Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

Nie mam x360, w sumie to nawet wole pc, jednak mimo to bardzo kibicuję tej akcji. Sądzę że pomoże ona uświadomić tych graczy którzy jeszcze nie wiedzą że piractwo jest kradzieżą, może nawet niektórzy piraci zdecydują się na zaprzestanie ściągania nielegalnie gier.
Myślę że prawdziwy gracz nie musi mieć wszystkich gier, bo w sumie dla przeciętnego człowieka który pracuję/uczy się nie starczyłoby czasu aby w to wszystko grać. Poza tym czym taki "piracki gracz" może się pochwalić? Że niby "zaoszczędził" kupe kasy na grach? Jeśli np. jestem fanem jakiejś gry, to chcę wynagrodzić twórców że ją zrobili, żeby mogła powstać kolejna część, żeby była jeszcze lepsza. Dzięki piratom twórcy mniej zarabiają, co za tym idzie mogą po prostu mieć zbyt małą sprzedaż oryginałów co spowoduje nieopłacalność zajmowania się tym. Właśnie dlatego wg. mnie do piractwa najlepszym synonimem będzie pasożytnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:04, jackass napisał:

A to ciekawe bo Xbox Live jest płatny i o ile mi wiadomo ,nawet Polacy nie zdołali go
jeszcze spiracić .I to właśnie z tego abonamentu pieniążki są na serwery .


Otóż to. Dlatego własnie to całe gadanie o piractwie jest o kant 4 liter potłuc.

Pozdrowienia dla myślących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest wymaganie od ludzi w kraju ,w którym na tłoczone płyty mówi się "orginał" ,od ludzi którzy kupują perfumy Lacoste ,ale odpowiedniki na mililitry, a symbolem burżujstwa są ciuchy z Croppa ,aby nie piracili :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam jakiejkolwiek konsoli, jestem pc-towym graczem, więc nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym przerabianiem konsol. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:32, Melampus14 napisał:

Nie posiadam jakiejkolwiek konsoli, jestem pc-towym graczem, więc nie bardzo rozumiem
o co chodzi z tym przerabianiem konsol. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Przerabia się konsole, żeby móc grać w pirackie kopie gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:54, karatos napisał:

Lordkupilotku.
Typowy malkoment ,polaczek.Pomyśl a nie fantazjuj.Piszeż bzdury a potem ,wiekszosć użytkownków
w to wierzy.

> • Brak polskiego xbox live i GfWL, przez co polscy gracze zmuszeni są kombinować

> i rejestrować się na inne kraje . Dodatkowo na częśc zawartości istnieje tzw „blokada

> regionalna” i nie wszystko można z live ściągnąć (ponownie trzeba kombinować)


A to wczymś problem jerestrowac sie na inne kraje?Teraz nawet,rejestrując się nie musisz
wpisywac adresu,tylko kraj i po problemie.Na dema,gry arcade,DLC nie ma żadnej blokady,ale
na funckje typu facebookitp jest więc nie pisz bzdur że na wszystko jest blokada i że
trzeba kombinowac .Ja ściągam dema,gry arcade ,DLC bez zadnego kombinowania.

> • Microsoft Polska okrada rodzimych graczy z kodów na darmowe DLC.
Kradzież
> nastąpiła np. w grze Forza Motorsport 3 i Gears of War 2 rozprowadzanych na rodzimym

> rynku. Polskie wersje zostały pozbawione kodów, a więc okrojone z bonusowej zawartości

> (w calej reszcie cywilizowanego świata kody były dostępne). Dodatkowo – w
przypadku
> pecetowej wersji gry Dirt 2 , w wypadku kiedy nieświadomy niczego gracz wklepal
jednorazowy
> kod na live rejestrując grę na Polskę, nie mógł grać w tryb Multi – zostawał
więc
> okradziony z tego trybu. Uprzejmie też informuje że kradzież udowodniona przeze
mnie
> w powyższych przykładach nie zostala przez firmę Microsoft Polska w jakikolwiek
sposób
> graczom zrekompensowana. Złodziej jakim jest polski oddzial Microsoftu pozostaje
bezkarny.

> Co pan na to panie Mirski ?

Rany teraz to już nie problem.Przy Dragon age''u ,dzwonisz lub piszesz emaila do EA i
dają ci kody,więc nie pisz bzdur.
> • Microsoft Polska zawyża ceny gier konsolowych (tyczy się to też firm CD
Projekt
> i Cenega – o czym później). Te same gry kupione np. w Wielkiej Brytanii są
tańsze
> nawet – z wysyłką do Polski. Gracze konsolowi kupujący w Polsce są więc
okradani
> ze swoich pieniędzy.


Tu to walnołeś największa głupotę.Masz pretensje do Microsoftu? To też powinieneś miec
pretensje do SONY które również zawyża ceny.Widać że kipisz nienawieścią do microsoftu,ale
widocznie ta nienawiśc przysłoniła ci oczy.

> • Microsoft okrada graczy konsolowych wymieniających nośnik w razie uszkodzenia.

> Pobiera za to opłatę (haracz) w wysokości około 60 zł ! Dla przykładu – EA
Polska
> wymienia uszkodzony DVD za darmo (nawet jeśli zeżre go pies !).


A SONY tego nie robi?Dając ci,najsłabszy napęd blue-rayna rynku jak i gwarancje na bardzo
mała ilość czasu.Więc nawet jak ci sie zepsuje to musisz leciec kupowac nowy za 300 zł,brawo
znów nienawiść przysłoniła ci wzrok


Reszta tweojego tekstu to tylko stereotypowe narzekanie "niewinnego" Polaka.Co ci Microsoft
zawinił?Zwlaja wine na piratów a nie na Microsoft.To przez piractwo w polsce Microsoft
nie może uruchomic polskiego XBL.Wiesz lordkupilotku,postawienie serwerów,zatrudnienie
ludzi,a po tym jeszcze utrzymanie tych ludzi i serwerów potrzebnych do działania polskiego
XBL , bardzo drogo kosztuje.Ale po Microsoft ma to robic skoro koszty mu się nie zwróca
,przez piratów?Pomyśl a nie krytykuj nic nie wiedząc o biznesie.

To piraci niszcza polski rynek dla Microsoftu.To piraci są wszystkeimu winni.Wiesz oj
sławny na wielu forach w internecie lordkupilotku,najlepiej zrób tak jak niektórzy ludzie
zrobili napisali przed tobą ,że wyrzuca Xboxa 360 przez okono i kupią PS3.


Sam jestem legalnym posiadaczem Xboxa 360 ,i nie mam zadnych problemów z tą konsola.


Jesteś legalnym posiadaczem, czyli co? Mieszkasz w Anglii lub Afryce? To po co piszesz w temacie polskiego live-a?
Ja mam 3 lata gwarancji na PS3, skąd wiesz że najgorszej jakości napęd? Znawca jakiś zapewne, co widział PS3 na google images. Sony robi pełne polskie wersje językowe, jeszcze czegoś takiego u microsoftu nie widziałem. Dlaczego? Bo ma nas w d**e. Gadka o piractwie itp, jak Afryka może mieć to my też.
Jeśli nie widzisz problemu w rejestracji na inne kraje to prawdopodobnie jesteś idiotą, przecież to łamanie prawa, tak wcale nie ma blokad regionalnych. Weź się człowieku rozejrzyj bo głupoty takie piszesz że oczy bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na ta akcję i coś tu jest nie tak.
No bo jak to tak złodzieje chcą walczyć z piratami? To tak jakby morderca ścigał handlarzy narkotyków i potem się wypowiadał na jakiejś konferencji o szkodliwości narkotyków mając na sumieniu kilkanaście zabójstw.
Tak samo jest z Microsoftem, notorycznie okradają ludzi z ich pieniędzy żądając zwiększonych opłat za gry, produkty, a nie zapewniając należytego wsparcia, co więcej non stop przedstawiają fałszywe dane na temat piractwa próbując wmówić ludziom, że przez to piractwo to niedługo bankrutami się staną - to jak taka firma do cholery ma czelność wyprowadzać akcje antypiracką? Wpierw powinni spojrzeć na siebie i zapłacić za własne grzechy, a potem szukać ich u innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:39, Melampus14 napisał:

To wiem. Chodzi mi tylko co tam niby się przerabia, że Microsoft do tego się przyczepia?
Wymienia podzespoły czy co?

Najczęściej wgrywa się inny system do napędu i on pozwala odczytywać pirackie gry, a MS przyczepia się do tego, że jak wiadomo na tym traci i nie można ingerować w ich sprzęt, a wgranie innego systemu ingerencją raczej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsuwając na bok dylematy moralne, wydaje mi się, że pan Michał Dembicki powinien opisać i opublikować swoje przemyślenia ekonomiczne, ponieważ wywracają one do góry nogami całą mikroekonomię.

"Piracąc myślimy, że zaoszczędzamy, a to nie jest prawda, bo ceny legalnego oprogramowania idą w górę"

Dwója z logiki. Jeśli ktoś piraci, to nie obchodzą go ceny legalnego oprogramowania, bo jego nie dotyczą. Nie może więc tracić na czymś, czego nie kupuje.

"Poprzez piractwo rosną ceny legalnego oprogramowania."
Jeśli popyt jest maleje, receptą na zwiększenie zysków jest zmniejszenie cen. Bo poziom cen wcale nie wpływa negatywnie na współczynnik popytu. I dziwić się, że CDP ma takie marne wyniki ekonomiczne.
Oczywiście absurd tego twierdzenia jest widoczny także w rzeczywistości. Ceny gier na PC są najniższe, bo piractwo jest najbardziej rozwinięte na tej platformie. Wydawcy muszą tu konkurować z darmowymi, ale także niepełnymi i niestabilnymi wersjami oprogramowania, właśnie ceną i dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problemy niech po prostu odwróci się plecami do M$ i kupi PS3 i zaufa porządnej marce , wtedy na pewno na Ps3 będzie wychodzić więcej gier a jeżeli na Xboxie, Microsoft polegnie i tak oto wygracie wojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:54, karatos napisał:

Zwlaja wine na piratów a nie na Microsoft.To przez piractwo w polsce Microsoft
nie może uruchomic polskiego XBL.Wiesz lordkupilotku,postawienie serwerów,zatrudnienie
ludzi,a po tym jeszcze utrzymanie tych ludzi i serwerów potrzebnych do działania polskiego
XBL , bardzo drogo kosztuje.Ale po Microsoft ma to robic skoro koszty mu się nie zwróca
,przez piratów?Pomyśl a nie krytykuj nic nie wiedząc o biznesie.

Jesteś przykładem osoby, która nie ma nic przeciwko temu, że do restauracji musi wchodzić tylnymi drzwiami, dostaje resztki, a za wszystko płaci tyle samo co każdy inny klient. Ale najśmieszniejsze jest, że jeszcze broni tej restauracji (w której traktowany jest jak pies) i ją zachwala. Dla mnie 100% frajerstwa.
I z tymi kosztami to nie przesadzaj, nie muszą od razu budować nowej farmy serwerów w Polsce. Skoro usługa ma mieć mało klientów to mogą w WB parę serwerów jej dedykować i już, nie są to żadne astronomiczne kwoty do tego 2-3 więcej ludzi do obsługi i tłumaczeń (nawet nie wiem czy aż tyle potrzeba). MS wychodzi z prostego założenia: "Po co mamy wydawać choćby złotówkę, skoro Ci frajerzy jedzą nam z ręki i łamiąc regulamin wysyłają nam swoje $$$. Jak nas zirytują (albo za ostro będą usługę wykorzystywać) to ich zbanujemy i si, będą darmowe dolary.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, żeby Microsoft Poland zrobił coś w kierunku XBL PL.... Na razie nie robią NIC w tym kierunku. Chcę zarejestrować konsolę nie mogę, bo muszę kombinować z rejonami. Chcę zakupić legalną grę czy dodatek, i chcę za nią zapłacić jedną z moich kart kredytowych - nie mogę, bo karta jest wydana na adres w naszym kraju. Żeby zapłacić za XBL Gold, czy ms punkty muszę się nakombinować jak koń pod górkę, bo oczywiście nie mogę zapłacić kartą.... Dlaczego pytam? Bo co, bo mieszkam w polsce? Pic na wodę fotomontaż.... Akcja walki z piractwem... a co robicie dla legalnych posiadaczy nieprzerobionych konsol? NIC. Klient jest ważny do momentu zakupu, a potem bujaj się pan, to nie działa, tamto nie działa, tu blokada, tam niewłaściwy rejon, a karty kredytowe jak leci zbanowane. Tak, posiadam konsolę, i kupuję oryginalne gry. Nie piracę i dostaję po ....... właśnie dlatego. Dziękujemy ci Microsoft Poland !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 21:01, Boski_Miszcz napisał:

"Poprzez piractwo rosną ceny legalnego oprogramowania."
Jeśli popyt jest maleje, receptą na zwiększenie zysków jest zmniejszenie cen. Bo poziom
cen wcale nie wpływa negatywnie na współczynnik popytu. I dziwić się, że CDP ma takie
marne wyniki ekonomiczne.


Dnia 14.01.2010 o 21:01, Boski_Miszcz napisał:

"Poprzez piractwo rosną ceny legalnego oprogramowania."
Jeśli popyt jest maleje, receptą na zwiększenie zysków jest zmniejszenie cen. Bo poziom
cen wcale nie wpływa negatywnie na współczynnik popytu. I dziwić się, że CDP ma takie
marne wyniki ekonomiczne.

Dnia 14.01.2010 o 21:01, Boski_Miszcz napisał:

"Poprzez piractwo rosną ceny legalnego oprogramowania."
Jeśli popyt jest maleje, receptą na zwiększenie zysków jest zmniejszenie cen. Bo poziom
cen wcale nie wpływa negatywnie na współczynnik popytu.


Dwójka z logiki. W jednym zdaniu piszesz, że reakcją na spadek popytu jest obniżka cen, w drugim już, że poziom cen nie wpływa na popyt. Zapoznaj się z definicją prawa elastyczności popytu.

Poziom cen wpływa na popyt. Sony wiele razy obniżało cenę PS3. Czy robiło to, żeby walczyć z piractwem ? Cena to dla sporej liczby osób bariera nie do przeskoczenia. Jak coś takiego może nie wpływać na popyt. Klient zestawia ze sobą dwie rzeczy: produkt i cenę, i decyduje, czy to po prostu jest tyle warte.

Można powiedzieć (w przypadku piractwa), że obniżka cen zwiększy popyt, ale dlaczego je obniżać ? Uważam, że mój produkt jest wart tyle i już. To, że kogoś na niego nie stać (lub uważa, że nie jest tyle wart), nie daje mu prawa do ściągnięcia nielegalnej kopii. Próbujesz leczyć efekt, nie przyczynę ;). Takie medialne zagrywki, odwołujące się do uczciwości i moralności, to jest walka z podstawą piractwa. Nie obniżki cen, żeby na piractwo zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 21:45, palpatine napisał:

Takie medialne zagrywki, odwołujące się do
uczciwości i moralności, to jest walka z podstawą piractwa.


Jednak ich skuteczność jest mocno wątpliwa akurat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 22:02, Bambusek napisał:

> Takie medialne zagrywki, odwołujące się do
> uczciwości i moralności, to jest walka z podstawą piractwa.

Jednak ich skuteczność jest mocno wątpliwa akurat ;)


Liczą się dobre chęci :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:04, jackass napisał:

Tak ? To ściągnij sobie demo Call of Duty World at War ,Crackdowna ,Strangleholda ,wersję
arcade CoD:Classic ,Mortal Kombat ,Woflensteina ,albo mapki do GoWa skoro nie mają blokady.

>
Da radę bez problemu,mam battlefielda 1943 na Xboxa 360 i mi działa bez problemu.A najnowsze dema takie dante''s inferno,Bayonetta działają bez probelmu.Wiesz co najlepiej kup konsole i sprawdź,zanim powypisujesz bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować