Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Co przemawia za kupnem Phantom Dancera zamiast Statikk Shiva? Mamy +10% szansy na trafienie krytyczne i + 10% prędkości ataku, ale w pasywkach Statikk wygrywa w przedbiegach. Bardzo często widzę PD na Vayne, więc domyślam się (bo nie miałem okazji nią zagrać), że wynika to z mechaniki postaci, a co w innych przypadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 21:59, Gumisiek2 napisał:

Co przemawia za kupnem Phantom Dancera zamiast Statikk Shiva? Mamy +10% szansy na trafienie
krytyczne i + 10% prędkości ataku, ale w pasywkach Statikk wygrywa w przedbiegach. Bardzo
często widzę PD na Vayne, więc domyślam się (bo nie miałem okazji nią zagrać), że wynika
to z mechaniki postaci, a co w innych przypadkach?


Kwestia preferencji o ile się nie mylę. SS jest chyba odrobine tańsze. Dodatkowo jak masz większy zasięg (jinx np) możesz lepiej je wykorzystywać aby harrasować. Z drugiej strony vayne jest close range, dobrze stackuje się z aspeedem i generalnie harrasować jest jej ciężej- na niej dobrze sprawdza się phantom. Ale generalnie nie ma chyba wielkiej różnicy, kiedyś przeglądałem przez jakiegoś lolkinga buildy różnych "prosów" i jedni brali SS a drudzy PD- kwestia tego, co kto lubi chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 13:12, Oloninho napisał:

Statikk tylko na waveclear, w pozostałych przypadkach prawie zawsze PD.


Dlaczego? ADC i tak będzie miał Berserkera, więc różnica pomiędzy +65% a +75% AS nie jest aż tak zauważalna, bo i tak bijesz bardzo szybko (a ostatnio widzi się też dużo BotRK-ów na ADC, więc mamy do czynienia z różnicą +105% AS a +115% AS, co jest już prawie niezauważalne). Do tego mamy o 10% większą szansę na trafienie krytyczne, ale z naszą prędkością ataku i tak walimy krytyki dość często. Za to PD ma bezużyteczny dla ADC pasyw, natomiast dzięki Statikkowi zadajemy magic damage, razimy wiele celów, a dodatkowo możemy trafić krytycznie. Przydatność w teamfightach jest nieoceniona, no chyba że to będzie bardzo szybka walka i Kosa nie zdąży naładować się drugi raz, ale wtedy wciąż pozostaje pierwsze uderzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 14:00, Oloninho napisał:

Z PD masz większy dps w single target a Twoim zadaniem jako adc jest właśnie bicie pojedynczych
celów.


Większy AS będzie widoczny tylko jeżeli będziesz stał w teamfightach (bo raczej nie wierze, że masz tak dobrą mechanikę grania postaci, by wykorzystywać ten dodatkowy AS w pełni przy ~1.5-2 AS), a jak mi wiadomo, adc który nie zmienia swojej pozycji albo gra przeciwko noobom (dzieki czemu nie umiera przez ten błąd), albo sam jest noobem (i dostaje focus od topa i jungli po czym umiera narzekając na team).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gnar stronk, ale tylko na przeciwników bez sustainu (czyli nie brać na jakieś Irelie czy Vladów, bo się wyleczą z harassu) albo takich, którzy w early nie zadadzą ci tony obrażeń (Pantheon, Olaf czy Darius i Gnar może iść pod wieżę albo próbować harassować, tylko z bumerangiem jest problem). Mała forma jest squishy jak cholera, nadrabia to mobilnością, wystarczy go przycisnąć albo wyczyścić miniony, żeby nie miał po czym skakać i typ ma problem. Mega forma już lepiej, tylko to kloc pokroju Garena czy Udyra - ustać ustoi, tylko łatwo od tego zwiać.

Bumerang niby działa jak topory Dravena - leci tam gdzie pójdziesz/stoisz, chociaż czasami leci w randomowym kierunku i przez to jest większy cooldown na niego, bo go nie złapiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem nowego championa, którego ludzie tak bardzo by nie ogarniali :D Gnara nawet nie opłaca się banować :P Właśnie zakończyłem mecz z dwoma Gnarami, ten z mojej drużyny miał 1/8/5, ten z przeciwnej 0/12/2. Oczywiście nie mówię tego tylko na podstawie jednego meczu, widziałem dzisiaj Gnara w akcji kilkanaście razy, najlepszy wynik to było coś w stylu 7/5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 16:58, Gumisiek2 napisał:

Jeszcze nie widziałem nowego championa, którego ludzie tak bardzo by nie ogarniali :D
Gnara nawet nie opłaca się banować :P Właśnie zakończyłem mecz z dwoma Gnarami, ten z
mojej drużyny miał 1/8/5, ten z przeciwnej 0/12/2. Oczywiście nie mówię tego tylko na
podstawie jednego meczu, widziałem dzisiaj Gnara w akcji kilkanaście razy, najlepszy
wynik to było coś w stylu 7/5.


No bo weźmiesz coś z mocnym early (Pantheon albo Olaf) i Gnar może cię próbować trafić bumerangiem spod wieży, bo próba podejścia do cs albo na zasięg aa skończy się dla niego nieciekawie. On najlepiej sobie poradzi z jakimiś klocami bez gap closera, bez zasięgowych skilli i sustainu (jakieś Gareny czy inne Dariusy). Gorzej jak akurat gank się zgra z jego przemianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 17:35, NeroNarmeril napisał:

On najlepiej sobie poradzi z jakimiś klocami bez gap closera, bez zasięgowych
skilli i sustainu (jakieś Gareny czy inne Dariusy). Gorzej jak akurat gank się zgra z
jego przemianą.

Małą forme Darius jest w stanie zabić na 1 combo ( E -q-w- z 2 *aa i ulti ), ale można mu uciec choć nadal wg mnie taki łatwy przeciwnik to dla niego nie jest .Wg mnie Gnar będzie dobry ale tylko z pickami typu Malphite /Amumu w jungli bo jako top lane nie ma za mocnej inicjacji do TF. Trzeba go ogarnąc bo jest cięzki , no i lepiej nie pickować w ślepo bo taki pantheon , nida , irelia to go po prostu zmasakrują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 20:01, Morrdin napisał:

Małą forme Darius jest w stanie zabić na 1 combo ( E -q-w- z 2 *aa i ulti ), ale można
mu uciec choć nadal wg mnie taki łatwy przeciwnik to dla niego nie jest .


Nikt normalny nie będzie do Dariusa podchodził, jak się ogarnie łapanie bumerangu to można go harassować z tego praktycznie co chwila. Chyba że się go zbaituje, żeby spalił graba, to można się z aa pokusić.

>Wg mnie Gnar

Dnia 14.08.2014 o 20:01, Morrdin napisał:

będzie dobry ale tylko z pickami typu Malphite /Amumu w jungli bo jako top lane nie ma
za mocnej inicjacji do TF. Trzeba go ogarnąc bo jest cięzki , no i lepiej nie pickować
w ślepo bo taki pantheon , nida , irelia to go po prostu zmasakrują


No niestety, fajnie by było użyć skoku w grupkę wrogów i za chwilę zmienić się w Hulka, ale nie bardzo się da przez tę pasywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 20:10, NeroNarmeril napisał:

Nikt normalny nie będzie do Dariusa podchodził, jak się ogarnie łapanie bumerangu to
można go harassować z tego praktycznie co chwila. Chyba że się go zbaituje, żeby spalił
graba, to można się z aa pokusić.

Uwierz mi , jak wychodziłem z silver to widziałem nie takie cyrki . Jak w wyższych tierach to nie wiem , bo przestaje grać rankedy tyle mi na razie wystarczy. Normalnych ludzi to ze świecą szukać + to że absolutnie jescze nikt nie ogarnia gnara xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 14:44, Buhahahahaha napisał:

Większy AS będzie widoczny tylko jeżeli będziesz stał w teamfightach (bo raczej nie wierze,
że masz tak dobrą mechanikę grania postaci, by wykorzystywać ten dodatkowy AS w pełni
przy ~1.5-2 AS), a jak mi wiadomo, adc który nie zmienia swojej pozycji albo gra przeciwko
noobom (dzieki czemu nie umiera przez ten błąd), albo sam jest noobem (i dostaje focus
od topa i jungli po czym umiera narzekając na team).


Ale summa summarum z PD DPS w single target jest wyższy niż ze Statikkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 20:29, Oloninho napisał:

Ale summa summarum z PD DPS w single target jest wyższy niż ze Statikkiem.

Różnica jest niemal niezauważalna tym bardziej jeżeli dużo się ruszasz w tf ( a to jest podstawa ) . A SS dokłada do tego dużo lepszy pasyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem na pytanie i zostałem poproszony o uzasadnienie, tak więc uzasadniłem na podstawie własnych doświadczeń oraz w oparciu o usłyszane kiedyś opinie profesjonalnych graczy. Fakt faktem - różnica nie jest duża, ale jest. Proponuje po prostu grać każdemu z tym z czym woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 23:34, NeroNarmeril napisał:

Jakie masterki i build pod Gnara? Jak wezmę pod tanka to to w ogóle nie ma damagu, a
jak pod damage, to spływam momentalnie.

Grałbym bardziej ofensywnie > Masterki jakieś pod ad /as z dodatkiem armora albo hp . A Build to chyba zacząć od Botrka później iść w Randuin''s Omen / Spirit Visage zależnie od tego czy chcesz Mr czy armora . Później można chyba po TF jechać ale same jeszcze nie jestem pewien . Więcej się go ogra to się zobaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować