniej więcej tak jak na screenie. Albo sam poniosę całą grę grając shaco, albo przegram. Nie ma innej opcji.

20150302175859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 17:59, Baluk25 napisał:

Jeśli chodzi o dywagacje nad brązem, to wygląda to mniej więcej tak jak na screenie.
Albo sam poniosę całą grę grając shaco, albo przegram. Nie ma innej opcji.

Ładny carry game ;p.

Tak swoją drogą, niby sa porady itd ale kurcze no sam nie owarduje, niezgankuje ani nie wycarreuje gry to jest nierealne, nie wiem ile trzeba czasu zeby wyjść z bronzu ale bankowo nie wyjde z niego w tym stuleciu xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 00:21, Dracule-Mihawk napisał:

Tak swoją drogą, niby sa porady itd ale kurcze no sam nie owarduje, niezgankuje ani nie
wycarreuje gry to jest nierealne, nie wiem ile trzeba czasu zeby wyjść z bronzu ale bankowo
nie wyjde z niego w tym stuleciu xD.


A czy ten brozne jest taki straszny? Spójrz na to z innej strony:
http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/2xpkwe/i_am_one_of_the_worlds_worst_league_of_legends/

Ludzie wiedzą, że są jednymi z gorszych w tej grze i wcale nad tym nie ubolewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 00:32, sirufok napisał:

A czy ten brozne jest taki straszny? Spójrz na to z innej strony:
http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/2xpkwe/i_am_one_of_the_worlds_worst_league_of_legends/

Ludzie wiedzą, że są jednymi z gorszych w tej grze i wcale nad tym nie ubolewają.

Z upośledzeniami psycho-ruchowymi nie wygrasz :D. A tak na serio, jak ma się problem na takim poziomie, poświęcając choć trochę czasu na grę i mając plus minus parę miesięcy stażu to coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 19:25, Bambadil napisał:

Mylę się czy LCS powinny być właśnie rozgrywane, a nie ma streamów ?

EUCS SPRING - WEEK 3 - DAY 1 NOT BROADCASTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 20:23, Bambadil napisał:

Didn''t notice :< A wiadomo czemu tak ?

"We don''t know what Challenger viewership will be like without it getting led by LCS broadcast days. As it is right now, we''re stretched a little thin, staffing wise."
~Frik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 19:25, Bambadil napisał:

Mylę się czy LCS powinny być właśnie rozgrywane, a nie ma streamów ?


LCS jest od czwartku do niedzieli (a nawet poniedziałku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 21:49, Ecko09 napisał:

> Mylę się czy LCS powinny być właśnie rozgrywane, a nie ma streamów ?

LCS jest od czwartku do niedzieli (a nawet poniedziałku).

Ale jemu chodziło o EUCS (Challenger Series).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować