Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2014 o 14:21, akwyx napisał:

Ale czy ja gdzieś napisałem coś o ulcie?

Sęk w tym że combo talona zawiera wszystkie skille ( Od q do ulta ) I można je wykonać w mniej niż sekundę jak już mówiłem . Ponadto ulti to AOE dmg więc innym w tf też się nieźle oberwie . Natomiast twoje combo na fizza polega tylko na zrobieniu DFG +qw i zada mniej dmg niż moje + nie zawiera wszystkich skilli ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 14:55, Morrdin napisał:

Sęk w tym że combo talona zawiera wszystkie skille ( Od q do ulta ) I można je wykonać
w mniej niż sekundę jak już mówiłem . Ponadto ulti to AOE dmg więc innym w tf też się
nieźle oberwie . Natomiast twoje combo na fizza polega tylko na zrobieniu DFG +qw i
zada mniej dmg niż moje + nie zawiera wszystkich skilli ryby

To źle, że nie wypstrykam się ze wszystkich skilli? Coś ciekawego...
Fizz z lich bane i DFG jest w stanie ściągnąć adc na DFG+Q z ewentualnie odpalonym E.
Potem może sobie poskakać, rzucić rybę w kogoś innego etc.

Ja nie mówię, że Talon jest gorszy czy lepszy, bo to głupota porównywać w ten sposób. Jedynie stwierdziłem, że wcale nie musi mieć najszybszego combo w grze. Combo to nie wyrzucenie wszystkich skilli, to konkretny order takowych do wykonania konkretnej akcji. Tu np. pozbycie się ADC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 15:09, NeroNarmeril napisał:

Powodzenia w tfach jak Talonem wywalisz się z ulta, który jest jego jedynym mechanizmem
ucieczki (do zabicia papierów to wystarcza e+w+aa+q+aktyw z tiamatu/hydry+aa).

W tf taktyka wygląda zupełnie inaczej . Wchodzisz od razu z e na danego papiera po czym rzuca się w i ulta ( ale go nie zamykasz ) żeby zmaksymalizować dmg i jednoczesnie nie pozwolić przeciwnikom na focusowanie Cię ( Ult czyni nie widzialnym ) . I pamiętaj o tym że ult Talona ma bardzo niski cd . z butami do CD red i ew. Youmuu''s Ghostblade , pewnie będzie wynosił ok 30 sec. Kiedy przecwinicy rozbiegną się w inną stronę zaczną walczyć z innymi dobijasz adc / innego papiera i wtedy można pomóc innym w walce Taka taktyka sprawdza się idealnie ( wiem po sobie gdyż stał się on moim mainem przy wbijaniu golda ) . I może źle to ująłem ale powiem raz jeszcze . Wg mnie Talon jest champem który potrafi zadać największy dmg w najszybszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 15:32, Morrdin napisał:

Wg mnie Talon jest champem który
potrafi zadać największy dmg w najszybszym czasie


Ktoś tu chyba nigdy nie grał Veigarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 16:54, sirufok napisał:

Ktoś tu chyba nigdy nie grał Veigarem.

Ponownie Banshee'' veil załatwia sprawę . Ponadto jeśli dobrze pamiętam to czas spadania w veigara jest ok 1 sek lub minimalnie dłuższy . Więc 1;0 dla talona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:04, Morrdin napisał:

Ponownie Banshee'' veil załatwia sprawę . Ponadto jeśli dobrze pamiętam to czas spadania
w veigara jest ok 1 sek lub minimalnie dłuższy . Więc 1;0 dla talona


Wystarczy że odpalisz dfg i ult - czas 0.2 sec. W przypadku banshee zdejmujesz je najpierw z Q lub E co wydluza combo o 0.2 sec. W odpalasz tylko dla przyjemnego dla ucha efektu dźwiękowego, bo zanim spadnie target juz dawno lezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:49, sirufok napisał:

Wystarczy że odpalisz dfg i ult - czas 0.2 sec. W przypadku banshee zdejmujesz je najpierw
z Q lub E co wydluza combo o 0.2 sec. W odpalasz tylko dla przyjemnego dla ucha efektu
dźwiękowego, bo zanim spadnie target juz dawno lezy.

Zatem pomyślmy Ult zadaje tym większy dmg im więcej ap ma przeciwnik więc siłą rzeczy vs adc nie będzie aż tak skuteczny . Ponadto cały dmg pójdzie tylko w jeden cel gdy Talon swoim ultem także nieźle poharata resztę enemy teamu ( a i w dobrze użyte może trafić więcej niż 1 cel choć to trudne ). Także nadal podtrzymuję swoje zdanie że Talon siła rzeczy zada sumarycznie dużo większy dmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś mapka SR, na której można zaznaczyć drogę, wpisać prędkość czegoś (np. championa) i zobaczyć w jakim czasie obiekt tą drogę pokona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko sorrki że takie trochę z pupy ale, jak to jest z tym ładowaniem od czego zależy jego szybkość w LoL''u? Od kompa raczej nie, bo kolega z kompem dużo gorszym ode mnie załadował sie szybciej niż ja. Mi się wydawało ze zależy od łącza internetowego ale pytam sie go ile ma Mb neta to mi napisał że 11 a ja mam 20 ;/, pamięci ma 2gb ja mam 4GB a mimo to wolniej się ładuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 14:11, Tarasada napisał:

Mam pytanko sorrki że takie trochę z pupy ale, jak to jest z tym ładowaniem od czego
zależy jego szybkość w LoL''u? Od kompa raczej nie, bo kolega z kompem dużo gorszym ode
mnie załadował sie szybciej niż ja. Mi się wydawało ze zależy od łącza internetowego
ale pytam sie go ile ma Mb neta to mi napisał że 11 a ja mam 20 ;/, pamięci ma 2gb ja
mam 4GB a mimo to wolniej się ładuję.


No to chyba od tego, że kolega ma mniej syfu na dysku niż ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 14:11, Tarasada napisał:

Mam pytanko sorrki że takie trochę z pupy ale, jak to jest z tym ładowaniem od czego
zależy jego szybkość w LoL''u? Od kompa raczej nie, bo kolega z kompem dużo gorszym ode
mnie załadował sie szybciej niż ja. Mi się wydawało ze zależy od łącza internetowego
ale pytam sie go ile ma Mb neta to mi napisał że 11 a ja mam 20 ;/, pamięci ma 2gb ja
mam 4GB a mimo to wolniej się ładuję.


Dysk twardy + procesor głównie - na 120GB SSDku (Samsung Evo 840) + i5 4690 mam zazwyczaj już 100% załadowane gdy większość ma z 15-30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 14:11, Tarasada napisał:

Mam pytanko sorrki że takie trochę z pupy ale, jak to jest z tym ładowaniem od czego
zależy jego szybkość w LoL''u? Od kompa raczej nie, bo kolega z kompem dużo gorszym ode
mnie załadował sie szybciej niż ja. Mi się wydawało ze zależy od łącza internetowego
ale pytam sie go ile ma Mb neta to mi napisał że 11 a ja mam 20 ;/, pamięci ma 2gb ja
mam 4GB a mimo to wolniej się ładuję.


Ładowanie w LoL''u zależy tylko i wyłącznie od komputera, trudno powiedzieć jaki podzespół odgrywa najważniejszą rolę, ale skłaniał bym się ku stwierdzeniu, że na długość ładowania ma wpływ każda część komputera po trochu, więc Twój kolega może mieć np.lepszą kartę graficzną co sprawia, że szybciej się "wgrywa". Z pewnością jakąś tam role pełni też porządek na dysku, rejestrze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 14:16, ziptofaf napisał:

Dysk twardy + procesor głównie - na 120GB SSDku (Samsung Evo 840) + i5 4690 mam zazwyczaj
już 100% załadowane gdy większość ma z 15-30%.

Hmm dziwne bo on SSD''ka na 100% nie ma, sprawdzałem jego kompa i ma słabszy dziwne może zależy od tego ile ludzi w jednej chwili na serwery Riotu sie loguje, nie mam pojęcia. Dzięki za pomoc, pogooglam jeszcze w necie.


XywkaToy 2 dni temu format robiony był :). I nic prócz najpotrzebniejszych rzeczy nie było instalowane ani odinstalowywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 14:42, Tarasada napisał:

Hmm dziwne bo on SSD''ka na 100% nie ma, sprawdzałem jego kompa i ma słabszy dziwne może
zależy od tego ile ludzi w jednej chwili na serwery Riotu sie loguje, nie mam pojęcia.


Nie ma to żadnego znaczenia przy samym ładowaniu gry. Pliki masz w końcu na dysku. Nawet mając 500 pinga samo ładowanie trwa mniej więcej tyle samo w stosunku do np. 40. Ot, znajomy może mieć choćby nowszy dysk - nawet zwykłe HDD potrafią się znacznie różnić prędkościami - przykładowo WD Blue 1TB kupiony w tym roku wyciąga u mnie ok. 200 MB/s. Seagate Barracuda 1TB z 2010 z kolei ok. 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 15:00, ziptofaf napisał:

Nie ma to żadnego znaczenia przy samym ładowaniu gry. Pliki masz w końcu na dysku. Nawet
mając 500 pinga samo ładowanie trwa mniej więcej tyle samo w stosunku do np. 40. Ot,
znajomy może mieć choćby nowszy dysk - nawet zwykłe HDD potrafią się znacznie różnić
prędkościami - przykładowo WD Blue 1TB kupiony w tym roku wyciąga u mnie ok. 200 MB/s.
Seagate Barracuda 1TB z 2010 z kolei ok. 100.

Sorawdzę u niego a jak nie to dokupie SSD''ka ;p, albo całego kompa wymienie xD, desperacja level hard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować