Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2015 o 21:34, Gumisiek2 napisał:

Lee Sin faktycznie jest taki bezużyteczny w późnej fazie gry? Świetnie mi się nim grało
w rotacji, ale prawie każda z moich gier trwa przynajmniej 40 minut.

Lee jest jednym z moich ulubionych champów. W soloQ na niższych rangach wygrywasz ludziom linie dzięki gankom. W early game ma OLBRZYMI dmg. W mid-gamie jeżeli tylko radziłeś sobie przez pierwsze 10-15 minut też spokojnie idzie nim grać. Ja mam dwie taktyki grania nim. Jeżeli zdobywam szybkie 2-3 kille idę pierwsze 2 itemy tylko i wyłącznie w dmg. Pozwala to mi na totalną kontrolę praktycznie każdego na mapie i wszyscy schodzą na combo. Potem już buduję sustain bo w tym czasie już ktoś raczej wyfarmi się z przeciwnej drużyny.

Normalnie jednak cisnę go pod sustain i lekki dmg, ponieważ wolę nim inicjować a do tego potrzebne jest hp.

Lee jest bardzo ciekawym champem, możliwość budowania go pod bruisera, tanka albo typowo pod dmg, do tego dochodzą bardzo łatwe ganki. Wystarczy wyczuć przeciwnika, kiedy pójdzie jego flash to używamy Q, slow z E i gratulacje zabiłeś go.. Ja gram nim bardzo ale to bardzo agresywnie właśnie po to żeby ten jego kosmiczny dmg wykorzystać na lvlach 3-6. Polecam też iść po prostu na red''a albo blue przeciwnika po zrobieniu swojego na samym początku gry i zdobycie FB :).

W late game combo Q na ADC (albo kogoś najbardziej sfarmionego) --> flash za nieg --> ultujesz jegomościa w stronę swojego teamu ---> W na warda albo kogoś ze swojego teamu. TADAAA wygrałeś grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 21:46, QuandorX napisał:

http://na.leagueoflegends.com/en/page/champion-reveal-kindred-eternal-hunters Wow, ten
design ala Bard strasznie mi się podoba, ogólnie może być ok, choć umiejętności nie do
końca do mnie przemawiają.


Hue hue. Rito sprytnie wyczekał aż każdy zapomni o Dawngate, po to tylko żeby zrecyklować fajne designy i pomysły i zimportować do LoL''a.

Bard. Kindred. Czekam na Ao Shina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 18:59, Illidian_Stormrage napisał:

Co tu taka cisza? Nikt nie gra w LoL''a?


Ja przestałem grać, jak mi popsuli Alistara po raz kolejny, namieszali z lore''m i ogólnie porobili z balansem rzeczy, które mi się nie podobały... Raz na ruski rok wbiję na arama, żeby zobaczyć, czy jeszcze coś skilla zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 00:59, Budo napisał:

Ja przestałem grać, jak mi popsuli Alistara po raz kolejny, namieszali z lore''m i ogólnie
porobili z balansem rzeczy, które mi się nie podobały... Raz na ruski rok wbiję na arama,
żeby zobaczyć, czy jeszcze coś skilla zostało :)

Garen op, w god tierze, także wracaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 00:59, Budo napisał:

> Co tu taka cisza? Nikt nie gra w LoL''a?

Ja przestałem grać, jak mi popsuli Alistara po raz kolejny, namieszali z lore''m i ogólnie
porobili z balansem rzeczy, które mi się nie podobały... Raz na ruski rok wbiję na arama,
żeby zobaczyć, czy jeszcze coś skilla zostało :)

No, mieszają i dziś grałem na garena który mi MF''kem z full HP ultem ścisnął na hita (1200 Dmg w ludzi) to jest chore.Masakra, niby nerfią champy a nadal biją jak szalone.

UP
Akali też miażdży jak ktoś umie grać, na dobrą sprawe ADC''ka zdejmie na niepełne combo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 02:14, Illidian_Stormrage napisał:

UP
Akali też miażdży jak ktoś umie grać, na dobrą sprawe ADC''ka zdejmie na niepełne combo.


A kiedy Akali nie miażdżyła? Teraz jest o tyle głupio, że jej ult przenosi ją za wybraną postać, więc przy złym pozycjonowaniu może nagle znaleźć się w środku wrogiego teamu, gdzie szybka reakcja przeciwników nie da jej żadnych szans na przeżycie.

IMO w chwili obecnej mamy więcej OP postaci niż kiedykolwiek. Do dżungli bierzesz cokolwiek pod Devourera i modlisz się, żebyś nie miał w teamie kompletnych ogórków, po czym solujesz grę.

Najlepsza jest Shyvana. Devourer, BotRK, reszta full tank, bije jak nafeedowany Master Yi i jest tankowata jak nafeedowany Alistar. Świetnie mi się nią gra, ale powinni to nerfić w cholerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 14:27, Gumisiek2 napisał:

A kiedy Akali nie miażdżyła? Teraz jest o tyle głupio, że jej ult przenosi ją za wybraną
postać, więc przy złym pozycjonowaniu może nagle znaleźć się w środku wrogiego teamu,
gdzie szybka reakcja przeciwników nie da jej żadnych szans na przeżycie.


Jak ultnie przeciwnika oznaczonego przez Q, to się nie znajdzie za nim.

Dnia 16.09.2015 o 14:27, Gumisiek2 napisał:

IMO w chwili obecnej mamy więcej OP postaci niż kiedykolwiek. Do dżungli bierzesz cokolwiek
pod Devourera i modlisz się, żebyś nie miał w teamie kompletnych ogórków, po czym solujesz
grę.


Tyle że wszystkie picki pod devouera siedzą w lesie 20 minut i farmią, jak w przeciwnej drużynie jest agresywny ganker, to jest to spore ryzyko.

Jeden wyjątek - Xin Zhao. On może i farmić i gankować jednocześnie.

Dnia 16.09.2015 o 14:27, Gumisiek2 napisał:


Najlepsza jest Shyvana. Devourer, BotRK, reszta full tank, bije jak nafeedowany Master
Yi i jest tankowata jak nafeedowany Alistar. Świetnie mi się nią gra, ale powinni to
nerfić w cholerę.


I jest kitowana jak mało kto. Już bardziej porąbany jest Master, bo przez devouera ma Q praktycznie co chwilę i może dodgnąć wszystko. Do tego bije tak szybko, że nie zdążysz nawet zareagować a już leżysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 15:20, NeroNarmeril napisał:

Jak ultnie przeciwnika oznaczonego przez Q, to się nie znajdzie za nim.


Znajdzie, tyle że dystans będzie o połowę krótszy.

Dnia 16.09.2015 o 15:20, NeroNarmeril napisał:

Tyle że wszystkie picki pod devouera siedzą w lesie 20 minut i farmią, jak w przeciwnej
drużynie jest agresywny ganker, to jest to spore ryzyko.


Osobiście staram się gankować, a nie być AFK do 15-20 minuty, co rekompensuję sobie dragonem (zwłaszcza, że Shyvana czy Xin robią go wyjątkowo szybko, a przy okazji zwykle wpada krab, co daje prawie jedną trzecią wymaganych stacków).

Dnia 16.09.2015 o 15:20, NeroNarmeril napisał:

Jeden wyjątek - Xin Zhao. On może i farmić i gankować jednocześnie.


Na 17 gier Xinem w dżungli (zacząłem jakoś początkiem września) w 14 zdobywałem pierwszą krew :D Xin również jest broken, ale ostatnio przerzuciłem się właśnie na Shyvankę, która IMO w bezpośrednim pojedynku wygrywa z Xinem (udało mi się to sprawdzić każdą ze stron ;-)).

Dnia 16.09.2015 o 15:20, NeroNarmeril napisał:

I jest kitowana jak mało kto.


Ze spowalniającym smitem, aktywem BotRK-a, niesamowitym bonusem do prędkości poruszania z W i ultimatem? Śmiem wątpić. Nie mam żadnego problemu z dogonieniem i zabiciem permanentnie spowalniającej mniej Ashe, wciąż odskakującej Kalisty, robiącej przewroty w każdą stronę Vayne czy snajperki Caitlyn.

Dnia 16.09.2015 o 15:20, NeroNarmeril napisał:

Już bardziej porąbany jest Master, bo przez devouera ma
Q praktycznie co chwilę i może dodgnąć wszystko. Do tego bije tak szybko, że nie zdążysz
nawet zareagować a już leżysz.


Jest zbyt squishy i nie posiada CC, przez co jeden mały błąd w pozycjonowaniu sprawia, że gryzie glebę (w przeciwieństwie do takiej Shyv, której pasywka zapewnia tankowatość, a W czy R mogą być użyte defensywnie, oraz Xina ze swoim gap closerem i odrzuceniem z R, no i te postaci po Devourerze i BotRK-u idą w full tanka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 16:20, Gumisiek2 napisał:

Na 17 gier Xinem w dżungli (zacząłem jakoś początkiem września) w 14 zdobywałem pierwszą
krew :D Xin również jest broken, ale ostatnio przerzuciłem się właśnie na Shyvankę, która
IMO w bezpośrednim pojedynku wygrywa z Xinem (udało mi się to sprawdzić każdą ze stron
;-)).


Nie wydaje mi się, żeby Shyvana wygrała z Xinem w early. Jest zbyt mało tankowata, a Xin to dominator w early. Z full buildem może być różnie, ale Xin ma tę przewagę, że się leczy i ma cc.

Dnia 16.09.2015 o 16:20, Gumisiek2 napisał:

Ze spowalniającym smitem, aktywem BotRK-a, niesamowitym bonusem do prędkości poruszania
z W i ultimatem? Śmiem wątpić. Nie mam żadnego problemu z dogonieniem i zabiciem permanentnie
spowalniającej mniej Ashe, wciąż odskakującej Kalisty, robiącej przewroty w każdą stronę
Vayne czy snajperki Caitlyn.


Akurat wczoraj na rankedzie miałem Shyvanę u przeciwników. Kitowałem ją Braumem jak chciałem, do tego slow od Nunu albo ult od Gangplanka i nie miała jak podejść. A miała Botrka, Dead Man Plate i sated devouera.

Dnia 16.09.2015 o 16:20, Gumisiek2 napisał:

Jest zbyt squishy i nie posiada CC, przez co jeden mały błąd w pozycjonowaniu sprawia,
że gryzie glebę (w przeciwieństwie do takiej Shyv, której pasywka zapewnia tankowatość,
a W czy R mogą być użyte defensywnie, oraz Xina ze swoim gap closerem i odrzuceniem z
R, no i te postaci po Devourerze i BotRK-u idą w full tanka).


Akurat wszystkie Mastery jakie widziałem nie wbijały na pałę tylko czekały aż wszelkie cc polecą na tanka. A wtedy pozamiatane. No i jak Yi z satedem zacznie splitpushować to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 14:27, Gumisiek2 napisał:

Najlepsza jest Shyvana. Devourer, BotRK, reszta full tank, bije jak nafeedowany Master
Yi i jest tankowata jak nafeedowany Alistar. Świetnie mi się nią gra, ale powinni to
nerfić w cholerę.

Wiem o czym piszesz, grałem ostatnią shyvaną i praktycznie grę się smameu robi, bije za miliard mnie to łaskoczą a nie biją :D, life steala miliard, jeszcze jak mam vayne na bocie to wpadam ultem pod sciane ta ją stunuje z E i przeciwnik nie ma szans przezycia ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 16:37, NeroNarmeril napisał:

Nie wydaje mi się, żeby Shyvana wygrała z Xinem w early. Jest zbyt mało tankowata, a
Xin to dominator w early. Z full buildem może być różnie, ale Xin ma tę przewagę, że
się leczy i ma cc.


To w early ktoś może wygrać z Xinem? Chyba tylko Riven, ostatnio nawet udało mi się zdobyć na nim pierwszą krew na górnej alei. Nie miałem na myśli wczesnej fazy gry, lecz pojedynkowanie się w trakcie całego meczu. Xin doskoczy do Shyvany, podbije ją w powietrze, a następnie przez kilka sekund będzie polegał wyłącznie na autoatakach, z kolei Shyvana ma jedno zadanie, a mianowicie trafić w Xina z E, wtedy nie pomoże mu nawet jego leczenie z W. Nie da się jednak ukryć, że jeżeli w grze mamy dwie postaci pod Devourera, to gra toczy się do momentu, w którym jedna z nich zdobędzie 30 stacków, chyba że wybitnie nie wykorzysta się przewagi, jaką daje nastackowany Devourer. Shyvana ma nad Xinem jeszcze jedną przewagę - topi tanków w kilka sekund. Aczkolwiek uważam, że obie te postaci to w chwili obecnej dżunglowy god tier.

Dnia 16.09.2015 o 16:37, NeroNarmeril napisał:

Akurat wczoraj na rankedzie miałem Shyvanę u przeciwników. Kitowałem ją Braumem jak chciałem,
do tego slow od Nunu albo ult od Gangplanka i nie miała jak podejść. A miała Botrka,
Dead Man Plate i sated devouera.


Widocznie trafił Ci się ogórek, który przeczytał, że Shyvana jest broken i myślał, że gra wygra się sama. Nie ma postaci, grając którą każdy będzie solował gierki (choć jest kilku championów, którymi robi się to zdecydowanie łatwiej, np. Katarina) niezależnie od poziomu swoich umiejętności. Z drugiej strony, każdy champion w rękach dobrego maina jest w stanie wysolować prawie dowolną gierkę. Jak już wspomniałem, z niebieskim smitem i BotRK-iem Shyvana posiada dwa spowolnienia, sporą premię do prędkości poruszania się z W oraz zamiennik flasha o dwa razy dłuższym zasięgu, który dodatkowo nakłada efekt CC na trafionych bohaterów. Naprawdę trzeba się starać, żeby nie dogonić dowolnego championa (zaryzykuję stwierdzenie, że nawet Kassadin prędzej czy później wpadnie w jej szpony).

Dnia 16.09.2015 o 16:37, NeroNarmeril napisał:

Akurat wszystkie Mastery jakie widziałem nie wbijały na pałę tylko czekały aż wszelkie
cc polecą na tanka. A wtedy pozamiatane.


Dlatego każde CC trzyma się na Mastera. Jak już nie możesz wytrzymać i chcesz rzucać CC na tego tanka, który bierze na siebie wszystko, to otwórz czat i wpisz "/ff". Będzie szybciej.

Dnia 16.09.2015 o 16:37, NeroNarmeril napisał:

No i jak Yi z satedem zacznie splitpushować to powodzenia.


To samo można powiedzieć o każdej postaci z nastackowanym Devourerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 01:02, QuandorX napisał:

Garen op, w god tierze, także wracaj :D


Ale że co, na topie? Coś zmienili mu, czy po prostu meta się pozmieniała? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostał kilka zmian od Riotu, choć model rozgrywki pozostaje ten sam.

http://euw.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/patch/patch-516-notes

W rankedach raczej nim nie pograsz, bo jest bardzo często banowany (według statystyk nie ma specjalnie wysokiego ban ratio, ale nie pamiętam, żeby był dostępny w 30 ostatnich rozegranych przeze mnie meczach rankingowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 20:33, Budo napisał:

Ale że co, na topie? Coś zmienili mu, czy po prostu meta się pozmieniała? :)


Nowe itemy cudownie na nim leżą (Dead Man Plate, Sterak Gage i Warmog, sprawdź sobie, co robią), do tego dostał parę zmian (teraz jak ultnie gościa oznaczonego jako ''villian'', to zada true damage, do tego spin to win jest zdeczka mocniejsze).

Dnia 16.09.2015 o 20:33, Budo napisał:

W rankedach raczej nim nie pograsz, bo jest bardzo często banowany (według statystyk nie ma specjalnie wysokiego ban ratio, ale nie pamiętam, żeby był dostępny w 30 ostatnich meczach rankingowych).


Zdarza się, że go nie banują. Imho dalej jest klocem bez gapclosera.

Co innego Darius, to draństwo jak się nafeeduje to gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować