Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tylko 15% graczy kupuje DLC?

49 postów w tym temacie

ta, 15 kupuje a 85 ściąga. Niedługo wyznacznikiem jakości gry oraz tego jaka jest super nie będzie ilość sprzedaży tylko ilość ściągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o kant dupy takie ankiety... 800 jednostek? phi. I jeszcze to zdjecie z borderlanda do ktore DLC sprzedaja sie bardzo dobrze (sami o tym informowaliscie). Ja lubie dobre DLC, jakis minimalnych dodatkow nie kupuje, ale takie wieksze jak te do GTA, Borderlandsa czy Dragon Agea - bardzo chetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie problemem jest cena w stosunku do zawartości. Co z tego że DLC kosztuje 10% tego co kiedyś kosztowały pełnoprawne dodatki skoro zazwyczaj DLC to 2-3 questy i to marnej jakości które da się ukończyć w kwadrans? To moja prywatna opinia ale chyba tylko DLC do GTA 4 i Fallouta 3 można uznać za udane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

800 graczy to moim zdaniem trochę za mało aby tworzyć taką ankietę. Tak czy inaczej moje zdanie o dodatkach DLC jest takie, że ich w ogóle nie toleruję. Wydałem ciężką kasę na nową grę, a producent tydzień po premierze już sprzedaje do niej dodatek lub zapowiada serię dodatków DLC jeszcze przed samą premierą gry. Nie ważne lepszy czy gorszy, przedłużający rozgrywkę o 2-3h czy dodający zbroję dla naszego konia. Ze mnie w ten sposób kasy nikt nie wyciągnie, a dodatkowym minusem jest dystrybucja elektroniczna, która również mi nie odpowiada i odpowiadać mi nie będzie choćby nie wiem co. Co innego kiedy wychodzi pudełkowy dodatek, który zawiera naprawdę sporą ilość nowych rzeczy, na takie coś zawsze będę się pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mimo ze mam kompa i ps3 to do zadnej gry nie kupilem dlc Bo mnie to nie interesuje po prostu. A dlc jest robione na sile by przedluzyc gre o marne pare godzin i wyłudzić kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja kupiłem narazie tylko jedno DLC Pinnacle Station do Mass Effecta. I wiem że będę kupował do 2 by przedłużyc sobie grę, zalezy to jeszcze od ceny. Ja jestem zwolennikiem tego żeby DLC były za darmoche :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ DLC powinny być za darmo wkoncu to dodatki do gier które nie są sprzedawane fizycznie w żadnych sklepie i też nie ma ich na pułkach sklepowych. Za dodatki płacimy juz przecież kiedy kupujemy oryginalną gre która jak w przypadku Dragon Age jest dość wysoka. A same punkty które pozwalają nam ściągnąć dodatek są przesadzone za wszystkie 3 DLC jakie wyszsły do DA trzeba zapłaćić ponad 70 zł to przecież zabawne i jasno daje do zrozumienia że EA zależy tylko na forsie a BioWare jako arbiter tej rozgrywki daje wycyckać z fanów jak nawiecej kasy, bardzo się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gracze nie kupuja DLC do gier? bo za kase wydana powiedzmy na 2-3 DLC wola sobie kupic na allegro starszy, pelnoprawcny tytul ktorego nie udalo sie wyrwac zaraz po premierze

od siebie dodam ze nic nie mam np do DLC rodem z Borderlands gdzie dostajemy pelnoprawne minidodatki do gry, sam zastanawiam sie nad dodatkami do swietnego Dragon Age''a ale rzeczy typu DLC do AC2 i "wycięty" z podstawki poziom to juz jest zwykle buractwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 01:31, vegost napisał:

Ponieważ DLC powinny być za darmo


uwielbiam mlodocianych komuchow... moze czesc druga gry tez powinienes dostac za darmo ? przeciez juz raz zaplaciles, a zli producenci bezczelnie robia squela i kaza sobie za niego placic - przeciez mogli zawrzec nowe pomysly w czesci pierwszej ;)

Dnia 13.01.2010 o 01:31, vegost napisał:

wkoncu to dodatki do gier które nie są sprzedawane
fizycznie w żadnych sklepie i też nie ma ich na pułkach sklepowych.


i co z tego ? dodatek w postaci DLC tez trzeba zrobic, zyjemy w czasach cyfrowej dystrybucji i mozliwosc zakupienia dodatkow do gry przez internet bardzo mi odpowiada

Dnia 13.01.2010 o 01:31, vegost napisał:

Za dodatki płacimy
juz przecież kiedy kupujemy oryginalną gre która jak w przypadku Dragon Age jest dość
wysoka.


bardzo zabawne - widziales newsa "dragon age za pol ceny w gram" ? :D

Dnia 13.01.2010 o 01:31, vegost napisał:

A same punkty które pozwalają nam ściągnąć dodatek są przesadzone za wszystkie
3 DLC jakie wyszsły do DA trzeba zapłaćić ponad 70 zł


23 plny za dodatek to duzo ? wg mnie nie. Kamienny więzień jest wart swojej ceny, Powrot tez - powrot wyszedl pare ladnych tygodni po skonczeniu przeze mnie podstawi i bez najmniejszych oporow doplacilem.

Dnia 13.01.2010 o 01:31, vegost napisał:

to przecież zabawne i jasno daje
do zrozumienia że EA zależy tylko na forsie


a na czym ma zalezec ? na dziurze ozonowej ? robia gry aby na nich zarabiac

Dnia 13.01.2010 o 01:31, vegost napisał:

a BioWare jako arbiter tej rozgrywki daje
wycyckać z fanów jak nawiecej kasy, bardzo się zawiodłem.


a ja jestem zadowolony, te wszytkie itemki dodatkowe sa o kant pupu, ale juz golem czy powrot warte swojej ceny i czekam na wiecej.

Nie kazdy robi dobre DLC, ale nie jest znowu tak tragicznie - taka forma rozszerzania gry jesli podstawka jest w porzadku i dlc tez dodaje cos sensownego bardzo mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 02:42, EmperorKaligula napisał:

Nie kazdy robi dobre DLC, ale nie jest znowu tak tragicznie - taka forma rozszerzania
gry jesli podstawka jest w porzadku i dlc tez dodaje cos sensownego bardzo mi sie podoba.

Podejście bardzo optymistyczne. Równie dobrze można też założyć, że twórcy uznają, że po co mają umieszczać X w wersji podstawowej, jeśli może być jako DLC? Mniejszy wysiłek, łatwiej wydać i zdążyć z terminami, a jeszcze można coś wyszarpać na ludziach co się skuszą na coś, co i tak było w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 02:45, KaPe napisał:

Podejście bardzo optymistyczne. Równie dobrze można też założyć, że twórcy uznają, że
po co mają umieszczać X w wersji podstawowej, jeśli może być jako DLC?
Mniejszy wysiłek,
łatwiej wydać i zdążyć z terminami, a jeszcze można coś wyszarpać na ludziach co się
skuszą na coś, co i tak było w planach.


ja nie kupuje krotkich gierek po wysokich cenach, przeliczam sobie czy warto. To samo z DLC - jak gra + dlc - bedzie stanowila interesujaca calosc, ale cena bedzie zaporowa to powiem ''nie'' i tworca zobaczy fige ;) oni tez nie moga doic nas w nieskonczonosc, przynajmniej nie wszystkich ;) Obecnie jestem zadowolony z DLC - kilka juz kupilem i byly warte swojej ceny. To ze niektorzy naciagaja i na chama ograniczaja podstwke zeby potem ja rozbudowac, czy licza sobie kilkanascie dolarow za kilka mapek na srednim poziomie nie znaczy ze kazdy tak robi i ze kazde DLC to szajs do wyciagania kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 02:42, EmperorKaligula napisał:

> Ponieważ DLC powinny być za darmo

uwielbiam mlodocianych komuchow... moze czesc druga gry tez powinienes dostac za darmo
? przeciez juz raz zaplaciles, a zli producenci bezczelnie robia squela i kaza sobie
za niego placic - przeciez mogli zawrzec nowe pomysly w czesci pierwszej ;)

> wkoncu to dodatki do gier które nie są sprzedawane
> fizycznie w żadnych sklepie i też nie ma ich na pułkach sklepowych.

i co z tego ? dodatek w postaci DLC tez trzeba zrobic, zyjemy w czasach cyfrowej dystrybucji
i mozliwosc zakupienia dodatkow do gry przez internet bardzo mi odpowiada

> Za dodatki płacimy
> juz przecież kiedy kupujemy oryginalną gre która jak w przypadku Dragon Age jest
dość
> wysoka.

bardzo zabawne - widziales newsa "dragon age za pol ceny w gram" ? :D

> A same punkty które pozwalają nam ściągnąć dodatek są przesadzone za wszystkie
> 3 DLC jakie wyszsły do DA trzeba zapłaćić ponad 70 zł

23 plny za dodatek to duzo ? wg mnie nie. Kamienny więzień jest wart swojej ceny, Powrot
tez - powrot wyszedl pare ladnych tygodni po skonczeniu przeze mnie podstawi i bez najmniejszych
oporow doplacilem.

> to przecież zabawne i jasno daje
> do zrozumienia że EA zależy tylko na forsie

a na czym ma zalezec ? na dziurze ozonowej ? robia gry aby na nich zarabiac

> a BioWare jako arbiter tej rozgrywki daje
> wycyckać z fanów jak nawiecej kasy, bardzo się zawiodłem.

a ja jestem zadowolony, te wszytkie itemki dodatkowe sa o kant pupu, ale juz golem czy
powrot warte swojej ceny i czekam na wiecej.

Nie kazdy robi dobre DLC, ale nie jest znowu tak tragicznie - taka forma rozszerzania
gry jesli podstawka jest w porzadku i dlc tez dodaje cos sensownego bardzo mi sie podoba.


Kogo nazywasz komuchem ? To że domagam się DLC które powinny byc za darmo to oznacz odrazu że jestem komuchem ? Licz się ze słowami synq. Może ty masz bogatych ojców i matki które kupuja takiemu synkowi wszystko co chce. Jak wydają DLC za nieżlą kase to powinni obniżyc podstawową wersje gry tak jak jest u nas ze 120 zl do 50 zl i nie ma problemu. Tam gdzie za granica DA kosztuje 30 $ to ich nie rusza DLC za 2 czy 3 $ ale tam gdzie dolar liczy sie podwójnie to juz ich nie intersuje. Żal mi ciebie i twoich nie dojrzałych wypowiedzi. DLC powinny być "przyjemnymi dodatkami" anie wyciskaczem pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 03:05, vegost napisał:

Kogo nazywasz komuchem ? To że domagam się DLC które powinny byc za darmo to oznacz odrazu
że jestem komuchem ? Licz się ze słowami synq.


co ? boli ? domagasz sie czegos co kosztuje za darmo - masz zapedy socjalistyczne, nazywam Cie komuchem bo mam do tego podstawy...

Dnia 13.01.2010 o 03:05, vegost napisał:

Może ty masz bogatych ojców i matki które
kupuja takiemu synkowi wszystko co chce.


pracuje, nie jestem w przeciwienstwie do Ciebie socjalista ktory domaga sie czegos za darmo...

Dnia 13.01.2010 o 03:05, vegost napisał:

Jak wydają DLC za nieżlą kase to powinni obniżyc
podstawową wersje gry tak jak jest u nas ze 120 zl do 50 zl i nie ma problemu.


powinni ? niby dlaczego ? nie ma zadnego "powinni" jest rynek ktory stanowia gracze, a ten rynek akceptuje obecne warunki

Dnia 13.01.2010 o 03:05, vegost napisał:

Tam gdzie
za granica DA kosztuje 30 $ to ich nie rusza DLC za 2 czy 3 $ ale tam gdzie dolar liczy
sie podwójnie to juz ich nie intersuje.


no a w afryce powinni sprzedawac DLC po 5centow, bo tam miesiecznie na pewnych obszarach zarabiaja srednio kilka dolarow miesiecznie, co ? to jest biznes a nie rozdawanie za darmo...

Dnia 13.01.2010 o 03:05, vegost napisał:

Żal mi ciebie i twoich nie dojrzałych wypowiedzi.
DLC powinny być "przyjemnymi dodatkami" anie wyciskaczem pieniędzy.


i dla mnie sa przyjemnymi dodatkami, a Twoj zal mam gdzies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak widze takie 5-15 centymetrowe wypowiedzi z cytatami to mnie mierzi...
rozumiem, ze to tez rozmowa, ale.
ja tam wole inaczej xd.

a dlc. ludzie sa troche sprytniejsi niz przewiduje to najlepszy z najlepszych. gracza tez powinno sie szanowac.
gry kupuje w sklepie, nie na bazarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> pracuje, nie jestem w przeciwienstwie do Ciebie socjalista ktory domaga sie czegos za

Dnia 13.01.2010 o 03:13, EmperorKaligula napisał:

darmo...


Hmm... - do niektórych gier jednak wyszły DLC i były za darmo: Bioshock, BF:Bad Company (dwa duże DLC- oba kapitalne, nie jakieś "zapchajdziury")), Forza Motorsport 2 i 3 (są i darmowe i płatne), Burnout Paradise. Czyli jednak się da ?

No, ale ok - zgodze się że producent ma prawo żądać kasy za swój produkt. Jeśli cena jest adekwatna do zawartości - to ok. Często jednak nie jest, więc kupowac nie warto.

Natomiast jest jescze jedna sprawa - wyjątkowo nachalny marketing związany z DLC. Dragon Age jest "idealnym" przykładem. Żadnego DLC do tej gry nie kupiłem i nie zamierzam kupić (podstawka zapewnia i tak wyjątkowo dużo zabawy - gra jest zresztą całkiem niezła, choć nie pozbawiona wad, oczywiście kody na"Shale" i zbroję były w pudełku to wklepałem, choć IMO te rzeczy powinny być od razu na płycie, no ale EA chce ograniczyć rynek wtórny). Dlaczego jednak deweloper/wydawca bezczelnie rujnuje mi klimat rozgrywki "zachęcając" do kupna DLC z poziomu samej gry ? To nie można już takich opcji umieścić w menu/na stronie internetowej ?

Wciągam się w rozgrywkę, rozmawiam z moją ekipą w obozie - o stoi tam jakiś gostek z wykrzyknikiem nad głową, pewnie ma jakieś ciekawe zadanie ! Podchodzę, gadka - szmatka. O jakas zaginiona twierdza - zapowiada się ciekawie, dobra wykonam tego questa. I w tym momencie wyskakuje dialog w rodzaju: Zgadzam się (zapłać XXX punktów/dularów aby ściągnąc DLC/wykonac questa). Wszystko w grze ! Nie wspomnę już o zakładce w dzienniku - "zawartość dodatkowa"... Toż to jest granda i skandal w biały dzień ! Dno dna - psucie rozgrywki, zarzynanie klimatu, syf jakiego nie spotkałem w żadnej innej produkcji. Jak mam się wciągnąć w historie walki z plagą, skoro deweloper mi na każdym kroku przypomina, że to tylko gra i że chętnie zobaczyłby moje pieniądze za dodatkową zawartość, bo gram w produkt okrojony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 07:31, Lordpilot napisał:

(podstawka zapewnia i tak wyjątkowo dużo zabawy - gra jest zresztą całkiem niezła, choć
nie pozbawiona wad, oczywiście kody na"Shale" i zbroję były w pudełku to wklepałem, choć
IMO te rzeczy powinny być od razu na płycie, no ale EA chce ograniczyć rynek wtórny).


Rynek wtorny to jedna rzecz. Druga jest fakt, iz niejako zmuszony jestes do zapoznania sie z calym tym systemem dystrybucji DLC - w koncu do tego sprowadza sie pobranie tych dodatkowych elementow. A to oznacza, ze "swiadomosc" uzytkownika wzrasta i jednoczesnie, po przebrnieciu przez cala maszynke, bedzie on miec raczej mniejsze obawy w przypadku przyszlych zakupow DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 07:31, Lordpilot napisał:

Hmm... - do niektórych gier jednak wyszły DLC i były za darmo: Bioshock, BF:Bad Company
(dwa duże DLC- oba kapitalne, nie jakieś "zapchajdziury")), Forza Motorsport 2 i 3 (są
i darmowe i płatne), Burnout Paradise. Czyli jednak się da ?


dlc do wyscigow ? nie ta liga. Bioshocka skonczylem daawno temu a o DLC do niego nie slyszalem, chyba wtedy jeszcze go nie bylo - duzo dodali ? Da sie, a jakies darmowe dlc do crpgow ? nie przypomniam sobie - a to tu duzo wiecej roboty niz zrobic mapke czy nowy samochod.

Dnia 13.01.2010 o 07:31, Lordpilot napisał:

No, ale ok - zgodze się że producent ma prawo żądać kasy za swój produkt. Jeśli cena
jest adekwatna do zawartości - to ok. Często jednak nie jest, więc kupowac nie warto.


dokladnie to napisalem wyzej, nie kupuje wszytkiego z usmiechem na ustach tylko to co wg mnie jest warte - np dragon age wymieniony wyzej

Dnia 13.01.2010 o 07:31, Lordpilot napisał:

Natomiast jest jescze jedna sprawa - wyjątkowo nachalny marketing związany z DLC. Dragon
Age jest "idealnym" przykładem. Żadnego DLC do tej gry nie kupiłem i nie zamierzam kupić
(podstawka zapewnia i tak wyjątkowo dużo zabawy - gra jest zresztą całkiem niezła, choć
nie pozbawiona wad, oczywiście kody na"Shale" i zbroję były w pudełku to wklepałem, choć
IMO te rzeczy powinny być od razu na płycie, no ale EA chce ograniczyć rynek wtórny).
Dlaczego jednak deweloper/wydawca bezczelnie rujnuje mi klimat rozgrywki "zachęcając"
do kupna DLC z poziomu samej gry ? To nie można już takich opcji umieścić w menu/na stronie
internetowej ?


z poziomu gry ? nic o tym nie wiem, pierwsze uruchomieniu i juz mialem shale na pokladzie bo byla dolaczona do gry

Dnia 13.01.2010 o 07:31, Lordpilot napisał:

Wciągam się w rozgrywkę, rozmawiam z moją ekipą w obozie - o stoi tam jakiś gostek z
wykrzyknikiem nad głową, pewnie ma jakieś ciekawe zadanie ! Podchodzę, gadka - szmatka.
O jakas zaginiona twierdza - zapowiada się ciekawie, dobra wykonam tego questa. I w tym
momencie wyskakuje dialog w rodzaju: Zgadzam się (zapłać XXX punktów/dularów aby ściągnąc
DLC/wykonac questa). Wszystko w grze ! Nie wspomnę już o zakładce w dzienniku - "zawartość
dodatkowa"... Toż to jest granda i skandal w biały dzień !


mialem w pudelku, a nie wybieralem jakies super wypasionej kolekcjonerki tylko dla wybranych. gdybym nie mial tego dlc w pudelku to bym poczyta w necie opinie i zakupil - bo te w baardzo duzej czesci pozytywne i warte swojej ceny.

Dnia 13.01.2010 o 07:31, Lordpilot napisał:

Dno dna - psucie rozgrywki,
zarzynanie klimatu, syf jakiego nie spotkałem w żadnej innej produkcji. Jak mam się wciągnąć
w historie walki z plagą, skoro deweloper mi na każdym kroku przypomina, że to tylko
gra i że chętnie zobaczyłby moje pieniądze za dodatkową zawartość, bo gram w produkt
okrojony...


"co kroku" ? i jaki tam okrojony - bez shale czy twierdzy tez skonczysz gre, bedziesz mial 3 male lokacje mniej i kilka dialogow mniej... komentuj raczej sprawy jak kilka map do coda za pare dolcow czy zakoczenie do PoPa to jest dopiero naciaganie ;) to co jest tutaj to troche nachalne dodatki, ale jakos reklamowac sie trzeba - gracz moze nie wiedziec ze instieje cos tak wspanialego jak stone prisoner :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować