Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2012 o 15:04, Ecko09 napisał:

Latarnia u Oriany op! Sick lifesteal wraz z jej pasywem!

no chyba ze na oriannie, ale na niczym innym

No chyba ze jungle nidalee, tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 11:29, Outlander-pro napisał:

(na normalach rzadko widuje się dżunglerów)

Wiesz, normale też mają ukryte elo, ja nie pamiętam normala w którym nie byłoby dwóch junglerów, to źródło tego może tkwić w czymś innym :P
Also nie wiem, jak można w taki sposób grać, przecież bez junglera w enemy taki Mordekaiser zrobi koszmar na midzie i przepchnie linie do samego inhibitora, jeśli co chwilę ktoś nie będzie schodził z lane i biegł na niego. Tylko wtedy on od razu to zauważy i może się po prostu wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 15:15, Kopiec napisał:

Wiesz, normale też mają ukryte elo, ja nie pamiętam normala w którym nie byłoby dwóch
junglerów, to źródło tego może tkwić w czymś innym :P

Nie wiem, nie mam jeszcze wprawdzie 30 poziomu tak, mam dopiero 21 i mówię z tej perspektywy. Junglera widzę raz na 5 meczy, a i nigdy w obu teamach na raz :)

Dnia 08.07.2012 o 15:15, Kopiec napisał:

Also nie wiem, jak można w taki sposób grać, przecież bez junglera w enemy taki Mordekaiser
zrobi koszmar na midzie i przepchnie linie do samego inhibitora, jeśli co chwilę ktoś
nie będzie schodził z lane i biegł na niego. Tylko wtedy on od razu to zauważy i może
się po prostu wycofać.

Tak to jest, jak ludzie nie grają zgodnie z metą, też w taki sposób da się grać ^^ Mordekaisera nie widuję za często, a jeśli już, to zawsze na topie/bocie siedzi. Poza tym jak komuś uda się szybko popchnąć topa/bota, to bez problemu może wskoczyć na sekundę na mida by zgankować kogo trzeba. A jak człowiek jest ogarnięty to sam mida przepchnie bez niczyjej pomocy. Wszystko jest możliwe. Ja tam teraz np. grając Pantheonem na topie/bocie uwielbiam gankować mida z pomocą ulti, ludzie jakoś zupełnie nie ogarniają co jest grane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś serwer, gdzie istnieje inna meta niż na ue,us, korea i cholera wi co jeszcze? Jakiś tajlandzki, pakistański, może marsjański?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 15:34, krzysiek253 napisał:

No dobrze, to żebym wszystko miał jasne. Aktualna meta to... :)


AD Carry + support bot, AP Carry mid, Tanky champion top, Jungler (też zazwyczaj dość tankowaty).

Ostatnie odstępstwa od mety:
Częściej widzimy inne typy postaci na topie - Kayle, Vladimir, Kennen itp. Powód - dużo wyższa użyteczność w teamfightach, zwłaszcza w late game, przy podobnym potencjale unikania ganków (a tak naprawdę tylko po to chcesz tanky topa - aby przez 20 minut wszystkie ganki skupiały się na nim a nie reszcie drużyny a on mógł je przeżywać).
Czasem widzimy też np. Yorick solo bot na lanie 1v2 żeby wysłać AD Carry + Supporta na top - Yorick jest takim typem postaci który nawet na bardzo trudnym lanie przeżyje i co nieco cs-a weźmie, z kolei większość innych postaci po prostu będzie mieć 0 cs-a i skończy 2-3 levele do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki.
Pytam bo po moich grach naprawdę ciężko jest się zorientować. Pewnie dużą rolę gra tu moje elo ;p W rankedy nie gram, bo uważam, że jestem za słaby i nie chcę ludziom psuć wyników...
A w normalach baardzo często mam 5x flash+ignite, albo ostatnio miałem ''przyjemność'' mieć dual mida w swojej drużynie, który niestety był ostro tyrany przez morda z drugiej drużyny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na rankedzie gość był takim trollem, że chciał iść jako support na topa. :D Na szczęście po wytłumaczeniu mu, że będzie groził mu ban, grzecznie poszedł z ad carry. ;D

Jak coś to nick na LoLu N/E Molith

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak te Koreańce spamują tymi swoim hieroglifami :o Ja bym oszalał po tygodniu jakbym miał grać na tym serwerze o mieszkaniu w tym kraju nie wspominając :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Takich jak Ty reportuję z miejsca za niszczenie gry.
Zgaduję, ze tym supportem była Soraka.

Co do mety to aktualnie najlepiej jest grać na midzie supportem, na bocie dać offtanka, na topie ap, w jungli ad carry i jeszcze coś do roamowania. Supportem z healem mida nie przegrasz i resztę linii kontrujesz. Trzeba być na prawdę nieogarniętym teamem, żeby przegrać z takim ustawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 17:03, mefiperes napisał:

Ostatnio na rankedzie gość był takim trollem, że chciał iść jako support na topa. :D
Na szczęście po wytłumaczeniu mu, że będzie groził mu ban, grzecznie poszedł z ad carry.
;D


A to akurat nie jest zbyt dobry tok rozumowania...
http://ipl4.leagueoflegends.com/match/semifinal-1-dignitas-vs-clg - IPL4, Dignitas i ich TRIPLE support meta (Soraka mid vs Anivia, Taric support vs Leona, Lulu solo top vs Gangplank). Spójrz na wynik tego meczu...

Niektórym to już się jednak meta na głowę rzuciła i nie rozumieją DLACZEGO jest taka a nie inna. Więc może kilka słów wyjaśnienia, ku potomnym:

Metagame - aktualnie obowiązujący styl budowania drużyny i samej rozgrywki. Wybrana głównie ze względu na skuteczność w grze i pełnieniu danej roli w drużynie.
Powody obecnej mety:
a) Support + AD Carry są BARDZO mocnym lanem, naprawdę niewiele technik skutecznie może je skontrować a te które są w stanie (np. Double High Nuke Bruisers) prawdopodobnie odpadną w late game pod kątem obrażeń. I będzie to na zasadzie do or die - albo ci to kontrowanie (i to koniecznie agresywne jak diabli) wyjdzie albo możesz już pisać GG.

b) AP carry mid - tutaj powód jest dość prosty - większość magów ma BEZNADZIEJNY lanephase. A jednocześnie to oni wygrywają ci mid game, w late też są potężni. Dlatego biorą sobie krótki mid lane z którego łatwo zwiać jakby coś poszło nie tak. Do tego mogą roamować a ich snowball NAPRAWDĘ mocno się skaluje.

c) Solo top bruiser - typowy tank dla całej twojej drużyny. Dosłownie worek treningowy - nie ma wardów na początku, musi się daleko wysuwać na lanie, narażony na ganki a samemu mający niewielkie szanse na otrzymanie wsparcia. Bierze się go tylko z jednego powodu - aby to na nim skupić siłę wrogich ganków które jest w stanie przeżyć dzięki mocnemu early game i potencjałowi ucieczki a nie na innych lane''ach (dlatego właśnie to top najczęściej się gankuje - jest to najprostsze). Wbrew pozorom mają słabe skalowanie w late game (co by nie mówić, wyfarmiony AD Carry zabija większość celów na 3-5 hitów, mag z kolei może dosłownie oneshotować czasem), z kilkoma ledwie wyjątkami.

d) Jungler
Może wywoływać istotny wpływ na lane''y i atakować strategiczne pozycje. Dodatkowo, gra bez smite''a to samobójstwo, znacząco utrudnia kontrolę dragona/barona a ten drugi to jak 10k golda dla teamu w sile ognia na 4 minuty. Plus mamy dzięki temu dodatkowo solo lane który dostaje więcej expa. Same zalety ;)

Prawda jest taka że większość pro teamów nie chciałaby wcale mieć tanky solo topu. Ale muszą bo przeciwnik taki ma i ktoś musi te ganki na klatę brać. Ale jeśli tylko istnieje możliwość by w danej grze wziąć sobie na topa jakąś Kayle/Vlada/Kennena/Morde (bo wiedzą że zdoła się przeciwko wrogiemu topowi utrzymać i raczej przeżyje ganki) itp to oni z niej skrzętnie korzystają. Właśnie z powodu świetnego skalowania w late game. Bo bądźmy szczerzy, co mocniej bije i na który team prędzej postawisz - taki z Kennenem z 400 AP który stunuje całe teamy czy Irelia którą można całkiem skutecznie kite''ować i która nie jest w stanie sama zainicjować żadnej fajnej akcji? Ba, uczciwie się po prostu przyjrzyj meczom turniejowym i wymień takie w których to bruiser wygrywa mecz. A teraz porównaj to z AD Carry czy AP...Ci ostatni prawie zawsze się wybijają, rzadko kiedy jednak widzisz żeby to top tam wygrywał mecz.


Co do Lulu - ona dostała sporo nerfów ale nadal może chodzić na topa. Co jak co ale możliwości ucieczki to jej nie brakuje - przyspiesza siebie, ma bodajże 90% slow, do tego hp boost... Jedyna wada - jej rolą jest głównie wspieranie swojego teamu. Wbrew pozorom to nic złego - daj swojemu magowi kilkadziesiąt AP, niech AD Carry biega DUŻO szybciej i przy okazji jeszcze ma więcej hp. Zresztą ona wcale nie tak słabo bije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chcesz grać panthem, to musisz poznać sekretny trik z użyciem w w trakcie channelingu ulta- dostajesz bonusowy zasięg do w i skaczesz od razu na głowę celowi, a nie w centrum aoe ulti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 19:24, Budo napisał:

Jeśli chcesz grać panthem, to musisz poznać sekretny trik z użyciem w w trakcie channelingu
ulta- dostajesz bonusowy zasięg do w i skaczesz od razu na głowę celowi, a nie w centrum
aoe ulti.


Oczywiście korzystam z tego triku i jest niesamowicie efektowny - od razu spada się z nieba, naskakuje i ogłusza. Fragi wpadają, aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 18:15, Markush napisał:


Takich jak Ty reportuję z miejsca za niszczenie gry.
Zgaduję, ze tym supportem była Soraka.


Przecież wyraźnie napisał, że był taki gość, a nie on :)


A tak co do Panciaka, szkoda, że zabrali mu możliwość skakania po całej mapie. Tak pięknie się owniło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło Markushowi o to, że oni nie pozwolili zagrać temu kolesiowi czym chciał/ Niestety taki jest LoL i taki już pozostanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 20:01, Yawei napisał:

brawo, przetlumaczyles na polski post hashinshina


Raczej reinterpretowałem bo przed oczami go nie miałem pisząc ten post. Zresztą, tutaj i tak nikt nie czyta RoG-a więc nic straconego zwłaszcza że to całkiem przydatna garść informacji. Bo nic nie wkurza mnie bardziej niż narzekanie na coś czego się po prostu nie rozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 20:33, ziptofaf napisał:

> brawo, przetlumaczyles na polski post hashinshina

Raczej reinterpretowałem bo przed oczami go nie miałem pisząc ten post. Zresztą, tutaj
i tak nikt nie czyta RoG-a więc nic straconego zwłaszcza że to całkiem przydatna garść
informacji. Bo nic nie wkurza mnie bardziej niż narzekanie na coś czego się po prostu
nie rozumie...

wciaz moim zdaniem zbyt malo samodzielnego podejscia do tematu

Rog podchodzi do tematu zbyt cyferkowo, np dzisiejsza analiza BT do LW byla naprawde uboga i brakowalo jej ogromnej ilosci dodatkowych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować