Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

ja mam xboxa 360 nie przerabiam go bo nie po to go kupiłem żeby kombinować tylko po to żeby granie było prostsze (żadnych CDKeyów, cudowania z pachami, wymiany grafy). Gry oryginalne nie są takie drogie, zwłaszcza jak człowiek umie się zakręcić i wymieni się z kimś na gry. Wychodzi po 40 zł za sztukę a na moim koncie same oryginały :P Jedyne co mnie wkurza to konieczność rejestrowania konta na USA żeby wykupić GOLDa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laid Back uważam ze wprowadzenie Xbox Live w Polsce to taki miły gest mówiący hej nie mamy was w pupie
Wprowadzanie obniżki cen spowoduje zmniejszenie się piractwa.

Wogule takie akcje są bezsensu nic nikt nigdy nie wyeliminuje piractwa ten temat był już wałkowany milion razy

zaraz odezwą sie ludzie ktoży

a) uważają że piractwo można zlikwidować tylko tańszymi grami (xboxa na PC jest w miare OK z cenami) i lepszymi grami a nie 6h papką dla mózgu no i też naprawdę dobrymi addonami

b) Są mało inteligentni i zaraz zaczną moralizować że piractwo jest złe okropne oni grają tylko w te NAJFAJNIEJSZE gry i ZAWSZE LEGALNE a na kompie 5tys mp3 nielegalny windows i tona gier ściągniętych ale zawsze lepiej po udawać cwaniaka


Prawda jest taka Dystrybutorzy vs Piracie dajcie takie wydania gier taką jakość samych gier i taką cenę że Przykładowy pirat Kowalski powie kurcze stać mnie jednak Kupie tą grę pogram sobie w super multi dostane zdrapke na dodatkową zawartość może jakiś gadżet w pudełku i to wszystko za naprawdę rozsądne pieniądze

I Piractwo spada o połowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"No dobrze, a oddzial M$ w Polsce moze odpowie kiedy u nas bedzie Live. Jak zwykle chca sie wykazac nie tam gdzie trzeba."

Nam nie chodzi o piractwo, które rzecz jasna jest złe. Nam chodzi o to, że zabierają się za jakieś akcje propagujące towar, który w rzeczywistości u nas nie działa.
To jest śmieszne, że muszę zmieniać język na angielski w systemie, żeby uzyskać dostęp do mojego konta Live na ich stronie. To jest śmieszne, że funkcjonuje u nas pomoc techniczna dla konsoli, która u nas nie jest wspierana. To jest śmieszne, że jest u nas organizowany "Xbox Fun Days", dla posiadaczy konsoli, których przecież w naszym kraju oficjalnie nie ma.
Nie, nie śmieszne. Żałosne.
Podejście Microsoftu do tego rynku jest ŻAŁOSNE!!!

Więc nic dziwnego, że klienci też się zachowują żałośnie.

BTW.
Artykuł pomocy technicznej "jak podłączyć konsolę do internetu" ROX!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie robią w sprawie piractwa to źle, jak zaczęli coś robić też źle... Zastanówcie się.
Po za tym mi nie potrzebny Polski Live, po co mi, żeby był ubogi jak polski PSN?? I tak by trzeba było na anglie rejestrować. Po za tym teraz nie trzeba adresu nawet wprowadzać.

Cieszę się, że MS Polska(który nic z live nie może zrobić) stara się o takie akcje. A po za tym jak to ktoś napisał, myślicie że gdyby był polski live to nagle przestano by piracić... Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szarakus Albo mają kontrakt z Microsoftem na materiały do programu i został postawiony przed faktem dokonanym

Zdajmy sobie sprawę z tego że NA ŚWIECIE ludzie którzy nie używają jakichkolwiek pirackich kopi czy to film mp3 gra czy ebook to tacy którzy albo mają kase albo tani/darmowy dostęp do wyżej wymienionych pozycji.

To nie jest akcja Kocham nie bije albo PIJE NIE JADĘ czy NIE BIORE NIE DAJE tylko durna akcja wymyślona przez MICROSOFT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz przelewać myśli na papier czy edytor - po prostu nie pisz. Poważnie!

I, tego, piractwa tańszymi grami się nie zniszczy. Po prostu zawsze ''Verbatimka'' za 3zł będzie tańsza niż Gears of War za 20zł. Kropka.

>Wogule takie akcje są bezsensu nic, nikt, nigdy nie wyeliminuje piractwa. ten temat był już wałkowany milion razy.
To, że są ludzie tacy jak ty, którzy nie chcą aby piractwo spadło, bo sami uprawiają ten proceder, nie znaczy że takie akcje nie mają sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wesoła zagrywka marketingowa w stylu:
"noo nie możemy sobie poradzić z jednym problemem (XBL) to pokażemy, że walczymy z piractwem (bo to takie trendy) i ludzie nie będą nam d**y zawracać że nic nie robimy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:24, Furr napisał:

To jest śmieszne, że muszę zmieniać język na angielski w systemie, żeby uzyskać dostęp
do mojego konta Live na ich stronie. To jest śmieszne, że funkcjonuje u nas pomoc techniczna
dla konsoli, która u nas nie jest wspierana.

>[...]

Dnia 14.01.2010 o 15:24, Furr napisał:

Artykuł pomocy technicznej "jak podłączyć konsolę do internetu" ROX!!!


Muszę powiedzieć, że dla mnie te zdania są w 100% trafne. Dodam od siebie, iż każda gra wydana w Polsce z polską instrukcją posiada część gra multiplayer i instrukcję jak podłączyć się do Live''a.
Niestety przy tego typu usługach widać jak zacofanym rynkiem jesteśmy, jak wiele nam jeszcze brakuje do cywilizowanego zachodu.

Idąc do Empika z zamiarem kupna płyty skazuję się na porażkę, w muzodajnie to samo, Traffic tak samo, ale gdy odpaliłem iTunes store nie wiedziałem na co wydać te 8$ (za pełny album). Szkoda, że nie w Polsce.
To samo tyczy się Live''a, Netflixa, Spotify, hulu i wielu innych serwisach, nie mówiąc o okrojonym z treści youtubie (pełnometrażowe filmy, program partnerski dla ludzi publikujących treści).

Czy coś się zmieni? Ciężko powiedzieć, póki co pozostają nam zdrapki, allegro, i inne tego typu rozwiązania.

A co do piracenia - hmmm trzeba sobie zadać pytanie - po co kupujesz konsolę, jak Cię na nią nie stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta wypowiedź bardziej skłania do przerobienia mojego Xboksa. Dajcie ceny gier na poziomie 100 PLN to ludzie będą kupować oryginały konsolowe. Piractwo to nie kradzież. Czy Jezus kopiując ryby był złodziejem? Na PC kupuję sobie gry po 20-30 PLN w promocjach na Steamie itp a konsola wyłączona leży. Czemu pobieracie tak wysokie opłaty od wydawców gier panie z Microsoftu? Gier, które nie mają legalnego trybu multi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj czy Polski PSN jest ubogi ? Nie powiedziałbym dobra kilku Bet gier nie można było na polskim koncie mieć lecz na UK lub USA hmmm... demka ? są, pełne wersje ? są, minis ? są. Tak więc czy polski PSN jest ubogi ?


A co do całej inicjatywy miło, że coś takiego robią ale i tak ludzie będą to robić nadal bo twierdzą, że jak kupili konsole i zapłacili za przerobienie to mogą wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście ich stronę?:
"Gry w Polsce są tańsze niż w Europie"
Ciekawe w jakiej, bo chyba nie w UK.
Do tego w zakupionej Forzie mam o 10 mniej samochodów i tras niż koledzy z UK. Bądźcie fair w stosunku do graczy to gracze będą fair w stosunku do Was. Pocałuj mnie gdzieś Microsoft!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... Czyli jednak przerabianie i sprzedawanie przerobionych konsol jest nielegalne...

Więc niech mi ktoś do jasnej ciasnej wytłumaczy, dlaczego na Allegro jest tyle aukcji z przerobionymi konsolami?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma:
iTunes i XBL. Czemu ? bo jesteśmy małym rynkiem bez euro, z monopolistą na łącza internetowe i logiką jak w poście byverter, "Piractwo to nie kradzież. Czy Jezus kopiując ryby był złodziejem?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoftr brawo!!!.
A do malkonmentów i plujacych na Microsoft.
Poistawienie serweró zatrudnie ludzi i potem utrzrymanie polskiego XBL ,jest bardzo drogie,Microsoftowi te pieniądze nie będa się zwracały ,dlatego że piraci kradną gry i przerabiają kosnole.
Ja nie przerobiłem sowjej kosnoli jestem uczciwym użytkownikiem platform Microsoftu zarówno Pcta z Windowsem jak Xboxa 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:32, szaq138 napisał:

A co do piracenia - hmmm trzeba sobie zadać pytanie - po co kupujesz konsolę, jak Cię
na nią nie stać?


Akurat w moim przypadku sytuacja jest dość śmieszna, bo to Wy mi daliście konsolę (na którą mnie wówczas nie było stać) ;P. Ale inną sprawą jest fakt, że nie piracę.
Nie korzystam z Live, ponieważ nie mam czasu grać przez sieć i irytuje mnie to, że nie mógłbym tego robić legalnie.

--> Dr_Freeman

Dnia 14.01.2010 o 15:32, szaq138 napisał:

Co do Xbox Fun Day. To abrdzo dobra inicjatywa.


A byłeś tam? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:16, Laid_back napisał:

Ferrari i Lamborghini też nas nabijają w butelkę. Sprzedają samochody, których nie da
się użytkować na polskich drogach ;)


Prawda, tyle, że Ferrarri i Lambo nie mają wpływu na naszą infrastrukturę ;) Rząd ma, ale na rząd wpływu też nie mają ;) MS ma wpływ na Live w Polsce. :)

Dnia 14.01.2010 o 15:16, Laid_back napisał:

Ej, mam pomysł - zgnojmy tą ich akcję do cna, a potem narzekajmy że nie ma laifa (Szczególnie
irytacja ludzi nieposiadających xboxa jest mile widziana).


Weź poprawkę na to, że w Polsce nie ma też Live windowsowego. I to sprawia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:16, Laid_back napisał:

Ferrari i Lamborghini też nas nabijają w butelkę. Sprzedają samochody, których nie da
się użytkować na polskich drogach ;)
A tak na serio to w Polsce nie mamy bardzo wielu usług, które są dostępne na zachodzie
i nie mieszałbym tego z przerabianiem konsol. Walka o XBL u nas to oczywiście jak najbardziej
słuszna sprawa, ale to chyba mało ma wspólnego z akcją antypiracką :)

Jeśli chodzi o to porównanie to jest bardziej tak jakby Ferrari sprzedawało na nasz rynek samochody bez jednego koła. No nic zamontuję koło od Syrenki będzie działać. Tylko namaluję znaczek Ferrari (Adres) i przyjmą mnie do klubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować