Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2010 o 20:17, karatos napisał:

Zresztą się dziwę skąd w temacie niedotyczącym ps3 tyle fanboyów SONY?Ktos mi odpowie?A
może to po prostu bezszczelni piraci którzy kupili Xboxa 360 tylko po to żeby piracić
,potem zdziweini dostali bana i są wściekli na MS,kupując sparwiedliwie PS3?


Człowieku co pisałem powyżej. Mam każdą konsolę która jest obecnei na rynku. (no po za wii) i nie jestem fanboyem. Po prostu jestem klientem, który płacąc wymaga i który nie lubi jak wprost mówi mu się, że jest złodziejem. Ale aby agrać w Shadow Complex musiałem założyć konto na UK - absudr podobnie aby pograć w L4D online. Jako klient lekko sie irytuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 16.01.2010 o 20:27, hallas napisał:


natanadler: tą gwarancję i ubezpieczenie załatwia się bezpośrednio z Sony po zakupie
konsoli, tak?


Ja kupoiwałem w Euro RTV AGD konsole i tam sprzedawca zaproponował mi takie ubezpieczenie dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Microsoft powinien zrobic taką akcje z swoimi systemami operacyjnymi bo raczej dużo użytkowników windowsa ma piracką kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak live w Polsce jest na tle tej kampanii antypirackiej duzym faux pas ze strony M$, jesli panowie chca wymagac czegos od graczy to niech dadza tez cos od siebie.

PS. Dziwi mnie troche postawa UOKiK czy innych kompetentnych w tej sprawie urzedow. Komisja Europejska walczy o rownosc, takze elektroniczna dla wszystkich panstw unii, co widac na przykladzie Google''a i Applestore, a jakos livem sie jeszcze nie zajeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na calym swiecie sie piraci, kradnie, gwalci i klamie.Przykro mi jest tylko, jak polak wyzywa drugiego polaka od zlodziejow i rownoczesnie plaszczy sie przed zachodnim panem. To chyba jedyna prawdziwa wada polskiego narodu.
Gdyby ludziom placono rozsadne pieniadze to 70% "przymusowego" piractwa nie miala by miejsca.
Ludzie zarabiaja 1500-2000 zl i nie stac ich na zakup gry za 200zl. No tak, przeciez konsola moze postac rok czasu, az gra wyjdzie w edycji platynowej (hehehe).
Suma sumarum polskie przedstawicielstwo koncernu Microsoft powinno zejsc na ziemie i przestac sie osmieszac utopijnymi haslami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też debilna akcja. Jak przestaną (wulg!) w 4 litery graczy i polaków to wtedy mogą o coś prosić lub wymagać. A nie brak polskiego live, brak mozliwosci kupienia (zablokowane polskie karty) jakiegokolwiek produktu. Brak wsparcia dla polskich graczy itp. itd. a te pajace jeszcze jakąś akcje robią.

Pytanie się nasuwa ile osób z branży co to popierają dostali w łapę bo wiem że branża krytykowała M$ za brak wsparcia polskich graczy i nagle coś im chyba się odwidziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 19:15, Kafar napisał:

Też debilna akcja. Jak przestaną (wulg!) w 4 litery graczy i polaków to wtedy mogą o
coś prosić lub wymagać. A nie brak polskiego live, brak mozliwosci kupienia (zablokowane
polskie karty) jakiegokolwiek produktu. Brak wsparcia dla polskich graczy itp. itd. a
te pajace jeszcze jakąś akcje robią.

Pytanie się nasuwa ile osób z branży co to popierają dostali w łapę bo wiem że branża
krytykowała M$ za brak wsparcia polskich graczy i nagle coś im chyba się odwidziało.


Ale co z tego, że dla polaków jest niedostępny live, jak mogą się rejestrować na inne kraje, jak np. ja? Nie przesadzajmy - wbrew pozorom nie jest to takie upierdliwe. A sama platforma live, jak pewnie zauważyłeś, jest nawet spolszczona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak.. słabe trochę myślenie. To po co jakiekolwiek produkty sprowadzać do Polski skoro możesz pojechać do niemiec i je kupić?. Gdybyśmy tak myśleli to nic człowiek by nie osiągnął.

Kartę kredytową/płatniczą mam po to abym z niej korzystał prawda? I płacił kartą. A nie szukał jakiś aukcji na allegro za punktami. A jak by allegro nie było?.

Ja wziąłem udział w akcji takiej jak M$ cię olewa? olej M$ i kupuje PS3. A pewnie 360 sprzedam albo wyląduje w szafie. W takim wypadku też nie będę gier kupował więc to bez różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 19:25, Zabrajin napisał:

Ale co z tego, że dla polaków jest niedostępny live, jak mogą się rejestrować na inne
kraje, jak np. ja? Nie przesadzajmy - wbrew pozorom nie jest to takie upierdliwe.


Było już wałkowane. Rejestrujesz się na inny kraj = łamiesz umowę licencyjną. Nawet jak nie ma teraz rejestracji na adres: skoro jesteś Polakiem, mieszkasz w Polsce to rejestrując się na Wielką Brytanię czy USA podajesz fałszywe dane osobowe (bo mieszkasz w Polsce, a nie tam). I to pozostaje faktem jak bardzo by się obrońcy MS tutaj nie burzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 19:25, Zabrajin napisał:

Ale co z tego, że dla polaków jest niedostępny live, jak mogą się rejestrować na inne
kraje, jak np. ja? Nie przesadzajmy - wbrew pozorom nie jest to takie upierdliwe.


Owszem jest.
Raz. Dana osoba musi wiedzieć o takiej możliwości. Jak nie wie to klops.
Dwa. Trzeba znaleźć dobry zagraniczny adres.

Ja kiedyś z powodu problemów z rejestracją (godzina nieudanych prób) całkowicie zrezygnowałem z multiplayera w Gears of War na PC. Nie ma to jak wejść do gry, wybrać rejestrację, która odsyła cię na stronę z tekstem brzmiącym mniej więcej, że nie możesz się zarejestrować. Kilka prób bezpośredniej rejestracji na stronie windows live, czy xbox live kończyły się też niepowodzeniem i niemożliwością grania.

Jeśli ja jako zaawansowany użytkownik mam z tym problemy to co ma zrobić osoba całkowicie zielona?
Powie sobie, że skoro i tak nie może grać, to już więcej oryginałów nie kupi i przerobi konsole pod piraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 20:07, Daimon_Frey napisał:

> Ale co z tego, że dla polaków jest niedostępny live, jak mogą się rejestrować na
inne
> kraje, jak np. ja? Nie przesadzajmy - wbrew pozorom nie jest to takie upierdliwe.


Owszem jest.
Raz. Dana osoba musi wiedzieć o takiej możliwości. Jak nie wie to klops.
Dwa. Trzeba znaleźć dobry zagraniczny adres.

Ja kiedyś z powodu problemów z rejestracją (godzina nieudanych prób) całkowicie zrezygnowałem
z multiplayera w Gears of War na PC. Nie ma to jak wejść do gry, wybrać rejestrację,
która odsyła cię na stronę z tekstem brzmiącym mniej więcej, że nie możesz się zarejestrować.
Kilka prób bezpośredniej rejestracji na stronie windows live, czy xbox live kończyły
się też niepowodzeniem i niemożliwością grania.

Jeśli ja jako zaawansowany użytkownik mam z tym problemy to co ma zrobić osoba całkowicie
zielona?
Powie sobie, że skoro i tak nie może grać, to już więcej oryginałów nie kupi i przerobi
konsole pod piraty.


Eee, nie żebym uważał cię za ułomnego czy coś, ale ja np. zamiast męczyć się godzinę znalazłem stronę z poradnikiem, jak mieć LIVE w Polsce i w sumie założenie konta zajęło mi ok. 5 minut. A powiem, że ja specjalistą od produktów Microsoftu nie jestem, a jakoś sobie poradziłem i śmigam sobie na LIVE. Swoją drogą sama platforma jest, moim zdaniem, znacznie lepsza od Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 21:19, Zabrajin napisał:

Eee, nie żebym uważał cię za ułomnego czy coś, ale ja np. zamiast męczyć się godzinę
znalazłem stronę z poradnikiem, jak mieć LIVE w Polsce i w sumie założenie konta zajęło
mi ok. 5 minut.


Jasne, ale nikt w takich sytuacjach (rejestracja czy coś) nie powinien być zmuszony do męczenia się czy szukania sposobów po sieci. To powinno być proste jak drut, by ktokolwiek kogo weźmiesz z ulicy był w stanie to zrobić.
Tym bardziej że MS tak bardzo chce wszystko ułatwiać... niby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobija mnie poziom wypowiedzi użytkowników, którzy m.in.:
- Nie wiedzą co piszą bo nie próbowali się nigdy rejestrować.
- Nie wiedzą co piszą bo nigdy nie czytali umowy licencyjnej, jedynie "coś tam gdzieś tam na necie" bo jakiś baran napisał.

Po 1, podczas rejestracji "na tzw. UK" jako państwo wybierasz W. Brytanie i na tym się kończy. Ja osobiście nie musiałem podawać żadnych danych. Normalnie wpisujesz Windows Live ID, który można sobie założyć np. na http://windowslive.com. Pola z adresem pomijasz a numer telefonu podajesz prawdziwy z 0048.

Po 2, który fragment umowy licencyjnej zabrania mi rejestracji na Indie, Kongo, Niemcy czy na co tylko sam chce?

Nawet po otwarciu Liva, nie każdy będzie miał ochotę grać z elo dziećmi neo i mieć dostępu do marketplace z gigantycznymi ograniczeniami. Wasze argumenty o kartach kredytowych mnie powalają, dziwie się jakie to macie karty które nie robią przelicznika walut przy transakcjach zagranicznych. Chyba w banku osiedlowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:51, natanadler napisał:

ciach


Zaczekaj, jakie krótkie gwarancje? Od listopada cały sprzęt sony ma gwarancję na 2 lata.
Za niewielką dopłatą możesz ją przedłużyć do 5, a co jest najlepsze? Jak zrzucę konsolę
ze stolika to mi dadzą nową w ramach ubezpieczenia. Oczywiście mało klientów wie o tym,
bo sprzedawcy często sami o tym nie wiedzą. Ja mam konsole z 5 latami gwarancji i opcją,
że jeśli ją zniszcze nawet z własnej winy to wymiana nastąpi na nową konsolę. (taka forma
ubezpieczenia) - cała zabawa kosztowała mnie 184 złote więcej.

Zabiłeś mnie:D tym, że Sony padnie.

Aby nie było nie jestem fanboyem - mam xboxa360, PS3, DS-a, PSP i każda z konsol jest
fajna. Ale podejście Sony do klienta jest o wiele bardziej przyjazne. Dzięki nim czuję
się dopieszczony, choć wkur...mnie brak kompatybilności wstecznej.



Gdzie o tym przeczytałeś? Gdzie przedłużyłeś gwarancję?
A co do kompatybilności. Marzy mi się pograć w San Andreas, Hitmana czy któregoś z Ratchetów. Ale Sony jakiś czas temu zapowiedziało, że najlepsze tytuły z PS2 będą do ściągnięcia z PSN, ale to już nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2010 o 09:17, MrGregorA napisał:

Gdzie o tym przeczytałeś? Gdzie przedłużyłeś gwarancję?
A co do kompatybilności. Marzy mi się pograć w San Andreas, Hitmana czy któregoś z Ratchetów.
Ale Sony jakiś czas temu zapowiedziało, że najlepsze tytuły z PS2 będą do ściągnięcia
z PSN, ale to już nie to samo.


Hej kupowałem w RTV AGD. To ich dodatkowa opcja przy zakupie.

Zapytaj sprzedawcę.

Pisałem gdzieś w tym temacie dokładniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować