Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

No i w końcu jeden normalnie wypowiadający się człowiek (nie to co Yawei :P).

Uhm, owszem trolluje i prowokuje, ale robie to tylko dlatego, bo ludzie wtedy rejdzuja i sie staraja jak najlepiej w ich mniemaniu odpisac. Taka osoba napisze wtedy troche wiecej

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Moje narzekanie wzięło się trochę przez to, że przez moją głupotę spadłem trochę w elo
i zacząłem trafiać na ludzi tak się zachowujących (jak to mówią z jakim przystajesz takim
się stajesz).

Czyli mozna powiedziec ze ostatecznie wyszlo na to, ze stwierdzenia o tym ze trzeba wywalic 20 postac,i nie maja zwiazku z tym ze faktycznie warto je wywalic, tylko z Twoja frustracja :P

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Ale głównie chodzi mi o to, że są postacie, które naprawdę mają łatwiej
na początku głównie (a nie oszukujmy się im lepszy początek tym lepsze late, przynajmniej
w 80% przypadków).

To jest wlasnie system carry. Niektore postacie sa stworzone zeby zniszczyc early przeciwnikowi, a inne zeby przetrwac cale early i mid zeby potem niszczyc w lategame. Mowisz ze w 80% przypadkow tak jest. Dzieje sie tak dlatego, bo na Twoim elo ludzie gorzej lasthituja, a wiec kille sa "wiecej warte". Zalozmy ze ktos bierze LB i zaczyna roamowac. Zrobi takie 6/0 czy cos to ma calkiem sporo golda. W tym czasie ad carry zamiast farmic (do czasu jak LB zrobi takiie staty powinno byc w stanie wyfarmic conajmniej 100 minionow) zacznie rejdzowac i bedzie mialo minionow 40. Wtedy jest jakas glupia tendencja, ze po straceniu wiezy wszyscy zbieraja sie na mida, a bez itemow taka osoba nic nie zrobi. Nie bedzie ona farmila, bo przeciez jak sie wieze zabije to sie idzie na mida w tej osoby mniemaniu. I wtedy jest teamfight i sie caly team przeciwnika snowballuje mimo ze LB takiego late wcale nie ma i gdyby sie farmilo to mozna by bylo to po prostu wygrac potem. TADAAA

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do Corkiego to z praktycznej strony to on ma same aoe, ale jest
jedno ale, mianowicie jeden skill to jest ten dash, który zadaje obrażenia jak ktoś wejdzie
na ten pas ziemi jaki on zostawia oraz ma skilla, który działa podobnie jak Q Rumbla,
czyli musi stać przodem do kogoś, co nieraz jest ciężkie (a co do true dmg to trochę
boli :P).

Uhm cos sie pogubiles. W corkiego uzywasz tylko do ucieczki, nie warto zwiekszac dpsu tym. Jak uzywasz E to musisz byc przodem do przeciwnika bo go autoattackujesz. Nie rozumiem Twoich argumentow co do corkiego

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Dlatego tej postaci się tak mocno nie czepiam, a czepiłem się Gravesa tylko
dlatego, że jest on naprawdę wkurzający. Jego Q + W (bodajże 4+2 poziom) ściągają miniony
spokojnie i to nawet takie, które chowają się za drugimi,

Tylko ze wiesz ze W sie nie maxuje 2giego? nie masz jak miec 4+2 bo to znaczy ze zamiast maxowac dasha maxujesz W. Poza tym przeciez niektore postacie lepiej pushuja inne gorzej, to tez jest czynnik przy ukladaniu teamcompa. Nie moze byc tak ze wszystykie pushuja tak samo, musi byc jakas rozmaitosc. Poza tym jak caly czas pushujesz lane to jestes narazony na ganki wiec nie wiem czy to taka zaleta (np trist ma ciezko pod tym wzgledem bo jak wezmie E to jest permapush)

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

co w przypadku wspomnianej
Ashe już niestety nie ubijesz ze swoim "op" slowem.

Ale za to slowujesz przeciwnika, masz wiekszy zasieg i obszar dzialania

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do supportów to mogę się więcej wypowiedzieć, bo sam gram Leoną, Alistarem, Janną,
Soraką i Taricem. Z moich doświadczeń (zaznaczam, że z moich) to są oni tacy w miarę
równi, jak to napisaliście mają mocne i słabe strony.

No maja, tak samo jak Lulu, Lulu na przyklad nie ma heala, musi wybierac miedzy ofensywa a defensywa (nie da sie naraz zamienic przeciwnika i dac swojemu sojusznikowi buffa. Ani wlasciwie nie daje wielu sensownych statow dla AD Carry. Movespeed i HP, ale to lepiej dac na bruisera ktory i tak za bardzo nie padnie. Najlepiej AP bruisera
bo dostaje sie jeszcze ap

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Przykładowo ten Alistar ma ładne
obrażenia z kombo. Jak ktoś chce to mogę wrzucić moją akcje ja Ali + współlokator grający
Sivir, jak zabiliśmy przeciwną Sorakę na kombo, że nawet gość się nie spodziewał. Ale
chodzi o to, że przykładowo Soraka jest dobrym supportem dla agresywnych graczy z manożernymi
postaciami, bo nie oszukujmy się ma jak dla mnie najlepszy heal i do tego przywracanie
many albo silence. A taki Ali dobry jest do inicjowania team fightów i próbowania zabicia
kogoś na kombo. A ta nieszczęsna Lulu jest dla mnie na tyle przesadzona, ponieważ ma
straszny haras i potrafi naprawdę wyciągnąć ludzi, którzy są typowymi napaleńcami i robią
przykładowo głupie tower divy.

No aggresive playstyle ulepsza gre, jakby tego nie bylo to by byla nudna. To dobrze ze da sie tak dobrac team ze mozna kogos zdivowac. Ale ma to tez swoje slabe strony.. Przy braku zgrania moga wszyscy pasc.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Mam takie zdanie ze względu na to jak widziałem Lulu w
moich grach i czy to było przeciwko mnie czy też nawet używane na mnie (jak dobrze kojarzę
to chodzi głównie o to ulti).

Przechodząc do Nautilusa to moje wypowiedzi były uwarunkowane głównie na doświadczeniach
jako Nautilus, a mniej jako przeciwnik tej postaci. Postać kupiłem jak się nie mylę w
ciemno (robię tak z każdym tankiem praktycznie i fighterem) i grając nim robiłem takie
rzeczy, że naprawdę wkurzałbym się, jeśli ktoś by tak robił mi. Przykładowa sytuacja
(oczywiście jungle Nautilus, bo dla mnie on tam jest op) gang na bottom lane lvl około
6-7 no i oczywiście tower dive, rezultat 2 przeciwników nie żyje, a ja mimo tankowania
wieży mam jeszcze 40-60% życia. I tak było praktycznie w każdym meczu.

To czemu spadles w elo? Mimo ze dawales kille swojemu carry to i tak nie wygraliscie, moze nie jest jednak taki przesadzony? Jest mocny, ale nie przesadzajmy. Zreszta rammusem tez mozesz zrobic takie cos, wiec nie widze jakiegos problemu.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Jest jedna sprawa,
jak mu się zrobi porządku counter jungle to naprawdę ciężko jest nim grać (trafiłem na
taki motyw, jak przeciwny Shaco siedział mi na tyłku w mojej jungli i miałem 0 pomocy
z linii, a na dodatek przeciwne linie mi przeszkadzały).

Czyli jednak ma bardzo slabe strony. No to jezeli postac takie ma to znaczy ze nie moze byc op.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Jestem ogólnie graczem lubiącym
tanków i wszelkiej maści fighterów i głównie chodzę do jungli albo na topa. I jako jungler
w większości przypadków robię 2 lvl gang co kończy się w 90% korzyścią dla mojej drużyny
(przykładowo mid traci flasha albo pada na 1st blood lub to samo dzieje się z topem).
Tak samo robię Nautilusem i mimo wolnej na początku jungli (to trzeba przyznać, ale także
trzeba nim umieć grać na tej pozycji) wyrabiam bardzo dobre staty i poziom. Co do tych
cc to chodzi o to, że dobrze oczywiści użyte uziemiają przeciwnika na długo. Mój współlokator
gra ogólnie na midzie i lubi grać postaciami typu Karthus, Annie, Brand itd, co przy
pomocy cc tych postaci + cc Nautilusa dawało taki rezultat, że jak moje cc się skończyły
to cc kolegi (plus obrażenia) wykańczały przeciwników.

Tak samo jest z maokaiem. Nie widze problemu. Ganki maja zabijac przeciwnika, dobrze ze riot to umozliwia....

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Idąc dalej do Victora to ta postać mnie jako tako nie rusza, bo w miarę potrafię przeciwko
niemu grać (wiadomo jakbym sam nim pograł znałbym go lepiej, ale nie leżą mi magowie
w ręce), ale jedna rzecz co mnie wkurza, że ludzi przeciwko niemu nie potrafią grać i
lecąc na tzw "chama" łapią się jak głupce w stuna i padają jak muchy, co wiadomo jak
się kończy.

To nie Viktor jest mocny tylko ludzie slabi w takim razie. Towerdivujac evelynn po kolei mozna od niej pasc ale to nie znaczy ze jest mocna.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do budowania postaci typu ap carry i ad to ja osobiście coraz częściej spotykam się
GA i Frozen Maletem (a nawet raz miałem sytuację, jak przeciwna Sivir zrobiła sobie jaja
trochę i kupiła Warmoga przez co zrobiła się niezabijalna z powodu tego, że mój team
nie potrafił zrobić na tyle dużo obrażeń, aby jej hp+leczenie było mniejsze niż ten dmg).

W odpowiednim lategame to by sie odbilo (chyba ze z defensywnych itemow miala tylko warmoga, to jest ok dmg), ale nawet bez tego warmoga by ciezko bylo ja zabic w lategame, za duzo lifesteala i dmgu.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Tamte przedmioty to głównie ad, a jeśli o ap to przykładowo stara zonya dawała tylko
ap i przeżywalność (ten aktyw), gdzie po rozdzieleniu na 2 przedmioty ogólnie daje więcej
(wiadomo, że większy koszt, ale bonus lepszy, nie przeliczałem jak to wychodzi czy na
plus czy nie, ale ogólnie mi się wydaje zmianą na +).

No ale zajmuje 2 item sloty teraz. Zmiana jak najbardziej ok.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do hp na magach to jest naprawdę
ciężej, pamiętam miałem kiedyś taki mecz i to chyba Nautilusem, że sam prawie dawałem
ubijać Koga + Malzahara przeciwników, gdzie 4 moich nie dawało rady z 3 przeciwnikami,
ale wystarczył stun Malza, co mnie powalało (ale tutaj muszę przyznać, że ci przeciwnicy
byli dobrymi graczami, bo ładnie zgrywali się, aby mnie usidlić i zabić zanim ja ubiję
jednego z nich).

No to musieli byc slabi przeciwnicy ze "prawie" ich solowales nautilusem. Albo byles bardzo sfeedowany.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do tych kontr na hp to jest ich sporo, ale przykładowo Madredy są kontrowalne przez
mr, bo zadają magic dmg. Tylko chodzi o to, że takie przedmioty przynajmniej w moich
grach to się składa przeciwko takiemu Volibearowi, Cho''Gathowi, Shenowi, Nautilusowi
i innych tzw "hp botom", a nie przeciwko ad czy ap.

Madredow generalnie sie nie buduje, ale taki Kog W late tak czy inaczej wszystko zjada nawet jezeli przeciwnik bedzie mial 5k hp i po 150 resistow. Przeciez wtedy nie bedzie mial dmgu, a kog bedzie mial lifesteala, wiec co to za problem. Tak samo z innymi ad carry. HP przeciwko magom sie budowalo bo nie ma zbyt wielu itemow na MR ktore mozna brac i miec ofensywe. Dlatego powstal nowy item i juz na takim renektonie nie stackuje sie hp przeciw magom tylko buduje nowy item.

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do innych jak dla mnie śmiesznych rzeczy jak przykładowo stakowanie sunfire cape to
było takie jajcarskie i mocne i dlatego cieszę się z takich zmian, jednak ubolewam nad
tym starym wit''s endem, bo fajnie się takim najstarszym Shenem (z kochanym ulti :P)
solowało takiego Karthusa albo Veigara :P. Z tego co wymieniłeś to zgodzę się, że w becie
niektóre rzeczy naprawdę były przesadzone (szczególnie te global tele pantha i tfa, wiele
razy przegrałem przez taki backdoor, ale z biegiem czasu śmieję się z tego).

Zmiany globali mi sie nie podobaja, wiecej dynamizmu bylo i kombinowania z teamcompem

Dnia 06.04.2012 o 03:32, Radek15 napisał:

Co do tego 1k elo to ja obecnie przez samego siebie spadłem do 1100 z 1360 około. I muszę
przyznać (oczywiście serwer EUNE), że im niżej w elo tym więcej polaczków i ruskich się
trafia, ale jest taka jakaś zależność, że ruscy się normalniejsi robią, a polaczki coraz
gorsze, ale to inna sprawa. Głównie tutaj macie rację, bo wczoraj albo przedwczoraj miałem
taką grę, że gość wepchał mi się na mida i wziął nieszczęsną Annie, a przeciwnik skontrował
go Kassadinem (ja miałem ochotę polatać Mordekaiserem na midzie :P) i oczywiście po tym
jak nakarmiła go był na mnie flame (grałem jungle Udyrem i oczywiście kto jest winny
jak nie jungler), że nie ganguje, a byłem przed 6 lvl to nawet gość ode mnie nie miał
stuna jak mu pingałem z minutę wcześniej, że będę leciał na gang. Co się na końcu okazało
jak rozmawiałem z tym Kassadinem to jakiś kolega z 1800 elo pomagał znajomemu się wybić
z tak zwanego elo hell :P. Ale jak to mój wspomniany współlokator udowodnił, że da się
wyjść z tego elo. Sam osobiście miał pecha i spadł na początku do 900 elo, po czym grając
z miesiąc z kawałkiem wyszedł do 1350, zakładając sobie, że będzie grał najlepiej jak
potrafi i będzie czerpał przyjemność z gry, a elo samo mu przyszło.

No dobra rozpisałem się trochę (pewnie znowu jak ktoś stwierdził, że na darmo, ale co
mi tam :)). Pozdrawiam i mam nadzieję, że trochę jaśniej przedstawiłem swoje stanowisko,
bo z tego co czytałem wasze wypowiedzi to większość z was opacznie zrozumiała to co chciałem
przekazać (tylko Ziptofaf dał, jak dla mnie taką obiektywną odpowiedź i jakby coś zrozumiał
o co mi chodziło :P).

LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Riot so crazy, wydaje dwóch czempionów jednocześnie, żeby zmusić ludzi do kupowania RP. Ewentualnie ktoś poleci za przedwczesną wrzutę.

O BOŻE, ON MA JUDGEMENTA. KTO OSTATNIO MIAŁ JUDGEMENTA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 18:17, luzac napisał:

Ironia.

Może chodziło o cene RP za champa + komplet skórek. Prawie by się zgadzało, o ile byłaby przecena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować