• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ciej

Dziwny problem z komputerem

Pytanie

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone) pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym zrobić niech mi odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

a może po prostu ta dokupiona kostka jest uszkodzona? spróbuj popracować bez niej, albo wymień ją na inną (od kolegi) i sprawdź czy dalej tak masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2005 o 20:53, Ciej napisał:

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone)
pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod
Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer
sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym
zrobić niech mi odpisze.


Wiesz ja miałem coś podobnego i format pomógł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2005 o 20:53, Ciej napisał:

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone)
pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod
Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer
sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym
zrobić niech mi odpisze.



mi tez sie to czasami pokazuje! niewiem czemu?? =(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2005 o 20:53, Ciej napisał:

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone)
pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod
Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer
sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym
zrobić niech mi odpisze.



Wiesz co... miałem też coś podobnego i tam Ci piszę "sprawdź czy wszystkie nowo zainstalowane sprzety sa poprawnie zainstalowane" czy coś takiego.. coś z tym RAMem jest nie tak.. ja to miałem jak mi się karta graficzne grzała za mocno ;)
Powodzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2005 o 20:53, Ciej napisał:

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone)
pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod
Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer
sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym
zrobić niech mi odpisze.



mialem to i diagnoza jest jedna: pamiec RAM jest uszkodzona.
Sprawdz swoja pamiec programem MemTest86 (jak nie masz to wpisz w google i sciagnij sobie :P)
zrob test pamieci...
najprawdopodobniej znajdzie kilka do kilku tysiecy bledow (ja mialem 40k za pierwszym razme, po reklamacji 14, teraz nic :P) no a wtedy tylko kosci do reklamacji zawozisz i problem z glowy.

jakbys mial jakies porlbemy to sie zglos na gg 6834704.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temacik o problemach z komputerem jużistnieje i jest na pierwszej stronie praktycznie non-stop.

Link już został podany przez jednego kolegę, ale mogę podać go drugi raz:

Problemy z kompem (temat ogólny)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130#end

Problem może nie wynikać z wadliwości drugiej kostki a z niekompatybilności pierwszej z drugą.
Należy sprawdzić, czy obydwie potrzebują tyle samo napięcia i czy mają takie same timingi. Jeśli nie, to należy wyrównać do tej która potrzebuje więcej prądu i wyższe timingi. Jednak nawet ten manewr może nie przynieść sukcesu.
Ogólnie zasada jest taka, że dokupuje się Identyczną Kość do już posiadanej.

Ten temacik zamknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować