Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Ale miałem przed chwilą mecz. Grałem Malphite i skończyłem gre ze statystykami 16-0-9. Grałem na bot z Leoną i pierwszy raz zdarzyło mi się, że zanim pojawiły się stwory miałem już 2 kile ;) Po odrodzeniu się przeciwników i ich powrocie manewr został powtórzony 2 razy. Miałem 6-0-0 a leona 0-0-6 (troche lipnie, że raz zrobiłem niechcący ks) i aleje mieliśmy opanowaną. Później po kupieniu itemow miałem bardzo dużo hp i pancerza (chciałbym widzieć mine przeciwnika jak tłuk we mnie a pasek hp nic nie spadał). Mając tyle hp mogłem bez problemu przy użyciu ulti wbic się w całą gromade wrogów i wykończyć tych z mniejszą ilością hp. Drużyna też sobie dobrze radziła i odczytywala moje zamiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 11:27, jarekao napisał:

Ale miałem przed chwilą mecz. Grałem Malphite i skończyłem gre ze statystykami 16-0-9.
Grałem na bot z Leoną i pierwszy raz zdarzyło mi się, że zanim pojawiły się stwory miałem
już 2 kile ;) Po odrodzeniu się przeciwników i ich powrocie manewr został powtórzony
2 razy. Miałem 6-0-0 a leona 0-0-6 (troche lipnie, że raz zrobiłem niechcący ks) i aleje
mieliśmy opanowaną. Później po kupieniu itemow miałem bardzo dużo hp i pancerza (chciałbym
widzieć mine przeciwnika jak tłuk we mnie a pasek hp nic nie spadał). Mając tyle hp
mogłem bez problemu przy użyciu ulti wbic się w całą gromade wrogów i wykończyć tych
z mniejszą ilością hp. Drużyna też sobie dobrze radziła i odczytywala moje zamiary.

Żeby tylko w LoLu same takie teamy się dostawało i same takie mecze wygrywało...
Lecz tylko ciemna chmura nad głową mówiąca: "Super, szkoda że byłem w przeciwnym teamie...". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 00:12, ziptofaf napisał:

PS Tak tylko przypomnę - srebrne elo to top 10%, złoto to już top 3%.


kurczę, skąd mogę wziać takie statystyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 13:31, Paweuu napisał:

kurczę, skąd mogę wziać takie statystyki?


Było podane pod koniec S1:
http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Season_One

Platinum (Top 0.2%)
Gold (Top 3%)
Silver (Top 10%)
Bronze (Top 25%)

Tu masz dokładniejsze bo co do 100 elo (fakt że liczone od 1200), ode mnie (przy okazji, krytyka mile widziana bo to artykuł który będzie na RoG-u dopiero za kilka dni):
https://docs.google.com/document/d/1TCtoSpHRGGniZLPk86oXLgSxMZUzJLwPiQaMwSEKnEc/edit

I z tego wynika że jak wbijasz choćby 1600 to i tak już jesteś niesamowicie wysoko. Zwłaszcza że 100 elo więcej = 50% osób mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że to są staystyki tylko dla serwera eu west, tak?
artykuł na pewno warty przeczytania, otwiera oczy na pewne aspekty np. ukazuje różnice między rankedem a normalem, choć czasami ludzie są gotowi postawić tutaj znak równości

pomysł o dodatkowe elo za zasługi w grze (np. dużo zabójstw) jak dla mnie mógłby przejść, pozwoliło by to niektórym na bardzo szybkie dotarcie na /swoje/ elo

drugim dobrym pomysłem jest to , by mniej tracić elo za posiadanie w teamie leavera/afkera, czasami jest to bardzo irytujące, a wygranie takiego rankeda jest bardzo trudne.
gdzieś czytałem (nie wiem czy tutaj czy może na reddicie czy innym forum), żeby riot wprowadzil opcje surrendera przed 20 minutą jeśli masz w teamie 2 lub więcej afk/leaverów i wtedy zmniejszyć utratę elo do połowy normalnej stawki (np. tylko 6 zamiast 12)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 14:47, Paweuu napisał:

i wtedy zmniejszyć utratę elo do połowy normalnej stawki (np. tylko 6 zamiast 12)


A co z drużyną, która wygrywa takie coś:>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 15:03, qq_MoaR napisał:

> i wtedy zmniejszyć utratę elo do połowy normalnej stawki (np. tylko 6 zamiast 12)


A co z drużyną, która wygrywa takie coś:>?


też dostaje połowkę, +6, kto wie jakby się mecz potoczyl gdyby było5 na 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 14:47, Paweuu napisał:

rozumiem, że to są staystyki tylko dla serwera eu west, tak?

Tylko dla serwera US bo tam gram. Ale ogólnie na wszystkich jest podobnie poza Nordiciem gdzie jest znacząco mniej osób w wyższych przedziałach ELO.

Dnia 02.04.2012 o 14:47, Paweuu napisał:

artykuł na pewno warty przeczytania, otwiera oczy na pewne aspekty np. ukazuje różnice
między rankedem a normalem, choć czasami ludzie są gotowi postawić tutaj znak równości

W normalach to ja gram support xerathami. I nawet wychodzi. A w rankedach zasadniczo staram się wybierać tylko postacie które dobrze znam, najlepiej jeśli jeszcze są counterpickami. Choć teraz np. OSTRO spadłem bo po wczorajszym go4lolu postanowiłem ogarnąć ofensywne supporty i zdolności dominowania lane''a. A to mi na 1500 nie wychodzi (a normale nie są wyznacznikiem niczego) więc zaliczyłem z 4 defeaty pod rząd ;)

Dnia 02.04.2012 o 14:47, Paweuu napisał:

drugim dobrym pomysłem jest to , by mniej tracić elo za posiadanie w teamie leavera/afkera,
czasami jest to bardzo irytujące, a wygranie takiego rankeda jest bardzo trudne.
gdzieś czytałem (nie wiem czy tutaj czy może na reddicie czy innym forum), żeby riot
wprowadzil opcje surrendera przed 20 minutą jeśli masz w teamie 2 lub więcej afk/leaverów
i wtedy zmniejszyć utratę elo do połowy normalnej stawki (np. tylko 6 zamiast 12)

Na ten aspekt to liczą wszyscy, włącznie z Elementzem i innymi z czołówki. Więc kto wie, może nawet to zobaczymy w przyszłości. Na szybszy surrender bym się nie nastawiał ale tracenie mniej ELO gdy to ewidentnie nie twoja wina powinno się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:48, SiDi napisał:

Wickd gra Shenem przeciwko Kayle. 6 minuta i już padł 4 razy.


Kayle potrafi być strasznie upierdliwa na topie i w zasadzie bezpiecznie lanować przeciwko każdemu, ale na szczęście mało osób na tyle ogarnia tego champa :)
Raz widziałem Kayle na topie z wczesnym madred bloodrazorem- real terror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:48, SiDi napisał:

Wickd gra Shenem przeciwko Kayle. 6 minuta i już padł 4 razy.


A to nie był czasem J4 na topie, a Kayle w jungli? Nie wiem, nie spojrzałem kto jakie spelle, a chwile tylko patrzyłem tamten mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować