Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II w pełnej polskiej wersji językowej już oficjalnie!

103 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2010 o 15:20, Zaratul555 napisał:

Co do Diablo 2 to ja pamiętam jak grałem w niego kilka lat po Polsku a potem zagrałem
w Angielską wersję.Nieporównywalna różnica,Polska wersja nie ma nawet co startować do
Angielskiej.


Lol?

Grałem w obie wersje i zupełnie nie zgadzam się z tą opinią. IMO obie wersje są porównywalne - w obu wersjach jedne kwestie wypadają lepiej, inne gorzej (część na korzyść naszej wersji, część na korzyść oryginału).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:06, Econochrist napisał:

Polaczki tylko narzekać potrafią. Malkontenctwo to nasza choroba narodowa.


Żebyś wiedział ;). Najpierw marudzą, że się nie polonizuje gier. Jak już to zrobią to wtedy piszą, że i tak zamówią angielską he he.

Mi odpowiadała polska wersja Diablo 2, nie mam jej nic do zarzucenia. Oczywiście zdarzały się chochliki w tekście ale to nic, z czym nie można było żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:11, palpatine napisał:

Żebyś wiedział ;). Najpierw marudzą, że się nie polonizuje gier. Jak już to zrobią to
wtedy piszą, że i tak zamówią angielską he he.


<sarkazm>

Bo na brak polonizacji marudzą te polaczki, które języka "nie kaput" lub którym się nie chciało chodzić do szkoły, albo mają <16 lat. Natomiast na istnienie polonizacji narzekają te polaczki, które znają dobrze język i wolą oryginał, zamiast być skazanym na nie zawsze do końca udane wydanie polskie. Oczywiście pozostaje eBAY, Amazon itd, z których to polaczki zamawiają raczej niechętnie, bo to zza granicy, bo drożej i bo nie zawsze da rady do republiki polaczków wysłać. Jest jeszcze sprzedaż internetowa przez p2p, ale na to również polaczki narzekają ze względu na brak płyty, pudełka i innych bajerów, które podobno fajnie wyglądają na półce. Za to z pewnością najwięcej polaczków na nic nie będzie narzekać, chyba że na brak seedów na torrentach, ale pochwała im za to, że nie mają tak wygórowanych wymagań jak reszta polaczków.

</sarkazm>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego narzekania. Zamiast płakać, że nie będzie można pograć w wersję oryginalną (a nota bene po premierze wydane mają być paczki językowe, więc kto chce, to sobie ściągnie...) zwróćcie uwagę jak duże ma to znaczenie dla naszego rodzimego rynku.

Fakt, że Blizzard dodaje język polski do w pełni wspieranych języków to znak, że przestajemy być traktowani jak ''''dzika puszcza pod Uralem''''.

Nie przeczę, że też wolałbym, aby wydania były tak kompleksowe, jak robi to EA - oryginał, napisy, kinowa do wyboru. Ale mając możliwość zagrania w porządną polonizację, a potem ściągnięcie sobie paczki angielskiej nie mam zamiaru narzekać, a docenić ten fakt.

Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czy tam wasze komentarze i dochodze do wniosku, że nie należy się wam/nam - polskim graczom - ta polonizacja ani jakiekolwiek wsparcie ze strony ŻADNEGO producenta ze światowej sceny gier. Kto to widział, żeby marudzić gdy nie ma w Polsce Live na Xboxie, a kilka dni później wystawiać dupę komuś, kto chce wprowadzić Polski gaming na wyższy stopień. Żyjcie sobie dalej w nastawieniu, że wszystko jest "fuj" i "fe" a na pewno dobrze, jako gracze, na tym wyjdziecie. Żenada z waszej strony i tyle.

@Azvar
Bo Polacy to gęsi i uważasz, że nie należy im się polonizacja? To że ktoś po przyjściu ze szkoły/pracy nie ma ochoty wytężać dodatkowo szarych komórek, by "wczuć" się w angielski to znaczy, że się nie uczy(ł)? Tym bardziej, że macie wybór, możecie sobie zamówić angielską wersję, ale po co ja to w ogóle piszę jak i tak wy wiecie lepiej. Szkoda w ogóle dyskutować :)

Edit: Edytowałeś posta, to moje oskarżenia są chyba bezpodstawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem aby gra nie stracila klimatu jest zrobienie gry w wersji angielskiej z polskimi napisami tzw wersja kinowa opis umiejetnosci jednostek itd po polsku jednak nazwy wlasne nie powinny byc tlumaczone bo potem wlasnie powstaja konflikty na BN a przeciez sam blizzard mowil ze gra jest przeznaczona do E-sportu wiec tym bardziej nie ma sensu robic pelnej polskiej wersji jezykowej z glosami. Fakt ze polska wersja warcrafta 3 mi sie podobala i do dzis gram czasami na BN ale starcraft to inna bajka i wersja kinowa jak dla mnie jest w sam raz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Aliien
A co ma GFWL do polonizacji S2?

Jak czytam tutaj wypowiedzi jak to Blizz zaczął wspierać Polskę poprzez spolszczenie Starcrafta 2 to LOLROTFL po prostu jest.
Blizzard by wspomógł Polskę dodając do WoWa usługi Scroll of Ressurection i Rectuit a Friend.To by było super a nie zmuszanie mnie do kupienia jedynej słusznej wersji językowej.A później ludzie się dziwią że piractwo jest wysokie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo znając życie nie będzie możliwości instacji wersji niezlokalizowanej
być może CDA pokusi się o sprzedaż wersji ang tak jak HOMM5 ale wątpie

najlepiej byłoby jak u Cenegi, że można wybrać język podczas instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:35, Zaratul555 napisał:

@Aliien
A co ma GFWL do polonizacji S2?

Jak czytam tutaj wypowiedzi jak to Blizz zaczął wspierać Polskę poprzez spolszczenie
Starcrafta 2 to LOLROTFL po prostu jest.
Blizzard by wspomógł Polskę dodając do WoWa usługi Scroll of Ressurection i Rectuit a
Friend.To by było super a nie zmuszanie mnie do kupienia jedynej słusznej wersji językowej.A
później ludzie się dziwią że piractwo jest wysokie.....

Chodziło mi o sam fakt wspierania polaków jako graczy. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alien a ty wogole grales na multiplayer kiedys w gry blizzarda, bo z tego co piszesz to wyglada na to ze niebardzo. bo kazdy kto gral wie ze wersje kinowe gier sa lepsze w kontaktach z graczami z poza polskiego podworka. i jakos sobie nie wyobrazam zeby marin zamiast slawnego "go go go" mowil idziemy idizemy idziemy idziemy albo myk myk myk po 1 dniu sluchania tego oszalalbym chyba. A skoro tobie by to odpowiadalo to pewnie dlatego ze zagralbys tylko raz na trybie single player i tyle. i Zapewne wszystkie seriale i filmy tez z lektorem ogladasz ktory tlumaczyc za cholere nie potrafi juz nie mowiac o przekazaniu emocji z tekstow. Widac ze malo wymagajacy jestes i na latwizne totalna bys chcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zbyt dobra wiadomość, przynajmniej dlamnie:/
Mam nadzieję że po zarejestrowaniu SC2 na stronce Blizza dalej będzie możliwość wyboru języka, wtedy kupi się sam kluczyk i będzie wersja jaka być miała-full angielska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczajacym wsparciem dla polskich graczy jest wersja kinowa po jaki grzyb komu lektor polski ktory wszystko psuje wyjatkiem dl anie jest tylko warcraft3 na trybie single player ale na multi tez na poczatku latwo nei bylo z nazwami. I mysle ze w SC 2 lepiej tego uniknac a nie problemy dodatkowe tworzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:43, Princess_Lus napisał:

Alien a ty wogole grales na multiplayer kiedys w gry blizzarda, bo z tego co piszesz
to wyglada na to ze niebardzo. bo kazdy kto gral wie ze wersje kinowe gier sa lepsze
w kontaktach z graczami z poza polskiego podworka. i jakos sobie nie wyobrazam zeby marin
zamiast slawnego "go go go" mowil idziemy idizemy idziemy idziemy albo myk myk myk po
1 dniu sluchania tego oszalalbym chyba. A skoro tobie by to odpowiadalo to pewnie dlatego
ze zagralbys tylko raz na trybie single player i tyle. i Zapewne wszystkie seriale i
filmy tez z lektorem ogladasz ktory tlumaczyc za cholere nie potrafi juz nie mowiac o
przekazaniu emocji z tekstow. Widac ze malo wymagajacy jestes i na latwizne totalna bys
chcial.

Jeśli wolisz angielską wersję to masz w tym temacie wiele rozwiązań jak ją kupić. W StarCrafta nie grałem i nie zamierzam, więc nie wiem jak się ma sprawa udźwiękowienia. Mój post ogólnie dotyczył waszego podejścia, do całej sprawy a Ty się uczepiłaś tej polonizacji o której jedynie wspomniałem. Jeśli zaś chodzi o gry, to jasne, wolę angielską wersję w multi by lepiej się dogadać, ale taki Gothic zawdzięcza swoją popularność w Polsce w dużej mierze dzięki dobrej polonizacji. Wy macie wybór - możecie sobie sprowadzić anglojęzyczną gre, ale my sami sobie jej nie przetłumaczymy, rozumiesz?:)
PS. Tak, jestem leniwy. Jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOze i sie uczeplem polonizacji ale o ile wiem to ten post wlasnie jej dotyczy. A kupno gry w calosci po angielsku nie jest zlym rozwiazaniem tyle ze w wersji kinowej zawze mozna wylaczyc napisy a dla kogos kto zna slabo angielski beda one nieoceniona pomoca i o to wlansie chodzi masz wybor. poza tym latwiej zrozumiec szczegoly fabuly jak ma sie wersje kinowa niz gola angielska. Dodatkowo wersja kinowa nie utrudnia knotaktow miedzy graczami ktore sa wazne w multiplayer. Jak dla mnie wszystko to przemawia za wersja kinowa a nie calkowita polonizacja gry.
PS. rozumiem to co napisales ale to ni jak ma sie do trybu multiplaer ktory jest chyba w tym najwaazniejszy. A skoro nie grales w SC na BN to mysle ze nie znasz zabardzo tematu. Bez obrazy oczywisci bo nie to mialem na celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Oczywiście rozumiem Twoje argumenty i są one jak najbardziej słuszne, lecz należy pamiętać że polonizację kinową może wprowadzić wydawca gry w Polsce, więc nie rozdmuchujmy sprawy tak bardzo. W SC na BN nie grałem, ale grałem za to w W3 i powagę sytuacji rozumiem, lecz dalej są 2 rozwiązania: skoro tak dobrze umiecie angielski to przetłumaczycie sobie nazwy jednostek/budynków (co i ja zrobiłem), a druga opcja to w dalszym ciągu zamówienie sobie angielskiej wersji - w obu przypadkach wilk syty i owca cała. Tak czy tak, to nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko należy się cieszyć, że ktoś w końcu zauważył potencjał w naszym rynku.

Edit (znów...): Nie jestem do końca pewien co do tego, czy polski wydawca może zrobić "kinówkę" w Polsce, więc stos i pochodnie odłóżcie na bok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:03, palpatine napisał:

Z mojego doświadczenia z Diablo 2 wiem, że można ściągnąć angielską wersję gry, uprzednio
rejestrując polski klucz, jednak przy instalacji pojawia się problem zgodności. Gra informuje,
że ten klucz nie pasuje do wersji gry.


Ale klucz z Twojego pudełka, czy klucz jaki widnieje na stronie Twojego konta? Bo to wielka różnica jest.
Na przykład klucz z polskiej pudełkowej wersji Diablo 2 nie działa w polskiej wersji ściąganej ze stron Blizzarda. Tak samo jest w przypadku StarCrafta i polskiego Warcrafta 3
Nie wiem czy tak samo jest z angielską wersją (podejrzewam że tak), dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mają powiedzieć ci biedni Niemcy, którzy chyba wszystkie gry mają zniemczane w całości :(. A co dopiero filmy (z dubbingiem!). Oj, biedalki, biedalki! :((

Ciekawe czy też wypisują na forach jak tamtejsi dystrybutorzy ich OLEWAJĄ tworząc im tylko niemieckie wersje?

Ojojojojojoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować