Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2010 o 17:32, Revan91 napisał:

Wzięli by się za polski XBL, a nie od przerabiania zaczynają, ja sam nie mam przerobionej
konsoli, ale cyrki z XBL to już jedno wielkie przegięcie. Może niech zaczną od np kontrolowania
allegro czy podobnych serwisów, gdzie normalne sklepy oferują przeróbki i jeszcze bezczelnie
wypisują, że towar legalny z gwarancją. Jak się ludzie mają na to nie łapać.

Za allegro się już wzięli ;). Prawie nie ma przerobionych X''ów, bo Allegro usuwa te przerobione. Co do XBL to przy piractwie 56% to też bym bał się inwestować. Najpierw powinni zająć się grami, które zachęciłyby do kupowania ich jakieś bonusy czy inne takie, bo jak na razie to zniechęcają graczy kastrując gry z tych wszystkich bonusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lordpilot - ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ BARDZO DOBRY TESKT! Na szczęście nie jestem posiadaczem już 360, a ps3. Pamiętam kiedy kupiłem Gears Of War 2 gdzie w polskiej wersji nie było dostępnych map z poprzedniej części... dodatkowo nasza wersja była doroższa od tej z uk. I tutaj się czułem się okradziony i zmuszony do kupienia w UK. Gdzie było taniej oraz dostałem dodatkowe dlc które mi się należało za kupno nowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:34, byverter napisał:

Czy Jezus kopiując ryby był złodziejem?

Jezus miał kopiarkę i pozwolenie od Boga. Jak Ci producent da pozwolenie to możesz sobie kopiować do woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:35, Xjumpaytech napisał:

> Wzięli by się za polski XBL, a nie od przerabiania zaczynają, ja sam nie mam przerobionej

> konsoli, ale cyrki z XBL to już jedno wielkie przegięcie. Może niech zaczną od np
kontrolowania
> allegro czy podobnych serwisów, gdzie normalne sklepy oferują przeróbki i jeszcze
bezczelnie
> wypisują, że towar legalny z gwarancją. Jak się ludzie mają na to nie łapać.
Za allegro się już wzięli ;). Prawie nie ma przerobionych X''ów, bo Allegro usuwa te
przerobione. Co do XBL to przy piractwie 56% to też bym bał się inwestować. Najpierw
powinni zająć się grami, które zachęciłyby do kupowania ich jakieś bonusy czy inne takie,
bo jak na razie to zniechęcają graczy kastrując gry z tych wszystkich bonusów.


No więc tym bardziej po co takie akcje, czy wyjmowanie kodów z dodatkową zawartością z pudełek dla Polaków, nie jest złodziejstwem i łamaniem prawa do równości obywateli? Niech się nie dziwią, że takie piractwo jest, albo niech dadzą live (albo chociaż zniosą blokadę regionalną, reszty mi nie potrzeba), albo niech wszystkich zbanują, a nie przymykają oczy bo kasa z sprzedaży leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:35, Xjumpaytech napisał:

Za allegro się już wzięli ;). Prawie nie ma przerobionych X''ów, bo Allegro usuwa te
przerobione.

Wow trochę im to zajęło, ale lepiej późno niż później ;)

Dnia 14.01.2010 o 17:35, Xjumpaytech napisał:

Co do XBL to przy piractwie 56% to też bym bał się inwestować.

Jeśli jest rzecz która zmniejszy piractwo to, w mojej opinii, będzie to właśnie wprowadzenie Live (połączone z ciekawymi ofertami na nim oferowanymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:41, Revan91 napisał:

No więc tym bardziej po co takie akcje, czy wyjmowanie kodów z dodatkową zawartością
z pudełek dla Polaków, nie jest złodziejstwem i łamaniem prawa do równości obywateli?
Niech się nie dziwią, że takie piractwo jest, albo niech dadzą live (albo chociaż zniosą
blokadę regionalną, reszty mi nie potrzeba), albo niech wszystkich zbanują, a nie przymykają
oczy bo kasa z sprzedaży leci.

Właśnie, ale już samą decyzję o kastracji podejmuje Redmond ;). Oni tam jeszcze myślą, że po Polsce niedźwiadki skaczą, a Polacy, którzy wyjechali tam za czasów wojny i zaborów opowiadają jeszcze gorsze historie. Nawet pamiętam jak mi babcia opowiadała, że jej koleżanka powiedziała do niej, że przywiozła by jej otwieracz do konserw, ale skąd w Polsce konserwy by wzięła? No to myślą takie głupoty to kastrują gry mówiąc i tak się nie sprzeda. A później mają jeszcze pretensje, że "niech ktoś mi z tekstem wyskoczy, że i tak gra jest słaba więc spiraci" Oczywiście wypowiedź jest bardzo dobra i się z nią zgadzam, ale dokładnie to samo robi MS w stosunku do nas :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:50, Xjumpaytech napisał:

Właśnie, ale już samą decyzję o kastracji podejmuje Redmond ;). Oni tam jeszcze myślą,
że po Polsce niedźwiadki skaczą, a Polacy, którzy wyjechali tam za czasów wojny i zaborów
opowiadają jeszcze gorsze historie. Nawet pamiętam jak mi babcia opowiadała, że jej koleżanka
powiedziała do niej, że przywiozła by jej otwieracz do konserw, ale skąd w Polsce konserwy
by wzięła? No to myślą takie głupoty to kastrują gry mówiąc i tak się nie sprzeda. A
później mają jeszcze pretensje, że "niech ktoś mi z tekstem wyskoczy, że i tak gra jest
słaba więc spiraci" Oczywiście wypowiedź jest bardzo dobra i się z nią zgadzam, ale dokładnie
to samo robi MS w stosunku do nas :(.


Wiem, że decyzje i tak podejmuje USA, ale nie rozumiem takich akcji jak ta, niech najpierw oni - sprzedający traktują nas fair, a potem niech oczekują tego samego. Ja mam akurat oryginały, ale nie podoba mi się, to że muszę kupować gry sprowadzane z UK, żeby mieć wszystko to co reszta Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:56, Revan91 napisał:

Wiem, że decyzje i tak podejmuje USA, ale nie rozumiem takich akcji jak ta, niech najpierw
oni - sprzedający traktują nas fair, a potem niech oczekują tego samego. Ja mam akurat
oryginały, ale nie podoba mi się, to że muszę kupować gry sprowadzane z UK, żeby mieć
wszystko to co reszta Europy.

Tak samo ja. Akcja niby ma tam uświadomić Polakom, czym jest piractwo, ale kastrując gry z kodów, DLC, języka czy innych głupot raczej nie zachęcają nikogo do kupna tych gier. Cóż ja nadal będę wspierał nasz rynek gier, bo może dzięki temu w następnej generacji Polska doczeka się XBL.

PS. Jest wiadomość co do XBL PL. Nie będziemy go mięli. Napisali to na poly. Dostaniemy XBL jeżeli piractwo zmaleje, więc raczej dzięki piracącym idiotom nigdy się go nie doczekamy. Chociaż też jest to głupi argument, bo w takich Włoszech mimo innych zarobków, podobnych cen gier oficjalnego wsparcia, sklepów gamespot piractwo jest większe niż u nas, a XBL mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwalą się takie ruchy polskiemu MSowi, chwalą.
Ale brak Xbox Live w Polsce wyraźnie daje się już czuć we znaki i przerabiając konsolę niewiele się traci, a można sporo ''zyskać''. Nie, nie namawiam do piractwa. Stwierdzam fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na marginesie napiszę, że w mojej opinii najbardziej sensownie (w zamieszczonych filmikach) wypowiedział się gostek z EA. Ten fragment o konsekwencjach prawnych też właściwie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot myślisz, że ktoś wysłucha Twojego apelu?
Ludzie tysiącami proszą w petycjach o prostsze sprawy i ich mają gdzieś.
Sprawa jest prosta, za wszystkim stoi gruba kasa.
Ten ma interes tu, ten z kolei tam, a jeszcze inny gdzie indziej.
Tylko, że co my "maluczcy" możemy niby zrobić, hmm?
Piractwo było, jest i będzie. Nikt tego nie zmieni choćby nie wiem jak bardzo chciał.

Sam dawniej "piraciłem", ale nie miałem głupich wytłumaczeń typu "Nie mam kasy na nową grę" czy "beznadziejna polska wersja, ściągnę z Torrenów zagraniczną"
albo "O nie za coś takiego płacił nie będę, za to ściągnę chętnie" Miałem i mam piraty bo po prostu znajomy "zdobył" daną grę to się pożyczyło, i wiadome.
Sam nigdy nie ściągałem z prostej przyczyny, miałem kiepski transfer i tylko bym się niepotrzebnie denerwował.
Ja potrafię się przyznać do błędu, ale nie wierzę, że są tacy którzy nie mieli nigdy ani jednego pirata, nie wierzę!

Teraz mam pracę, zarabiam i mogę sobie pozwolić nawet na kilka gier w miesiącu. Dojrzałem w środku i od bardzo dawna nie trafił w moje ręce żaden nowy pirat. Doszło do mnie jak bardzo to godzi w ludzi z branży, nawet nie w wydawcę, bo oni akurat mają kasy po uszy i mogą się "huśtać". Sprawa godzi bardziej w studia deweloperskie, tam ludzie pracują w pocie czoła by zrobić jak najlepszą grę, wydać ją i nie oszukujmy się, zarobić. Praca jak każda inna. Tylko, że im ta praca może zostać odebrana "od tak" jeśli ich gra się nie sprzeda bo przykładowo ludzie wolą ją ściągnąć. Dla Wydawcy to jest nie istotne, studio zawiodło pokładane w nim nadzieję i czas się rozstać. Jedyny pocieszający akcent to taki, że ludziom tej branży udaje się sprawnie dostać do innych deweloperów.
Smutne jak wielu ludzi traci na czyimś zysku, ale tego procederu niestety nie da się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że coś tak jakby większego zaczęło się dziać... ale myślę, że piratki oleją to ciepłym i wartkim strumieniem. Od gadania do CZYNÓW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:01, Xjumpaytech napisał:

PS. Jest wiadomość co do XBL PL. Nie będziemy go mięli. Napisali to na poly. Dostaniemy
XBL jeżeli piractwo zmaleje, więc raczej dzięki piracącym idiotom nigdy się go nie doczekamy.
Chociaż też jest to głupi argument, bo w takich Włoszech mimo innych zarobków, podobnych
cen gier oficjalnego wsparcia, sklepów gamespot piractwo jest większe niż u nas, a XBL
mają.


To Wy wierzycie w te bajki, że XBL nie ma przez "piractwo"? Co za bzdura. My jesteśmy dla Microsoftu jakimś krajem trzeciego świata, tu piractwo nie ma nic do rzeczy. Zresztą słusznie zauważyłeś co do IT. Microsoft leci w brzydkiego pana, olewa nas i to NIE JEST wina piractwa. Mają nas w dupie mówiąc dosadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:01, Xjumpaytech napisał:

Tak samo ja. Akcja niby ma tam uświadomić Polakom, czym jest piractwo, ale kastrując
gry z kodów, DLC, języka czy innych głupot raczej nie zachęcają nikogo do kupna tych
gier. Cóż ja nadal będę wspierał nasz rynek gier, bo może dzięki temu w następnej generacji
Polska doczeka się XBL.

PS. Jest wiadomość co do XBL PL. Nie będziemy go mięli. Napisali to na poly. Dostaniemy
XBL jeżeli piractwo zmaleje, więc raczej dzięki piracącym idiotom nigdy się go nie doczekamy.
Chociaż też jest to głupi argument, bo w takich Włoszech mimo innych zarobków, podobnych
cen gier oficjalnego wsparcia, sklepów gamespot piractwo jest większe niż u nas, a XBL
mają.


Musieli jakiś kit wcisnąć, w wakacje miał być ogłoszony polski XBL, a bez zająknięcia przeszli nad tym kłamstwem do porządku dziennego. Zero szacunku dla polskich graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:08, aope napisał:

To Wy wierzycie w te bajki, że XBL nie ma przez "piractwo"? Co za bzdura. My jesteśmy
dla Microsoftu jakimś krajem trzeciego świata, tu piractwo nie ma nic do rzeczy. Zresztą
słusznie zauważyłeś co do IT. Microsoft leci w brzydkiego pana, olewa nas i to NIE JEST
wina piractwa. Mają nas w dupie mówiąc dosadnie.

Nie wierzę, tylko mówiąc to MS potwierdził, że nie mogą wprowadzić XBL mówiąc to "po cichu" Nie powiedzieli, że nie wprowadzą, bo nie mogą tylko dali argument, który jest jak walka z wiatrakami, wiadomo, że w Polsce piraci to oleją, więc MS nadal będzie się tym zasłaniał, że niby to ich powstrzymuje. Coraz bardziej myślę o przejściu na Sony, bo w tej generacji będę nadal olewany przez MS tutaj należy się szacunek Sony, bo oni na prawdę dbają o Polaków grających na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:13, Xjumpaytech napisał:

Coraz bardziej myślę o przejściu na Sony,
bo w tej generacji będę nadal olewany przez MS tutaj należy się szacunek Sony, bo oni
na prawdę dbają o Polaków grających na PS3.


Ja się jutro jak czas pozwoli przejdę po PS3. Po tym co usłyszałem i przeczytałem od MS mam dość. Żałuje tylko, że dałem im zarobić pieniądze kupując konsolę i gry. Niech się kiszą we własnym sosie, ja wysiadam. Wode z mózgu niech robią komuś innemu. I proponuję panu Mirskiemu zapoznać się z definicja hasła "inwestycja". Będą jeszcze łaskę robić. To był mój ostatni sprzęt od MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:01, Xjumpaytech napisał:

PS. Jest wiadomość co do XBL PL. Nie będziemy go mięli. Napisali to na poly. Dostaniemy
XBL jeżeli piractwo zmaleje, więc raczej dzięki piracącym idiotom nigdy się go nie doczekamy.
Chociaż też jest to głupi argument, bo w takich Włoszech mimo innych zarobków, podobnych
cen gier oficjalnego wsparcia, sklepów gamespot piractwo jest większe niż u nas, a XBL
mają.

Ja p***lę. To jest jakaś kpina. Sprzedają Xboksa i prawdopodobnie kupuję ps3. Wszystkich, którzy planują zakup konsoli MS zachęcam do bojkotu tej żałosnej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście warto pomyśleć nad zmianą X360 na PS3.
Bardzo dobry tekst LordPilot.

Gdyby nie opłaty za XBL to dawno już bym konsolę podłączył pod neT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować