Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

naprawdę coraz bardziej jestem przekonany o tym ze xbox ssie pałkę, wczoraj mojemu kumplowi jakiś rezystor padł i klocek przestał grafikę wyświetlać LOL, wszyscy ale to wszyscy jakich znam i maja xboxa są po awarii osobiście miałem rrod, serwis na duży plus -6 dni konsola w domu, ale awaryjność dajcie spokój... ja juz jestem po gwarancji i co mam czekać az cos mi zdechnie, zainwestowałem w gry grube tysiące i nie czuje juz satysfakcji przez ta durna firme która skonstruowała techniczny bubel, nawet tego Liva nie mogą nam uruchomic ;/. Moja osobista teoria na temat liva jest taka: pierwszego xboxa u nas wogole nie bylo, w tej generacji mamy juz xboxa ale nawet nie mamy co liczyc na Liva, w przyszłej generacji pewnie nam uruchomia na starcie i ludzie oszaleją z radości ;/. I daje glowe ze to sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

> A poprawki do gry kupujesz w sklepie? Dostajesz na płycie?
Pobieram z XBL


Łamiesz licencję.

Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

>DLC kupujesz w wersji pudełkowej?
Zależy, ale pobieram głównie z XBL


Łamiesz licencję.

Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

> Znajomych będących online i podłączonych do XBL sprawdzasz po statusie GG?
Nie, przez zakładkę przyjaciele w XBL.


Łamiesz licencję.

Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

>Multiplayer? Jaki multiplayer? Tych funkcjonalności w PL nie ma.
To jak to możliwe, że gram... -.-


Łamiesz licencję

Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

... To jak Amerykanie zakładają sobie konta ?


Amerykanie zakładają konta na Amerykę.
Polacy zakładają konta na Amerykę.

Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

>To nie zmienia faktu, ze płacisz za wybrakowany produkt.
Za jaki wybrakowany ? Można na nim korzystać ze wszystkich możliwości gry, to jaki wybrakowany?


Widzisz, albo zakładasz konto na fikcyjny adres i łamiesz licencję, albo piracisz i łamiesz licencję.
Za każdym razem - łamiesz licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:47, hallas napisał:

A od kogo? Sierotki Marysi czy może Królewny śnieżki? I czemu prowadzenie PSN w Polsce
zależało od Sony i dało się to zrobić?


Od głównej siedziby MS w Waszyngtonie lub Redmond. To oni decydują i bez nich nic zrobić nie mogą.

Dnia 14.01.2010 o 16:47, hallas napisał:

I dlatego ja kupują PS3 - jeszcze nie dziś ale wkrótce. Xbox 360 prawdopodobnie nigdy
u mnie nie zagości.

Hmm a co Tobie w graniu na jakiejś konsoli przeszkadza piractwo na niej? Rozumiem, że możesz się denerwować jak ja, że tak właściwie w Polsce pirat jest bezkarny, ale co mnie to obchodzi jakie jest piractwo? I tak nie wiem, że gram z piratem.

PS niektórzy krytykanci widzę, że przeczytali to co napisane jest na tej stronie. (sarkazm jakby co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:56, Xjumpaytech napisał:

> I dlatego ja kupują PS3 - jeszcze nie dziś ale wkrótce. Xbox 360 prawdopodobnie
nigdy
> u mnie nie zagości.
Hmm a co Tobie w graniu na jakiejś konsoli przeszkadza piractwo na niej? Rozumiem, że
możesz się denerwować jak ja, że tak właściwie w Polsce pirat jest bezkarny, ale co mnie
to obchodzi jakie jest piractwo? I tak nie wiem, że gram z piratem.

Jezu, CHODZI O BRAK LEGALNEGO DOSTĘPU DO USŁUGI SIECIOWEJ DLA MNIE I MOICH ZNAJOMYCH. A to, że ty z kolegami łamiesz licencję, może też prawo, a M$ przymyka na to oko jest dla mnie tylko i wyłącznie wspaniałą manifestacją hipokryzji z twojej i ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:52, Albii napisał:

> A poprawki do gry kupujesz w sklepie? Dostajesz na płycie?
Pobieram z XBL


Brawo. Czyli łamiesz prawo. Uważaj, żeby Cie pan Mirski za chwile nie straszył więzieniem, policją i takimi tam. Korzystasz z usługi, z której korzystanie w Polsce jest niedozwolone.

Swoją drogą Microsoft robi sobie ta akcją i zastraszeniami swietny czarny pr. Taki strzał w stopę ostatni raz zaliczyli publicznym przyznaniem się, że MS Dynamics jest trudny w obsłudze. Teraz straszą więzieniem. BRAWO. Oby tak dalej. Szefostwo SONY Polska pewnie w tej chwili otwiera szampana. Ciekaw jestem, kiedy ten filmik zniknie z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:59, aope napisał:

> > A poprawki do gry kupujesz w sklepie? Dostajesz na płycie?
> Pobieram z XBL

Brawo. Czyli łamiesz prawo. Uważaj, żeby Cie pan Mirski za chwile nie straszył więzieniem,
policją i takimi tam. Korzystasz z usługi, z której korzystanie w Polsce jest niedozwolone.

Swoją drogą Microsoft robi sobie ta akcją i zastraszeniami swietny czarny pr.
Taki strzał w stopę ostatni raz zaliczyli publicznym przyznaniem się, że MS Dynamics
jest trudny w obsłudze. Teraz straszą więzieniem. BRAWO. Oby tak dalej. Szefostwo SONY
Polska pewnie w tej chwili otwiera szampana. Ciekaw jestem, kiedy ten filmik zniknie
z sieci.


Przypomnę tylko, że podczas Xbox Fun Day była dokładnie ta sama akcja z piractwem, policją itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:56, Furr napisał:

Łamiesz licencję.( x4 ) / Widzisz, albo zakładasz konto na fikcyjny adres i łamiesz licencję, albo piracisz i łamiesz licencję.

To nie wolno przylecieć ze stanów na urlop do Polski, do rodziny i podłączyć xboxa do internetu ? Oo


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasów NESa nie miałem żadnej konsoli, tym bardziej przerobionej. Ale takim sofizmatem jak przerabianie konsoli = kradzież (w domyśle, oczywiście, przerabianie konsoli = piractwo, piractwo = kradzież) M$ aż prosi się o to, żeby kupić konsolę i ją przerobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, niech zrobią wreszcie XBL w PL, tyle że starym userom XBL nie będzie sie chciało migrować kont. Bo acziwki/gs pójdą sobie przez to... :F To będzie dobre tylko dla nowych kont.
Dobrze widzę u kumpla, ilu ludzi ma na XBL w nickach PL, a ma konta na kraje obce... no cóż, nie widziałem, żeby M$ robił coś z tym... mimo tego, że to niby łamanie licencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:01, Albii napisał:

> Łamiesz licencję.( x4 ) / Widzisz, albo zakładasz konto na fikcyjny adres i łamiesz
licencję, albo piracisz i łamiesz licencję.
To nie wolno przylecieć ze stanów na urlop do Polski, do rodziny i podłączyć xboxa do
internetu ? Oo

Sugerujesz, że wszyscy użytkownicy xklocka z PL powinni się przenieść do USA? :-P Na pudełku chyba nie było informacji o takich dodatkowych kosztach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:59, hallas napisał:

Jezu, CHODZI O BRAK LEGALNEGO DOSTĘPU DO USŁUGI SIECIOWEJ DLA MNIE I MOICH ZNAJOMYCH.
A to, że ty z kolegami łamiesz licencję, może też prawo, a M$ przymyka na to oko jest
dla mnie tylko i wyłącznie wspaniałą manifestacją hipokryzji z twojej i ich strony.

Nie łamię żadnego prawa. W licencji napisane jest, że nie wolno podawać fałszywych danych osobowych, ja podałem prawdziwe z prawdziwym adresem w Irlandii, więc mam wszystko legalnie. Poza tym MS również nie może niczego zrobić, bo oni również łamią prawo nie wprowadzając XBL do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy obejrzałem te filmiki, to aż się zagotowałem – musiałem chwile odczekać, zjeść obiadek (pizza – mniam !), walnąć piwko ;-) Teraz mogę pisać (wcześniej użyłbym takiego słownictwa, że z miejsca byłby ban). Moje słowa kieruje szczególnie pod adresem Microsoft Polska a także innych polskich dystrybutorów – szczególnie do takich pożal się Boże firm jak CD Projekt i Cenega.

Najpierw kilka słów do Microsoft Polska (z „pozdrowieniami” dla pana Jakuba Mirskiego). Uważam, że mam prawo się wypowiedzieć, ponieważ konsoli nie przerobiłem i nie zamierzam przerobić , pomimo żenujących działań firmy Microsoft Polska na terenie naszego kraju. Śmiem twierdzić, że to nie gracze okradają firmę Microsoft Polska, sytuacja jest wręcz odwrotna – polski oddział Microsoftu okrada graczy, rzuca im kłody pod nogi i na wszelkie możliwe sposoby utrudnia im wspieranie polskiego rynku. Dowody poniżej:
• Brak polskiego xbox live i GfWL, przez co polscy gracze zmuszeni są kombinować i rejestrować się na inne kraje . Dodatkowo na częśc zawartości istnieje tzw „blokada regionalna” i nie wszystko można z live ściągnąć (ponownie trzeba kombinować)
Microsoft Polska okrada rodzimych graczy z kodów na darmowe DLC. Kradzież nastąpiła np. w grze Forza Motorsport 3 i Gears of War 2 rozprowadzanych na rodzimym rynku. Polskie wersje zostały pozbawione kodów, a więc okrojone z bonusowej zawartości (w calej reszcie cywilizowanego świata kody były dostępne). Dodatkowo – w przypadku pecetowej wersji gry Dirt 2 , w wypadku kiedy nieświadomy niczego gracz wklepal jednorazowy kod na live rejestrując grę na Polskę, nie mógł grać w tryb Multi – zostawał więc okradziony z tego trybu. Uprzejmie też informuje że kradzież udowodniona przeze mnie w powyższych przykładach nie zostala przez firmę Microsoft Polska w jakikolwiek sposób graczom zrekompensowana. Złodziej jakim jest polski oddzial Microsoftu pozostaje bezkarny. Co pan na to panie Mirski ?
• Microsoft Polska zawyża ceny gier konsolowych (tyczy się to też firm CD Projekt i Cenega – o czym później). Te same gry kupione np. w Wielkiej Brytanii są tańsze nawet – z wysyłką do Polski. Gracze konsolowi kupujący w Polsce są więc okradani ze swoich pieniędzy.
• Microsoft okrada graczy konsolowych wymieniających nośnik w razie uszkodzenia. Pobiera za to opłatę (haracz) w wysokości około 60 zł ! Dla przykładu – EA Polska wymienia uszkodzony DVD za darmo (nawet jeśli zeżre go pies !).

To tyle odnośnie Microsoft Polska. Teraz kilka zdań do przedstawicieli firm CD Projekt i Cenega:
• Obie firmy okradają graczy z ich pieniędzy sprzedając gry konsolowe po zawyżonych cenach
• Obie firmy nie dają żadnej gwarancji na niośnik ! Okradają graczy z ich praw – darmowej wymiany nośnika obowiązujących w innych krajach . W wypadku zniszczenia DVD firmy CD Projekt i Cenega leją na polskiego gracza ciepłym moczem

Apeluję do w/w firm – odpuście sobie rynek konsolowy w Polsce ! Na miejsce waszych żałosnych firm przyjdą inni, lepsi – tacy, którzy będą potrafili być konkurencyjni i zawalczą o gracza konsolowego.

Na sam koniec – informuję z wielkim smutkiem firmy CD Projekt, Cenega Poland i Microsoft Polska, że w wyniku waszych żałosnych działań i okradania polskich graczy zmuszony jestem do kupowania gier konsolowych za granicą. De facto – wspieram rynek brytyjski, zamiast polskiego. Tam sprzedają mi gry konsolowe za uczciwą cenę, z kompletnymi kodami, z gwarancją na nośnik, tam firmy walczą o mnie jako klienta. Nie sądze żeby ta sytuacja prędko uległa zmianie – choć bardzo chciałbym wspierać rynek polski, nie mogę – firmy takie jak Microsoft Polska, Cd Projekt i Cenega mi to uniemożliwiają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:09, Xjumpaytech napisał:

Nie łamię żadnego prawa. W licencji napisane jest, że nie wolno podawać fałszywych danych
osobowych, ja podałem prawdziwe z prawdziwym adresem w Irlandii, więc mam wszystko legalnie.


Skoro jesteś zameldowany w Irlandii, nie ma problemu.

Dnia 14.01.2010 o 17:09, Xjumpaytech napisał:

Poza tym MS również nie może niczego zrobić, bo oni również łamią prawo nie wprowadzając
XBL do Polski.


Czyli przyznajesz, że Microsoft łamie prawo nawołując do jego niełamania, strasząc przy tym więzieniem i policją, podczas gdy sam robi dokładnie to samo, co Ci źli co przerabiają konsolę? Przecież to jest czysta hipokryzja, głupota i robienie ludziom wody z mózgu, do tego siejąc zamęt :D Robi się coraz ciekawiej :D Coś mi się wydaje, że MS ta akcją osiągnie nie tylko odwrotny efekt co do piratów, ale także sam sobie zrobi kuku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:04, Pan_Prezes napisał:

Sugerujesz, że wszyscy użytkownicy xklocka z PL powinni się przenieść do USA? :-P Na
pudełku chyba nie było informacji o takich dodatkowych kosztach...

Niczego nie sugeruję. Chodzi mi o to co niektórzy piszą, że nie można w Polsce korzystać z Live, bla, bla, bla, co jest nieprawdą. Nie ma Polskiego Live. ;)

RazorBMW@ M$ chyba coś mówił, że jakby był polski live to można by było zmienić kraj na PL, a po za tym co to za różnica czy USA, czy PL ? Zawsze można zmienić tylko dane osobowe na Polskie. Co do tych reakcji M$ na polskich graczy to on dobrze o tym wie, że grają i nie ma nic przeciwko. Nawet pracownicy polskiego m$ grają na kontach zarejestrowanych na inne kraje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:10, Lordpilot napisał:

Kiedy obejrzałem te filmiki, to aż się zagotowałem – musiałem chwile odczekać,
zjeść obiadek (pizza – mniam !), walnąć piwko ;-) Teraz mogę pisać (wcześniej
użyłbym takiego słownictwa, że z miejsca byłby ban).


Zrobiłem dokładnie to samo :> Ale pomyśl, jak Microsoft sam sobie teraz piękny dołek kopie, na trumnę :D Będzie piekło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:12, aope napisał:

Skoro jesteś zameldowany w Irlandii, nie ma problemu.


Nie do końca ;). Regulamin mówi o tym, że musisz podać prawdziwe dane i ewentualnie jeśli masz pozwolenie możesz na inny adres. No więc ja jestem zarejestrowany na adres kolegi z Irlandii, więc mam jego pozwolenie i podałem swoje prawdziwe dane, więc skutecznie ominąłem ten punt w regulaminie ;).

Dnia 14.01.2010 o 17:12, aope napisał:

Czyli przyznajesz, że Microsoft łamie prawo nawołując do jego niełamania, strasząc przy
tym więzieniem i policją, podczas gdy sam robi dokładnie to samo, co Ci źli co przerabiają
konsolę? Przecież to jest czysta hipokryzja, głupota i robienie ludziom wody z mózgu,
do tego siejąc zamęt :D Robi się coraz ciekawiej :D Coś mi się wydaje, że MS ta akcją
osiągnie nie tylko odwrotny efekt co do piratów, ale także sam sobie zrobi kuku :D

Łamie prawo nie wprowadzając XBL do Polski ;). Była przecież w KE sprawa o tym, że iTunes i XBL są usługami oferowanymi na terenie UE, więc muszą oferować tą usługę wszystkim krajom lub żadnemu. Dlatego za bycie Polakiem zarejestrowanym nawet na fałszywe dane MS nie może mnie za to zbanować, bo zaraz byłaby fala pozwów do KE o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięli by się za polski XBL, a nie od przerabiania zaczynają, ja sam nie mam przerobionej konsoli, ale cyrki z XBL to już jedno wielkie przegięcie. Może niech zaczną od np kontrolowania allegro czy podobnych serwisów, gdzie normalne sklepy oferują przeróbki i jeszcze bezczelnie wypisują, że towar legalny z gwarancją. Jak się ludzie mają na to nie łapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 16:36, NdysH napisał:

Tak bo microsoft jest "zuy" i w ogóle powinni dawać w tym przypadku kolejne konsole za
darmo co nie ?


>Chłopaki od Playstation pewnie chcieli by żeby piractwo było na ich konsole opłacalne
wtedy sprzedaż ps3 przebiła by xboxa

Chłopcze rozbawiłeś mnie i to nieźle ;) Dziękuje bardzo. A co do samej kwestii w czym
piractwo jest pomocne ? W tym, że kolejni ludzie mogą piracić i twórcy coraz mniej zarabiają,
a kolejne studia deweloperskie upadają ?

To był sarkazm CHŁOPCZE

Szarakus nie doszukuj się w tym czegoś co nie napisałem a ciężko ci zripostować dlatego że twój jedyny komentarz w całej tej sprawie to "Piractwo jest złe Microsoft jest dobry zobaczcie jaki jestem inteligentny", zamiast analizować wszystko i próbować w dyskusji na forum publicznym wysuwać argumenty które pozwoliły by poszerzyć punkt widzenia niektórych ludzi na temat czym jest piractwo co prowokuje ludzi do tego i jak najlepiej jest temu przeciwdziałać, Nauczyć się prowokować i argumentować potem bierz udział w dyskusjach a nie tylko irytować i łodzią uwłaczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować