Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odpowiedź graczy na akcję Microsoftu

111 postów w tym temacie

Pomimo tego, że nie posiadam konsoli i nie mam zamiaru takowej posiadać, bawią mnie wypowiedzi osób pokroju knopflera czy HiddenNicka. Fakt jest taki, że w przypadku PS3, polacy mają full support i wszystkie opcje dostępne przy zakupie konsoli. Pomimo tego, że ceny gier na obie platformy są jednakowe, traktowanie klientów z szacunkiem jednym się opłaca (Sony) a drugim wręcz przeciwnie (Micro$oft). Tak czy inaczej, polski oddział Sony dostał właśnie prezent od swojego głównego konkurenta w dziedzinie wirtualnej rozrywki, w postaci strzału we włąsną stopę. Brawo.

Ogólnie czarno na białym widać, że coś tutaj nie gra... Ale to nie moje zmartwienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:28, knopfler napisał:

Bo piractwo jest u nas akceptowane przez społeczeństwo i nikt nie widzi w tym nic złego
- to jest taka chora normalność. Jak ktoś ma oryginalne gry, filmy, muzę to ludzie robią
wielkie oczy, nie powinno tak być.


Parafrazując:
Bo minimalna płaca na poziomie ok. 1000 zł jest u nas akceptowana przez polityków i nikt nie widzi w tym nic złego - to jest taka chora normalność. Jak ktoś widzi minimalną w kraju na poziomie 2000 zł to robi wielkie oczy, nie powinno tak być.
Oczywiście nie popieram piractwa, ale jestem w stanie to zrozumieć. Kiedy Kowalski jest nauczycielem i zarabia 1200 zł na rękę, chce kupić grę - cena 250 zł (biorę pod uwagę sugerowaną, zdaję sobie sprawę, że na allegro jest taniej). W tym momencie przychodzi do Kowalskiego znajomy i mówi mu, że może mu dać tą grę za darmo. Co robi Kowalski? Bierze pirata, bo gra i tak będzie po angielsku, i tak nie będzie mógł pograć w sieci. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?
Wiem, że usprawiedliwiam teraz piractwo, ale staram się wytknąć błędy rządu (powinien zapewnić "dobry" rynek zbytu) i firmy (powinna zaoferować coś, co przekona do zakupu oryginału).

PS. Sam byłem wcześniej za kupnem Xboxa, ale stwierdziłem, że Sony daje mi więcej i gdybym miał teraz kupić konsolę to wziąłbym PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę myślałem o tym. Hasło to powinno być "Sprzedaję Polakom niepełny produkt i robię ich w bambuko" albo "Sprzedaję niepełny produkt i kradnę Polskich graczy za pełną sumę". Należy pamiętać że LIVE to nie tylko na Xboxa jest bo to także usługa dla PC. A w naszym kraju z tego co mi wiadomo to dominują PC-ty. Narzekają że to przez piractwo a wy w to wierzycie? Takim tokiem rozumowania to by nie wydawali w Polsce gier bo by się nie opłacało. A wydają i gry się sprzedają. Coraz więcej legalnych wersji się sprzedaje. W innych krajach tez piractwo jest ogromne ale LIVE mają. A w którymś miesiącu mieli dać znać jak z tym LIVE będzie ale oni nic nie ogłosili. By mogli powiedzieć że "nie będzie nigdy LIVE w Polsce" i chociaż by nie mydlili oczu "a może będzie". Bo ja chcę wiedzieć na przyszłość czy warto kupić tego X360 czy też nie. Jak nie będzie LIVE w Polsce to będę wiedział aby kupić PS3 bo wiem że Sony dba o nasz kraj i Polski PSN jest. Powód to nie piractwo a właśnie brak LIVE bo ludzie wolą konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wreszcie kupię Xbox360 to nie ma mowy żebym na piratach ciągnął, z prostej i trywialnej przyczyny o której ludzie chyba zapominają przerabiając konsole - traci się gwarancję, która jest notabene na 3 lata (to dłużej niż przeciętna żywotność Peceta), poza tym zamierzam grać w gry online a granie na piratach tylko po to żeby zostać zbanowanym po jakimś czasie mi się kompletnie nie uśmiecha.
No ale co ja tam wiem, w końcu według Microsoftu jestem tylko kolejnym złodziejem, który czeka by okraść ich z tej wielomiliardowej fortuny.... ciekawe czemu jakoś nadal są wiodącą firmą na rynku, skoro tylu złodziei ich okrada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 01:38, KapiX napisał:

> Bo piractwo jest u nas akceptowane przez społeczeństwo i nikt nie widzi w tym nic
złego
> - to jest taka chora normalność. Jak ktoś ma oryginalne gry, filmy, muzę to ludzie
robią
> wielkie oczy, nie powinno tak być.

Parafrazując:
Bo minimalna płaca na poziomie ok. 1000 zł jest u nas akceptowana przez polityków i nikt
nie widzi w tym nic złego - to jest taka chora normalność. Jak ktoś widzi minimalną w
kraju na poziomie 2000 zł to robi wielkie oczy, nie powinno tak być.

U nas pensja nie adekwatna jest do kwalifikacji skoro pani sprzedawczyni lub pracownik super marketu zarabia tyle co nauczyciel ,albo pan co kopie rowy wyrabia o wiele wiekszą pensję niż urzędniczka skarbówki po studiach

Dnia 17.01.2010 o 01:38, KapiX napisał:

Oczywiście nie popieram piractwa, ale jestem w stanie to zrozumieć. Kiedy Kowalski jest
nauczycielem i zarabia 1200 zł na rękę, chce kupić grę - cena 250 zł (biorę pod uwagę
sugerowaną, zdaję sobie sprawę, że na allegro jest taniej). W tym momencie przychodzi
do Kowalskiego znajomy i mówi mu, że może mu dać tą grę za darmo. Co robi Kowalski? Bierze
pirata, bo gra i tak będzie po angielsku, i tak nie będzie mógł pograć w sieci. Skoro
nie widać różnicy to po co przepłacać?

Masz rację

Dnia 17.01.2010 o 01:38, KapiX napisał:

Wiem, że usprawiedliwiam teraz piractwo, ale staram się wytknąć błędy rządu (powinien
zapewnić "dobry" rynek zbytu) i firmy (powinna zaoferować coś, co przekona do zakupu
oryginału).

A powiedz czy jakby były by spełnione warunki to taki kowalski kupiłby grę ,przecież może to mieć za darmochę co tam granie przez sieć ważne ,że za darmo

Dnia 17.01.2010 o 01:38, KapiX napisał:

PS. Sam byłem wcześniej za kupnem Xboxa, ale stwierdziłem, że Sony daje mi więcej i gdybym
miał teraz kupić konsolę to wziąłbym PS3.


i tu też masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CandyCane - "na 3 lata (to dłużej niż przeciętna żywotność Peceta)" - Coś nie tak z tą przeciętnością u Ciebie bo mój już ma ponad 7 lat ale dobra.
"poza tym zamierzam grać w gry online a granie na piratach tylko po to żeby zostać zbanowanym po jakimś czasie mi się kompletnie nie uśmiecha."
Zamierzasz grać w gry online tylko tym sposobem łamiesz prawo bo u nas niema oficjalnie Live i jak by M$ chciał to by na miejscu Cie mógł zbanować ale tego nie robią. Rejestrując się na inne kraje robisz to nielegalnie. A przez to że Live u nas nie działa to też jest problem z dodatkami które nie chcą działać z polskimi wydaniami gier. Same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Panowie (i Panie) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się po gram.pl informacji nt. tej akcji. WIELKIE brawa i szczere ukłony z mojej strony. Naprawdę - dziękuję. To pozytywny sygnał, że ktoś otworzył oczy i uszy nie tylko na propagandę monopolisty, ale także na zwykłych graczy, którzy czują się oszukiwani, słysząc idiotyczne hasła "XBL w Polsce nie ma przez piractwo". Dobrze widzieć, że nie każdy jest na tyle głupi, że dał się na to nabrać, a dziennikarze wciąż myślą :)

Jeszcze raz dzięki i pozdrowienia dla całej ekipy gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 02:23, hammerfall87 napisał:

A powiedz czy jakby były by spełnione warunki to taki kowalski kupiłby grę ,przecież
może to mieć za darmochę co tam granie przez sieć ważne ,że za darmo

Na pewno nie pasuje to do wszystkich przypadków, bo jak ktoś chce piracić, to będzie to robił. Ale załóżmy, że Kowalski, o którym mówiłem, woli mieć oryginały (czyli nie chce piracić). Tyle że musi wybierać między chlebem, a grą. Ojej, przecież nie musi wybierać. Kupi chleb, a grę weźmie za darmo, bo w drugą stronę to raczej nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy narzekają na brak live''a. Wiem, że bardzo chcecie oficjalnej polskiej wersji, ale ze wszystkich funkcji można korzystać tworząc konto zarejestrowane jako brytyjskie/niemieckie czy z jakiegokolwiek kraju który ma live''a. Korzystajcie z tego czekając na polską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 03:20, tab16 napisał:

Do wszystkich, którzy narzekają na brak live''a. Wiem, że bardzo chcecie oficjalnej polskiej
wersji, ale ze wszystkich funkcji można korzystać tworząc konto zarejestrowane jako brytyjskie/niemieckie
czy z jakiegokolwiek kraju który ma live''a. Korzystajcie z tego czekając na polską wersję.

I w tym momencie jesteś tak samo legalny jak ci, co przerabiają konsolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 03:26, SwenG napisał:

I w tym momencie jesteś tak samo legalny jak ci, co przerabiają konsolę ;)


Właśnie powiedziałeś że osoba myśląca o kradzieży samochodu jest tak samo winna jak ta co go faktycznie ukradła, a oboje wiemy że to nie jest prawdą:)
Nie chodzi tu tylko o MS a również o PSN jak i wiele innych usług takiich jak np maill.
Osobiście mam 3 konta na PSN w tym tylko jedno na moje prawdziwe dane i jakoś mnie Sony za to nie ściga, dlaczego? bo nie jest to dla nikogo ważne a skoro dla właściciela (Sony) nie jest to ważne to dlaczego akurat mnie ma na tym zależeć?
Poza tym jeśli poszlibyśmy dalej to zapewne znalazło by się z 30 innych przykładów z życia codziennego (nie wirtualnego) gdzie mógłbyś nazwać dowolną na świecie osobę "złodziejem".

Życie czy to wirtualne czy to realne nie opiera się tylko na prawach które wyznaczają strefy czarne i białe a również odcienie szarości, jakbyś my chcieli na wszystko prawa wynaleść to życie stało by się agonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu Microsoft przegiął zrobili akcje o piractwie i nagle znależli wspaniały pretekst że w Polsce nie ma Liva żałosne zgadzam się z akcją "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę" i to nie tylko chodzi o xbox ale także o system Windows który też ma liva ale go u nas nie ma przecież na Pc też wszyscy kradną oj biedny ten Microsoft .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram tę akcję ale czuję że za dużo z nie nie wyniknie. Gry w Polsce na konsolę strasznie drogie. Nie zmniejszy do dużo piractwa konsolowego pomimo konsefekcji z tym związanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wprowadzenie usługi Live przypadkiem nie odbiłoby się pozytywnie na sprzedaży gier/zmniejszeniu ilości przerabianych konsol? MS nie jest w stanie wykryć przeróbki przy podłączeniu do Live? Wiele osób przerabia X360 właśnie dlatego że nie mogą skorzystać z całej funkcjonalności. Mając do wyboru - LIVE albo skorzystanie z dodatkowych możliwości konsoli /po przeróbce/ - musiałbym się zastanawiać co byłoby dla mnie bardziej opłacalne. W przypadku braku wyboru.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał kupować konsole to PS3 ponieważ nie chcę konsoli która jest wybrakowana i często się psuje, to jest microsoft traktuje polskich graczy jak drugorzędnych, jakoś PS3 niema takiego problemu (jest narazie nie przerabialne), ale wydaje mi się że Sony jednak lepiej traktuje swoich klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni nas tak oczerniać skoro sami sprzedają wybrakowany produkt. To było jedno z najbardziej nieprzyjemnych zgrań ze strony Microsoftu. Gdyby najpierw uruchomili usługę w Polsce, a dopiero po pewnym czasie rozpoczeli akcję nie miałbym nic przeciwko, mieliby do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie MS jest smieszny ze swoimi problemami X_x mam obie konsole i ps3 mam tylko dlatego ze jest w pelni funkcjonalna sieciowo, a xbox360 oczywiscie przerobiony po ponad 3 latach uzykowania!! 1 rrod i wagonie kasy wydanym na gry. Nie mam już za grosz szacunku do MS płacić za granie po siec? absurd, siec niedostępna w Polsce ABSURD!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona nie działa, no cóż czyżby tylko chwilo/przenosiny na inny server czy zadziałał microsoft.. -.-?

Ja się nie dziwię, że ludzie ich "okradają" skoro dają nam pół-produktu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować