Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2014 o 20:10, Gumisiek2 napisał:

> Akurat w/w są w miarę balanced i nie ma potrzeby ich ruszać.

Master Yi zbalansowany? Możesz go totalnie zgnoić w early, a w late on i tak będzie robił
triple na zawołanie. Drużyny walczące przeciwko Yi muszą albo szybko wygrać, albo modlić
się o błąd z jego strony, nie wspominając o tym, że musi on być focusowany jako pierwszy
w bitwie, co daje pole do popisu reszcie jego drużyny, która może w tym czasie robić,
co tylko zechce.


Yi dostanie stuna i spływa momentalnie, bo to typowy glass cannon. Zgnojony też nie ma prawa wrócić do gry, bo nic nie zrobi, jak tylko się pokaże.

Dnia 07.12.2014 o 20:10, Gumisiek2 napisał:


Udyr ma lifesteal ze skilla, do tego tarcza, zwiększenie prędkości ataku, obrażenia obszarowe,
stun, premię do prędkości poruszania się oraz wzmocnienie (magiczne lub fizyczne) ataków.
Jest on chyba najbardziej kompletnym championem, jakiego znam. Widuję go dość rzadko,
ale na papierze wydaje się strasznie OP.


Udyr nie ma żadnego gapclosera, jest podatny na kiting, a zanim wyfarmi trinity force i jakieś tankowate itemy to jego linie mogą być już mocno do tyłu. Czasy, gdzie latał z madstonem i madredami i farmił jak porąbany (wtedy rzeczywiście był przegięty, bo z reguły czyścił także twój las i szybko się dorabiał itemów) na szczęście już minęły. Chociaż jeśli jego ekipa ogarnia i nie daje się zgnoić zawczasu, to Udyr rzeczywiście może być zagrożeniem, bo splitpushuje niegorzej od Zeda/Tryndy.

Dnia 07.12.2014 o 20:10, Gumisiek2 napisał:


Xina widuję jeszcze rzadziej, ale kto wie, czy z dnia na dzień nie stanie się pickiem
numer jeden, tak jak miało to miejsce z Warwickiem.


Xinem gram często i ma mocne early, do tego mogę iść na ganka po pierwszym clearze, bo dzięki sustainowi z W mam jakieś 3/4 hp. Problem z nim jest taki, że jeśli nie zdominuje gry, to będzie robił za tanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 22:26, hammerfall87 napisał:

Czy riot bedzie cos gmerał z junglerami? Bo przy takiej sytuacji juz nie ruszam jungli
:)


A czemuż to? o_O
Zmiany ogółem pewnie będą, w końcu to pre-season.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 22:26, hammerfall87 napisał:

Czy riot bedzie cos gmerał z junglerami? Bo przy takiej sytuacji juz nie ruszam jungli
:)

Gdzieś coś czytalem, że na PBE nie można zablokować ani uniknąć ataku smoka (tarcza Pantheona itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 22:57, Traitor napisał:

Gdzieś coś czytalem, że na PBE nie można zablokować ani uniknąć ataku smoka (tarcza Pantheona
itd).


A jak Yi użyje Q w odpowiednim momencie, to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 23:40, NeroNarmeril napisał:

> Gdzieś coś czytalem, że na PBE nie można zablokować ani uniknąć ataku smoka (tarcza
Pantheona
> itd).

A jak Yi użyje Q w odpowiednim momencie, to co?

to jest untargetable. Nie zostanie zaatakowany, ale smok zmieni aggro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 20:25, NeroNarmeril napisał:

Yi dostanie stuna i spływa momentalnie, bo to typowy glass cannon.


Wtedy zużywasz CC na Yi, a reszta jego teamu robi z Twojej drużyny miazgę. Chyba że całość zakończy się jedynie na rzuceniu na Yi jakiegoś CC, wtedy on robi z Twojej drużyny miazgę, jak tylko efekt CC przestanie działać.

Dnia 07.12.2014 o 20:25, NeroNarmeril napisał:

Zgnojony też nie ma prawa wrócić do gry, bo nic nie zrobi, jak tylko się pokaże.


Złoży Devourera i Bloodthirstera/Statikka/BotRK-a i już robi niezłe zamieszanie, a to tylko dwa itemki.

Dnia 07.12.2014 o 20:25, NeroNarmeril napisał:

Udyr


Akurat Udyra trzeba w jakimś stopniu ogarniać, ale wcale nie trzeba być z nim za pan brat, by robić niezłe zamieszanie.

O Xinie się nie wypowiadam, bo widuję go rzadko, a gram nim jeszcze rzadziej. Może go sprawdzę w najbliższym czasie, ale chętniej na topie niż w dżungli. Da sobie tam radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 10:45, Gumisiek2 napisał:

Wtedy zużywasz CC na Yi, a reszta jego teamu robi z Twojej drużyny miazgę. Chyba że całość
zakończy się jedynie na rzuceniu na Yi jakiegoś CC, wtedy on robi z Twojej drużyny miazgę,
jak tylko efekt CC przestanie działać.


Może się tak zdarzyć. Jednak większość Masterów na pałę się wpycha w tfa i ginie szybko. Gorzej, jeśli to jakiś Cowsep albo Yi gra jak typowy assasyn (czytaj - przeciwnik spalił CC, wbijam).

Dnia 08.12.2014 o 10:45, Gumisiek2 napisał:

Złoży Devourera i Bloodthirstera/Statikka/BotRK-a i już robi niezłe zamieszanie, a to
tylko dwa itemki.


A przeciwny jungler ma w tym momencie dwa itemy więcej i przewagę lvla. Linie Mastera też są do tyłu, bo jak Master jest zgnojony, to siedzi w lesie i farmi do oporu, na ganka nie pójdzie, bo padnie.

Dnia 08.12.2014 o 10:45, Gumisiek2 napisał:

O Xinie się nie wypowiadam, bo widuję go rzadko, a gram nim jeszcze rzadziej. Może go
sprawdzę w najbliższym czasie, ale chętniej na topie niż w dżungli. Da sobie tam radę?


Na topie radzi sobie na wszystko, co nie jest Dariusem albo jakimś rangedem. Chociaż na takiego Jaxa czy Teemo bym uważał, bo Xin bazuje na autosach. Na całą resztę wbita z e, odpalenie w i q i nawalanie do oporu. Xin ma chory 2 i 3 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 10:58, NeroNarmeril napisał:

Może się tak zdarzyć. Jednak większość Masterów na pałę się wpycha w tfa i ginie szybko.
Gorzej, jeśli to jakiś Cowsep albo Yi gra jak typowy assasyn (czytaj - przeciwnik spalił
CC, wbijam).


Ja tam rzadko kiedy widzę Mastera Rambo, chyba że gość jest tak nafeedowany, że wbijając się w teamfight robi triple''a w mgnieniu oka.

Dnia 08.12.2014 o 10:58, NeroNarmeril napisał:

A przeciwny jungler ma w tym momencie dwa itemy więcej i przewagę lvla.


To chyba w sytuacji, gdy Yi jest AFK przez 15 minut gry.

Dnia 08.12.2014 o 10:58, NeroNarmeril napisał:

Linie Mastera też są do tyłu, bo jak Master jest zgnojony, to siedzi w lesie i farmi do oporu, na ganka
nie pójdzie, bo padnie.


Bzdura. Niejednokrotnie gnoiłem przeciwnika bez żadnej pomocy junglera, a gdy jego jungler wpadał, to albo uciekałem, albo robiłem double. Oczywiście zależy to od przeciwnika, bo jeżeli linia jest wyrównana, a jeden z bohaterów będzie otrzymywał regularne ganki, to będzie mu łatwiej wygrać fazę linii, jednak w early grając bez junglera nie widać specjalnej różnicy. Niestety, ciężko o zwycięstwo, gdy w late gra się 4 vs 5.

Dnia 08.12.2014 o 10:58, NeroNarmeril napisał:

Na topie radzi sobie na wszystko, co nie jest Dariusem albo jakimś rangedem. Chociaż
na takiego Jaxa czy Teemo bym uważał, bo Xin bazuje na autosach. Na całą resztę wbita
z e, odpalenie w i q i nawalanie do oporu. Xin ma chory 2 i 3 lvl.


Być może sprawdzę go w najbliższym czasie. Xinem grałem tylko na topie, ale nie szło mi rewelacyjnie, więc sobie odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wysłać maila, wiadomość wraz ze screenem do RIOTu z prośbą o zbanowanie/upomnienie kogoś ? Przed chwilą miałem w grze Ashe (clairvoyance + tp), która na czacie w grze napisała, że potrzebuje bronzu i dlatego feeduje, siedzi w dżungli i nie pomaga.
Na rankedzie ofc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 20:25, kulfonito napisał:

Jak powinna teraz wygladac poczatkowa sciezka w jungli?


Golemy/Żaba (ze smitem) -> pierwszy buff -> wilki -> drugi buff -> powrót do bazy (jak masz wybitnie mało hp)/gank (na jakichś Xinów, Nautilusów, Pantheonów)/dalsza farma (jakieś Fiddle czy Warwicki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 02:43, hammerfall87 napisał:

czy da się wyłapać bana tylko dlatego ,że nie oddaje pickow premadom , last pickom itd
będąc first pickiem ?


Typy w najgorszym przypadku pójdą trollować albo wyjdą z lobby jak nie dostaną tego, czego chcą. Ale o banach za takie coś nie słyszałem, bo niby na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 10:57, NeroNarmeril napisał:

> czy da się wyłapać bana tylko dlatego ,że nie oddaje pickow premadom , last pickom
itd
> będąc first pickiem ?

Typy w najgorszym przypadku pójdą trollować albo wyjdą z lobby jak nie dostaną tego,
czego chcą. Ale o banach za takie coś nie słyszałem, bo niby na jakiej podstawie?


no właśnie nie wiem bo dostałem ostrzeżenie , a w czasie gry sie nie odzywam.Zawsze po grze dostaje reporty(głownie po porażce) bo nie stosuje do wyimaginowanego call order czyli ten które szybciej napisze na czacie role ją dostaje.Jesli za takie coś dostane bana to przeklinam całe community i sprawiedliwość riot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się czymś takim.
Ja często słyszę, że jestem jednym z najmilszych ludzi jakich się spotyka w lolu, a dostałem ostrzeżenie. Co ciekawe najgorsze co napisałem to chyba "please, stop being childish".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 12:15, akwyx napisał:

Nie przejmuj się czymś takim.
Ja często słyszę, że jestem jednym z najmilszych ludzi jakich się spotyka w lolu, a dostałem
ostrzeżenie. Co ciekawe najgorsze co napisałem to chyba "please, stop being childish".



Ja wczoraj dostałem reporta, bo upomniałem 4 polskich premadów, żeby grali, a nie czatowali sobie z kolegami na all-chacie (zdumiewające, że w weekend zawsze trafia się przynajmniej jeden mecz, gdzie u mnie i u przeciwnika są Polacy gadający po polsku na ogólnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować