Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Fizz jest dośc dobry na gragasa wg mnie żeby zcountrować, tylko wtedy trzeba specjalne picki na mida robić i do jungli żeby się uzupełniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 14:17, Morrdin napisał:

Fizz jest dośc dobry na gragasa wg mnie żeby zcountrować, tylko wtedy trzeba specjalne
picki na mida robić i do jungli żeby się uzupełniały

Nie wiem, nie grałem tego match upu, ale wydaje mi się, że gdybym grał grubym (bo jestem gruby, więc wydaje mi się, że powinienem go picknąć nawet na rybę), to bym zwyczajnie od samego początku Fizza pushował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 14:25, akwyx napisał:

Nie wiem, nie grałem tego match upu, ale wydaje mi się, że gdybym grał grubym (bo jestem
gruby, więc wydaje mi się, że powinienem go picknąć nawet na rybę), to bym zwyczajnie
od samego początku Fizza pushował.

Jak się od początku zagra agresywnie to można go zdominować choć jest to bardzo trudne i wystawiasz się wtedy na gank junglera natomiast z każdym lvlem przewaga fizza będzie rosła i może on łatwo umykać twoim skillom jeśli wie w jakim momencie użyć e. Kilka razy widziałem już tego typu pojedynki i przeważnie fizz sobie dawał radę dość nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 14:07, Ecko09 napisał:

O widzę te całe doom boty już są. Poza ogólnym info, że to ma być mega hard to nie wiem
czego się tam spodziewać, będzie hardkor? :D


Dranie umieją splitpushować i robić smoka.

Pierwszy lvl ujdzie, na drugim jak dostają skille od innych champów nie jest wesoło. Jak nie wygrasz przed 30 minutą, to nie wygrasz w ogóle, chyba że ekipa będzie defować, a ty bierzesz Tryndę/Mastera i robisz push jakieś linii do inhiba. W ogóle najlepiej splitpushować i robić backdoory, ewentualnie bierzesz jakieś mocne kombo pokroju Amumu + Zyra + Yasuo + Varus, rąbiesz wszystkich w jednym team fightcie i pushujesz.

Najgorsza jest Annie z Tibersem rozmiarów nażartego Cho''Gatha i burstem pokroju nastakowanego Veigara. Karthus łatwo nabija 900 ap i odpala pasywkę co 2 minuty, Ezreal wali chyba z 5 ultów we wszystkich kierunkach, Lux bodajże podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gank? Dopiero po 3 minucie. Wyczyścisz falę. Masz więc drugi lvl i E. Do tego flash, a Fizz albo traci farmę i wchodzi na Ciebie z E, żeby zrobić slowa, albo spokojnie uciekasz przed gankiem i albo czekasz albo sobie wracasz do bazy i idealnie TP po farmę z dodatkowym ringiem (co daje więcej regenu z pasywki, mniejsze problemy z maną i do tego więcej ap). Teraz jesteśw stanie zapushować rybę, tak żeby traciła farmę.
Według mnie chodzi przede wszystkim o jak najszybsze zdobycie przewagi i dojście do momentu, w którym ryba nie będzie w stanie Ci zagrozić.
To wszystko oczywiście i tak teoretyzowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest czysta teoria zapewniam Cię że w meczu tak ładnie się to wszystko nie ułoży , a jungler może juz zgankowac po blue /redzie jeśli będzie wiedział o co chodzi i to będzie 2.20 2.30 a jeśli fizz dostanie choć trochę przewagi w early ( 1 kill spokojnie starczy wiem po sobie ) to już tak łatwo nie będziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 15:16, Morrdin napisał:

To jest czysta teoria zapewniam Cię że w meczu tak ładnie się to wszystko nie ułoży ,
a jungler może juz zgankowac po blue /redzie jeśli będzie wiedział o co chodzi i to będzie
2.20 2.30 a jeśli fizz dostanie choć trochę przewagi w early ( 1 kill spokojnie starczy
wiem po sobie ) to już tak łatwo nie będziesz miał


1. Napisałem, że to tylko teoria.
2. Wystarczy, nie starczy.
3. Jeśli jungler rzuci się na topa po blue/redzie to mój jungler jest buff do przodu.
4. Jeśli gankuje po jednym buffie to ma 2 lvl, a Fizz pierwszy. Więc zapewnę Gragas straci tylko flasha. Dodaj do tego fakt, że skoro gruby właśnie pushnął linię to obijają Cię miniony, które na 1-2 lvlu robią całkiem sporo.
5. Nie mówię, że to łatwy match up. Po prostu twierdzę, że odpowiednio zagrany nie sprawia większych trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 16:56, akwyx napisał:

Nie mówię, że to łatwy match up. Po prostu twierdzę, że odpowiednio zagrany nie sprawia większych trudności.

Wiesz takim stwierdzeniem to można kończyć dyskusję o właściwie każdej kontrze ( nie licząc niektórych ekstremalnych ) ... A dla gragasa mecz przeciwko fizzowi ( i na linii i zwłaszcza później ) będzie na pewno cięższy do ogrania niż ten sam mecz dla fizza.Ogólnie Gragas na topie jest dość potężnyn pickiem ale przy odpowiedniej grze można sobie z nim poradzić . Chociaż dla mnie siła tego championa tkwi także w tym że nadaje się na naprawde sporo linii . Na midzie ujdzie ( chociaż tu Gragas przed reworkiem był raczej silniejszy ) w jungli też dobry bo silne ganki , a jak się człek uprze to i na supporta nim pójdzie ( widziałem coś takiego kilka razy i naprawdę daje rade :D ) o topie oczywiście nawet nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 18:55, kulfonito napisał:

Jest jakiś champ, którego można nazwać typowym antytankiem? Potrzebuję kogoś kto będzie
ich łatwo zdejmował :D


vayne, trundle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 18:55, kulfonito napisał:

Jest jakiś champ, którego można nazwać typowym antytankiem? Potrzebuję kogoś kto będzie
ich łatwo zdejmował :D

salma hayek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 18:55, kulfonito napisał:

Jest jakiś champ, którego można nazwać typowym antytankiem? Potrzebuję kogoś kto będzie
ich łatwo zdejmował :D

Veigar

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do najtrudniejszego poziomu nowego trybu i od razu taki wynik. Jednak mainowanie Riven przynosi efekty ^^. Do tego niszczenie solo nexusa pod naporem 3 tankowatych doom botów - dla takich chwil gram w tę grę...

20140717233519

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 00:11, Budo napisał:


Co to w ogóle za tryb?

Tryb, który robi z botów godnych przeciwników. Warto samemu go odkryć, takie pierwsze zetknięcie się z nim daje dużo funu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czasami zapominam jak ciężko jest na tym forum dostać odpowiedź na proste pytanie...

Nevermind, już sobie wygooglałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować