Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

Trzy sprawy. Niech najpierw wprowadzą live do Polski, a dopiero wtedy niech się martwią przerabianiem ich ukoffanej konsoli. Dwa. Nie mam xboxa. Trzy. Lubię placki. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasza Kreczmara powinni zwolnić z hypera za to co gadał w poprzednim Reviev territory a chodzi mi o tą całą (nudną)recenzję czy porównanie obu gier. Oczywiście sam ten świąteczny reviev był jakiś "dziwny".
No dobra ale to nie temat ogólny o Hyper tv ja myślę że piratów trzeba osobiście "dotknąć" tak więc jak jakiś pirat dostanie bana na xbox live, microsoft powinien wysłać mu list korzystając z danych podanych z konta (gamertaga)
w którym przykładowo pisze co byś zrobił gdyby zamiast listonosza przyszedła policja sprawdzić czy nie masz nielegalnych kopii gier :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, mam pomysł - zgnojmy tą ich akcję do cna, a potem narzekajmy że nie ma laifa (Szczególnie irytacja ludzi nieposiadających xboxa jest mile widziana).

PS. Ups, byłem za wolny. Sorka. Wzięliście sprawy w swoje ręce nawet bez postulatu. GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:01, Redjevel napisał:

microsoft powinien wysłać mu list
korzystając z danych podanych z konta (gamertaga)
w którym przykładowo pisze co byś zrobił gdyby zamiast listonosza przyszedła policja
sprawdzić czy nie masz nielegalnych kopii gier :D


Problem leży w miejscu, w którym w Polsce nie ma Live. Więc żeby grać przez sieć trzeba się zarejestrować na zagranicznym adresie.
Nie zdziwiłbym się więc, gdyby większość listów poszła na adres oddziału MS w Nowym Jorku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:04, Laid_back napisał:

Naprawdę uważacie, że jak MS wprowadzi XBL w Polsce, to się ludzie rzucą wymieniać konsole
i przestaną przerabiać?


Oczywiście że nie.
Ale fakt, że nie ma Live! w żaden sposób nie zachęca mnie do nieprzerabiania mojej konsoli. Mogę co najwyżej mówić o sytuacji odwrotnej...

EDIT:
Tu chodzi o takie (moim zdaniem w pewnym sensie usprawiedliwione) podejście w stylu - MS ma nas w dupie? To my mamy też w dupie MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiam, bo PS3 nie da się przerobić :D

A to co M$ robi w Polsce z eksbawksem jest śmieszne. Sikają na polskich graczy i jeszcze się burzą że piracimy. Inna sprawa że piractwo wzrasta i póki co takie pierniczenie na youtube i w internecie nic nie da. Sarmaci też pierniczyli między sobą i Polska zniknęła na 123 lata. Ciekawe kiedy rynek gier się załamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy przerabianie jest złe używanie piratów na Xboxie jak i PC również jest złe. Bardzo lubiłem tego kolesia z Hypera ale już trochę mniej go lubię bo jestem ciekawy ile dostał kasy za występ w tej reklamie Microsoftu bo już widzę jak zrobił to bo ma takie przekonania i tak 80% gier dostaje do testów za darmo a te co naprawdę lubi sobie kupuje wiec dla mnie jest to osoba która nie jest odpowiednia żeby wypowiadać się o problemie. Robienie takiej akcji przez Microsoft Polska jest przejawem hipokryzji. Primo -- W Polsce nie istnieje cos takiego jak Live co daje nam dowód że Microsoft ma Polaków w głębokim poważaniu. Primo drugie kupiłem sobie Lips wydałem kupe kasy na punkt żeby pościągać sobie nowe utwory i co się okazało kupuje je ściągam ale lips go niewiedza a jak zadzwoniłem na info linie pani mi powiedziała że mam poszukać sobie w Google i tam jest obejście tego problemu i znowu potwierdza że Microsoft ma w to wbite. Primo trzecie Windows 7 Microsoft najpierw nic nie robi sobie z tego ze lubię kupuje W7 OEM bez całych komputerów a potem ogłasza że takie W7 jest nielegalny i znowu Wbija tym razem w cały świat. I teraz konkluzja całego wywodu skierowana do Microsoft Polska jak chcecie robić takie kampanie to weźcie się do pracy załatwcie Live w Polsce a jak jeszcze Microsoft sprawi że gry na xboxa będą w cenie gier na PC to piractwo spadanie wam o połowę. A nie banujecie milion konsol bo Moder Warfer 2 wychodzi a jak mniej znaczące gry wychodzą to nikogo to nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie przerabiam, ale do jasnej ciasnej, co dostaje się wtedy w zamian?

Co motywuje szarego gracza do nieprzerabiania konsoli w Polsce?
Brak polskiego XBL?
Kosmiczne ceny gier (jeden ODST wiosny nie czyni)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Furr - dokładnie tak. Nie przerabiam - nie mam Live ale kupuje konsole i gry z którymi później oficjalnie nie można pograć przez multiplayer i są problemy z kupowaniem DLC.
Redjevel - ja tam lubię Pana Tomasza Kreczmara. Zawsze mówi konkretnie i na temat. W Hyper jest od samego początku i jest tam szefem więc raczej go nie zwolnią.
Laid_back - no pewnie że nie ale przez M$ jesteśmy nabijani w butelkę bo sprzedają nam coś co nie działa u nas oficjalnie. Głownie chodzi o multiplayer który nie działa a gry tę opcje mają. Ludzie płacą za premierowe gry 150 zł czy nawet więcej a tu nawet nie mogą sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:11, Dante_Syn_Spardy napisał:

Laid_back - no pewnie że nie ale przez M$ jesteśmy nabijani w butelkę bo sprzedają nam
coś co nie działa u nas oficjalnie. Głownie chodzi o multiplayer który nie działa a gry
tę opcje mają. Ludzie płacą za premierowe gry 150 zł czy nawet więcej a tu nawet nie
mogą sobie pograć.


Ferrari i Lamborghini też nas nabijają w butelkę. Sprzedają samochody, których nie da się użytkować na polskich drogach ;)
A tak na serio to w Polsce nie mamy bardzo wielu usług, które są dostępne na zachodzie i nie mieszałbym tego z przerabianiem konsol. Walka o XBL u nas to oczywiście jak najbardziej słuszna sprawa, ale to chyba mało ma wspólnego z akcją antypiracką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:08, Malkavv napisał:

Bardzo lubiłem tego kolesia z Hypera ale już trochę mniej go lubię bo jestem ciekawy
ile dostał kasy za występ w tej reklamie Microsoftu bo już widzę jak zrobił to bo ma
takie przekonania i tak 80% gier dostaje do testów za darmo *bełkot-bełkot* *brak interpukcji*

Naprawdę nie byłbym zdziwiony, gdyby zrobił to całkowicie za darmo. Gadanie, że 80% gier ma za free do testów i dlatego nic go to nie obchodzi jest conajmniej... śmieszne. Myślisz, że jest na tyle zadufany, żeby PRAWIE WSZYSTKIE gry, jakie mu się przed nosem uwijają brać do grania w domu "bo mi się kce grać albo kiedyś mi się zakce"?

BTW, tak właściwie to nie jest reklama Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że uważamy... ale pchając pieniądze w takie kampanie przydałoby by się tez skoncentrować na rozwoju usług poprawiających jakość i doznania z rozgrywki. Powinni być fair względem siebie i swoich obietnic.

Piractwo to jest już całkowicie inna sprawa. Z tym trzeba walczyć. Ale najpierw trzeba wyrównać poziom usług i możliwości konsoli wszędzie, żeby nie mieć nic sobie do zarzucenia. Polski rynek gier nie jest niszowy, ceny gier nie odstraszają ludzi, tylko każdy sobie szuka wymówki. Bo jest piractwo w Polsce to nie zrobimy Live. A gracze nie zrobicie Live to będziemy kupować piraty. Albo oryginały są za drogie, dlatego przerobię konsolę. To pytanie po jaką cholerę kupiliście konsole jak gry są dla was za drogie? I chcę usłyszeć sensowną odpowiedź, a nie że chcemy w ten sposób gonić zachód, że nasze zarobki nie pozwalają nam na to, bo na zachodzie jest łatwiejszy dostęp do gier. Trudno taka rola Polski, postępując w sposób nieuczciwy, albo zasłaniając się bojkotem poprzez piractwo, nie przyspieszycie tego procesu. Wręcz odwrotnie ludzie ściśle związani z przemysłem gier będą po prostu omijać Polskę szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować