Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Kog wcale nie wymaga tanka na linii.
Linia typu Nami+Kog jest zabójcza w obecnej mecie, gdzie znerfiono itemy na sustain.
Kog+Janna podobnie, chociaż mają mniejszy sustain.
No i oczywiście to co dzisiaj pokazało o ile dobrze pamiętam KT Arrows czyli Kog+Morgana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 17:06, NeroNarmeril napisał:

Kog wymaga jakiegoś tanka na linii, jakaś Leona czy Braum, bo sam jest strasznym papierem.
Tak z jego zasięgiem to bierze adc na dwa-trzy hity.


Kog wcale nie jest takim papierem na jakiego wygląda (?). Base staty ma 440 hp (największy base health wśród adc) i 14 armoru. Dla porównania Caitlyn ma 390 hp i 17 armoru, a Lucian 390 hp i 19 armoru. Także zyskuje 50 hp względem tych dwóch championów w zamian za te parę punktów pancerza.

+ tak jak napisał akwyx - trudno zaprzeczać faktom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 17:37, Oloninho napisał:

Kog wcale nie jest takim papierem na jakiego wygląda (?). Base staty ma 440 hp (największy
base health wśród adc) i 14 armoru. Dla porównania Caitlyn ma 390 hp i 17 armoru, a Lucian
390 hp i 19 armoru. Także zyskuje 50 hp względem tych dwóch championów w zamian za te
parę punktów pancerza.

+ tak jak napisał akwyx - trudno zaprzeczać faktom.


Tylko Cait i Lucian mają mechanizmy ucieczki, Kog poza rzygiem do spowolnienia i flashem nie ma nic. Jak ktoś się do niego przyczepi to kaplica.

Chyba że ktoś specjalnie ginie, żeby zaskoczyć wroga pasywką. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tank wcale bardzo mu nie pomoże. Co zrobi Leona? Rzuci się na jednego przeciwnika, drugiemu pozwalając podejść? Braum użyje shielda, ok, ale wcale nie chesz robić trade''ów na linii jako kog+braum bo zwyczajnie jesteście za słaby przy hard engage przeciwnika, a jeśli mają Morganę, to już pograne.
Natomiast zarówno Nami jak i Janna to potwory jeśli chodzi o ochronę ADC z racji swoich możliwości do disengage. Morgana też coś tam może od siebie dodać jeśli chodzi o ochronę Koga, choć nie tak dużo to nie raz sprawdza się lepiej w ogólnym teamcompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 17:43, NeroNarmeril napisał:

Tylko Cait i Lucian mają mechanizmy ucieczki, Kog poza rzygiem do spowolnienia i flashem
nie ma nic. Jak ktoś się do niego przyczepi to kaplica.

Hmm skok Tristany , e Gravesa " chociaż to dośc słabe jest " e Ezreala chyba raczej też można zaliczyć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, Kog''Maw jest ultra mocny. Grałem na linii z Threshem przeciwko Draven + Morgana (co już samo w sobie wydaje się ciężkie, zważając na "słabe early" Koga). Początkowe lvle faktycznie nie były proste, bo przeciwnicy mogli mnie całkiem skutecznie zone''ować. Ale po 6 lvlu zaczęło się robić dużo łatwiej, zgarnąłem nawet parę fragów. Po skończonym laning phase przeciwnicy mieli dość porządnie zfeedowanego topa (Lissandra) i mida (Orianna). Natomiast u nas w drużynie był spory Wukong z jungli. Jak zaczęliśmy teamfightować miałem już tri force, bork i lw. Z tymi trzema itemami i lekką pomocą drużyny wybijaliśmy ich połowę teamu podczas trwania ultimate''a Wukonga, a druga połowa zostawała na resztkach HP. To co prawda tylko jedna gra, ale dało radę poczuć moc tego championa. Warto też wspomnieć, że nie jestem adc mainem, ale na pewno pogram jeszcze Kogiem bo prowadzi się bardzo przyjemnie ; )
Także to takie moje przemyślenia apropo dzisiejszej dyskusji. Jak ktoś się zastanawia jakim adc grać, to polecam : )

@up
Chodziło mu raczej o to, że Cait i Lucian (bo ich dwoje podałem jako przykłady) mają mechanizmy ucieczki w przeciwieństwie do Koga, a nie że jako jedyni marksmani xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cicho, zaraz zostaniesz zjechany za to, że szukasz winy w swoim teamie, a tak w ogóle w takiej marnej dywizji powinieneś solo wycarry''ować grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 16:25, kulfonito napisał:

Czy w goldzie V musi być tak zróżnicowany poziom, że mam 2 wygrane, a potem dostaje samych
debili przez 4 gry pod rząd? :D


Weekend + wakacje = odpowiedź znasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 16:25, kulfonito napisał:

Czy w goldzie V musi być tak zróżnicowany poziom, że mam 2 wygrane, a potem dostaje samych
debili przez 4 gry pod rząd? :D

Niestety bywa , czasami nie da się nic zrobić , na szczęście ja ostatnimi czasy mam trochę mniej debili zarówno w swoim jak i przeciwnym teamie i mecze bywają wyrównane ( zwykle 35 min + ) i nawet awansowałem 2 dyw ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 18:56, kulfonito napisał:

Zauważyłem też, że każdy kto gra kassadinem nie ma nigdy run na Armor i MR :D


Bez armora? Dostanie delikwent takiego Pantheona albo Talona i gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amumu OP :D Pierwszy mecz 8/3/27, drugi 12/1/21. Jego ulti samo w sobie jest ZA-BÓJ-CZE w teamfightach (chyba że przeciwnicy się rozdzielą, ale o to ciężko w teamfightach, a ulti mumii ma całkiem spory zasięg), a w połączeniu z ulti Ashe niesie wrogom pewną śmierć. Aż strach wyobrazić sobie połączenie ultów Amumu oraz Fiddlesticksa, ale na taki duet bardzo ciężko trafić. I pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu mówiłem, że spośród wszystkich posiadanych postaci Amumu nie lubię najbardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 17:30, Gumisiek2 napisał:

Amumu OP :D Pierwszy mecz 8/3/27, drugi 12/1/21. Jego ulti samo w sobie jest ZA-BÓJ-CZE
w teamfightach (chyba że przeciwnicy się rozdzielą, ale o to ciężko w teamfightach, a
ulti mumii ma całkiem spory zasięg), a w połączeniu z ulti Ashe niesie wrogom pewną śmierć.
Aż strach wyobrazić sobie połączenie ultów Amumu oraz Fiddlesticksa, ale na taki duet
bardzo ciężko trafić. I pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu mówiłem, że spośród wszystkich
posiadanych postaci Amumu nie lubię najbardziej :D

Gorzej jak przeciwnik ma w jungli Lee Sina albo Elise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 05:11, kulfonito napisał:

Ktoś z okolic golda gra na EUW? :P

No jakieś 250 tysięcy graczy. ;]
A co, ciężko już się piąć w górę? Niektórzy mówią...

Swoją drogą, to staty tutaj: http://www.lolsummoners.com/stats to są aktualne? I prawdziwe? Jak tak to fajna różnica jest między wszystkimi serwerami, a serwerem koreańskim (to jest taki serwer w ogóle?). Tam to byście mieli problem z wyjściem ze srebra. ^^

@akwyx
Albo cokolwiek i umie counterjunglować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jak trafisz na kogoś ogarniętego, kto sprawi, że będziesz 2 lvle w plecy, co przeciwko Amumu nie jest trudne. Ale ostatnimi czasy jak członkowie mojej drużyny obsadzą wszystkie role i wyślą mnie do jungli, to pickuję przeważnie jego, bo fakt faktem - potrafi sporo namieszać (mam win ratio 5 - 2, więc całkiem nieźle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest taki serwer i prawdopodobnie dane są mniej więcej prawdziwe (ciężko sprawdzić czy na pewno, ale wydaje mi się, że wlaśnie mniej więcej tak to wygląda). W Koreii jest zupełnie inna kultura grania, od ludzi z drużyny wymaga się więcej współpracy etc. etc. No i mają jakąś paranormalną zdolność do grania lepiej niż inni...

Co do counterjungli, nie wszystko skontruje mumię. Inne tanki mogą mieć z tym problem (chyba, że ktoś z linii im pomoże, ale to może działać w drugą stronę - ktoś z linii przeciwnika również może zejść do jungli i pomóc Amumu przetrwać napad).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować