Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2014 o 17:22, Gumisiek2 napisał:

Gdy chcę sprawdzić statystyki danego meczu w nowej wersji historii gier, pojawia mi się
takie coś. Dzieje się tak z każdym meczem, zmiana przeglądarki nie pomaga. Ktoś potrafi
temu zaradzić?



Jesteś zalogowany na forum/stronie lola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 13:44, Gumisiek2 napisał:

Wtedy tworzy się własną drużynę. Musiałeś być wyjątkowo wybredny, bo nawet, gdy chcę
iść na mida, czekam max. 5 minut.


Ale ja tworzyłem własną drużynę ze znajomym, za każdym razem jak ktoś wszedł i zobaczył, że brakuje 2 osób to wychodził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 20:51, Ecko09 napisał:

Ale ja tworzyłem własną drużynę ze znajomym, za każdym razem jak ktoś wszedł i zobaczył,
że brakuje 2 osób to wychodził...


Bo w teambuilderze nie akceptują trollpicków. Jak wybierzesz cokolwiek niezgodnego z metą to ludzie zaraz wychodzą. Nawet jeśli to będzie niekonwencjonalne duo bot to reszta, którą można szybko znaleźć i tak zaraz opuszcza lobby.
Ludzie w teambuilderze chcą grać tym czym chcą i mieć drużynę taką jaką chcą (czyt. jak z lcs) i każde odstępstwo od reguły skłania cię do męczącego czekania na kogoś komu nie zależy na pro team compie.
W tym przypadku teambuilder jest gorszy od blind picka.
Dlatego jak widzisz sam sobie praktycznie odpowiedziałeś na ten problem - ludzie wchodząc do Twojego teamu zaraz go opuszczają = trollujesz.
FIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie gram żadnych innych trybów poza Summoner''s Rift Normal i Ranked . Nie widzę w tym sensu Dominion /Aram 3vs3 nuda a team builder nie ma dla mnie sensu - za bardzo standardowe picki - też nuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się, ale to nie pomaga. Przeglądanie bezpośrednio ze strony działa jednak normalnie.

Dnia 01.08.2014 o 17:40, NeroNarmeril napisał:

Bo w teambuilderze nie akceptują trollpicków.


Głupoty. Trollpicki są akceptowane tak samo, jak na Normalu czy Rankedzie. Różnica jest taka, że tu można wyjść z drużyny lub wywalić kogoś bez konsekwencji (no, po n-tym wywaleniu trzeba odczekać kilka sekund, zanim system zacznie kogoś szukać, ale jeżeli ktoś nie chce czekać, wystarczy stworzyć nową grę). W Kreatorze Drużyn wywalą Cię z drużyny, w Normalu ktoś wyjdzie, gdy zobaczy Jannę na topie. Jeżeli ktoś chce zagrać czymś niezgodnym z metą, musi po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją wypowiedzią dokładnie opisałeś to co ja w kilku słowach...
Długi czas oczekiwania wymagający cierpliwości = brak akceptacji dla tych "innych" picków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się nauczyć junglować, tylko poprzednie próby były... powiedzmy że średnie. A to standardowe ''report jungler for no gank'' albo przeciwny leśnik zrobił sobie wycieczki po moje buffy i zostałem z niczym. Jakieś porady, żeby zapobiegać takim akcjom? Ewentualnie jakie masterki/runy?

Z junglerów mam Xina (w zasadzie nim najlepiej mi się gra), Warwicka, Wukonga, Mastera, Shyvanę i Pantheona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić tylko najprostsze standardowe rady . Junglerów możesz podzielić na 2 kategorię . Tacy którzy mogą na początku farmić po to by w late game zetrzeć w pył enemy team ( Shyvana np. Amumu który jednak jak się da to ganki też ma całkeim ładne ) i tacy dla których farma jest drugorzędną sprawą liczy się ilośc ganków ( Lee sin , Elise , Eve ) Oczywiście taki podział to glównie w teorii . Z junglerów ktorych wypisałeś gram tylko wukongiem ( który jest moim mainem w tym sezonie ) i xinem . Zaczynasz na blue/redzie zależnie od potrzeby a ktoś z teamu najlepiej by postawił trinketa na tym drugim . Kiedy masz już double buff i lvl 3 można zaczynać ganki . Jeśli nie ma takiej potrzeby można pofarmić . Jak grasz Xinem/Masterem to najlepiej jak kupisz Feral Flare . Kiedy widzisz że zaczyna się dziać coś niepokojącego na jakiś lane'ach wspomagasz je . Jeśli jest to tylko jedna a pozostałe radzą sobie bardzo dobrze można ją babysittować . Dobrym pomysłem jest także gankowanie lane'ow które i tak są wygrane żeby powiększyć jeszcze przewagę w meczu i powiedzmy taki fizz był w stanie wycarryować solo . Aha i rada ode mnie jeśli ktoś jest naprawdę trolem który nafeedował enemy w kilka pierwszych min zanim ty byłeś w stanie zgankować to NIGDY nie gankuj tej linii bo A : ryzykujesz double killa dla enemy B;tak wyfeedowany enemy będzie i tak prawie nie do zabicia we 2 zwłaszcza że można stwierdzić że teammate na tym lane to nie grzeszy inteligencją i skillem C : Większa przewaga będzie jeśli pogankujesz 2 pozostałe lane'y a one wygrają bo wtedy będzie 2;1 dla twojego teamu i istnieje spora szansa że będziecie w stanie to wygrać sami jeśli dobrze się spiszecie . Tyle ode mnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Teambuilderze te ikonki to daje za klasę, którą się tam wybiera samemu? Czyli można wziąć Talona, ustawić, że jako mag gramy nim i się dostanie ikonkę za maga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 15:22, Ecko09 napisał:

W Teambuilderze te ikonki to daje za klasę, którą się tam wybiera samemu? Czyli można
wziąć Talona, ustawić, że jako mag gramy nim i się dostanie ikonkę za maga?


Możesz wybrać Talona nawet na suporta to dostaniesz ilkonkę suporta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 14:24, NeroNarmeril napisał:

Chciałbym się nauczyć junglować, tylko poprzednie próby były... powiedzmy że średnie.
A to standardowe ''report jungler for no gank'' albo przeciwny leśnik zrobił sobie wycieczki
po moje buffy i zostałem z niczym. Jakieś porady, żeby zapobiegać takim akcjom? Ewentualnie
jakie masterki/runy?

Z junglerów mam Xina (w zasadzie nim najlepiej mi się gra), Warwicka, Wukonga, Mastera,
Shyvanę i Pantheona.


Nie nauczysz się, i tak ciagle bedziesz slyszal "report jungler, no ganks" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:34, kulfonito napisał:

Nie nauczysz się, i tak ciagle bedziesz slyszal "report jungler, no ganks" :D


Dlatego Karthus jungle op, po 6 lvl gank na wszystkie linie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście już ikonki? Rozegrałem jakieś 15 spotkań jako Strzelec korzystając z KD, jednak wciąż nie dostałem ikonki. Niby trzeba poczekać 24 godziny, ale minęło już 48 i nadal nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:38, NeroNarmeril napisał:

Dlatego Karthus jungle op, po 6 lvl gank na wszystkie linie. :P


Najlepsi to i tak Tryndy, Udyry i inne Mastery - "no gank, i must farm jungle" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W8, muszę zagrać 5 gier, żebym dostał ikonkę np. marksman ? I muszę zagrać 5 gier pod rząd czy może być jedna marksman, druga tank etc. ? I czy można zdobyć wszystkie ikonki czy jedną, konkretną, tak jak było w przypadku Freljordów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:53, Bambadil napisał:

W8, muszę zagrać 5 gier, żebym dostał ikonkę np. marksman ? I muszę zagrać 5 gier pod
rząd czy może być jedna marksman, druga tank etc. ? I czy można zdobyć wszystkie ikonki
czy jedną, konkretną, tak jak było w przypadku Freljordów ?


Nie trzeba pod rząd. Nalicza też poprzednie gry w tej roli. Ja marksmana dostałem po jednej grze Varusem, a przed patchem katowałem Luciana. I tak, można mieć wszystkie ikonki.

Chociaż builder teraz to parodia, bo ludzie podkładają się specjalnie, byleby szybciej mecz skończyć i dostać ikonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomiajm tu oczywistości typu - jak nie paść na buffach (poza tym teraz to jest w sumie trudne, kiedyś było o wiele gorzej). Gra w jungli to przede wszystkim umiejętność myślenia długofalowego i strategicznego. Masz być w stanie wiedzieć gdzie będziesz za minutę, dwie albo trzy.
1. Gdzie zacząć? Już na samym początku powinieneś podjąć decyzję gdzie chcesz się pojawić po trzeciej minucie na pierwszym ganku z double buffem (chyba, że ryzykujesz wjazd na 2 lvlu, czego nie polecam). Musisz się zastanowić czy nie jesteś w gorszej sytuacji w razie counterjunglowania i czy nie lepiej jest Ci zacząć tak, żeby zminimalizować szansę na wjazd przeciwnika (standartowo zaczyna się od buffa, który jest dalej od top lane''a, bo linia na 80% będzie gankowana w 3.00-3.30). Dalej - czy mój top laner potrzebuje pomocy na początku? A może mid laner? A może bot lane?

Jeśli zamierzasz gankować topa/countergankować (bo jak mówiłem, 80% szans, że tam będzie pierwszy gank przeciwnika) zaczynasz od dalszego od linii buffa i spokojnie lecisz po kolei buff->camp->buff. Gank, chyba, że akurat Twój teammate pushnął linię/trudno zgankować przeciwnika. Wtedy albo czekasz w krzakach na linii/tribushu robiąc countergank, albo lecisz na golemy, żeby być w pogotowiu, a jeśli czujesz się dość silny i grasz agresywnym junglerem dobrym do wjazdów to lecisz na wilki/wiedźmę przeciwnika. Być może w tym czasie przeciwnik pojawi się na bocie/midzie. Jeśli tak i zobaczysz szansę - czyścisz mu wszystko co tylko możesz. Niech wraca do pustej jungli.

Jeśli stawiasz na szybki gank środkowej aleii, ja lubię zacząć od niebieskiego buffa. Po pierwsze, skoro założeniem od początku jest pomoc midowi, to chcemy, żeby jego blue było szybciej na miejscu oraz żebyśmy my jako jungler mieli reda jak najdłużej, co pozwala na wskoczenie na linię dwa razy, w krótkim odstępie czasu, ciągle posiadając dodatkowy dmg i slow (mało kto spodziewa się dwóch ganków po kolei). Jednak przy tej opcji musisz pamiętać, że wystawisz się na łatwy countergank (do środkowej linii najłatwiej się dostać z jungli).

A może jednak bottom lane? Tutaj pokusiłbym się o szybki atak jeśli mamy linię agresywną/napakowaną CC, lub jeśli przeciwnicy mają coś delikatnego co uda nam się szybko zjeść. Jungler dysponując niewielkimi środkami na początkowych levelach często nie jest w stanie zakończyć ganka killem, kiedy ma dwóch przeciwników (oczywiscie często są to spalone SS). Jednak ja lubię gankować bottom lane nieco później, co często skutkuje łatwym smokiem.

Teraz kiedy udało nam się zrobić pierwszy gank możemy pomyśleć co dalej.
1. Wardy w jungli przeciwnika - niesamowite ułatwienie dla nas przy countergankach oraz przy kradzieży buffów etc.
2. Patrz na minimapę. Cały czas. Jeśli tylko jest szansa, że coś się gdzieś zaraz będzie działo (nie widać przeciwników, wyczyścili gdzieś wardy, cokolwiek) to od raz staraj się tam być. Zbyt często dzięki temu zaoferowałem mojej drużynie killa, żeby skupiać się teraz na dobiciu małego wilczka kiedy widzę, że być może coś się gdzieś może stać.
3. Staraj się wcześniej (10-20 sec) poinformować drużynę co zamierzasz. To pozwoli im się przygotować/nie pushną wcześniej linii.
4. Wardy, pamiętaj o wardowaniu i sprawdzaniu krzaków czy aby nie ma gdzieś pinka.
5. Jeszcze raz wardy.
6. Z czasem będziesz wiedział co raz lepiej na co możesz sobie pozwolic z konkretnymi champami na liniach (zarówno w swojej jak i przeciwnej druzynie) oraz co robić przeciwko danemu leśnikowi przeciwników.

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:53, Bambadil napisał:

W8, muszę zagrać 5 gier, żebym dostał ikonkę np. marksman ? I muszę zagrać 5 gier pod
rząd czy może być jedna marksman, druga tank etc. ? I czy można zdobyć wszystkie ikonki
czy jedną, konkretną, tak jak było w przypadku Freljordów ?


Z tymi ikonkami to ogólnie coś popieprzone jest, ja za 1 mecz dostałem 3 pkt od razu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować