Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabójczy update PlayStation 3

42 postów w tym temacie

No ale taki RRoD, który trafia się zazwyczaj raz na trzy lata, lepszy jest niż zepsucie się kosztownego Blureja. ;) Ale nie rozmawiaj ze mną, jestem fanbojem xboxowym i zależy mi się, byle się do czegoś przyczepić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2010 o 22:06, mistshoo napisał:


To słabo się rozglądasz. "Aktualizacje Microsoftu psują systemy Windows XP, Vista i 7"
Konsole>PC, zresztą zawsze tak było :).


na szczęście na microsofcie świat się nie kończy, a nawet się nie zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To słabo się rozglądasz. "Aktualizacje Microsoftu psują systemy Windows XP, Vista i 7"
Konsole>PC, zresztą zawsze tak było :)"


Bez przesady, że psuja. Poza tym kto komu każe aktualizować ?, to jest kwestia wyboru.
Oczywiście, że PC>konsole (to moje subiektywne odczucie przy jednoczesnym posiadaniu x-a 360). Nieograniczona możliwość rozbudowy sprzętu, lepsza grafika to tylko część argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może powtórzę pytnaie Gohana w inny sposób:

W jaki sposób aktualizacja wpływa na napęd?

Padały odpowiedizi o PCtach itd, wspominane było o HD, mnie intersuje jednak jak to oddziaływuje na sam napęd? Bo to naprawde ciekawe że jest coś takiego mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 00:34, Ichibanboshi-kun napisał:

To ja może powtórzę pytnaie Gohana w inny sposób:

W jaki sposób aktualizacja wpływa na napęd?

Padały odpowiedizi o PCtach itd, wspominane było o HD, mnie intersuje jednak jak to oddziaływuje
na sam napęd? Bo to naprawde ciekawe że jest coś takiego mozliwe


W każdym tego tylu urządzeni jest firmware czyli mówiąc prosto program sterujący danym urządzeniem. Błędnie działający program faktycznie może uszkodzić napęd optyczny czy HDD. Na przykład, skoro jesteśmy przy napędach, firmware może wydać polecenie przesunięcia optyki w określony sektor. Źle zdefiniowany parametr może unieruchomić wózek z optyką bo choć firmware wyda takie polecenie to urządzenie nie będzie go w stanie wykonać lub wykona go błędnie. Oczywiście "ręczna" ingerencja w napęd może go odblokować ale to wymaga już rozkręcenia urządzenia, a tego użytkownik nie zrobi.
Zresztą by podać jakiś bardziej oczywisty przykład wystarczy pomyśleć co by było gdyby ktoś podesłał komuś wirusa zmieniającego w BIOS''ie płyty głównej napięcia podawane na procesor. BIOS to przecież też program komputerowy, a jego nieprawidłowe działanie może doprowadzić do spalenia procesora i innych podzespołów komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 01:56, Pafun napisał:

W każdym t/.../

To ma sens, myslałem że napęd jest, ze tak powiem, automatyczny, że wykonuje jeden ciąg przeznaczonej mu "pracy" niż że dostaje sygnały co i jak i kiedy. Tak jak np igła w gramofonie.
Dzięki za wyjaśnienie, zapmiętam sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły, te dane nie są potwierdzone na szerszą skale. A przy kilku milionach konsol na rynku, powinniśmy mieć prawdziwe "grzybobranie". Newsów o podobnej wyssanej z palca treści było już kilka... PSboye są chyba przesadnie wyczuleni na update/awarie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 22:06, mistshoo napisał:

> PC>Konsole. Ja na ten przykład nigdy nie słyszałem o aktualizacji oprogramowania
na
> PC która psułaby sprzęt (nie ważne czy aktualizowano sterowniki czy firmware). Jedynie

> aktualizacje firmware''u i BIOSu są średnio bezpieczne, ale to na każdym sprzęcie
;)
>
> Oczywiście problemy softwareowe z aktualizacjami zawsze się zdarzą, ale nigdy hardware

> :D

To słabo się rozglądasz. "Aktualizacje Microsoftu psują systemy Windows XP, Vista i 7"
Konsole>PC, zresztą zawsze tak było :).


Chyba chłopczyku wcisnąłeś zły przycisk.
PC > konsole
Miłego grania na żałosnych konsolach przy 20 fps/sekundę i jakości grafiki z karty graficznej za 150 złotych ;]
Graficznie i obliczeniowo komputer wygrywa w każdym zastosowaniu, OWNED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopczyku, trochę kultury. Twoje nie mające za wiele wspólnego z prawdą twierdzenia wynikają z czystej nienawiści, a nie jakiejkolwiek, choćby szczątkowej wiedzy. A co do jakości grafiki to chyba mówisz o PSX. Nawet jeżeli "komputer wygrywa graficznie i obliczeniowo w każdym zastosowaniu" to i tak do grania

Spoiler

konsola > PC

IMO.
Jeżeli swoje zdanie masz wyrażać w bezczelny i prowokacyjny sposób, zamilcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 08:14, Siriondel napisał:

Chłopczyku, trochę kultury. Twoje nie mające za wiele wspólnego z prawdą twierdzenia
wynikają z czystej nienawiści, a nie jakiejkolwiek, choćby szczątkowej wiedzy. A co do
jakości grafiki to chyba mówisz o PSX. Nawet jeżeli "komputer wygrywa graficznie i obliczeniowo
w każdym zastosowaniu" to i tak do grania

Spoiler

konsola > PC

IMO.
Jeżeli swoje zdanie masz wyrażać w bezczelny i prowokacyjny sposób, zamilcz.


Zobacz sobie posty tego trolla, szuka tylko zaczepek a argumentacje i wiedzę ma zerową o kulturze nie wspominając...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 08:17, daemonaray napisał:

Zobacz sobie posty tego trolla, szuka tylko zaczepek a argumentacje i wiedzę ma zerową
o kulturze nie wspominając...

... zgadza się, lecz co nie oznacza, że trzeba go jeszcze dokarmiać, tym samym prowokując niepotrzebne kłótnie, OT i reprezentując podobny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu rzucę trochę swojego mięcha do flejmwaru:
To zależy, czego oczekujesz.
Od konsoli wymagam, żeby gra działała od razu po włożeniu do czytnika. Wkładam->Gram, proste. Nie wymagam cudów-niewidów - po prostu chcę przez chwilę nie myśleć i się odprężyć.

A najlepsza konsola to na czas obecny PS 2.


A komp? Chcę czegoś więcej, gier które będą zajmować mnie intektualnie przez dłuższy czas - majesty, civilization, HoI II, etc.. No i strzelanki - strzelanie na konsoli to rzal, bul, i f okule ( kiedyś grałem w TP:W na PS 2 i było wcale niezłe! ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 08:21, Siriondel napisał:

... zgadza się, lecz co nie oznacza, że trzeba go jeszcze dokarmiać, tym samym prowokując
niepotrzebne kłótnie, OT i reprezentując podobny poziom.


Apropos w/w to chyba wszystko zawiera się też w Twojej odpowiedzi na jego post. EOT dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Zobacz sobie pozostałe posty chupaca - niczym nie różni się od mistsza. Do niektórych trzeba przemawiać ich własnym językiem. Trollowanie mnie nie tyka, ale chamstwa to nienawidzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FlameWar!!!!

Tak na serio, takim śmierdzielom walącym porównaniami:
PC>konsola
konola<PC
dupa=twój mózg
... powinni zabronić używania jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego for Life!

Bawcie się swoimi smętnym zabawkami i nienawidźcie innych zabawek (bo mamusia nie kupiła), ale do ku*** nędzy nie trollujcie na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie go zazdrości, bo on na "swoim" kompie nie może wyciągnąć 10 FPSów, jak już wyciągnął to okazało się, że w menu. Teraz z zazdrości wyzywa od głupków innych na forum, a i co jest ciekawe, on sieje nienawiść wyzywa wszystkich konsolowców od debili i jego maksymalną karą był -1 degrad i to po 1 ostrzeżeniu. Ja w innym temacie nazwałem idiotę idiotą, bo cieszył się z tragedii w Haiti życząc "małpom, żeby przeżyli większą" i mówiąc "Teraz małp zginęło tylko 200 000 w optymistycznej wersji i 50 000 w pesymistycznej" i za to dostałem bez żadnego ostrzeżenia -1 degrad, czyli na tym forum wyzywanie konsolowców od debili i idiotów jest dozwolone, ale nazwać jakiegoś psychopatę idiotą i kretynem jest już srogo karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 10:42, Xjumpaytech napisał:

czyli na tym forum wyzywanie konsolowców
od debili i idiotów jest dozwolone, ale nazwać jakiegoś psychopatę idiotą i kretynem
jest już srogo karalne.


Amen. Wszystko prawda. Być może to co napisałeś przypadkowo pasowało też do moderatora, więc się wkurzył. ;) PS3 nie mam, ale jakoś w to nie wierzę. Regularnię update''uję sterowniki do PC, oprogramowania PSP oraz X360 i NIGDY nie miałem większych problemów, nie mówiąc już o uszkodzeniu sprzętu... Prawdopodobnie grupa frustratów, która miała pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przesadzone ale jak najbardziej możliwe. Skoro jednak zdarzyło się to małej grupie to po co się kłócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować