Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie


O proszę niedawno dyskusja jaki to Riot jest chciwy, a ja dostałem właśnie refund ip za coś co kupiłem i będzie niedługo w przecenie, nawet nie wiem o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 11:12, Hydro2 napisał:

Z mr na ad jednak bym brał - ostatnio modna jest Nami, a i na Corkiego/Ezraele z mixem
się przyda. Btw główne źródło dmg czyli pasywka z q u Sony jest z tego co wiem physical
damage.


Nope, magic:
After casting 3 spells, Sona''s next attack deals extra 8 + (10 × level) magic damage.

Nadal jednak bym stawiał na mr per level jeśli mamy Tarica, Lulu, Nidalee, Nami (ona niby dodaje damage swojemu carry ale nie jest nią aż tak łatwo zainicjować trade, Q jest stosunkowo łatwe do wyminięcia), Blitzcranka a wrogim Carry będzie Ashe, Cait, Graves, Sivir, Draaaaaven bądź Vayne. Przeciwko Tristanie, Ezrealowi czy Corkiemu rzeczywiście warto już mieć flaty.
Pewnie coś pominąłem tworząc tą listę rzecz jasna.

Dnia 22.12.2012 o 11:12, Hydro2 napisał:

Co do midów, fakt jednak się niezbyt opłaca, ale ostatnio coraz więcej ludzi idzie w
ap (bo po co pene czy mana regen)

To że coraz więcej ludzi idzie w cośtam wcale nie oznacza że jest to optymalne... tak tylko przypomnę że 1500 ELO = top 5%. Czyli tak na oko z 90% osób grających rankedy nie wie o co w tej grze w ogóle chodzi...Tak, wiem, jestem ZUY a 1200 ELO to dobrzy gracze których team ciągnie na dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Nie szukaj "uniwersalnych" zestawów bo to głupie. Lepiej kupić sobie więcej runepagów
i móc dostosować lepiej runy do przeciwnika.

Zgodze się

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Tym niemniej:
Zamień magic pen na AD

Tu też

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

lub hybrydową penetrację.

Tu już nie, hybrydowa penetracja jest dosyc marna.

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Lepiej się last hituje i harassuje na
lanie. I tak pewnie budujesz na swoich magach jakieś Liandry''s Torment + Abyssal więc
potem masz absurdalny magic pen tak czy siak.

To wbrew pozorom nie jest dobre polaczenie. Liandry jest dobre na long range poke magach, a abyssal na short range magach. Po prostu warto zbudowac void staffa :D

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Mana regen jest w porządku choć znowu -
sporo zależy od przeciwnika. Jeśli wrogim junglerem jest jakiś Shaco czy Lee Sin to możesz
się zastanowić nad armorem, zwiększa szanse przeżycia ganku.

Przeciwko kazdemu ranged midowi warto wziac armora, bo lepsi gracze po prostu wykorzystaja jego brak i beda sie ostro trade''owac skillami+autoattackami i wyjda wtedy na +.
Zawsze gdy widze ze przeciwnik nie ma armora to po prostu klepie sie z nim na autoattacki ;o

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Co do AD - zależy kim grasz. Dla junglerów jak wsadzasz AD to znaczy że robisz coś nie
tak - penetracja daje więcej obrażeń a i tak last hitować nimi nie musisz.

Aspd chyba jest najlepszy i tak

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Runy pod MR
lepiej też brać wtedy per level a nie flat. Zanim wrogi mag zacznie roamować i zadawać
rozsądne obrażenia to jednak zazwyczaj wbije ten 6-7 level.

i per lvl wciaz wtedy sa gorsze, ja bym bral mieszanke.

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

W przypadku AD Carry rzeczywiście
warto mieć quinty i marki pod AD, flat armor yellow i niebieskie pod mr/level (chyba
że wrogim supportem jest Sona/Leona bo one mają naprawdę wkurzający harass/nuke i duże
ilości magic damage, wtedy lepsze są flaty).

Tu wciąz wole mieszanke lub flat wziac. Mid czesto roamuje przed jakims 13 lvlem wiec naprawde sie oplaca.

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

Jedynymi uniwersalnymi runami dobrymi pod wszystko są quinty pod movement speed imho.
Gdzie tego nie wsadzisz i tak będzie przydatne.

Jeszcze flat hp, ale to zwykle nie sa najlepsze opcje ktore mozna wziac. No i hp regen/5.

Dnia 22.12.2012 o 10:46, ziptofaf napisał:

@ Hydro2
Czerwone runy pod AP dają 5.31 AP. W stosunku do 7.8 mpena.

Typowy mid lane ma niebieskie quinty pod flat mr i zaczyna mając 42 mr. Czyli 30% redukcji.
8 mpena = mr spada do 34. Czyli 26% redukcji. 4% większy damage. Jeżeli mamy jakiś fajny
skill z mnożnikiem AP 1.0 który zadaje 100 obrażeń na rank 1 to jest to albo 73.5 dmg
(licząc bonusowe 5 AP) kontra 76 obrażeń (dodatkowa penetracja)
W takiej sytuacji mpen zawsze będzie lepszy chyba że masz mnożniki AP przekraczające
1.0 na skillach.

lubie ap marki na rumblu, bo jego defensywa tez skaluje sie z ap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serio polecacie brać ad marki dla casterów teraz?

Mam 7 stron run, ale nie ukrywam, że są przedpotopowe- co polecacie teraz brać? Głównie chodzi mi o ap carry oraz junglerów (osobno dwa typy- typ hog+philo i typ gogo wriggle lantern). Pierwszy zestaw to np. nautilus, malp, cho. Drugi to pirat, jarvan i reszta ad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 15:31, Budo napisał:

Na serio polecacie brać ad marki dla casterów teraz?

Jak umiesz dobrze korzystać z autoataków na lanie to i owszem. Na takiej Anivii sprawdza się świetnie bo ma zasięg większy niż połowa AD Carry ^_^

Dnia 22.12.2012 o 15:31, Budo napisał:

Mam 7 stron run, ale nie ukrywam, że są przedpotopowe- co polecacie teraz brać? Głównie
chodzi mi o ap carry oraz junglerów (osobno dwa typy- typ hog+philo i typ gogo wriggle
lantern). Pierwszy zestaw to np. nautilus, malp, cho. Drugi to pirat, jarvan i reszta
ad.


HoG? Ty junglujesz w Dominionie? Bo w SR już go nie ma ;-; A na serio:
a) Dla champów pokroju Nautilusa, Amumu itp - quinty pod movement speed, yellow runy pod armor, niebieskie pod mr, czerwone mogą być albo pod mpen lub AP (Amumu) bądź też attack speed (Nautilus i jego W z tego korzystają), AD nie za bardzo jest na nich sens budować. Możesz też wsadzić też kilka czerwonych run dodatkowo pod armor, zwłaszcza że sporo tego typu postaci to full tanki a niektórzy z nich (jak Nautilus) mają tragicznie niskie wartości armora na niskich levelach.
b) Dla junglerów opartych na AD - dużo attack speeda lub armor pena (zależnie od typowego buildu, jeśli uwzględniasz tam brutalizera czy BC to wtedy lepiej attack speed, jeśli z kolei planujesz mieć jakieś itemy które ci attack speed dają - Zeal, Triforce, PD, Wits End, Zephyr - to wtedy armor pen). Niebieskie i żółte bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 15:47, ziptofaf napisał:

HoG? Ty junglujesz w Dominionie? Bo w SR już go nie ma ;-;


Wiesz o co chodziło, typ junglerów, który kiedyś kupował zawsze hog+philo, głównie oparci na magic damage i manie ;]
W dominiona nie gram wcale, bo mam buga, w wyniku którego znika mi kursor od myszki i muszę całego kompa restartować.

Dnia 22.12.2012 o 15:47, ziptofaf napisał:

a) Dla champów pokroju Nautilusa, Amumu itp - quinty pod movement speed, yellow runy
pod armor, niebieskie pod mr, czerwone mogą być albo pod mpen lub AP (Amumu) bądź też
attack speed (Nautilus i jego W z tego korzystają), AD nie za bardzo jest na nich sens
budować. Możesz też wsadzić też kilka czerwonych run dodatkowo pod armor, zwłaszcza że
sporo tego typu postaci to full tanki a niektórzy z nich (jak Nautilus) mają tragicznie
niskie wartości armora na niskich levelach.


Nautilus akurat ze zbuffowaną tarczą ma całkiem bezpieczną dżunglę. Muszę rozważyć movement speed quinty i może zmienię marki, do tej pory miałem na magicznych junglerach zawsze magic pen.

Dnia 22.12.2012 o 15:47, ziptofaf napisał:

b) Dla junglerów opartych na AD - dużo attack speeda lub armor pena (zależnie od typowego
buildu, jeśli uwzględniasz tam brutalizera czy BC to wtedy lepiej attack speed, jeśli
z kolei planujesz mieć jakieś itemy które ci attack speed dają - Zeal, Triforce, PD,
Wits End, Zephyr - to wtedy armor pen). Niebieskie i żółte bez zmian.


Czyli w sumie za wiele się nie zmieniło. Muszę jeszcze chyba osobny zestaw zrobić pod support gangplanka, bo gram ostatnio, a nie pasuje mi do mojej typowej strony supportowej :)
Dzięki za rady.

ps. zacząłem ostatnio znowu Garenem grać- ad masterki i runy, rush brutalizer + last whisper i z wrogich ganków wychodzi się z double killem :DD
W ogóle mam plan- teraz pasyw Garena nie jest przerywany przez miniony- jungle time! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vi jest fajna, bo bym kupił, ale za RP bo nie chce mi się zbierać IP ? Można nią cisnąć na topie? Ma coś co jest op w dobrych rękach? Dużo gości ją kontruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 16:36, Mange napisał:

Vi jest fajna, bo bym kupił, ale za RP bo nie chce mi się zbierać IP ? Można nią cisnąć
na topie? Ma coś co jest op w dobrych rękach? Dużo gości ją kontruje?

riven jest na nią dobra, dlatego dostaje nerfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 16:36, Mange napisał:

Vi jest fajna, bo bym kupił, ale za RP bo nie chce mi się zbierać IP ? Można nią cisnąć
na topie? Ma coś co jest op w dobrych rękach? Dużo gości ją kontruje?


Generalnie widziałem ją dwa razy i dwa razy nic nie pokazała. Ma strasznie irytujące odgłosy jak dla mnie, no i wygrałem z nią na topie Garenem, który jak wiadomo obecnie nie powala xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 16:36, Mange napisał:

Vi jest fajna, bo bym kupił, ale za RP bo nie chce mi się zbierać IP ? Można nią cisnąć
na topie? Ma coś co jest op w dobrych rękach? Dużo gości ją kontruje?


Vi to taka słabsza riven ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Odkrywam Garena na nowo, last whisper, yoummu, bc real terror xD

Dżungla chyba nie zadziała, bo potwory resetują pasyw, tylko miniony nie resetują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nią lamią, kupiłem ją dzisiaj i to jest połączenie Riven i Vayne. W dżungli może robić masakrę bo z Q pozwala jej przemieszczać się przez ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 17:41, Budo napisał:


Odkrywam Garena na nowo, last whisper, yoummu, bc real terror xD

Dżungla chyba nie zadziała, bo potwory resetują pasyw, tylko miniony nie resetują.

Mój znajomy się zakochał ostatnio w Garenie. I, co ciekawe, grał nim już na wszystkich możliwych pozycjach, od topa do supporta ;) Dżungla całkiem szybka jest, Judgement robi konkretny dmg, a gankowanie linii która ma stuna jest przyjemnością, a życie się regeneruje kiedy kampisz topa/bota/mida :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 20:32, cubbek napisał:

Mój znajomy się zakochał ostatnio w Garenie. I, co ciekawe, grał nim już na wszystkich
możliwych pozycjach, od topa do supporta ;) Dżungla całkiem szybka jest, Judgement robi
konkretny dmg, a gankowanie linii która ma stuna jest przyjemnością, a życie się regeneruje
kiedy kampisz topa/bota/mida :D


Spróbuję dżungli jakoś, problem jest, że Garen ma tylko silence, więc trzeba liczyć na cc z lejna, albo kupować yoummu szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś ,ze jak kupie skinaska i za kilka dni będzie na przecenie to mi zwrócą te RP? Ile czasu przed przeceną się łapie do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 22:05, Ecko09 napisał:

Jest takie coś ,ze jak kupie skinaska i za kilka dni będzie na przecenie to mi zwrócą
te RP? Ile czasu przed przeceną się łapie do tego?

2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2012 o 16:49, Budo napisał:

Generalnie widziałem ją dwa razy i dwa razy nic nie pokazała. Ma strasznie irytujące
odgłosy jak dla mnie, no i wygrałem z nią na topie Garenem, który jak wiadomo obecnie
nie powala xD


Jak to nie powala? Odkąd zrobili mu rework jest OP :3 Chyba jedyny champ u którego combo warmog + atma jeszcze działa. Dzięki czemu jest nie do zabicia a i zabija dużo, ulti rlz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 01:18, Outlander-pro napisał:

Jak to nie powala? Odkąd zrobili mu rework jest OP :3 Chyba jedyny champ u którego combo
warmog + atma jeszcze działa. Dzięki czemu jest nie do zabicia a i zabija dużo, ulti
rlz.


No nie powiem, zmiany mocno mu pomogły, ale ciągle to jest champ przestarzały... ciężko mu na linii z nowymi championami, gdzie każdy ma shielda, doskok i burst nawet jak się robi tanky- np. z Riven, Rengarem, Lee Sinem itd. Za to teraz jest lepiej, bo z nowymi przedmiotami Garen sporo zyskał, jak się idzie w penetrację pancerza to naprawdę efekty są ciekawe, typu wrogi tank na jedno kombo ^^
Atmogsa nie opłaca się na nim składać, chyba, że chcesz być kompletnie niezabijalny... ale średnio się to opłaca imo, Garen teraz może poważnie przypieprzyć jak się mu zbuduje trochę damage.

Tym bardziej, że to mało popularny champ, więc generalnie ludzie są zaskoczeni jak zbieram multikille, albo robię double killa przy wrogim ganku ^^

20121223103503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garen miał ciężko z Riven na linii? Skoro linia to early game, silence i Riven przegra każdy trade. W late jest lepiej, ale to już zależy od buildów.

a propo Riven to zacząłem nią sporo grać jeszcze przed nowym sklepem, nawet skina kupiłem, a kilka dni temu czytałem jakieś patch notes i dostanie według mnie dość mocnego nerfa, ggwp riot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować