Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock 2 zabezpieczony przed piratami

34 postów w tym temacie

to jak jest w końcu? inne źródła podają limit 15 aktywacji? i wymuszanie na graczach logowania się do GFW Live to zbrodnia. bo jak to legalnie i zgodnie z prawem zrobić kiedy GFW Live w Polsce nie istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co? Jak zwykle po dupie dostaną legalni nabywcy, którzy zostaną obarczeni masą utrudnień? A max następnego dnia po premierze w sieci i tak pójdzie odbezpieczona, zcrackowana wersja. Jak ma to zachęcić mnie do legalnego zakupu gry!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nie przeszkadzają mi jakoś specjalnie wszystkie zabezpieczenia, to śmieszy mnie wkładanie każdego klienta do szufladki "Złodziej". Bo nie oszukujmy się - SecuROM i jemu podobne uderzają jedynie w użytkowników posiadających legalne kopie. Niech mi ktoś poda grę, która nie została złamana przez piratów? Nawet Steam, który miał stanowić twierdzę nie do zdobycia został rozszyfrowany. Problem w tym, że o ile Steam wydaje mi się naprawdę fajnym i ułatwiającym rozgrywkę narzędziem, to SecuROM i limitowane aktywacje (na szczęście nie w tym przypadku) to zwykła głupota. A już myślałem, że twórcy odchodzą od takich rozwiązań.

Wydaje mi się, że optymalnym wyjściem w sytuacji dużego wskaźnika piractwa jest stworzenie dużej internetowej społeczności skupiającej się wokół gier danego twórcy. I tutaj znowu przoduje Valve i jego Steam - ciągłe aktualizacje gier, znakomity kontakt z graczami - czego chcieć więcej? I o ile jeszcze kilka lat temu mogliśmy narzekać, że konieczne jest połączenie z internetem, tak dzisiaj nie stanowi to chyba jakiegoś większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo za wybranie najgorszego z możliwych programu ochrony... Jako nieliczny w okolicy miałem fallout 3 orginał i tylko ja miałem problemy z uruchomieniem gry... W końcu musiałem sobie ściągnąć cracka... Wg mnie najlepszą ochronę miały gry Bohemii, na piratach nie dało się instalować patchów, też musiały być jakoś modyfikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba. Problemów z Live nie mam (poza grami które mają zbugowane wbijanie aczivów - Juiced 2 i Universe at War) a czivki w Bisohocku 2 z przyjemnością powitam :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście posiadacze konsol tego problemu nie mają. Przy Bioshock Pc miałem problem żeby dograć patch dopiero po 2giej instalacji (ostatniej możliwej jak na tamte czasy) patch wykrył grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Wzdycha] Kiedy oni się nauczą że nie ma zabezpieczeń nie do złamania, no cóż, ich kasa to niech ją wydają na zabezpieczenia dzięki którym posiadacze legalnych wersji będą na nich psioczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 13:31, Henrar napisał:

A co na to cenega? wywali zabezpieczenia i oleje GfWL?


C. mówi że zostawi tak jak jest. A jak są jakieś dodatki w pudelku - to tez zostawi.

Jak dla mnie news powinien brzmieć "Bioshock 2 zabezpieczony przed kupującymi [SecuROM] i Polakami [GfWL]".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało zabawne, okaże się, że zostanie nam dany jedynie singiel w grze a multi pójdzie się kochać, bo przecież system LIVE to na pc porażka totalna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te zabezpieczenia to tylko niepotrzebne utrudnienia dla nabywców i zbędne wydatki. Zapewne kilka dni po premierze pojawią się cracki omijające co się da. Przynajmniej będzie można zobaczyć czy warto kupować BS2, bo nie wiem czy demo będzie.

BTW na STEAMie BS2 jest za 45euro (i tak już ze zniżką 10%), jak dla mnie to przesada by dawać za grę prawie 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co zabezpieczac gre gdy zlamanie zabezpieczen to kwestia kilku godzin ? Znajac zycie piraci i tak dostana gre wczesniej bo bedzie przeciek z tloczni czy cos... ile razy juz taka sytuacja miala miejsce ? uczyc sie na bledach wydawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować