Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2014 o 22:10, Budo napisał:

No nie wiem, ludzie piszą, że to Gragas.

No tak w końcu dopóki riot nie powiem wprost do jakiego championa to jest skin to ludzie będa wymyślać wszelkie cuda . Niedługo pewnie usłyszymy że to Teemo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdluższy stun w grze wraz z klatką Veigara, kitowanie lvl over 9000 (Udyr płacze jak widzi Aśkę u przeciwnika), slow za slowem i nieużyteczny adc? Ona więcej w tfach może zrobić niż taka Cait...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 22:12, NeroNarmeril napisał:

Najdluższy stun w grze

Tylko jak trafi z naprawdę sporej odległości . A jak już mówiłem przeciwko czemuś takiemu jesteś w stanie bardzo łatwo zareagować
>wraz z klatką Veigara, kitowanie lvl over 9000 (Udyr płacze jak

Dnia 25.08.2014 o 22:12, NeroNarmeril napisał:

widzi Aśkę u przeciwnika), slow za slowem i nieużyteczny adc?

Tak i 0 jakiejkolwiek mobilności . Ok taki kog też ale za to on ma jeszcze większy range z w i mega mocny poke z r . Natomiast ashe jest wymarzonym celem dla kogoś z doskokiem bo przeciwko komuś takiemu slow będzie bezużyteczny . Dodajmy do tego bardzo słabą lane phase i to że jest jak już mówiłem POTWORNIE NUDNA , to chyba najnudniejszy adc w grze ... bardzo prosty kit i 0 możliwości zaskoczenia przeciwnika

Dnia 25.08.2014 o 22:12, NeroNarmeril napisał:

Ona więcej w tfach może
zrobić niż taka Cait...

Tylko że taka cait przynajmniej całkowicie masakruje na linię , a u Ashe lane phase jest słaby ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 22:19, Morrdin napisał:

Tak i 0 jakiejkolwiek mobilności . Ok taki kog też ale za to on ma jeszcze większy range
z w i mega mocny poke z r .


Ult Koga nie jest taki mocny, jeśli Kog nie stackuje AP, zresztą znerfili mu przeliczniki na ulta.

Natomiast ashe jest wymarzonym celem dla kogoś z doskokiem

Dnia 25.08.2014 o 22:19, Morrdin napisał:

bo przeciwko komuś takiemu slow będzie bezużyteczny . Dodajmy do tego bardzo słabą lane
phase i to że jest jak już mówiłem POTWORNIE NUDNA , to chyba najnudniejszy adc w grze
... bardzo prosty kit i 0 możliwości zaskoczenia przeciwnika


Imho Miss jest nudniejsza.

Dnia 25.08.2014 o 22:19, Morrdin napisał:

> Ona więcej w tfach może
> zrobić niż taka Cait...
Tylko że taka cait przynajmniej całkowicie masakruje na linię , a u Ashe lane phase jest
słaby ;p


Po Cait to wiesz, czego się spodziewać, z Ashe to jest na zasadzie ''lol, Ashe, free win''. A potem zdziwienie, bo suport cię obije, próbujesz zwiać i nie możesz, bo co chwila masz slowa na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 21:57, Morrdin napisał:

0 mobilności,


Ogromna mobilność, lecz nazwałbym ją raczej mobilnością odwrotną. Zamiast samemu dashować, spowalniasz wszystkich naokoło. Dobrze wymierzonego skillshota nie unikniesz, lecz nawet w przypadku zasadzki nie jest ciężko wyjść z niej bez szwanku.

Dnia 25.08.2014 o 21:57, Morrdin napisał:

bardzo prosty kit,


Nie zaprzeczam.

Dnia 25.08.2014 o 21:57, Morrdin napisał:

i właściwie ten champion nie ma niczego co mogło by cię na linii zaskoczyc ( porówna sobie to np z Lucianem


Średnio rozumiem to zdanie. Czym takim może zaskoczyć mnie Lucian? Doskokiem i użyciem skilla? Jeżeli gram przeciwko niemu, mogę się spodziewać takiego czegoś i nie będę tym absolutnie zaskoczony. Czym może zaskoczyć Ashe? Niespodziewanym użyciem ulta, a gdy do tego zacznie spamować swoim autoatakiem, bardzo ciężko będzie uciec bez Flasha.

>a także nie ma niczego co by dawalo przewagę ..

Trafienia krytyczne co parę sekund jednak są przewagą.

Dnia 25.08.2014 o 21:57, Morrdin napisał:

Range spory ale cait ma jeszcze większy , Ult potrafi być przydatny
ale leci na tyle wolno że jesteś w stanie zareagować ( oczywiście wykluczając sytuacje
gdy Ashe puszcza go z bliskiej odległości .


Ult wypuszczony face to face ogłusza przeciwników na sekundę. Śmiem twierdzić, że ulty Ashe są wypuszczane z takiej odległości, by zapewnić stuna na 1,5-2 sekundy, co daje ogromną przewagę w teamfightach. Więcej o tym na dole.

Nie mówiąc już o skill na e powinien mieć sporo mniejszy cd

Z tym mogę się zgodzić.

Dnia 25.08.2014 o 21:57, Morrdin napisał:

... I dla mnie najważniejsza wada . TEN CHAMPION JEST PO PROSTU POTWORNIE NUDNY


Ryze chciałby z Tobą pogadać. A właściwie to który champion nie jest nudny? :D Fakt, że Ashe jest chyba najprostszą postacią do opanowania, bo opiera się wyłącznie na jednym skillu (nie licząc ulta i pomijając aktywację Q, które po prostu jest albo go nie ma). IMO jednak tyczy się to prawie* każdego championa. Master Yi - harass z Q, w walce/tf R -> Q -> E -> aa, Kayle - harass z E, w walce/tf Q -> E -> aa. Nudy na pudy. Z ciekawszych postaci na myśl przychodzi mi Udyr, choć tam jest to kwestia opanowania kolejności naciskania czterech klawiszy. No ale przynajmniej można potrenować palce ;-) Więc moim zdaniem na papierze Ashe jest najbardziej nudną postacią, lecz w rzeczywistości wszyscy są nudni. I jeszcze jedno. Skoro to jest dla Ciebie najważniejsza wada, to Ashe jest najgorszym ADC, bo ma prosty kit, nie zaskakuje na linii czy dlatego, że gra nią jest bardzo prosta (w sensie skomplikowania, nie bycia OP), a w efekcie nudna?

Ashe była moją pierwszą postacią i przez dobry miesiąc grałem tylko nią. Ostatnio doszedłem do wniosku, że lepszy z niej support niż ADC, a to przez moje statystyki, które częściej przypominają 4/7/26 niż 18/3/4. Oznacza to jednak tylko tyle, że kumple z teamu są lepsi w dobijaniu przeciwników, a użyteczność Ashe w teamfightach jest wręcz nieoceniona. Dodatkowo jeśli po naszej jungli biega Amumu, a po midzie Katarina, to przeciwnikom pozostaje surrender at 20.

* - grałem około trzydziestoma postaciami, więc mocno uogólniam, ale nie będę wymieniał wszystkich, nie spodziewam się jednak jakiegoś wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 03:54, Gumisiek2 napisał:

Czym może zaskoczyć Ashe? Niespodziewanym użyciem ulta, a gdy
do tego zacznie spamować swoim autoatakiem, bardzo ciężko będzie uciec bez Flasha.

Choćby swoim ultem , dalej niespodziewanym użyciem e który teraz nie ma żadnego kosztu many , jeśli źle się ustawisz to także może zrobić q przez miniona i cię trafić . Ogólnie Lucian jest duzo trudniejszą postacią od takiej ashe , dlatego nigdy nie wiadomo czego tu się można spodziewać bo repertuar jego akcji jest jednak sporo większy

Dnia 26.08.2014 o 03:54, Gumisiek2 napisał:

Skoro to jest dla Ciebie najważniejsza wada, to Ashe
jest najgorszym ADC, bo ma prosty kit, nie zaskakuje na linii czy dlatego, że gra nią
jest bardzo prosta (w sensie skomplikowania, nie bycia OP), a w efekcie nudna?

Jest dla mnie słaba bo po prostu z miejsca widząc ją wiem jak przeciwko niej grać i czego się można po niej spodziewać . Jak już mówiłem nie licząc ulta nie jest w stanie Cię absolutnie niczym zaskoczyć . Na linii praktycznie większosć ADC na czele z caitlyn , Dravenem , lucianem , gravesem czy nawet ezrealem ją zniszczy. Dochodzi do tego średnio przydatny skill na e ( ok odkrycie mapy potrafi się przydać ale jak mówie powinno mieć sporo mniejszy cd , a także Ashe powinna nie przestawać się ruszac w trakcie wystrzelenia tego tak jak choćby quinn ze swoim w która także odkrywa mapę a jednocześnie nie zaprzestaje swojego biegu),i tak samo nieprzydatne na linii w ( schowasz się za minionem to w ogóle Cię nie trafi ). Perma slow będzie przydatny jedynie na postacie które muszą do Ciebie dobiec ( czytaj jakiś Udyr garen itd . ) postacie z doskokiem ( Xin, wu itp. o Asasynach typu talon nie wspomnę bo oni to niszczą wszystkich adc ) nic sobie z niego nie robią . Ashe jedną z najmniej popularnych adc i mam wrażenie że drobne zmiany w mechanice by się jej przydały ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po roku przerwy od gry zagrałem dla rozgrzewki z 15 normali i rzuciłem się for fun na rankedy. Zrobiłem 7/3 i wylądowałem w Gold IV :P Pograłem parę meczy i już promo do Gold III. A jak grałem rok temu to utknąłem w s1.
Skill rośnie od nie grania? Czy nubów przybyło? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 13:00, Outlander-pro napisał:

Po roku przerwy od gry zagrałem dla rozgrzewki z 15 normali i rzuciłem się for fun na
rankedy. Zrobiłem 7/3 i wylądowałem w Gold IV :P Pograłem parę meczy i już promo do Gold
III. A jak grałem rok temu to utknąłem w s1.
Skill rośnie od nie grania? Czy nubów przybyło? xD


Podobno przerwa jest wskazana, więc możliwe.

Sam bym musiał zacząć, tylko jakoś się obawiam, że wyląduję w jakimś drewnie czy gdzieś. Jakieś porady na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 13:02, NeroNarmeril napisał:

Jakieś porady na start?

Zwracaj uwagę na mapę i kiedy widzisz że przeciwnik gankuje jakąś linię a twój sojusznik nie cofa się itd. to pinguj mu ile trzeba . Zawsze staraj się wygrać swoją linię a kiedy grasz na midzie to także gankuj pozostałe ( na tope radzę brać teleport i od czasu do czasu zrobić "niespodziankę " np na bocie . Znajdź sobie z 2-3 championów którymi gra Ci się najlepiej i staraj sie nimi jak najwięcej grać . I zawsze licz na to że szczęscie będzie po twojej stronie :P Aha i wardy kupuj od siebie i nie licz na suppa bo teraz każdy ma wardować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 13:02, NeroNarmeril napisał:

Jakieś porady na start?


Bierz OP championów potrafiących wycarry''ować samemu grę i nie licz na kolegów z drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 13:22, Gumisiek2 napisał:

Bierz OP championów potrafiących wycarry''ować samemu grę

Teraz coś mało się takich zrobilo .. ;p Yasuo banowany w niemal każdej grze a Kassadin też już coraz słabszy . W moim odczuciu do championów potrafiących samemu wygrać teraz grę zaliczyłbym , Wukonga ( ult ) Draven ( bo łatwo zmasakrować linię ) i większośc Asasynów ( z Talonem , Akali , Katariną) na czele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 13:22, Gumisiek2 napisał:

> Jakieś porady na start?

Bierz OP championów potrafiących wycarry''ować samemu grę i nie licz na kolegów z drużyny.


Na chwilę obecną jedynym broken opekiem jakiego mam jest Tristana, a ta wymaga przynajmniej ochrony od suporta. No, od biedy jeszcze Irelka, tylko jak bot nafeeduje takiego Dravena czy tam kogoś to słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z assasynami jest ten problem, że mam nimi tragiczną farmę (Talonem i Katą to jeszcze, bo ranged skill, ale Akali meh). Mogę pójść na roam i zgarnąć kille, tylko z reguły typy się orientują, kto tu carruje i leci fokus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować