Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2015 o 14:10, Plamciak napisał:

To może macie jakis build pod khaliste(bo widzialem
ich sporo z Runaa czy jakos tak) i na początku mnie to śmieszyło, ale zobaczyłem, że
działa...


Albo standardowy na adc (infinity -> stattik/phantom -> buty* -> last whisper -> jakieś survi) albo hurricane (bf sword/vamp scepter -> hurricane -> buty* -> bloodthirster -> reszta sytuacyjna, z reguły survi, last whisper i infinity). W sumie Kalista to jedyna postać, gdzie rush hurricana się opłaca.

*oczywiście można wsadzić gdzie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo działa. Generalnie jest kilka możliwości:
1. Botrk -> Ruaan''s Hurricane. Opcja dobra kiedy potrzebujesz szybko większych obrażeń i nie masz problemu z pchaniem linii.
2. Ruaan''s Hurricane -> BT. Wtedy kiedy chcesz szybko mieć AoE (np. do popchnięcia linii) plus szybko stackujesz sobie tarczę.
3. IE + Statikk -> standartowy build na ADC. Na Kali też działa, ale opłaca się chyba tylko kiedy bardzo szybko zesnowballujesz linię i jesteś w stanie kupić BF + coś więcej i wiesz, że jak wrócisz to spokojnie zjesz przeciwnika i po drugim powrocie jesteś już w okolicach IE. I naczej chyba bym nie szedł tą drogą (chyba, że tak gra Ci się wygodniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo, to papier assassin > tank przy dobrym skillu. Zwłaszcza Shaco, gdy przy kliknięciu R assassinów robi się dwóch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 00:40, Baluk25 napisał:

Imo, to papier assassin > tank przy dobrym skillu. Zwłaszcza Shaco, gdy przy kliknięciu
R assassinów robi się dwóch :D

Skill to sporo ale jeszcze kompozycja obu teamów jest ważna.
Tak jak teraz. Po co mi assasyn, skoro mój malph brał na combo przeciwnego ADC mając przy tym ponad 200 armora i jakies ~2.5k hp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 00:40, Baluk25 napisał:

Imo, to papier assassin > tank przy dobrym skillu. Zwłaszcza Shaco, gdy przy kliknięciu
R assassinów robi się dwóch :D


Przy dobrym skillu ludzie kupują pink warda i Shaco nawet nie zdąży wskoczyć na adc/apc, bo zostanie od razu sfocusowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponad półtorej roku przerwy zainstalowałem sobie LoLa żeby obaczyć, jak się gra zmieniła. Jest obecnie coś podobnego listy Elementza, tj. jacy czempioni są na chwilę obecną najlepsi w jakich rolach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 17:47, Reffan napisał:

Po ponad półtorej roku przerwy zainstalowałem sobie LoLa żeby obaczyć, jak się gra zmieniła.
Jest obecnie coś podobnego listy Elementza, tj. jacy czempioni są na chwilę obecną najlepsi
w jakich rolach?


http://www.nerfplz.com/2015/01/2015-champion-tier-list-solo-queue_30.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Twoimi słowami kupiłem Kalistę w ciemno, aby sprawdzić jej "opekowatość". No cóż, pasyw jest strasznie wkurzający (dla wrogiego teamu), ale zachwyciło mnie coś innego, otóż jest to prawdziwa maszyna do zabijania minionów. Zawsze byłem słaby w zabijaniu creepów (choć ostatnio wyłączyłem opcję automatycznego ataku i szło mi całkiem fajnie), tymczasem na pewnym etapie rozgrywki Kalistą miałem 80 CS, podczas gdy druga wartość w obu teamach to było niecałe 50 (miał tyle nawet Jax, który jest świetny w czyszczeniu fal minionów, a w dodatku zgnoił naszego topa, więc zabijanie creepów nie stanowiło dla niego wyzwania). Ciekawi mnie, kiedy i w jaki sposób znerfią jej pasywkę lub E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w ogóle znerfią. Jakoś przepotężna nie jest wcale. Dobrze zagrane duo na dole może ją ładnie zjeść. Poza tym mam wrażenie, że zazwyczaj Kalisty nie ogarniają teamfightów.
Natomiast nie jest niesamowicie popularna w rozgrywkach turniejowych/ligowych, więc... nie wiem czy oczekiwać jakiś nerfów w najbliższej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 15:24, Gumisiek2 napisał:

Śpij słodko, aniołku [*]

http://www.surrenderat20.net/2015/02/217-pbe-update.html

Tl;dr - Kassadin dostaje nerfa na zasięg ulta. Wartość spada z 700 do 450 xD

Niech ult Karthusa znerfią jeszcze, bo on jednym ultem może pente zrobić gdy enemy team ma low hp ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 18:46, Dracule-Mihawk napisał:

> Tl;dr - Kassadin dostaje nerfa na zasięg ulta. Wartość spada z 700 do 450 xD
Niech ult Karthusa znerfią jeszcze, bo on jednym ultem może pente zrobić gdy enemy team
ma low hp ;<.


Proponuję obrażenia magiczne równe 25% aktualnego zdrowia wszystkich celów, aby nikt nie czuł się zbytnio poszkodowany :D

Ale jedno trzeba przyznać: po 5,5 roku od wypuszczenia postaci, Rito w końcu udało się zabić Kassadina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, przy awansie do wyższej ligi nie da się wejść wyżej niż do piątej dywizji? Bo właśnie skończyłem swoje promo do diamentu (o dziwo tym razem udało się za pierwszym podejściem, a nie siódmym, jak w zeszłym roku :P) i trafiłem do DV. Natomiast z moich obserwacji wynika, że mam ELO mniej więcej na poziomie D3. Przejrzałem FAQ w kliencie gry na temat wspaniałego systemu ligowego i niczego nie znalazłem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Wskakując o ligę można tylko do 5. Jak sobie utrzymasz ładne elo to bardzo możliwe, że przerzuci Cię do D3 np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Q od Windrunner, E od jakiegoś gostka z Dawngate''a, ulti Zeratula... do tego dwa pasywy i rzucane kapliczki z aramów... przepakowany do bólu Thresh 2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 23:18, QuandorX napisał:

http://www.leagueoflegends.pl/ujawnienie-bohatera-bard-wedrujacy-opiekun/ Nowa postać,
mechanika zapowiada się ciekawie.


Patrząc na to, że bierze profity z łażenia po mapie, może to oznaczać, że na yoloq nie bardzo się sprawdzi (zostaw adc na minutę samego, to padnie 3 razy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować