Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

To ja się zayptam w drugą stronę pana Mirskiego - co ma zachęcić Polskiego gracza, który kupuje konsolę, do kupowania oryginalnych gier? Straszenie więzieniem? Ta akcja? Sianie FUDu? Wejścia Policji do mieszkań? Czy Microsoft już zupełnie upadł na głowę?
Sprawa z punktu widzenia gracza na rynku, w którym 60 proc. oprogramowania pochodzi z nielegalnych źródeł jest prosta. Microsoft ma nas w ciemnych 4 literach, więc czemu mamy dać mu zarobić? Obietnice o Polskim XBL, słyszane od lat są już nie tyle głupie, co żenujące. Czemu kupując grę za 200 PLN (czyli powiedzmy w tej samej cenie, co taki Anglik), nie mogę skorzystać z tych samych funkcji, które ma ten Anglik, który zapłacił za te grę tyle samo, co ja (albo i mniej)? Czemu kupując Forze III w tej samej cenie co Anglik, nie mam możliwości pobrania dodatkowego contentu, które zakupiłem w pudełku razem z grą? Czemu nie mogę skorzystać z podstawowych funkcjonalności Assasin Creed II, kiedy taki Anglik, kupując to samo może? I czemu wreszcie, żeby pograć w Internecie muszę kombinować łamiąc prawo (o czym pan Mirski zdaje się zapomniał) i rejestrując się na inny kraj (co jest sprzeczne z regulaminem XBL)? Przecież to takie samo przestępstwo jak piractwo czy przerabianie konsol (co akurat jest dosyć wątpliwe prawnie). Dlaczego wraz z zakupem gry nie posiadam nawet połowy jej funkconalności (a płace pełną cenę!), którą to funkcjonalność posiada taki Anglik? Czemu nie mogę skorzystać z DLC? Czemu nie mogę skorzystać z poprawek? CZEMU NIKT NIE INFORMUJE MNIE NA PUDEŁKU O BRAKU TYCH FUNKCJONALNOŚCI W POLSCE?!. Czym więc różni się piracka, ściągnięta z Internetu kopia gry od tej pudełkowej, sprzedawanej w Polsce? Niczym się nie różni. Mamy tylko single player, zero dlc, zero poprawek, zero wsparcia. Więc po co przeciętny gracz ma wydawać 200 PLN? Żeby nie być później straszonym?
Zachęcacie ludzi do bycia fair, a sami plujecie im w twarz. Zwodzicie, obiecujecie i dziwicie się, czemu ludzie przerabiają konsole. Przerabiają i będą przerabiać, póki nie zmienicie swojego podejścia.
Czy uuruchomienie Polskiego XBL przekonałoby obecnych piratów do grania w oryginalne gry? Być może niewielki procent. Czy uruchomienie Polskiego XBL przekonałoby Polskich graczy, aby nie przerabiac swojej konsoli? Na to jest olbrzymie prawdopodobieństwo.
Zobaczcie, jak to zrobiło SONY i uczcie się panie Mirski. Nie ma piractwa, a ludzie zamiast kupować piraconego X360 kupują droższe PS3. Dlaczego? Bo maja usługi sieciowe, bo czują, że się o nich dba, bo mają wszystko to, czego gracze (legalni) z X360 nie mają. Uruchamiają nowe projekty, polonizują, sprzedają taniej, DBAJĄ. Czy gdyby sytuacja była odwrotna, Microsoft tez by dbał? Szczerze wątpię patrząc na firmę, która od 4 lat nie jest w stanie uruchomić dla Polaków swojej usługi sieciowej. Chwila moment. SONY może, a NAJWIĘKSZA korporacja IT na świecie NIE MOŻE? Przecież to KPINA.

Zanim panie Mirski zaczniecie kogokolwiek edukowac, zacznijcie od siebie. Zróbcie sobie rachunek sumienia i zacznijcie naprawiać to, co zepsuliście. Bo efekt na Polskim ryku będzie taki, że zarabiać będzie SONY, a Wam pozostaną jedynie smutne statystyki i przemyślenia - ile mogliście sprzedać, ile straciliście, co mogliście zrobić i dlaczego pluliście swoim klientom w twarz, także tym, którzy zwyczajnie Was wspierali. Chcecie apostołów szerzących pochwałę legalności? Zacznijcie od siebie, bo pośrednio sami zmuszacie swoich klientów do łamania tego prawa, stawiając ich pod scianą i nie pozostawiając wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, Microsoft! Tępić cwaniaczków, których "życiowa" dewiza brzmi: "Po co mam płacić, jak mogę sobie to ściągnąć z »neta«". Co to ma w ogóle znaczyć? Uważacie się za lepszych i wyższych intelektem ludzi od uczciwych użytkowników? Pomyślcie sobie. A potem: "Ach! Jaka ta gra kiepska! Poprzednie były lepsze!". Wytwórniom może brakować środków finansowych na lepszą grafikę, dźwięk czy efekty specjalne. To nie dotyczy wyłącznie gier! Także programów, filmów lub muzyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wogule najlepsze jest to że Microsoft jest cwany jedyna jego reakcja na piraty oprócz tej zabawnej akcji to banowanie. A czemu bo dzięki temu że są piraty na xboxa tak świetnie się on sprzedaje ostatnio zbanowali 1milion kont założę się że 400tysiecy kupiło albo kupi nowe konsole :) czysty zysk nie dla producentów lecz dla Microsoftu.

Chłopaki od Playstation pewnie chcieli by żeby piractwo było na ich konsole opłacalne wtedy sprzedaż ps3 przebiła by xboxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A potem: "Ach! Jaka ta gra kiepska! Poprzednie były lepsze!". Wytwórniom może

Dnia 14.01.2010 o 16:28, wiwieu napisał:

brakować środków finansowych na lepszą grafikę, dźwięk czy efekty specjalne. To nie dotyczy
wyłącznie gier! Także programów, filmów lub muzyki!


Dla mnie oprawa graficzna czy dzwiekowa gier moze byc na poziomie drugiej polowy lat 90tych XX wieku, byle by tylko przestali wydawac obecne przereklamowane "hity" z tasmowymi DLC. Piractwo nie ma tu nic do rzeczy, mozna by nawet pomyslec, ze jest za male, skoro czesc firm liczy zyski w setkach milionow $ a sprzedaje masom g*ne produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bo microsoft jest "zuy" i w ogóle powinni dawać w tym przypadku kolejne konsole za darmo co nie ?


>Chłopaki od Playstation pewnie chcieli by żeby piractwo było na ich konsole opłacalne wtedy sprzedaż ps3 przebiła by xboxa

Chłopcze rozbawiłeś mnie i to nieźle ;) Dziękuje bardzo. A co do samej kwestii w czym piractwo jest pomocne ? W tym, że kolejni ludzie mogą piracić i twórcy coraz mniej zarabiają, a kolejne studia deweloperskie upadają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze to samo, co napisalem kilka h temu na polygamii - jesli zrobia NORMALNIE dzialajacego LIVE, i to LEGALNEGO - na pewno znacznie zmniejsza tym piractwo. bo wiem, ze mozna dostac bana grajac na oryginalnych grach, ale majac konto zarejestrowane na inny kraj. wiec w zasadzie wiele osob ma w glebokim powazaniu, czy ma przerobiona konsole, czy nie - bo widmo bana nad nimi nadal wisi (choc wiem, ze rzadziej ludzie dostaja bana za zle dane, niz za przerobke - ale fakt to fakt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja jak najbardziej jest wporządku ale MS Polska mija się z celem. Dopóki nie wprowadzi Xbox live całkiem do Polski i nie obniży ceny gier które są katastrofą dla polskiego portfela doputy jak najbardziej będzie co raz więcej piractwa. Sam jestem oryginalny ale mam może 4 gry na krzyż bo na wiecej mnie nie stac i xobx stoi juz prawie 6 miesiecy i sie kurzy. Sorki ale 200 zl za nawet nie premierowe gry to jakies nie porozumienie Mirrors Edge Empik: 200 zl haha. Jak dla MS 150 zl to niższa cena to ja powiem tak weżscei sie puknijcie w czoło i obnizanie gier o tylko 49 zl nic nie zmieni i nikt tego nie kupi. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Boże... nikt niczego Cię nie pozbawia, wersje PL niczego nie są pozbawione w porównaniu do innych, pomijając takie przypadki jak AC, ale tam wszystko co było wycięte było dostępne i tak w grze. Po za tym gdzie Ty kupujesz gry po 200zł. O_o Po za tym to czy polski live będzie, czy nie ma to od polskiego M$ nie zależy, więc nie wiem czemu się bulwersujesz. Co do przerabiania Ps3, to dlatego nie ma tam piractwa, bo po prostu tą konsolę trudno przerobić. Po za tym może jakby nie było takiego piractwa w polsce to live by był...

kjubus@ Nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż...powodzenia. Ja jednak zaczął bym od legalnego XL w Polsce. Sam się zastawiam nad kupnem X360 ale dopiero jakoś na jesień. Gdym mógł być traktowany na równi z innymi graczami (czyt: jak w UK) to pewnie bym sie nawet nie wahał. Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:28, Malkavv napisał:

A wogule najlepsze jest to że Microsoft jest cwany jedyna jego reakcja na piraty oprócz
tej zabawnej akcji to banowanie. A czemu bo dzięki temu że są piraty na xboxa tak świetnie
się on sprzedaje ostatnio zbanowali 1milion kont założę się że 400tysiecy kupiło albo
kupi nowe konsole :) czysty zysk nie dla producentów lecz dla Microsoftu.

Aha, czyli według ciebie za granie w pirackie gry na laifie NIE POWINNO się banować, bo użytkownik sprzeda i kupi NOWY SPRZĘT? Bo to jest NIE FAIR i CWANIACKIE ze strony microsoftu?! Bo m$ zarobi? Co powinni w takim razie robić? Nagradzać? Upominać? Dawać laurki, pieniądze? Weź czasem przeczytaj twój post na głos, bo jest tak niedorzeczny, że aż ciężko mi było go jakkolwiek ripostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by Microsoft nie robił, piractwo jest i będzie. Niestety. Ale szczytem szczytów jest mieć pieniądze na grę i nie kupić jej tylko dlatego, że "po co płacić, skoro mogę mieć darmo z neta?". Każdy dobry tytuł moim zdaniem zasługuje na bycie zakupionym, co daje twórcom informację, że pozycja jest lubiana, co znaczy, że można dalej iść w podobny temat, bo to ma wzięcie. Jak piracimy... twórca się napoci, gra się nie sprzeda i pojawia się myśl "kurczę, nie lubią. To nie robimy". I umierają w ten sposób legendy. Osobiście wolę jedną porządną grę o setki, którą "mogłabym chcieć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2010 o 16:21, Szarakus napisał:

Zabierasz zysk i pracę twórcom/deweloperom gier.

czyli rozumiem, że jak z części zapasowych zbuduje sobie Audi, to zostanę wpakowany do więzienia, bo zabrałem zysk i pracę monterom przy taśmie?

Ja nie twierdzę że piractwo nie jest złem - twierdzę, że nie jest kradzieżą. Tak jak ktoś przed chwilą wrzucił: http://www.coderetard.com/wp-content/uploads/2008/09/piracyisnottheft.jpg
B''sides, twórcy guzik dostają od każdej sprzedanej gry, chyba że to homebrew. Oni są na utrzymaniu wydawcy, mają stałą pensję, a jeśli już dostają coś "od pudełka", to są to śmieszne grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:39, Albii napisał:

O Boże... nikt niczego Cię nie pozbawia, wersje PL niczego nie są pozbawione w porównaniu
do innych, pomijając takie przypadki jak AC, ale tam wszystko co było wycięte było dostępne
i tak w grze.


A poprawki do gry kupujesz w sklepie? Dostajesz na płycie? DLC kupujesz w wersji pudełkowej? Znajomych będących online i podłączonych do XBL sprawdzasz po statusie GG? Multiplayer? Jaki multiplayer? Tych funkcjonalności w PL nie ma. Praktycznie, X360 w Polsce nie może być podłączony do sieci, tym samym w ogóle nie masz usług sieciowych. Rejestracja na inny kraj jest łamaniem regulaminu, a tym samym prawa. A że MS przymyka na to tutaj oko? To nie zmienia faktu, ze płacisz za wybrakowany produkt.

>Po za tym gdzie Ty kupujesz gry po 200zł. O_o

Przeciętny gracz kupuje w Empiku. I nawet nie za 200, ale drożej.

>Po za tym to czy polski live

Dnia 14.01.2010 o 16:39, Albii napisał:

będzie, czy nie ma to od polskiego M$ nie zależy,


Aha. To od kogo zależy, jak nie od producenta? Od SONY? Jak od PL MS nic nie zależy, to po kiego wprowadzali w ogóle X360 do PL?

Dnia 14.01.2010 o 16:39, Albii napisał:

Po za tym może jakby nie było takiego piractwa w polsce to live by był...


Też sobie te bajki dajesz wciskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nakręcić filmik, ale jedyne co mi przyszło do głowy z korzyści to podłączenie do Xbox Live bez ryzyka bana. Hm, raczej nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:39, Albii napisał:

Po za tym to czy polski live
będzie, czy nie ma to od polskiego M$ nie zależy,

A od kogo? Sierotki Marysi czy może Królewny śnieżki? I czemu prowadzenie PSN w Polsce zależało od Sony i dało się to zrobić?

Ten jeden jedyny raz w pełni popieram aope - ma absolutną rację, że pirat na Xbox nie różni się w Polsce niczym od oryginał poza grafikami (a i pewnie da się kupić piraty wyglądające jak oryginały).

I dlatego ja kupują PS3 - jeszcze nie dziś ale wkrótce. Xbox 360 prawdopodobnie nigdy u mnie nie zagości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:45, Zarajev napisał:

Chciałem nakręcić filmik, ale jedyne co mi przyszło do głowy z korzyści to podłączenie
do Xbox Live bez ryzyka bana. Hm, raczej nie przejdzie.


Miałem to samo. Przez chwilę te "30 gier" mnie zachęciło... Ale nie potrafię aż tak kłamać przed kamerą. Nie widzę nic, poza samym poczuciem przyzwoitości, co miałoby zachęcać do nieprzerabiania konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:45, aope napisał:

A poprawki do gry kupujesz w sklepie? Dostajesz na płycie?

Pobieram z XBL

>DLC kupujesz w wersji pudełkowej?
Zależy, ale pobieram głównie z XBL

Dnia 14.01.2010 o 16:45, aope napisał:

Znajomych będących online i podłączonych do XBL sprawdzasz po statusie GG?

Nie, przez zakładkę przyjaciele w XBL.

>Multiplayer? Jaki multiplayer? Tych funkcjonalności w PL nie ma.
To jak to możliwe, że gram... -.-

>Praktycznie, X360 w Polsce nie może być podłączony do sieci, tym samym w ogóle nie masz usług sieciowych.

>Rejestracja na inny kraj jest łamaniem regulaminu, a tym samym prawa.
... To jak Amerykanie zakładają sobie konta ?

>To nie zmienia faktu, ze płacisz za wybrakowany produkt.
Za jaki wybrakowany ? Można na nim korzystać ze wszystkich możliwości gry, to jaki wybrakowany ?

Dnia 14.01.2010 o 16:45, aope napisał:

Przeciętny gracz kupuje w Empiku. I nawet nie za 200, ale drożej.

Nie wiedziałem, że "przeciętni" gracze są na tyle głupi, by kupować w drogich sklepach za taką cenę.

Dnia 14.01.2010 o 16:45, aope napisał:

Aha. To od kogo zależy, jak nie od producenta? Od SONY?

Chyba raczej od centrali, amerykanów.

Dnia 14.01.2010 o 16:45, aope napisał:

Też sobie te bajki dajesz wciskać?

Nom. W miejscowości i okolicy gdzie ja mieszkam, to chyba nie ma osoby, która by na orginałach jechała, pomijając mnie. Najwyżej ktoś dostanie na urodziny, czy gdzieś, a z własnej woli nikt nie kupi, bo można mieć za darmo.

Nie zgadzam się z tym co piszesz, ale to nie zmienia faktu, że M% to @#$^& i polski live powinien być, a tym debilom zależy tylko na kasie. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować