Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie


FeralPony wyjawił w wątku o championach typu "monster", że coś z tego repertuaru nam szykują. Niektóre z pomysłów to np centaur, mantikora, void monster, szlam. Ciekawe co kombinują ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 00:24, LordAnayami napisał:

jakimi chempionami najlepiej da się wyjść z eolo hell?? piszę poważnie, bo mnie denerwują
takie supporty co nie kupują wardów :)


proponuje granie na liniach jungle/mid a champy wedle uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 00:24, LordAnayami napisał:

jakimi chempionami najlepiej da się wyjść z eolo hell?? piszę poważnie, bo mnie denerwują
takie supporty co nie kupują wardów :)



Supportami (ja nimi dobiłem do złota), Magami, Solo topem, Junglerami, AD Carry. Wystarczy mieć skill...

W twoim przypadku odradzam na pewno Malzahara, rushowanie Tear of the Goddess skutecznie sprawia że moim zdaniem w tym Elo Hell powinieneś jeszcze trochę zostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2012 o 00:44, ziptofaf napisał:

W twoim przypadku odradzam na pewno Malzahara, rushowanie Tear of the Goddess skutecznie
sprawia że moim zdaniem w tym Elo Hell powinieneś jeszcze trochę zostać ;)

taa, ale ja przegrywam gł przez takich supportów :) wiem, trochę źle zrobiłem, z tamtym kupnem, ale co się stało to nieostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, przed chwilą miałem Amumu w teamie. Nie trafił chyba 90% rzuconych Q. A te co trafiał dawały najczęściej instagiba dla drużyny przeciwnej. Człowiek myślał, że widział już wszystko.

@LordAnayami
Akurat w przypadku wardów to każdy powinien mieć je przy sobie. 75g za zwiększenie szansy przeżycia to niewielka cena. A i dzięki temu można odciążyć supporta, który dzięki temu nie będzie padał "na szczała" bo musiał kupić worek wardów.

A jeżeli chodzi o to czym grać to graj tym czym potrafisz i czym się czujesz najpewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 01:04, LordAnayami napisał:

taa, ale ja przegrywam gł przez takich supportów :) wiem, trochę źle zrobiłem, z tamtym
kupnem, ale co się stało to nieostanie :)


Biorąc pod uwagę że masz 26 winów i 46 lose''ów to masz tak z 700 elo, no nie?

A więc po kolei, co robisz źle (uwaga, może być drastycznie i nieprzyjemnie no ale cóż, sam się zapytałeś co musisz zrobić aby opuścić elo hell):

1.) NIE MA czegoś takiego jak "przegrywam głównie przez supporty". Nie - przegrywasz bo nie potrafisz wycarrować i samemu grasz za słabo. Nie będę ukrywać, na ELO zbliżonym do twojego to miałem z 3 gry bo znajomy z pewnego forum mnie namówił na duo. I to na moje oko jest żałośnie niski poziom.
Tzw. "Elo Hell" to etap na którym masz miażdżyć przeciwnika. Doszczętnie miażdżyć, first blood ma być w max. 3 minucie a w 10 wszyscy we wrogim teamie będą wyzywać tego kto był z tobą na lanie i życzyć mu śmierci z powodu feedu.
2.) W tej chwili nie zasługujesz na wyższe ELO. Spójrz prawdzie w oczy i zerknij na swoje średnie staty.
KDA - 1,32. Od 2.0 jako dps to można mówić że nie feedujesz. Od 3.0 można mówić o carrowaniu. Takich wartości nie masz żadną postacią. Za to widzę 0/11 Jaxem i średnie 0.7 kda jako Malza. Innymi słowy, ty nie masz gier w których robisz dobre staty. I jeśli wygrywasz to dlatego że team cię carruje a nie na odwrót.
3.) Do tego dochodzi średnia przeciętna farma (typowa gra trwa 35 minut a ty grasz tylko dps-ami więc ta wartość powinna być przynajmniej o 20-30 większa).
4.) Max Deaths: 20.....Oh fuck. Nie wiem jak ty to zrobiłeś ale 20 deadów? Mam 400 rankedów w tym sezonie i mój max jest 2x niższy. Innymi słowy albo nieziemsko padasz na lanie albo, co bardziej prawdopodobne, szarżujesz przed siebie, padasz i potem obwiniasz swój team że za tobą nie podążył. I pewnie mieli sporo racji że tego nie zrobili.
5.) Pobieżna analiza twojego match history sugeruje że nie nafeedowałeś tylko w 1 meczu na 10.
Z tego co widzę to:
a) strasznie wzbraniasz się przed Doranami i jak już jakiś masz to tylko 1. Naprawdę - to są dobre itemy i jak masz wymagający lane to 2 czy nawet 3 nie są niczym niezwykłym.
6.) Replaye z twoim udziałem mam w tej chwili 2. W obu zdecydowanie radziłeś sobie najgorzej w drużynie nieziemsko feedując i jeśli twoim celem było załatwienie 4v6 to ci się udało (nie będę ukrywać że głównie w tym celu zostałeś invnięty, naprawdę zwiększa to trudność meczu i sprawia że w byle normalu trzeba tryhardować niczym na Go4LoL-u żeby wygrać). Czego brakowało:
a) jak ktoś z twojego lane''u sobie pójdzie to ten moment należy wykorzystać. W sposób inny niż dodatkowe 5 cs-a. Należy za taką osobą albo podążyć (counter ganki wygrywają grę) albo samemu zgankować inny lane w międzyczasie. LoL nie jest grą której pozwalasz się toczyć swoim tempem, o nie. Należy cały czas pozostawać aktywny i możliwie dużo robić.
b) strasznie brakuje ci ogarnięcia skutecznego item buildu, nie potrafisz też wygrywać lane''ów. Nie potrafisz się nawet na nich utrzymać.

Rekomendacje:
a) obejrzyj trochę streamów (ale nie jakichś trollujących RageshotówQQ a np. http://www.twitch.tv/nientonsoh czy Guardsman Boba), przestań winić swój team o przegrane.
b) nie jesteś pępkiem świata. Nigdy nie ufaj swoim sojusznikom że za tobą podążą i tak dalej. Solo queue to w zasadzie 1v9. Miło jak twój team coś robi ale nie nastawiaj się na to bo na 90% nie wygrasz w ten sposób.
c) Zacznij przeglądać powtórki z własnych gier. Każdy dead = błąd. Pomyśl co mogłeś zrobić inaczej aby go uniknąć. Bo jeśli mając z 200 gier Xinem nadal nie rozumiesz tej postaci to coś jest nie tak. Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie - co go kontruje na topie? Kiedy średnio nadaje się na junglera w teamie? Nie potrafisz? To nim nie graj. Musisz rozumieć postać którą grasz, najlepiej wraz z jej counterpickami i słabościami.
d) NIGDY nie rushuj picka topa albo midu jak jesteś pierwszym czy drugim pickiem. Za to proponuj swap za AD Carry czy supporta. W ten sposób unikniesz tego że zostaniesz scounterpickowany i samemu będziesz mógł wybrać coś co skutecznie wygrywa dany lane przeciwko danemu przeciwnikowi.

Tyle na wstępie...na razie proponuję jedno - solo wbij zerowy stosunek win/lose w normalach. Czyli dodatkowe 51 winów w stosunku do tego co masz teraz. Fakt że jesteś aż tak na minusie jest w zasadzie równoznaczny z tym że matchmaking nierzadko daje ci przeciwników poniżej 30 poziomu i ogólnie takich o intelekcie średnio rozrośniętej kapusty. Więc jeśli nie potrafisz się nawet dam wybić, daruj sobie rankedy.

20120316013740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że wardy są tylko w shopach supportów. Masz prawo obwiniać supporty za brak wardów wtedy, gdy sam je stawiasz. Jeśli rozumiesz, że są one bardzo istotne dla przebiegu rozgrywki, to powinieneś sam umieszczać parę w kilku najważniejszych miejscach i kazać robić podobnie teamowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 09:32, Arande napisał:

To nie jest tak, że wardy są tylko w shopach supportów. Masz prawo obwiniać supporty
za brak wardów wtedy, gdy sam je stawiasz. Jeśli rozumiesz, że są one bardzo istotne
dla przebiegu rozgrywki, to powinieneś sam umieszczać parę w kilku najważniejszych miejscach
i kazać robić podobnie teamowi.


Ja stawiam zawsz conajmniej jednego z latarni gdy gram solo, ale jak widze co jakiś czas,your ally has been killed, podczas gangów, a na mapie nie ma innych wardów niż mój, to mnie krew zalewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdy powinien kupować wardy. Gankują Cię na midzie? Kup warda, ustaw z jednej strony drogi i już jedną flankę masz bezpieczną. Jako jungler to samo, warduj dla innych lanów, warduj swoją dżunglę jak Ci kradną. Wardy nigdy nie bolą, masz 75g w sklepie, kup warda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę tą listę, to chodzi za mną tylko "shut up and take my money". A to szkodliwe jest.

Z Time Machine Zileanem to w ogóle wygrali. On chyba nawet roku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 10:57, Budo napisał:

Kolejna wielka wyprzedaż skinów, nie rozumiem tej polityki. Usuwają kilka napradę zacnych
skinów i nie takich starych nawet!
http://eune.leagueoflegends.com/news/more-classic-skins-retiring-store-0


Chyba chodzi o to, że nie były one popularne. Jak ludziom się powie, że to ostatnia szansa na ich kupienie, to sprzedadzą więcej. Taki jednorazowy trik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 10:57, Budo napisał:

Kolejna wielka wyprzedaż skinów, nie rozumiem tej polityki. Usuwają kilka napradę zacnych
skinów i nie takich starych nawet!
http://eune.leagueoflegends.com/news/more-classic-skins-retiring-store-0


No i 4 skiny więcej w kolekcji ;)
A do tego wyprzedaż z okazji dnia św. Patryka
http://euw.leagueoflegends.com/news/league-legends-st-patricks-day-sale
i wyczekiwany przeze mnie tęczowy Veigar ;]
Jak dla mnie świetnie trafiona wyprzedaż, akurat wysypałem się z reszty erpeków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 09:40, LordAnayami napisał:

Ja stawiam zawsz co najmniej jednego z latarni gdy gram solo, ale jak widze co jakiś czas,your
ally has been killed, podczas gangów, a na mapie nie ma innych wardów niż mój, to mnie
krew zalewa :)


Ale z ciebie hipokryta. Twój Mecz Malzem - 0/6 w 16 minut, zgankowany 4 razy przez Amumu. 0 wardów przez całą grę (na bocie wardy ciągnęły się przez tribush aż pod dragona w tym czasie, top też ten jeden miał, jungler też kilka postawił np. różowy pod smoka). Ty ich nigdy nie kupujesz chyba że właśnie masz latarnię. Nie wymagaj więc od innych czegoś czego samemu nie robisz... I proszę bez tłumaczenia że to "dlatego że zapomniałem" bo to akurat powinno już ci dawno wejść w nawyk - wardy to się kupuje od niechcenia, przy każdej wizycie w sklepie nawet nie myśląc o tym. Sam grając jako AD Carry bardzo często łapię się na tym że kupuję 2-3 wardy mimo że cały bot lane jest już ładnie zwardowany i w sumie to nie musiałem ;)

To mogłoby zresztą przejść ale...czemu ty grając na midzie wywalasz w miniony wszystkie skille włącznie z Null Zone i spamujesz tymi autoatakami cały dzień i noc? To potem kończysz pod wrogim towerem co bez wardów kończy się ciekawie. Proponuję drastycznie poprawić się w last hitowaniu, zawsze masz mieć też dość many na pełne combo - np. na wypadek ganku, ten jeden dobrze wymierzony silence mógłby ci uratować życie. Ale nie uratował bo miałeś po 30-70 many przez 70% czasu. Malza już akurat z natury jest niezłym pusherem bo często używa się jego E i kilku autoataków żeby odnowić sobie manę, używanie reszty skilli w tym celu jest już samobójcze.

Naprawdę więc, przeanalizuj własne replaye jeśli rzeczywiście chcesz wyjść z tego Elo Hell. Zwłaszcza że w twoim przypadku to jest brak skilla a nie trolle w teamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Safari cait to jeden z popularniejszych skinów w ogóle, nie tylko dla cait. W dodatku jest świeży i ładny, więc nie wiem o co chodzi...

sirufok---> ja się zastanawiałem nad tym veigarem, ale ostatecznie chyba oleję. Poczekam na super villaina w przecenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 11:57, Budo napisał:

Safari cait to jeden z popularniejszych skinów w ogóle, nie tylko dla cait. W dodatku
jest świeży i ładny, więc nie wiem o co chodzi...


Dokładnie, bardzo często widywałem Caitlyn z tym właśnie skinem. I sam też go właśnie nabyłem ;]

Dnia 16.03.2012 o 11:57, Budo napisał:

sirufok---> ja się zastanawiałem nad tym veigarem, ale ostatecznie chyba oleję. Poczekam
na super villaina w przecenie :)


Tęczowy podobał mi się od dawna, a co do tego najnowszego to jak będzie przecena to również go nie ominę. Chyba, że pierwszy na wyprzedaży będzie Baron, bo tez jest fajny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 11:36, sirufok napisał:

i wyczekiwany przeze mnie tęczowy Veigar ;]

Chyba Trollgeiar ;D
Świetny skin do denerwowania przeciwników śmiechem po wpakowaniu kombosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować