• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

Baldur''s Gate a system Windows 7 64 bit i grafika GF2xx

Pytanie

Witam

Wiem, że podobne tematy były, jednak pozwoliłem sobie założyć nowy, ze względu na kilka specyficznych okoliczności go wyróżniających.

Chodzi mianowicie o grę Baldur''s Gate 1. Od dawna już instalowałem grę na systemie Win XP 32 bit, z kartą graficzną serii GF7900 - nie było żadnych problemów.

Teraz przerzuciłem się na system Windows 7 64 bit i grafikę GF 280 GTX. I nie jest dobrze. Gra wprawdzie się instaluje (choć nie zawsze - z Legend RPG nie chciało :( ), jednak są problemy z grafiką. Zamiast "mgły wojny" pojawia się coś do niej pdoobnego, aczkolwiek z wieloma anomaliami (jakieś dziwne czarne kwadraciki, nie takie, jak w normalnie działającej grze). Podobne anomalie występują w ekwipunku.

Próbowałem już manipulować opcjami graficznymi, licząc, ze coś to da (np programowe lustrzane kopiowanie itd) - jednak bez skutku.

Mam więc pytania dwa:

1. Czego to wina? Czy a) Windowsa 7, b) systemu 64 bitowego czy może c) karty graficznej, lub też d) DirectX 11 ???

2. Pytanie zasadnicze: Co można z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.01.2010 o 13:20, TBKPredator napisał:


Nie do końca rozwiązuje to problem. W wątku, do którego linka podałeś, wskazane jest rozwiązanie:

"Rozwiązanie: Instalacja dla gier NVFIX http://www.shsforums.net/index.php?s=ff5e13e5...ost&id=15705"

Problem polega na tym, że "Instalacja dla gier NVFIX" brzmi dość enigmatycznie, a link odsyła mnie do strony z różnymi modami do gry - nie wiem, co ściągnąć, gdzie to jest etc.

Dałoby się jakoś konkretniej? Z góry ogromne dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Daj sobie spokój z całym tym kombinowaniem z nvidia fixem - bo znacznie obniża on wydajność gier na infinity enginie, fpsy poleca ci miejscami do 5-10.

Najlepszy fix dla wszystkich gier na IE [icewindy, baldury] to wejść w opcje dxdiag i wyłączyć direct drawa, jedyny minus takiego zabiegu to utrata v-synca w samej grze, do czego można przywyknąć za cenę rozwiązania wszystkich graficznych anomali w samej grze.

No i pamiętaj potem na nowo drawa włączyć jak już się w baldura nagrasz =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować