Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odpowiedź graczy na akcję Microsoftu

111 postów w tym temacie

Brakuje jeszcze tylko odpowiedzi Sony :) . Byłby niezły ubaw, gdyby pojawiła się promocja "oddaj swojego xboxa i otrzymaj 50% zniżki na zakup konsoli PS3, przynosząc gry z serii Halo możesz otrzymać gratis MAG''a lub dowolną inną grę z dotychczas wydanych" :D

W sumie to bardzo ciekawa sytuacja, że firma swoją w sumie zwyczajną kampanią antypiracką - jakich jest wiele i nie wzbudzają raczej większych emocji - nastawiła legalnych użytkowników przeciw sobie. Takie rzeczy trzeba umieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 01:38, KapiX napisał:

Parafrazując:
Bo minimalna płaca na poziomie ok. 1000 zł jest u nas akceptowana przez polityków i nikt
nie widzi w tym nic złego - to jest taka chora normalność. Jak ktoś widzi minimalną w
kraju na poziomie 2000 zł to robi wielkie oczy, nie powinno tak być.
Oczywiście nie popieram piractwa, ale jestem w stanie to zrozumieć. Kiedy Kowalski jest
nauczycielem i zarabia 1200 zł na rękę, chce kupić grę - cena 250 zł (biorę pod uwagę
sugerowaną, zdaję sobie sprawę, że na allegro jest taniej). W tym momencie przychodzi
do Kowalskiego znajomy i mówi mu, że może mu dać tą grę za darmo. Co robi Kowalski? Bierze
pirata, bo gra i tak będzie po angielsku, i tak nie będzie mógł pograć w sieci. Skoro
nie widać różnicy to po co przepłacać?
Wiem, że usprawiedliwiam teraz piractwo, ale staram się wytknąć błędy rządu (powinien
zapewnić "dobry" rynek zbytu) i firmy (powinna zaoferować coś, co przekona do zakupu
oryginału).

Dobra, a skąd Kowalski zarabiający 1200 zł wziął kase na konsole? Wydał całą miesięczną wypłatę na konsole a na gre za 100 zł to już nie ma? (Mówię 100 zł bo przecież nie ma obowiązku kupowania nowości, można kupować tańsze ale równie dobre gry - wybór jest przecież wielki). A dla mnie właśnie widać różnicę, bo lubie mieć pudełko na półce. I jeszcze o tej płacy, nauczyciele wcale tak mało nie zarabiaja jak ci się wydaje. Za dużo strajków w telewizji pokazują (bo w tym kraju każdy chce więcej nawet jak nie ma takich złych zarobków) i stąd wynika takie przekonanie. A minimalna płaca jest jaka jest ale chyba nie uważasz że ktoś bez wykształcenia który zamiata ulice powinien dostawać tyle ile ktoś kto uczył się całe życie i teraz pracuje w porządnej firmie? (oczywiście jest to tylko przykład)
I ostatni mój ulubiony koronny argument: gry to nie artykuł pierwszej potrzeby i powinno być tak: nie masz kasy, nie grasz. A nie: nie mam kasy, gram w piraty ale w moim przypadku to usprawiedliwione bo nie mam kasy (sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 11:36, knopfler napisał:

o tej płacy, nauczyciele wcale tak mało nie zarabiaja jak ci się wydaje. Za dużo strajków
w telewizji pokazują (bo w tym kraju każdy chce więcej nawet jak nie ma takich złych
zarobków) i stąd wynika takie przekonanie. A minimalna płaca jest jaka jest ale chyba
nie uważasz że ktoś bez wykształcenia który zamiata ulice powinien dostawać tyle ile
ktoś kto uczył się całe życie i teraz pracuje w porządnej firmie? (oczywiście jest to

Zarabiają mało :|. Jeśli weźmiesz nadgodziny i zrobisz wyższy tytuł naukowy to będziesz zarabiał 2000-2500 zł czasami w porywach 3000. Nawet w radiu było o tym kto zarabia najwięcej i było Informatyk, ekonomista i ktoś jeszcze, a najmniej nauczyciele i ludzie pracujący w kulturze (np. kina teatry). Było jeszcze, że najwięcej zarabia się w Warszawie, a najmniej w Kielcach i Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzew słuszny jak najbardziej. W końcu każdy gracz płacący sporą kasę i za konsolę i za gry, ma prawo do pełnego korzystania z usług. Więc fakt, że Polakom nie dano dostępu do usługi Live, jest naprawdę krzywdzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:28, SwenG napisał:

Przy okazji XBoxLive pewnie by i Game for Windows Live zadziałało, bo to te same konta.
Ja sobie założyłem w Game for Windows Life przy okazji instalacji GTA IV ze steama, niestety
nigdzie nie zostałem poinformowany, że nie będzie działać. I o achievmentach to mogę
sobie tylko poczytać ;)

Tak, a jak objawia się to niedziałanie? U mnie wyskakiwał komunikat, że potrzeba aktualizacji, a jak się na nią zgodziłem to występował błąd. Oczywiście więcej tego gówna (GfWL) tykać nie zamierzam (razem z grami które tego wymagają...może zaliczę to GTAIV skoro już to 14GB ściągnąłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa jak najbardziej słuszna - jeśli tych wpisow będzie dużo, to może coś się wreszcie ruszy w kwestii polskiego live. Apelowałbym tylko jeszcze o podciągnięcie pod ta akcję GfWL - gdyż pecetowców jest u nas wiecej i dostają po dupie jeszcze bardziej (jak nie daj Boże wklepią kod na Polskę, to o multi mogą zapomnieć w ogóle).

A co do samej akcji MS - pomimo całej żenady z jaką jest prowadzona, ma jeden pozytywny aspekt: Microsoft Polska wreszcie oficjalnie przyznał (bo do tej pory mówiło się o tym półgębkiem), że nie ma, nie było i nie będzie banów za zakładanie "nielegalnego" konta (bo na Polskę sie przeciez nie da). Czyli - de facto: można łamac ten punkt licencji, firma sie na to godzi, a konsekwencje nie będą wyciagane. Plus.

No to teraz jeszcze:
a) niech przestaną wykradać kody na darmowe DLC z pudełek (żeby taka firma jak MS Polska kradła - wstyd)

b) niech nie podłaczają nas pod "helmutów" przez co na niektore rzeczy jest blokada regionalna :/

c) niech obniżą ceny premierówek

d)niech wprowadzą polski live

Po spelnieniu trzech pierwszych punktów - zacznę kupować gry w Polsce a nie w UK. Polski live też by się przydał, choć tak szczerze o to mi akurat chodzi najmniej (bardziej wkurzają te blokady), no ale "miło by było" pościgac się w PGR 4 dla Polski a nie dla UK.

No to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dokładniejszych danych podczas rejestracji można wybrać Polskę, tylko cały Live będzie po Angielsku a ceny w funtach (zobacz mój MGC). Poza tym, jak mają mi zrobić Polski Live to ja podziękuję - bo pewnie połowa rzeczy będzie i tak zablokowanych. To tak jak z kupowaniem gier w Polsce i w UK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel dyplomowany dodatkowo z nadgodzinami i z korkami? Uwierz mi że wychodzi całkiem nieźle. Nawet jeżeli byłoby tak jak piszesz że ma 3 tys. to ja osobiście chciałbym mieć taki zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W dokładniejszych danych podczas rejestracji można wybrać Polskę,

Ok - wierzę Ci na słowo ;-) Zakładałem konto prawie trzy lata temu - wtedy było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 12:17, daemonaray napisał:

Nauczyciel dyplomowany dodatkowo z nadgodzinami i z korkami? Uwierz mi że wychodzi całkiem
nieźle. Nawet jeżeli byłoby tak jak piszesz że ma 3 tys. to ja osobiście chciałbym mieć
taki zarobek.

No tak, ale o te nadgodziny łatwo nie jest i na korki też ciężko czas znaleźć, bo po lekcjach muszą się przygotować i wszystko poprawiać. Bez dyplomu zarabia się właśnie te 1200-1500 zł. Co jeszcze oczywiście zależy od regionu i szkoły itd. Moja mama jest nauczycielem i jeszcze pracuje więc trochę tam wiem na temat zarobków nauczyciela ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 11:36, knopfler napisał:

Dobra, a skąd Kowalski zarabiający 1200 zł wziął kase na konsole?

Dostał, dajmy na to, pod choinkę od znajomych lub rodziny.

Dnia 17.01.2010 o 11:36, knopfler napisał:

I jeszcze o tej płacy, nauczyciele wcale tak mało nie zarabiaja jak ci się wydaje.

Moja mama jest nauczycielką i wiem ile zarabia. Brutto to całkiem normalnie wyglądające 2000 zł. Po odliczeniu podatków wychodzi mniej więcej 1200 zł. A nie ma jej pół dnia w domu.

Dnia 17.01.2010 o 11:36, knopfler napisał:

A minimalna płaca jest jaka jest ale chyba nie uważasz że ktoś bez wykształcenia
który zamiata ulice powinien dostawać tyle ile ktoś kto uczył się całe życie i teraz
pracuje w porządnej firmie? (oczywiście jest to tylko przykład)

Nie uważam tak. Myślę jednak, że podniesienie płacy minimalnej wymusiłoby na innych pracodawcach podniesienie reszty płac (tych wyższych, ze względu na to, że straciliby ręce do pracy). Nie będę jednak w tej kwestii dyskutował, bo się na tym nie znam.

Dnia 17.01.2010 o 11:36, knopfler napisał:

I ostatni mój ulubiony koronny argument: gry to nie artykuł pierwszej potrzeby i powinno
być tak: nie masz kasy, nie grasz. A nie: nie mam kasy, gram w piraty ale w moim przypadku
to usprawiedliwione bo nie mam kasy (sic!).

Tu masz rację, moim celem było jednak zwrócenie uwagi, w czym częściowo tkwi problem wysokiego piractwa w Polsce.

Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem w pierwszym poście:

Dnia 17.01.2010 o 11:36, knopfler napisał:

Jak ktoś ma oryginalne gry, filmy, muzę to ludzie robią wielkie oczy, nie powinno tak być.

Dzieje się tak dlatego, że znajomy widząc oryginały, dziwi się że w ogóle masz na nie kasę. W jego oczach stajesz się bogaczem. (Sam mam ładną półeczkę gier i znam reakcje.)
Oczywiście powyższe zdanie nie dotyczy ludzi z podejściem typu "Oryginały to frajerstwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daemonaray wiesz ile trzeba zap.. ć na to, aby przede wszystkim być dyplomowanym? Dyplomowanym, to jeśli socjalistyczna komisja pozwoli, stajesz się po 9 latach pracy. Z sukcesami, czyli dzieciak jakiś w olimpiadzie osiągnie dobre miejsce, do tego organizujesz konkursy i chodzisz na szkolenia. W weekendy, w dodatku raczej sam wszystko opłacasz. 3000 na rękę jest możliwe.. półtora etaty i trochę korków.. generalnie praca od 8 rano do 20tej wieczorem pon-pt.. a w weekendy sprawdzasz po 2 godziny dziennie klasówki i kolejne 2 godziny obmyślasz jak zaskoczyć dyrekcję ciekawym pomysłem na ów konkurs czy wycieczkę klasową...
Ale 3000 jest możliwe również na kasie w Biedronce.. no nie? Tylko byś musiał siedzieć na tej kasie z 18 godzin na dobę.. w sumie wychodzi na to samo.. i teraz absurd tego kraju: uczysz się do końca zawodówki handlówki i potem kilkanaście godzin dziennie w Biedronce za - może nie 3000 - ale za 2000 na rękę.. czy kończysz studia, podyplomówkę (albo i dwie), chodzisz na kursy.. i pracujesz te same kilkanaście godzin dziennie praktycznie za taką samą kasę... do tego jakość nauczania przy więcej niż etacie dramatycznie spada.. bo pamiętajmy, że młodzież to jednak woli sobie poklikać smsy i iść na fajkę niż posłuchać co nauczyciel ma do przekazania..

Podsumowując: nie ma prawa mówić o pracy i zarobkach nauczyciela NIKT, kto nim nie jest.
Ja nim jestem. Na szczęście językowiec z "podyplomówką", do tego w prywaciarzu.. także nie narzekam.
Ale już na konsolę to mnie nie stać.. ba, na orygi mnie stać, ale tylko dlatego, że nie mam kredytu na 40 lat.. bo inaczej zamiast tych 200-300zł na "rozwal" musiałbym ciułać 7000 czy 800zł razem z narzeczoną na ów kredyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

errata: miało być "700" nie "7000".. niemniej jednak, po odcięciu takich 8 stówek "na kredyt" raczej jestem już na poziomie sprzątaczki w mojej szkole z zarobkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 11:58, Namaru napisał:

> Przy okazji XBoxLive pewnie by i Game for Windows Live zadziałało, bo to te same
konta.
> Ja sobie założyłem w Game for Windows Life przy okazji instalacji GTA IV ze steama,
niestety
> nigdzie nie zostałem poinformowany, że nie będzie działać. I o achievmentach to
mogę
> sobie tylko poczytać ;)
Tak, a jak objawia się to niedziałanie? U mnie wyskakiwał komunikat, że potrzeba aktualizacji,
a jak się na nią zgodziłem to występował błąd. Oczywiście więcej tego gówna (GfWL) tykać
nie zamierzam (razem z grami które tego wymagają...może zaliczę to GTAIV skoro już to
14GB ściągnąłem).

Aktualizacja zadziałała, trzeba było poczekać i zamknąć samą grę i GFW się zaktualizował. Tyle, że jak już wszystko grało i się logowałem to mi wyskoczył komunikat że dla mnie Game for Windows nie zadziała - ergo nie mam achievmentów i nie mam możliwości pogrania w multi. Coś w stylu nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan teraz zrobi. Stwierdziłem, że nic im nie mogę zrobić, mi sie zrobiło trochę przykro no i wszelkie gry z GFW będę omijał szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 12:40, Sponsi napisał:

Podsumowując: nie ma prawa mówić o pracy i zarobkach nauczyciela NIKT, kto nim nie jest.
Ja nim jestem. Na szczęście językowiec z "podyplomówką", do tego w prywaciarzu.. także
nie narzekam.


Zgadzam się, wreszcie ktoś mądrze się wypowiedział.
Do tego należy dodać, że nie zawsze pracuje się w porządnym liceum, gdzie jest kultura, uczniowie słuchają nauczyciela (albo przynajmniej improwizują) itd. Nauczycielami się pomiata, wyśmiewa ich, chętnie podłożyłoby im się nogę na korytarzu, albo zepchnęło ze schodów. W dzisiejszych czasach uczeń ma większe prawa, źle coś powiesz na ucznia to możesz stracić pracę, bo rodzice się poskarżyli dyrekcji. Mój ojciec uczy niestety takich pajaców, i ma często ochotę podejść do jakiegoś i mu wp*** spuścić bo nie da się inaczej, jak gówniarz się z ciebie nabija, przeszkadza, pyskuje, klnie i mówi "co możesz mi zrobić" albo "no spróbuj pan to zobaczysz". Bezstresowa praca co? Cieszyć się trzeba gdy wracasz do domu na czterech kołach nieobrysowanym albo nie oplutym autem. :/ Jedyne co skutkuje to straszenie policją, gówniarze nie chcą mieć takich kłopotów.
Prawo w Polsce jest słabe, powinno być jak na studiach - nie uczy się, wagaruje, ma niedostateczne oceny - nie jest przepuszczany, powtarza klasę albo wypad ze szkoły. A nie tłumoków puszczać do przodu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 12:28, KapiX napisał:

Nie uważam tak. Myślę jednak, że podniesienie płacy minimalnej wymusiłoby na innych pracodawcach
podniesienie reszty płac (tych wyższych, ze względu na to, że straciliby ręce do pracy).
Nie będę jednak w tej kwestii dyskutował, bo się na tym nie znam.

Jeśli ktoś zgadza się na niską płacę to znaczy że na wyższą nie zasługuje. Każdy pracownik jest kosztem, a koszty się minimalizuje. Jak masz do wyboru bilet do kina za 10 zł i za 30 zł to który wybierzesz, jeśli w samej usłudze nie ma różnicy? Jeśli będzie się wymuszać wielkie koszty na pracodawcach to ci w końcu uciekną i wtedy to tęskniące za komunizmem społeczeństwo zostanie bez pracy.

Nauczyciele to inna sprawa, budżetówka. Problemu by nie było gdyby system oświaty był prywatny, płace same by się regulowały. Ale jeśli ktoś nie potrafi wyrwać się z publicznego systemu to czy na pewno zasługuje na to, by wszyscy zrzucali mu się na wyższą pensję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Micro$oft Graczom tak Gracze Micro$oftowi.
Ja się pytam gdzie jest usługa GAMES FOR WINDOWS LIVE w Polsce???? Kupiłem swego czasu FUEL i musiałem się posiłkować kodami z innej gry aby działała. BA! Micro$oft sam nas nakłania wręcz do łamania prawa (nie bezpośrednio) ale jak wytłumaczyć to, że w Polsce sprzedaje się grę która WYMAGA Live do zapisywania gry, a żeby to zrobić trzeba się zarejestrować pod FAŁSZYWYMI danymi jako np. Anglik lub Irlandczyk, bo inaczej sorry Winnetou, ale jesteś z Polski więc nie dla Ciebie gra w oryginał, chcesz grać, to kłam lub pirać....
Pójdę dalej - kupiłem oryginalny Windows Vista BOX 32 BIT chciałem zrobić aktualizację do wersji 64 BIT, przelałem pieniądze, pieniądze "zaginęły", płyty z z update nie dostałem od Micro$oftu do dziś (ok 12 m-cy). Ba, nawet podczas prób kontaktu z Polskim oddziałem nikt nic „nie mógł” mi pomóc, czy podpowiedzieć, kazali mi się kontaktować z anglojęzycznym oddziałem ich firmy, bo tylko tam coś niby mogą pomóc. To ja pytam od czego jest w takim razie polski oddział? Od bycia? Jako Polak kupując polskojęzyczny produkt mam prawo żądać obsługi w języku polskim. Mniejsza jednak z tym. Jaki morał tej sytuacji? Chcesz mieć system Microsoftu? To może lepiej spirać bo będziesz miał go w parę godzin, a nie jak ja będziesz czekał rok czasu na „łaskę pana”.
Nie namawiam co prawda do piractwa, ale jak ktoś mnie z góry wrzuca do wora z piratami, jak ktoś ma czelność obarczać mnie swoimi grzechami, niech najpierw samokrytycznie spojrzy w lustro. Tak jest, to do Was – pracownicy Polskiego oddziału Microsoftu i zagranicznej Centrali…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przerobionego Xboxa 360 i gram na piratach. Mam (a raczej miałem) zamiar to sprzedać, kupić nową elitkę ze 120 GB, dokupić kilka oryginalnych gierek i czerpać radość z gry. Ale przez takie jaja z tym Livem, którego jak nie było tak nie ma, NIE ZROBIĘ TEGO. Będę dalej ściągał gry z neta i w nie grał, i mam w dupie ich żałosne akcje. Niech się ogarną i zrobią coś w końcu dla nas. Pieniędzy mają tyle, że dupy sobie mogą nimi podcierać i jeszcze łudzą się, że my Polacy, kraj mało zarabiający, będziemy kupować wszystkie premierówki za 250 zł i nawet nie będziemy mogli legalnie pograć po necie! Nie wspominam nawet o tym, że za granie w sieci na konsoli M$ trzeba dodatkowo płacić. Chyba im się w dupach poprzewracało. Prędzej kupię PS3 niż będę grał w oryginały na obecnym Xboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować