Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komentarz twórców strony "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę"

97 postów w tym temacie

Grzegorz Bonter

Microsoft chce, aby gracze przestali przerabiać konsole. Teraz gracze domagają się od giganta z Redmond polskiej wersji Xbox Live. Udało nam się porozmawiać z inicjatorami akcji "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę" KontrAkcja.pl.

Przeczytaj cały tekst "Komentarz twórców strony "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był live to by ludzie kupowali gry żeby pograć przez internet. A tak to im bez różnicy. Wydadzą kilka set złoty i mają wszystkie gry albo będą wydawać fortunę i nie będą mieć wszystkich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MP jest bardzo ważny przynajmniej dla mnie. Nie znam się na Live, ponieważ gram na PC i PS3, jednak brak Live w Polsce, przynajmniej mnie bardzo by bulwersował. Płacisz te same pieniądze co inni i dostajesz wybrakowany produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strasznie dumny, ze taka akcja ma miejsce - wreszcie Polak pokaze, ze stereotypy o naszym spoleczenstwie sa nieprawdziwe. Oby Microsoft zadlawil sie takim gadaniem i kasa, ktora wydajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS _kompletnie_ mija się z uzasadnieniem akcji :)
Co ma LIVE do piractwa - jedyne to chyba możliwość ZMNIEJSZENIA skali piractwa ?!
Jak tzw. Kowalski ma nie przerobić konsoli skoro LIVE nie działa a gry będą "tańsze" ? Gdyby LIVE był to przerobienie wiąże się z utratą ważnego dodatku do konsoli. A tak : przerobiona czy nie i tak grać po sieci _legalnie_ nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby brali przykład z Blizzarda, który dla jednej gry tworzy cały zespół pomocy technicznej i współpracy z community, a wszystko już niedługo po polsku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej strony dodałbym, tak żeby odgryźć się MS, dział Live wg prawa i tam dać stosowną dyrektywę unijną, która mówi o zapewnieniu usługi we wszystkich krajach członkowskich ;). Może napisać maila do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A M$ ma to w dupie xD

Choć mam nadzieję, że zmądrzeją i w końcu nie będę musiał kupować gier a potem ściągać by mieć LIVE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a prawda i tak jest taka, że na wszystkich posiadaczy klocka znam tylko jednego, który nie przerobił (i na marginesie obecnie mieszka w Londynie).. dla odmiany inny, który dostał bana, powiedział wprost że ma nauczkę. Teraz kupi konsolę jeszcze raz.. i przerobi ją ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 21:14, dark_master napisał:

a prawda i tak jest taka, że na wszystkich posiadaczy klocka znam tylko jednego, który /.../


Mój znajomy właściciel rzerobionego klocka powiedział: i tak nie zależało mi na osiągnieciach... I kombinuje jak go bardziej przerobić. Żal mi jest po prostu. Najbardziej mnie wkurza jak ludzie mówią: po co kupować jak mogę mieć za darmo, cudowna mentalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja jak najbardzie słuszna, bo uczciwi gracze nie powinni dostawać za tych nieuczciwych. Usługa Live faktycznie mogłaby być wabikiem, który przeciągnąłby część "piratów" na swoją stronę i może wskaźnik pobierania gier czy nabywania ich jakkolwiek nielegalnie, zmalałby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ile się musiałem ponagimnastykować z uruchomieniem konta Live przy pecetowej wersji Gears of War. Wyszło, że mieszkam w ambasadzie polskiej w Londynie :D . Chociaż przy Batman:AA ściągnąłem zawartość dodatkową i działa bez zarzutu. Mimo wszystko czuję się nieswojo łamiąc punkt regulaminu MS o podawaniu fałszywych danych osobowych. Miejmy nadzieję, że coś się w tej kwestii rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może podbić do UOKiK''a, że m$ swoim postępowaniem działa na szkodę klienta, w dodatku jest to działanie na szkodę społeczności, a nie pojedynczych osób (np. niezgodność towaru z umową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 22:20, wikking napisał:

a może podbić do UOKiK''a, że m$ swoim postępowaniem działa na szkodę klienta, w dodatku
jest to działanie na szkodę społeczności, a nie pojedynczych osób (np. niezgodność towaru
z umową)

Ja myślałem, żeby zrobić jakąś listę czy pozew, ale co ja sam mogę? Może zbierzmy się wszyscy i zróbmy coś takiego? Nikt na tym nie straci, a możemy tylko zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować