Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

/.../

Nie brałbym krowy na początek- to dziwny jungler, ma bezlitosne ganki, ale gra się nim inaczej niż resztą junglerów i masz nieco inną rolę w teamie. Shyvanna powinna być ok na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irelia to świetny solo top ale w Jungli bardzo dobrze się sprawdza i dużo osób o tym zapomina.

Maokai/Nautilius jeśli brakuje tanka z prawdziwego zdarzenia, te pierwszy świetny lategame drugi nieco lepiej w early wypada.

Riven też daje radę, gorzej z gankami bo stun krótki a i brak solidnego close up (znowu nie znam polskiego odpowiednika tego słowa, tak to jest jak przez większość dnia się posługuje angielskim).

Evenlyn świetny counter jungling, ale nie nadaje się na randomy.

Sejuani, widziałem dobre i beznadziejne, sam grałem tylko raz na normalu wiec się nie wypowiem.

Volim łatwo wycarrować grę z jungli, ludzie nie potrafią kontrować, ale to nie female.

Swoją drogą, czemu Ci tak na female zależy? Jakieś zboczenie :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irelia w jungli?
Mam nadzieję, że to jakiś kiepski żart.
Postać która tak bardzo potrzebuje farmy, a dodatkowo nie reprezentuje sobą nic w owej jungli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wybrałem ją na solo topa, ostatni pick miał wybrać junglę ale wybrał Garena, nie miałęm wyboru i poszło mi bardzi dobrze, wynik może nie był jakiś epicki, ale 2 steale barona w jednej grze, z których wychodziłem żywy, dobre kierowanie teamem i kontrola dragona, nie było tak źle, od tego czasu na normalu czasem sobie nią jungluje, brak farmy nadrabiam bardzo dobrymi gankami, early phage + red = miazga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 01:18, Grodhar napisał:

Riven też daje radę, gorzej z gankami bo stun krótki a i brak solidnego close up (znowu
nie znam polskiego odpowiednika tego słowa, tak to jest jak przez większość dnia się
posługuje angielskim).

Raczej chodziło Ci o "gap closer" :P
I najprościej mówić o (umiejętności) doskoku.

Brak uznanych polskich odpowiedników zwrotów opisujących grę znacznie utrudnia rozmowę o tejże. Można oczywiście używać angielskich pierwowzorów, ale po pierwsze ogranicza to liczbę potencjalnych rozmówców, a po drugie nie rozwija naszego języka. Dlatego dobrze jest szukać jakichś odpowiednich zamienników. Jeśli będą dobre - przyjmą się i ułatwią dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, ciężko z naszym językiem i jego rozwojem.

Tylko ja tak mam na codzień, i to jest najgorsze, że angielska gramatykę i pisownię znam lepiej niż polską, czasami w szkole nie mogę się wysłowić na polskim to zaczynam wplatać angielskie związki frazeologiczne, nauczycielka ma ubaw wtedy. Chyba ściągnę polskiego lola, może się czegoś douczę :D

Btw, grasz na Nordic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu skusiłem się na Fizza i muszę powiedzieć, że daje sporo funu z gry. 3 pierwsze gry ever (najpierw przetestowałem skille na botach) były tak łatwe jakbym grał nim od dłuższego czasu. Dmg ma spory, ale trzeba wszystko przekalkulować zanim się wskoczy na przeciwnika, bo czasem można już nie wyskoczyć ;]
Jutro spróbowałbym go jeszcze w jungli i przydałby się jakiś optymalny build. Czekam na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 01:36, sirufok napisał:



Grałem nim trochę w jungli, składałem wrigla, wits enda i trinity. Dalej GA by się przydało, potem pewnie sytuacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość buildów opiera się na rushowaniu Lich Bane -> Deathcap, jednakże ja uwazam, ze lepiej jest wrzucić tutaj RoA, bo jako że jest się meele, to troche survi by się przydało, a Fizz sam z siebie sporo dmg ma. Jako drugi item zazwyczaj biore wspomnianego Lich Bane (jeżeli mi dobrze idzie, a przeciwnicy nie maja tak duzo HP), lub Deathcap (w odwrotnej sytuacji). Startuje z E (mozna uciec na wypadek jakiegos invade czy innego cholerstwa, a i samemu ma sie troche AOE dmg i slowa na wypadek, gdyby level 1 TF byl nieunikniony), pozniej W, Q, W i maxowanie R>W>Q/E (Q jezeli zalezy nam na burscie, E jeżeli na farmie). Ogólnie zachowuj się nim jak ostatni dupek (kocham to jak rzucaja we mnie stuny, ulty i cholera wie co jeszcze, a tu troll E i tyle Cie mieli). Ogólnie fajny champ, tyle ze podatny na early game harras, dlatego cata jest u mnie pierwsza ze wzgledu na jako-taki sustain, który daje ten item. Warto zainwestowac poźniej w ten item, co daje AOE zmniejszenie wrogiego MR jezeli maja malo MR, bo w połączeniu z Sorcami to zabójcze kombo. Ogólnie rzecz biorąc, postać typu TONZ OF DMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 01:31, Grodhar napisał:

Tylko ja tak mam na codzień, i to jest najgorsze, że angielska gramatykę i pisownię znam
lepiej niż polską, czasami w szkole nie mogę się wysłowić na polskim to zaczynam wplatać
angielskie związki frazeologiczne, nauczycielka ma ubaw wtedy. Chyba ściągnę polskiego
lola, może się czegoś douczę :D

Bardziej chodziło mi o zwroty, które opisują zachowania i taktyki niż nazwy umiejętności i przedmiotów. Dla przykładu - ciężko byłoby mi używać słowa totem na określenie wardów, ale już zwrot (wymyślony jeśli dobrze pamiętam na polygamii) "czujki" nieźle oddaje działanie tych przedmiotów i brzmi nieźle.

Dnia 25.08.2012 o 01:31, Grodhar napisał:

Btw, grasz na Nordic?

Mam konta na wszystkich serwerach (who cares about Brazil and China? :P).
Głównie gram na Nordicu (Kaszol), ale też nie bardzo intensywnie - 2-3 gry dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie pozwolę raz odpowiedzieć na twój post.

Lubię niekonwencjonalnych junglerów, junglerów, często eksperymentuję i mi to wychodzi, obecna meta tak bardzo ogranicza dobrą zabawę, dużo lepiej grało mi się parę lat temu, gdzie jungler w ogóle był rzadkością, a taki ze smajtem i zaczynający od pierwszego levela to hohoho...

Dam Ci parę przykładów. Przed nerfem boxów grałem AP shaco, zaczynałem z, uwaga, Blue Elixirem :)

Dawał bardzo dużo ap i cdr, na tyle by zgarnąć wrathy i golemki, zastawić pułapkę na przeciwnego junglera, boxy robrajały go momentalnie, blue z naszej jungli oddawałęm midowi a red dla carry, zapewniało to ogromną przewagę w early.

Aktualnie testuje sobie junglerów którzy gankować mogą na 2gim lvl, i najabrdziej efektywnym jest chyba rengar, to może zaraz po Shaco w mojej osobistej tierliście. Podówjny ebola strike dający root na sekund i slowa na kolejne, 5 sekund? Doskok + podwójnym auto atakiem zjada praktycznie pół hp z moimi runami, tylko carry musi być w zasięgu busha, 9jeśli zwardowany to flashuję się od strony tribusha z ''fioletowej'' strony, nawet jak mnie zauważą to nie ma czasu na ucieczkę.

Leoną jak była darmowa też próbowałem nią junglę, ona to jednak potrzebuje itemów by coś w swojej roli dać w late, ale early idzie mi świetnie.


Nasu, Singed, Sion to tez niezły fun. Ale nimi jednak lepiej się wyfarmic.


AD Carry LeBlanc, Bruiser Lux, Atmog''s Fate (ta inicjacja...) to już pomysłu od znanego wielu Siv''a.

Link do jego kanału na YT: http://www.youtube.com/user/WQLFY/videos?sort=dd&flow=grid&view=0&page=1
Gość jest fenomenalny.


Nic nie daje takie satysfakcji jak wygrać teamem całkowicie niezgodnym z metą, w 5 na mid i push pod sam nexus czy coś takiego. Czekam na nową mapę, lub większą ilość graczy na chociażby customach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 01:18, Grodhar napisał:

Irelia to świetny solo top ale w Jungli bardzo dobrze się sprawdza i dużo osób o tym
zapomina.

.

Dnia 25.08.2012 o 01:18, Grodhar napisał:

Evenlyn świetny counter jungling, ale nie nadaje się na randomy.

Sejuani, widziałem dobre i beznadziejne, sam grałem tylko raz na normalu wiec się nie
wypowiem.

Dnia 25.08.2012 o 01:18, Grodhar napisał:

Swoją drogą, czemu Ci tak na female zależy? Jakieś zboczenie :D ?


Irelią jak wyszła właśnie na lane mi nie szło a w dżungli było fenomenalnie ale o niej się zapomniało xD. Zobaczę może co nie co. To nie tak ze nigdy nie dżunglowałem jeszcze przed nerfami i po co nie co się grało ale teraz jakos nie gram to pewno i skill spadł :P.
Także rozmyślałem na Seju nią mi się grało całkiem fajnie ten forst <3
A tak przy okazji jak teraz warwiczek daje sobie radę ? Tym też się sporo grało

A co do samych niewiast nie wiem jakoś mi zostało z bety takie zbieractwo :P(możliwe że sam na co dzień dużo takich bazgrolę na zlecenia to zostało xD).

Sam gram na westcie ale pewno się przeniosę znów na easta (była ta darmowa migracja) gdzie mi ziomkowie pouciekali ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warwick wśród obecnych junglerów wypada dość słabo, o ile można przypisać mu tytuł ''pana swojej dżungli'' w której ze względy na nadzwyczajny sustain jest nie do skontrowania, to z gankami ciężko przed 6.

Ale lubię go ze względu na E w lategame, pozwala śledzić uciekających przeciwników przez pół mapy, jeśli tylko mają mniej niż 50% hp, no i ten movement speed...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 08:20, Ostrowiak napisał:

logika riotu

GRACZE UŻYWAJĄ ITEMA BO UWAŻAJĄ GO ZA DOBRY?

NERF TO TEH GROUNDZZZ

boli mnie jak skur.... jak diabli nerf sceptera i ezreala ;X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 23:02, Nephren-Ka napisał:

> Zmówmy się na duo xD

W końcu byłbym wyżej niż na ostatnim miejscu champion select.xD
Aczkolwiek moje elo to efekt opcji ''będę sobie grał supportem''(gdzie często nic się
nie da zrobić, a mając mecz 3-0-19 Janną team się czepia, że nie mam nic dmg xD) i przekonania,
że team randomów zawsze przegra. Bo już nawet duo z jakimś carry(grającym gorzej ode
mnie) jakoś idzie i mecze wygrane z +30 asyst na koncie się trafiają.xD

bzdura, jestem pewien ze moglbym sie wycarriowac conajmniej do 1300 grajac tylko supportami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować