Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2012 o 23:59, sirufok napisał:

Hecarim i szybkie zabijanie? Nigdy się z takim nie spotkałem.


Ok. 4:30 masz Hecarima, który zjeżdża Malzahara z połowy życia do zera w jednym kombosie. O coś takiego mi chodziło.
http://www.youtube.com/watch?v=jvcdVyAk5pY

Poza tym Heca ma kilka fajnych sztuczek, np. ignoruje "unit collision", wszystkie jego skille mogą być użyte w ruchu bez zatrzymywania, spowalniania itd., żadnego skilla Hecarima nie da się zablokować tarczami (oprócz q, ale to ma zerowy cooldown i nawet jak zablokujesz tarczą, to Heca i tak dostanie zmniejszony cooldown). Po prostu ciekawy i oryginalny jungler, świetny inicjator, dobry tank (co jak co, ale ciężko go ignorować w tfie). No i mało popularny, ludzie nie wiedzą jak go kontrować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 01:52, Budo napisał:

Po prostu ciekawy i oryginalny jungler, świetny inicjator, dobry tank (co jak co, ale ciężko go ignorować w tfie). No i mało popularny, ludzie nie wiedzą jak go kontrować :)


Hecarim to jeden z moich mainów, mam nim przegrane przeszło 100+ meczy w jungli i faktycznie jest on bardzo ignorowaną postacią ( może też przez jego ''patatajowatość''? :) ) jest potężny, ale szczerze mówiąc nawet z off-tankowymi itemami jak sunfire, atmas czy banshee (przepraszam za stwierdzenie) pada jak szmata, jedyną nadzieją na przeżycie jest ucieczka z pomocą ulti, a czasem się uda z E.

Przyczepiłem się może tego jak go określiłeś "dobrym tankiem" bo on nim wcale nie jest, (no chyba że się pójdzie typowym buildem dla tanka, czyli 3 zbroje: thornmail, warmog i force of n. ) tyle, że wtedy z ataku kicha, bez trinity i hexdrinkera jest bezradny. Jeden z lepszych counterpicków na niego to nidalee - czy w postaci pumy czy człowieka robi z nim co chce.

jako jungler to chyba po lee sinie najlepsza postać do ganków

Jak chodzi o teamfighty to on z natury jest inicjatorem, ma wpaść zrobić rozróbę i uciekać, albo (w przypadku gdy jest w drużynie ammumu i dobry ap carry jak brand czy lux) poczekać na inicjację tanka i podobijać uciekających ewentualnie kosić z Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś Sonę na midzie i to do tego na rankedzie? Trafiła mi się taka ale sama myśl wydała mi się tak idiotyczna, że wyszedłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:18, Hacket napisał:

Widział ktoś Sonę na midzie i to do tego na rankedzie? Trafiła mi się taka ale sama myśl
wydała mi się tak idiotyczna, że wyszedłem :P

Ja gralem Blizcrankiem na midzie (Q ap ratio 1, Ult ap ratio 1 - 30 s cooldown) i jestem pewien ze Sona jest nawet lepsza.
Chociaz pewnie opiera sie na mocnym wygraniu mida poprzez harass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 13:17, Yawei napisał:

> Widział ktoś Sonę na midzie i to do tego na rankedzie? Trafiła mi się taka ale sama
myśl
> wydała mi się tak idiotyczna, że wyszedłem :P
Ja gralem Blizcrankiem na midzie (Q ap ratio 1, Ult ap ratio 1 - 30 s cooldown) i jestem
pewien ze Sona jest nawet lepsza.
Chociaz pewnie opiera sie na mocnym wygraniu mida poprzez harass.


Grałem pare razy Soną na midzie, w early to przewyższa dmg wszystko co można spotkać na midzie -,-'' problemy się zaczynają w mid/late game.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2012 o 13:20, Ecko09 napisał:

problemy się zaczynają w mid/late game.

Ale potem wystarczy sprzedać wszystko na AP i kupić IE, PD i trochę lifesteala. POTWÓR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 19:44, sirufok napisał:

Dzisiejszy update wniósł coś konkretnego do gry?

Nowe pliki chyba jakies ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:18, Hacket napisał:

Widział ktoś Sonę na midzie i to do tego na rankedzie? Trafiła mi się taka ale sama myśl
wydała mi się tak idiotyczna, że wyszedłem :P


Tak prawdę mówiąc to ogólnie supporty na midzie wcale nie są złym pomysłem. I to nieważne czy Soraka, Janna, Lux, Lulu czy Sona, każda z tych postaci może tam całkiem nieźle namieszać. Stosunkowo niewiele postaci na tym lanie ma wysoki spellvamp i cienko u nich z możliwościami regeneracji (zresztą to jeden z powodów dla których Morgana jest uważana tam za bardzo mocny pick). Więc championy z healem, nawet jeśli przegrywają jeśli chodzi o nuke, to są w stanie wygrywać swoje lane''y bo po prostu dłużej się mogą na nim utrzymać.

A taka Sona to od 3 levela ma naprawdę fajny dmg z Q+autoataku z pasywem. Później rzeczywiście traci na sile (choć z powodu ulta i E może też nieźle inicjować ganki dla swojego junglera) ale bądźmy szczerzy - w solo queue jak dominujesz swój lane to do late game nawet nie dojdzie raczej... Więc powiedziałbym że to pick z kategorii nietypowych ale całkiem sensownych o ile wiesz co robisz i nie próbujesz tego pickować przeciwko AP Carry którzy zjeżdżają ci 100% hp na combo zanim możesz zareagować (LeBlanc, Veigar, Malzahar itp) bądź takim które nic nie robią sobie z harassu bo i tak będą w stanie się potem nafarmić (np. Swain czy Morgana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 02:24, struksik napisał:

Przyczepiłem się może tego jak go określiłeś "dobrym tankiem" bo on nim wcale nie jest


Wiem, w nawiasach napisałem o co mi chodziło- inicjuje walkę i ściąga na siebie aggro i kupuje czas dla reszty teamu na wykończenie przeciwników. Tank w sensie, że ciężko jest go zignorować i zawsze jest focusowany pierwszy, bo za dużą sieczkę robi :)

Jeśli chodzi o ganki to imo:
1. Alistar,
2. Shaco,
3. Blitzcrank,
4. Lee Sin,
5. Hecarim.

Przegapiłem kogoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 21:13, Budo napisał:

Przegapiłem kogoś? :)

Tak. Nocturne''a który powinien zastąpić Blitza choćby dlatego że może przechodzić przez wardy dzięki swojemu ultowi ^^

@ zerohunter

Chyba każdy możliwy agresywny bruiser w tej grze kontruje Fiorę... Garen po prostu się zakręci i po Fiorze, nawet nie ma czego blokować swoim W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 21:26, masterHADES napisał:


> Jeśli chodzi o ganki to imo:
> 1. Alistar,
> 2. Shaco,
> 3. Blitzcrank,
> 4. Lee Sin,
> 5. Hecarim.
>
a Rammus ?


Rammus powinien wejść na drugie miejsce, skarner na pierwsze, ali na trzecie. IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 21:39, zerohunter napisał:

Shortest ranked ever


Sry za double ale nie chcę mi się wierzyć, że taka patologia na rankedzie... Ile wy macie minionków ubitych... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 21:13, Budo napisał:

>
Jeśli chodzi o ganki to imo:
1. Alistar,
2. Shaco,
3. Blitzcrank,
4. Lee Sin,
5. Hecarim.

Przegapiłem kogoś? :)


Nie, tylko Nautilusa, Skarnera, Nocturna, Maokaia, Xina, Nunu i nie hcce mi się myśleć co jeszcze, ale znalazłoby się dużo lepszych gankerów od Hecarima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować