Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2013 o 18:05, Fimbulvinter napisał:

Ok dzięki. Mam jednak problem, po wybraniu postaci, ekran ładowania jest w jednej czwartej
ekranu.


otwórz manager urządzeń - prawym na lola i maksymalizuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 20:57, Fimbulvinter napisał:

Chyba znalazłem swoje LoLowe powołanie.


Jak się gra z botami to wszystko można, supportowanie to niewdzięczna robota, wiem coś o tym (bo ten Taric to Ty, si?) :)
Za to jak się dobierzesz w parę z ogarniętą osobą to sama słodycz. W randomach jak w randomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była niedawno gadka na forum, że double bruiser bot to super sprawa, przynajmniej niektóre osoby tak twierdziły. To niech mi teraz ktoś powie jak się takie coś gra. Bo grałem dzisiaj w premade i graliśmy bota Jarvan plus Voli albo Jarvan plus Xin i jakoś nie było tak kolorowo a tak właściwie było bardzo słabo. Może i wymiany 2 na 2 byliśmy w stanie wygrywać , ale co z tego skoro przeciwnicy mogli zagrać defensywnie tylko last hit i harass jak sam próbujesz podejść do minionów a wbijanie na chama też się źle kończy bo na początkowych levelach minony robią za dużo dmg żeby bić się za linią creepów przeciwnika.

Jedyne co było na plus to, że gank zwykle dawał double killa ale to trochę za mało żeby taki bot był opłacalny.

Dlatego pytam się czy ktoś umie grać takiego bota i wie jak się to robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja to widzę tak, że grając duo bruiser musisz iść po kille. asz dwóch tanky gości z cc i dobrymi kombosami, to zabijaj, inaczej cię zdeklasują z cs i nic nie zrobisz. Problem jest taki, że przeciwko cieniakom to działa, a przeciwko ogarniętym graczom średnio, bo najczęściej dadzą radę zwiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 22:19, Budo napisał:

/.../

Ja to widzę tak, że grając duo bruiser musisz iść po kille. asz dwóch tanky gości z cc
i dobrymi kombosami, to zabijaj, inaczej cię zdeklasują z cs i nic nie zrobisz. Problem
jest taki, że przeciwko cieniakom to działa, a przeciwko ogarniętym graczom średnio,
bo najczęściej dadzą radę zwiać...


No właśnie dokładnie tak to wygląda, więc nie rozumiem tych gadek Doublelifta, że niby nie ma już miejsca dla adc w mecie i double bruiser bot jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Trzeba było grać w Season 1 to byś wiedział, o! W okolicach 1200 ELO popularnym botem było nawet combo Irelia + Jarvan IV, każdy miał doświadczenie w takich dziwnych lane''ach.

Ale już poważniej - grając taki bot lane liczą się dwie rzeczy - denying i kille. Nie da się grać całkowicie defensywnie żeby móc last hitować i kiedy tylko się carry wysunie do przodu to należy na maksa wykorzystywać każdą okazję. Grać bardziej w stylu Doty niż LoL-a - agresja agresja i jeszcze raz agresja. Jednocześnie istotne jest to żeby wrogi carry nie miał farmy. Combo Xin + Jarvan jest niezłe z powodu podwójnego doskoku, Volibear już niekoniecznie jednak, zwłaszcza jeśli wrogi support ma stuna.

Duża część skuteczności takiego lane''a opiera się na zaskoczeniu - graczom ciężko skontrować skutecznie coś przeciwko czemu nie walczyli nigdy bądź bardzo dawno temu. I należy to wykorzystać.

Fakt że widziałem fajniejszy bot ostatnio, Brand + Annie. Brand miał na imię CloudNguyen i na chwilę obecną jest w Diamond V bodajże. Annie z kolei była smurfem kogoś z okolic plat I... Bot lanem po drugiej stronie była Caitlyn i Taric.

Działy się NAPRAWDĘ ciekawe rzeczy xD

Replay dla ciekawskich w spectator mode, wymagany LoL Replay:
http://souless.eu/PWNEEEED.lrf
Oczywiście Ranked bo inaczej się nie spotyka ludzi którzy wiedzą o co chodzi w tej grze ^_^

Zaś co do gadki Doublelifta - jak działa metagame CLG? Wytrzymać do lategame, Doublelift nas ma wycarrować. Taka prawda. A to prawie niewykonalne mając champa który pada na 2 strzały. Obecnie też DUŻO lepsze early-mid game oferują AD Casterzy - Kha'zix chociażby. I przy okazji w ich buildzie jest miejsca na nieco hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie przemyślenie odnośnie systemu ranków, moim zdaniem powinno być coś takiego że jeżeli w danej dywizji wbijesz kilka razy 100 lp w ciągu krótkiego czasu, ale nie uda się awansować to i tak powinno przenosić dywizję wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 23:10, ziptofaf napisał:

/.../

Trzeba było grać w Season 1 to byś wiedział, o! W okolicach 1200 ELO popularnym botem
było nawet combo Irelia + Jarvan IV, każdy miał doświadczenie w takich dziwnych lane''ach.


Grałem, grałem ;D stare dzieje...

Dnia 26.02.2013 o 23:10, ziptofaf napisał:

Ale już poważniej - grając taki bot lane liczą się dwie rzeczy - denying i kille. Nie
da się grać całkowicie defensywnie żeby móc last hitować i kiedy tylko się carry wysunie
do przodu to należy na maksa wykorzystywać każdą okazję. Grać bardziej w stylu Doty niż
LoL-a - agresja agresja i jeszcze raz agresja.


No dobra, ale tak jak mówię, że musisz być agresywny tak naprawdę najpóźniej od 2 levela a najlepiej od 1 bo last hitować nie masz jak za bardzo więc to jest bardzo ryzykowna linia, bo jak Ci się nie uda zabić na początku to potem jest coraz gorzej.

Dnia 26.02.2013 o 23:10, ziptofaf napisał:

Duża część skuteczności takiego lane''a opiera się na zaskoczeniu - graczom ciężko skontrować
skutecznie coś przeciwko czemu nie walczyli nigdy bądź bardzo dawno temu. I należy to
wykorzystać.


No tylko jakoś ludzie nie chcą dać się tym zaskakiwać. Ostatni bot graliśmy przeciwko Dreaven + Yoric to pierwsza myśl fajnie bo Dreaven nie ma escape mechanizmu ale kiedy po pierwszym agresywnym wejściu nie udało się nikogo zabić każdy skończył z 1/4 hp to Dreaven mógł sobie spokojnie dalej last hitować a my mogliśmy tylko siedzieć w krzakach i czekać aż pushnie pod wieże. Potem wrócił na linie z Wardens Mail i w ogóle była kicha z zabijaniem go. Ostatecznie po ciężkich bojach mecz wygraliśmy a Dreaven z Randuinem nie był szczególnie użyteczny w 40 minucie ale przecież to nie o to chodzi, żeby przegrać bota a wygrać grę po wielkich męczarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Akurat Draven to już nie AD Carry. 4 skille skalujące się z AD, brak mechanizmu ucieczki, chory burst... to jest AD Caster który, śmiem twierdzić, ma najwyższe win ratio na bot lanie w całym LoL-u - może nie zawsze wygra mecz ale lane na pewno. Zresztą nie jestem w tym odosobniony, podobną opinię ma choćby Wingsofdeathx.

Double Bruiser jest fajne jeśli wiesz przeciwko komu grasz - jakieś pasywne lane''y pokroju Ashe + Sona po prostu zostają wdeptane w ziemię, podobnie z Vayne czy Kogiem. Choć nawet wtedy przyda się z 1 udany gank żeby móc snowballować. Jeśli trafi ci się jednak Leona/Thresh + Draven/Corki to ja nie jestem pewny czy będziesz mieć w ogóle przewagę dps-u.

Ogólnie rzecz biorąc zmuszenie AD Carry do budowania się pod tanka jest pewnym sukcesem ale kruczek polega na tym żeby nie tylko był do tego zmuszony ale jednocześnie niezdolny z powodu braku golda. SivHD w swoim czasie wrzucił śmieszny mecz tego typu:
https://www.youtube.com/watch?v=hXQSjMVa2D8

Jak zdołasz doprowadzić do takiej jatki że w 10 minucie carry będzie mieć 4-5 level i 20 cs-a to zdecydowanie osiągnąłeś swój cel ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Riot nie pozwoli na to by była double bruiser bot i brak AD Carry z prostego powodu. Jeśli AD Carry przestanie istnieć, to support również, a to oznacza, iż nagle z puli championów "viable" wylatuje około 20-25 championów, to jest 20% puli championów w tym momencie. W zamian do tej puli dołączy może jakieś 5 championów, bo reszta, która miałaby być na bocie w tym momencie może być grana z powodzeniem na topie/midzie/jungli. Owszem, część supportów może przetrwać (np. Leona), ale większość będzie instakillem. Zresztą jakie postacie (przykładowo) mogłyby być na bocie:
Panth (mid)
Jarvan, Xin, Lee Sin (jungla)
Garen, Renekton (top)
Wukong (mid/top)

Szczerze, nie mogę znaleźć postaci, która nie jest wykorzystywana na innej liniii, a na którą mógłbym wskazać i powiedzieć: "Tak, ta postać byłaby świetna na duo bruiser bot". Może Poppy, ale chyba nic poza nią już by się nie znalazło. Zaletą tej mety będzie fakt, iż na rankedach nie spotkamy się z "I DONT SUPPORT".

Tak więc, by powstała meta double bruiser bot bez AD Carry, Riot musiałby zaakceptować, że od tej pory co najmniej 20 championów i parę itemów będzie miało niszową rolę i wybór tych championów będzie uznawany za trolling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 10:10, ziptofaf napisał:

http://i.imgur.com/YRAfE.jpg
Czyli dlaczego nie należy wybierać randomowego champa i mówić o tym na team chacie gdy
w teamie jest ktoś z Riotu.


Głupota, według mnie ten gość miał rację. Ma prawo wybrać randoma, skoro jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 10:10, ziptofaf napisał:

http://i.imgur.com/YRAfE.jpg
Czyli dlaczego nie należy wybierać randomowego champa i mówić o tym na team chacie gdy
w teamie jest ktoś z Riotu.


Godne pożałowania zachowanie tego pracownika... Koleś miał rację, po to istnieje przycisk "random".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie temat na redicie, zasypujący Pendragona flamem i żądający jego wywalenia z Riotu? Nadużycie władzy! Powinien się męczyć z randomem jak my wszyscy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 21:46, masterHADES napisał:

Była niedawno gadka na forum, że double bruiser bot to super sprawa, przynajmniej niektóre
osoby tak twierdziły. To niech mi teraz ktoś powie jak się takie coś gra. Bo grałem dzisiaj
w premade i graliśmy bota Jarvan plus Voli albo Jarvan plus Xin i jakoś nie było tak
kolorowo a tak właściwie było bardzo słabo. Może i wymiany 2 na 2 byliśmy w stanie wygrywać
, ale co z tego skoro przeciwnicy mogli zagrać defensywnie tylko last hit i harass jak
sam próbujesz podejść do minionów a wbijanie na chama też się źle kończy bo na początkowych
levelach minony robią za dużo dmg żeby bić się za linią creepów przeciwnika.

Jedyne co było na plus to, że gank zwykle dawał double killa ale to trochę za mało żeby
taki bot był opłacalny.

Dlatego pytam się czy ktoś umie grać takiego bota i wie jak się to robi ?

Wiem jak to sie robi, jesli mam kogos ogarnietego na teamspeaku to umialbym to grac (w soloqueue robilem to pare razy i wygrywalismy, ale brak koordynacji zniecheca)

Przede wszystkim bardzo dobra sprawa byloby zbanowanie Caitlyn/Eza/Tarica jako, ze oni dzialaja naprawde dobrze przeciw kill lanowi.

Zaleznie od postaci ktorymi grasz to na 1/2/3 lvlu wchodzisz all-in na przeciwnika ktory jest bardziej squishy lub ma mniejsze mozliwosci ucieczki. Zabijasz go, bo dmg masz znacznie wiekszy, a jesli uda im sie uciec to zuzyja do tego jakies spelle wiec za chwile mozna powtorzyc to z sukcesem. Wtedy ma sie juz przewage na lane i starasz sie jak najbardziej zonowac przeciwnika tj. nie pushujesz lane, jesli ktokolwiek bedzie probowal podejsc po creepy to od razu zaczynasz grac naprawde agresywnie. Taka osoba wie, ze jest w zlej sytuacji wiec albo bedzie czekala potulnie w odleglosci albo bedzie ginac za kazdym razem podchodzac po creepy. W tym momencie sie snowballuje.

Z opisu moze ciezko to wytlumaczyc, ale moge dac Ci VOD z bardzo dobrze pokazujacymi to graczami:
http://www.twitch.tv/tinker_goes_pew/b/370331898
http://www.twitch.tv/tinker_goes_pew/b/370366823
sa to gracze znacznie wykraczajcymi umiejetnosciami ponad elo na ktorym graja, ale mozna tak czy inaczej zobaczyc co robia i jak probuja rozegrac linie. Zwlaszcza, ze czesto picki nie sa wybitne (jak master yi), a wciaz wygrywaja.
Po prostu poogladaj sobie same laning phasy z tych gier i ogarniesz ogolna zasade grania takiego bot lane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos takiego kill lane''a to ostatnio suppowałem Tariciem z adc Jaycem i było to arcy przyjemne, przeciwna Caitlyn została po prostu wgnieciona w ziemię, nie dało rady by wytrzymała combo Jayca po otrzymaniu stuna ode mnie. Magia, snowball poszedł błyskawiczny.

@Yawei
Oglądam ten filmik ... czyżby mój wymysł z okolic 25 summoner levela, gdy grałem z kumplem bot Xin Zhao + Alistar był jednak dobry nawet teraz? Haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować