Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2011 o 15:54, masterfigo napisał:

> Jakie champy sprawdzają się na solo top?

Gp, Udyr, Renekton, Pantheon, Warwick, Yorick,Teemo, Trunfle, Tryndamere, Riven, Rumble,
Nidalee, Skarner, Vayne, Corki, Garen, Lee Sin, Nasus, Akali, Graves, Irelia, Cho, Jax,
Olaf, Noc, Morde, Poppy, Shen, Shivana, Singed, Voli, Wukong i każdy Ap carry. Jak jakiegoś
nie wymieniłem to przepraszam.


Wiesz jak skończy taka Akali, Teemo czy Graves(i kilku innych z tej listy) w pojedynku z Nasusem, Mao czy Yorickem na solo topie? Jak widzę, że mam takiego rywala w meczu to pierwszą myślą zawsze jest ''o, będzie fajne early'' i jeszcze ani razu ta myśl mnie nie zawiodła.xD
Budo dobrze prawi, postacie lekko 'papierowe' na solo topie mają przerąbane, kiedy trafiają na coś wytrzymałego z wbudowanym odpowiednim selfhealem i dobrą farmą. Jak taki tanko-dps jest w miarę ogarnięty, to ma łatwo wygraną linię.

Btw - swoją drogą, jak robicie Rammusa na jungle? Ostatnio zrobiłem coś na wzór tego: http://solomid.net/guides.php?g=2134 I nawet ciekawie się gra, ale pewnie można jeszcze coś poprawić.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2011 o 16:00, Nephren-Ka napisał:

Wiesz jak skończy taka Akali, Teemo czy Graves(i kilku innych z tej listy) w pojedynku
z Nasusem, Mao czy Yorickem na solo topie? Jak widzę, że mam takiego rywala w meczu to
pierwszą myślą zawsze jest ''o, będzie fajne early'' i jeszcze ani razu ta myśl mnie
nie zawiodła.xD


Wiadomo, że nie każda z wymienionych postaci jest dobra w każdej sytuacji. Btw. Teemo bije Nasusa jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:03, masterfigo napisał:

Wiadomo, że nie każda z wymienionych postaci jest dobra w każdej sytuacji. Btw. Teemo
bije Nasusa jak chce.


''Ja to nic nie wiem'', jak mawia jeden mój znajomy(który ogólnie gra w LoLa już dość długo).:P
Jak na razie doświadczenie mówi mi, że jeśli drużyna chce solo topa, to biorę Nasusa, Mao albo Yoricka i nigdy(w jakiś 400 grach, odkąd tego solo topa często wybieram) żaden Teemo mnie nie bił(więcej, to ja miałem łatwo wygrany top).:P
Na normalnej duo linii pewnie, nie raz widziałem świetnego teemo, ale na solo imo brakuje mu wytrzymałości.

Przy okazji zdubluje sobie pytanie, bo się schowało na tamtej stronie i pewnie nikt nie zauważy.:P

Jak robicie Rammusa na jungle? Ostatnio zrobiłem coś na wzór tego: http://solomid.net/guides.php?g=2134 I nawet ciekawie się gra, ale pewnie można jeszcze coś poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:10, Nephren-Ka napisał:

> Wiadomo, że nie każda z wymienionych postaci jest dobra w każdej sytuacji. Btw.
Teemo
> bije Nasusa jak chce.

''Ja to nic nie wiem'', jak mawia jeden mój znajomy(który ogólnie gra w LoLa już dość
długo).:P
Jak na razie doświadczenie mówi mi, że jeśli drużyna chce solo topa, to biorę Nasusa,
Mao albo Yoricka i nigdy(w jakiś 400 grach, odkąd tego solo topa często wybieram) żaden
Teemo mnie nie bił(więcej, to ja miałem łatwo wygrany top).:P
Na normalnej duo linii pewnie, nie raz widziałem świetnego teemo, ale na solo imo brakuje
mu wytrzymałości.


Teemo to jest akurat taka postać, którą wszyscy uważają za słabą przez to, że ludzie robią jakiegoś ap teemo z nashor''s toothem i myślą, że coś robią bo biją z grzybów po 1000. Teemo budowany na tanky-dpsa jest jak każdy inny tanky dps tylko, że ma 500 range''a. Nie da się go gankować po 6 lvlu, ma najwięcej msa w grze i dużo dpsu, brakuje mu tylko sustaina ale go aż tak nie potrzebuje bo jest ranged. Bije większość topów bez gap closera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2011 o 16:10, Nephren-Ka napisał:

Przy okazji zdubluje sobie pytanie, bo się schowało na tamtej stronie i pewnie nikt nie
zauważy.:P

Jak robicie Rammusa na jungle? Ostatnio zrobiłem coś na wzór tego: http://solomid.net/guides.php?g=2134
I nawet ciekawie się gra, ale pewnie można jeszcze coś poprawić.


Otwieram guide, patrzę na itemy, myślę: obvious troll, po czym patrze a tu 35 like''ów. Co to ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:10, Nephren-Ka napisał:

Przy okazji zdubluje sobie pytanie, bo się schowało na tamtej stronie i pewnie nikt nie
zauważy.:P

Jak robicie Rammusa na jungle? Ostatnio zrobiłem coś na wzór tego: http://solomid.net/guides.php?g=2134
I nawet ciekawie się gra, ale pewnie można jeszcze coś poprawić.


Prawda, nie zauwazyl...
Gralem nim ostatnio duzo i wiekszosc gier wygranych, a nawet jak przegrane to w ładnym stylu zwykle, wiec mam juz sprawdzony sposob.

cloth arm + 5potek -> buty (konieczne) + philostone (w częściach jeżeli ganki nieudane, w całości jeżeli udane) -> hog -> kończysz mobilki i gankujesz jak poryty -> Chain Vest + Negatron Cloak + Eleisa''s Miracle

Moje gry zwykle się wtedy kończą, bo przeciwnik jest wyczerpany i całkowicie zjechany ciągłymi gankami, jeżeli jednak nie, to kończysz Randuina, potem kończysz Force of Nature, kupujesz giant''s belta i negatron cloak/catalysta i składasz z nich Sunfire Cape oraz Banshee. To taki zarys oczywiście, bo zawsze trzeba być gotowym na rush thornmaila jeżeli znowu ktoś nafeedował gravesa na bocie czy rush banshee + fon jeżeli leblanc znowu zjadła kogoś na midzie...

A, na bardzo późnym late (nigdy aż tak daleko nie doszedłem) warto jest sprzedać mobilki + miracle i kupić mercurki + coś, co się przyda (hp/arm/mres- zależy, czy mocno biją wszystkim/damage fizycznym/mdamage)

@down: znowu ten sam link XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:31, masterfigo napisał:

Otwieram guide, patrzę na itemy, myślę: obvious troll, po czym patrze a tu 35 like''ów.
Co to ma być.


Mój błąd, bo nie ten link co potrzeba wkleiłem.xD Ten jest właściwy: http://www.solomid.net/guides.php?g=2134

Aczkolwiek itemy w nim też są dziwnie(czy może ciekawie) dobrane. Ja w sumie jadę tak jak zawsze rammusem tylko że zaczynam od latarni. Potem buty(tu też zmiana, bo mobility zamiast merców jakoś do jungli bardziej mi pasują - to + kulka daje absurdalną wręcz prędkość poruszania się xD), warmrog, thornmail, fon, itd.(kolejność zależna od tego , co się dzieje w grze). Jak mam team, który umożliwia mi skuteczne ganki, to jest całkiem fajnie.

W sumie to też dzięki chęci zrobienia żółwia na jungle zacząłem grać normale tylko z draftem. Dzięki temu jest permanentny ban na Ahri i nie ma już postaci, której nie jestem w stanie dogonić(bo 3x flash to jest przegięcie).xD

@Thrandir - hmm, to gram podobnie. Daje tylko spokój z philo, bo hpki i tak dość szybko się regenerują, a sprawę many załatwia blue buff. Kiedyś często siedziałem Rammusem na lejnie(wiem, głupota, no-farm, itp - ale mając kolegę ad carry w pre-made dawaliśmy radę), ale jednak jungle Rammus jest znacznie bardziej użyteczny.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 15:59, masterfigo napisał:

Teemo akurat bije tanky dpsów na topie. Np. taki garen nic mu nie może zrobić a teemo
go strzela ze strzałek 24/7.
A garena wymieniłem.


Jeśli jesteś na eune, to zapraszam na pojedynek, ImKilaya.

ps. teemo nie jest jak każdy inny tanky dps, bo nie ma heala, nie ma shielda no i ma niższe staty o ile się nie mylę. Wskutek tego inne tanky dpsy go po prostu zjadają. A ten jego śmieszny blind to nie wzruszy ani Garena, ani Mao, ani Yoricka, ani Warwicka, pomijając, że sporo solo topów to nie autoattackerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:49, Budo napisał:

Jeśli jesteś na eune, to zapraszam na pojedynek, ImKilaya.


Budo, coś Ty taki waleczny?;] Zamierzasz po kolei wszystkich gramowiczów "zapraszać" na pojedynki?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:44, Thrandir napisał:

A, na bardzo późnym late (nigdy aż tak daleko nie doszedłem) warto jest sprzedać mobilki
+ miracle i kupić mercurki + coś, co się przyda (hp/arm/mres- zależy, czy mocno biją
wszystkim/damage fizycznym/mdamage)


To wiem, też czasami stosuję(zdarza się też pozbywać się latarni na rzecz czegoś bardziej potrzebnego wtedy).

Dnia 27.12.2011 o 16:44, Thrandir napisał:

@down: znowu ten sam link XDD


Fail, to to jednak właśnie miał być właśnie TEN link.xD
Ogólnie itemy ten build ma ciekawe(połączenie Black Cleaver i taunta wydaje się być interesujące, musze kiedyś wypróbować). Ale bardziej korzystałem z opisów jak rozkładać skille, jak dobrać mastery i w jakiej kolejności jungle robić w ogóle(bo nigdy tak nie grałem do tej pory).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:44, Nephren-Ka napisał:

Mój błąd, bo nie ten link co potrzeba wkleiłem.xD Ten jest właściwy: http://www.solomid.net/guides.php?g=2134

Aczkolwiek itemy w nim też są dziwnie(czy może ciekawie) dobrane. Ja w sumie jadę tak
jak zawsze rammusem tylko że zaczynam od latarni. Potem buty(tu też zmiana, bo mobility
zamiast merców jakoś do jungli bardziej mi pasują - to + kulka daje absurdalną wręcz
prędkość poruszania się xD), warmrog, thornmail, fon, itd.(kolejność zależna od tego
, co się dzieje w grze). Jak mam team, który umożliwia mi skuteczne ganki, to jest całkiem
fajnie.

W sumie to też dzięki chęci zrobienia żółwia na jungle zacząłem grać normale tylko z
draftem. Dzięki temu jest permanentny ban na Ahri i nie ma już postaci, której nie jestem
w stanie dogonić(bo 3x flash to jest przegięcie).xD

@Thrandir - hmm, to gram podobnie. Daje tylko spokój z philo, bo hpki i tak dość
szybko się regenerują, a sprawę many załatwia blue buff. Kiedyś często siedziałem Rammusem
na lejnie(wiem, głupota, no-farm, itp - ale mając kolegę ad carry w pre-made dawaliśmy
radę), ale jednak jungle Rammus jest znacznie bardziej użyteczny.:>


Oj, philo na mój gust to must-have. Po pierwsze jak składasz mobilki to trzeba ci innego itemka na tenacity niż merce, po drugie Rammusem musisz dużo gankować albo jesteś dupa nie rammus, a to ogranicza farmę i ilość golda jeżeli ganki nie będą udane (ostatnio gram trochę premadeów, i tam- nawet jeżeli to normale- wardy są standardem, przez co sporo ganków po prostu nie wychodzi)- 5gold/10s się zawsze przyda,a po trzecie... Rammusem bierze się jedno blue. Pierwsze. Potem wszystkie blue zawsze dostaje ktoś inny (czy to ez z bota, czy to- najczęściej zresztą- ap carry z mida, czy to galio/irelia/yorick/ktoś inny z solotopa), i philo jest niezbędny. Nie warto marnować blue dla rammusa, bo maną na jungle dasz radę zarządzać, a cdred bardzo ci nie pomoże- rzadko kiedy gankujesz zabawisz tam tyle, aby dwa razy użyć powerballa i taunta nawet jak masz ten blue, a komuś na lane do ciągłego harrasu się on przyda.
Radzę też nie rushować thornmaila (już lepiej frozen heart, ale ja i tak wolę randuina na rammusie) ani za żadne skarby Warmoga (asystami i fragami albo go wyfarmisz albo nie, a jak nie to się on nie opłaca za cholerę... A na creepach nie radzę próbować go farmić, bardziej przydadzą się one komuś innemu + rammus jest słaby w farmieniu)...
Ale to tylko uwagi oparte na moich próbach, każdy buduje Rammusa tak jak lubi, i każdy Rammus jest udany- ciężko jest słabo grać taką postacią :D

A, latarnia... Jeżeli farmisz- podobno działa. Na mój gust Rammus to tylko ganki, Jak chcesz czegoś do farmienia na jungle to bierzesz skarnera czy cho, nie Rammusa... Tym niemniej, słyszałem, że to działa, moim zdaniem to słaby item na jungle tanka (a za to OP na solotopa typu lee sin albo irelia oraz ad carrego na bocie- szczególnie dla Gravesa, na którym po prostu kocham budować latarnie), jednak jeżeli jest skuteczny to może warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:56, sirufok napisał:

> Jeśli jesteś na eune, to zapraszam na pojedynek, ImKilaya.

Budo, coś Ty taki waleczny?;] Zamierzasz po kolei wszystkich gramowiczów "zapraszać"
na pojedynki?;]


Sorry, ale jeśli ktoś mówi, teemo zjada tanky dpsów na solo i można to sprawdzić, to czemu nie. Moje doświadczenia są odwrotne. Taki ww, czy yorick po prostu nie potrzebują autoattacków za bardzo, a każdy harass od teemo po prostu wyleczą, w dodatku mają lepszy nuke i 2x więcej życia. Jak teemo ma wygrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:26, Budo napisał:

Sorry, ale jeśli ktoś mówi, teemo zjada tanky dpsów na solo i można to sprawdzić, to
czemu nie. Moje doświadczenia są odwrotne. Taki ww, czy yorick po prostu nie potrzebują
autoattacków za bardzo, a każdy harass od teemo po prostu wyleczą, w dodatku mają lepszy
nuke i 2x więcej życia. Jak teemo ma wygrać?


Spytaj Rain Mana, on swoim Teemo na topie kasuje wszystko ^^ Choć z Yorickiem czy WW mógłby mieć problem, przynajmniej do czasu zdobycia latarni, to jednak ten champ jest counterpickiem na Singeda czy Garena (Teemo rusza się równie szybko co wir śmierci Garena, do tego dochodzi slow z grzybów i możliwość wyłączania jego pasywa właśnie dlatego że jest ranged dps-em i raz na te kilka sekund zawsze może walnąć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:26, Budo napisał:

Sorry, ale jeśli ktoś mówi, teemo zjada tanky dpsów na solo i można to sprawdzić, to
czemu nie. Moje doświadczenia są odwrotne. Taki ww, czy yorick po prostu nie potrzebują
autoattacków za bardzo, a każdy harass od teemo po prostu wyleczą, w dodatku mają lepszy
nuke i 2x więcej życia. Jak teemo ma wygrać?


Bez przesady z tym dwukrotnie większym życiem... Kolega, z którym się spierasz nie ma na myśli Teemo budowanego na AS, AP czy hybrydę, tylko normalnego tanky-dpsa. A z takim już nie jest łatwo wygrać sporej ilości postaci z solo topa - uwierz. Przetestowane na premadach przez gościa 1650 elo wiele razy. Tak, z Garenami też wygrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2011 o 16:49, Budo napisał:


Jeśli jesteś na eune, to zapraszam na pojedynek, ImKilaya.

ps. teemo nie jest jak każdy inny tanky dps, bo nie ma heala, nie ma shielda no i ma
niższe staty o ile się nie mylę. Wskutek tego inne tanky dpsy go po prostu zjadają. A
ten jego śmieszny blind to nie wzruszy ani Garena, ani Mao, ani Yoricka, ani Warwicka,
pomijając, że sporo solo topów to nie autoattackerzy.


Niestety euw a chętnie bym spróbował. Teemo bije Garena w taki sposób, że garen nigdy nie zada mu nic dmg bo nie ma jak podejść, używa q to teemo używa w i się nie da dogonići sobie strzela w niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:45, masterfigo napisał:

Niestety euw a chętnie bym spróbował. Teemo bije Garena w taki sposób, że garen nigdy
nie zada mu nic dmg bo nie ma jak podejść, używa q to teemo używa w i się nie da dogonići
sobie strzela w niego.


Solo top to moja ulubiona pozycja i nigdy nie rozjechał mnie teemo. Wiesz, blind trwa tylko 1,5-2,5 sekundy, czyli tyle co nic. Jak chcesz go levelować, to zaniedbujesz truciznę, czyli nici z harassu. Spin nie traci przez blinda. Poza tym teemo to papier i Garen nie musi się wysilać, żeby go zjechać do połowy hp, nawet z blindem, potem jedno combo i teemo nie żyje. Ostatnio miałem fajny lane- ja ww versus teemo. Nic nie mógł zrobić, zonowałem go i zabijałem jak chciałem, każdy dmg z trucizny leczyłem pasywem, a blind mnie w ogóle nie obchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:35, sirufok napisał:

Bez przesady z tym dwukrotnie większym życiem... Kolega, z którym się spierasz nie ma
na myśli Teemo budowanego na AS, AP czy hybrydę, tylko normalnego tanky-dpsa. A z takim
już nie jest łatwo wygrać sporej ilości postaci z solo topa - uwierz. Przetestowane na
premadach przez gościa 1650 elo wiele razy. Tak, z Garenami też wygrywał.


Tak się składa, że gram tanky dps teemo od czasu do czasu, więc wiem jak to działa. Ale spójrz na bazowe staty i resisty- matematyka jest nieubłagana.
Teemo
Health 383 (+77)
Health Regen. 4.65 (+0.65)

Garen
Health 455 (+96)
Health Regen. 9 (+0.85)

Nie mówiąc o wyższej prędkości poruszania się tanky dpsów, czy resistach na poziom (np magic resist przeciwko truciźnie), czy leczeniu z pasywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 18:35, Oloninho napisał:

Przestańcie pieprzyć, że nie ma elo hell. 4 gry z rzędu przegrane. W każdej po 1 afker.
Pozdrawiam.


Bo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 18:39, sirufok napisał:

> Przestańcie pieprzyć, że nie ma elo hell. 4 gry z rzędu przegrane. W każdej po 1
afker.
> Pozdrawiam.

Bo nie ma.

zalozysz sie ?
nawet wickd mowil jakos tak : fuck this shit elo hell
Pozdrawiam . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować