Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

iPad potwierdzony!

80 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2010 o 22:09, Pile napisał:

W tym że to ma design i takie rozwiązania są przyszłością. Teraz elektronika to sztuka.
Poza tym wszystko jest w stylu apple. Łatwy interfejs i ciekawe opcje.


Dziękuje nie mam więcej pytań, liczyłem na jakieś bardziej techniczne powody, ale ok twoja kasa.

Dnia 27.01.2010 o 22:09, Pile napisał:

Na pewno wyjdą gry dedykowane ipadowi.


ale to dalej 2 razy większy ipod touch z niemal dokładnie tymi samymi funkcjami.

EDYCJA bije się w pierś rozdzielczość to jednak 1024x768, widać w newsie na innym portalu był błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większa wersja iphona.... Takie jest moje zdanie :P Tlyko nie zmieści się nam do kieszeni xD
A tak na poważnie to fakt jest że to praktycznie iphon tylko że ma możliwość podłączenia klawiatury. Zastanawiam się kto będzie w plecaku nosił klawiature i iphona :P Nie mogli dać rozwiązania z mini wysuwana klawiaturą jak to jest w niektórych telefonach?
Moim zdaniem to jednak jakiś postęp w technologi ALE za szybko wystartowali z nim. Microsoft może doszukać się wad takich tabletów i je może zmienić na lepsze gdzie apple już odpanie z gry bo za szybko się starali.
Chyba że wymyślą szybko nowy model (oby dopracowany z klawiaturką choćby mini).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:16, marcinsud napisał:

Dziękuje nie mam więcej pytań, liczyłem na jakieś bardziej techniczne powody, ale ok
twoja kasa.


Nie jestem inżynierem od technologii i w tej chwili trudno mi technicznie oceniać to urządzenie. Powiem jedno, to będzie sukces.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za małe na konsolę stacjonarną, za duże na przenośną, z funkcjonalnością netbooków, ale znacznie od nich droższe, bez fizycznej klawiatury nie nadające się do pracy i z minimalną ilością wbudowanej pamięci jeśli jest mowa o multimediach... Idealny przykład tego, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to traktował jako mobilne urządzenie które świetnie się nada w domu. Na pewno będzie miało podstawowe funkcje komputera. Poza tym siła takiego urządzenia jest właśnie w braku klawiatury. Wyobraź sobie park, drzewa i człowieka siedzącego z takim cackiem. Mi się podoba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:25, Krzych_Ayanami napisał:

Za małe na konsolę stacjonarną, za duże na przenośną, z funkcjonalnością netbooków, ale
znacznie od nich droższe, bez fizycznej klawiatury nie nadające się do pracy i z minimalną
ilością wbudowanej pamięci jeśli jest mowa o multimediach... Idealny przykład tego, że
jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.


kieszonkowy jest ipod touch, praktycznie to samo co to, ale dużo mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:25, Pile napisał:

Ja bym to traktował jako mobilne urządzenie które świetnie się nada w domu. Na pewno
będzie miało podstawowe funkcje komputera. Poza tym siła takiego urządzenia jest właśnie
w braku klawiatury. Wyobraź sobie park, drzewa i człowieka siedzącego z takim cackiem.
Mi się podoba ;]


jest podstawka
http://www.apple.com/ipad/specs/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pile
Dodaj jeszcze jego opływowy kształt i złodzieja który ma na to chrapke ;)

Ale w domu to cóż....... Może nada się dla bogaczy jako wersja "panelu przenośnego" dla zarządzania wielkim domostwem z "bajerami" jak automatyczne zasłony lub system monitorowania, wyłączanie światła w pokojach, a najlepiej wszystko w jednym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:25, Pile napisał:

Wyobraź sobie park, drzewa i człowieka siedzącego z takim cackiem.
Mi się podoba ;]


widać nie pomylił się ten, kto nazwał sprzęt od Apple''a ''zabawkami''. do szpanowania logiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:25, Pile napisał:

Ja bym to traktował jako mobilne urządzenie które świetnie się nada w domu. Na pewno
będzie miało podstawowe funkcje komputera. Poza tym siła takiego urządzenia jest właśnie
w braku klawiatury. Wyobraź sobie park, drzewa i człowieka siedzącego z takim cackiem.
Mi się podoba ;]



No dobrze, ale jaki racjonalny argument przemawia za zakupem tego ustrojstwa a nie netbooka, albo po prostu laptopa w tej samej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2010 o 22:34, Krzych_Ayanami napisał:

No dobrze, ale jaki racjonalny argument przemawia za zakupem tego ustrojstwa a nie netbooka,
albo po prostu laptopa w tej samej cenie?


Jest kilka np brak portu USB lub firewire, brak polonizacji systemu, brak wsparcia polskiej klawiatury ekranowej i brak polskiego słownika.
Nie jestem jakimś przeciwnikiem Apple czy coś takiego, ale na prawdę zastanawiam się co jest w tym takie fajnego poza wywaleniem przydatnych rzeczy różni się 2 calami od mac booka air, lub jednym calem od normalnego netbooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest od Microsoftu coś dużo lepszego w super cenie...

Wyjątkowo mobibilny Surface, cena tylko 10tys dolców waga 60kg, i dają super długi przedłużacz w cenie...

Netbooki... który pociągnie 10h wideo 720p? na jednym ładowaniu z 10" multitouch matrycą TFT IPS na LED w cenie iPod Touch? (jedyny konkurent to Tegra 2 ale netbooków na Android jeszcze nie widać, i nie będzie widać przez następne 2 lata). Bo rynkiem rządzi Apple ze swoim Appstore....

+ wszystkie z 140tys aplikacji AppStore na iPadzie chodzą, tak te wszystkie 40 albo 50 tys gier po 0-10 dolców...

Przenośna konsola z HD Ready, czy ktoś o tym próbował do dzisiaj pomarzyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ale... gdzie jest porządny OS? iPhone OS jest fajny do telefonu / iPoda, ale nie do netbooka! Moim zdaniem powinien być tam Mac OS X czy tez jakkolwiek inaczej nazwany system, obslugujący normalne makowa aplikacje + dodatkowo mechanizm AppStore do programow z iPhone''a. Albo wybieranie trybów - chcesz prostoty użytkowania, wybierasz "tryb iPod" i masz coś w stylu tego zaprezentowanego, a chcesz bardziej rozbudowanej funkcjonalności włączasz "Mac mode" i masz mniej więcej snow leoparda. No ale to tylko moje pobożne życzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2010 o 22:34, Krzych_Ayanami napisał:

No dobrze, ale jaki racjonalny argument przemawia za zakupem tego ustrojstwa a nie netbooka,
albo po prostu laptopa w tej samej cenie?


znając politykę cenową i elitarność Apple''a to właściwsze byłoby: trzech netbooków i dwóch laptopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No dobrze, ale jaki racjonalny argument przemawia za zakupem tego ustrojstwa a nie netbooka,
> albo po prostu laptopa w tej samej cenie?

1. Będzie ci chodziło przez następne 5 lat jak zegarek i się nie rozpadnie do tego czasu.
2. 140 tys dedykowanych Aplikacji już dzisiaj i je zwiększenie z każdym miesiącem.
3. Po trzech nowych aktualizacjach iPad OS X od 1.0 do 3.0, będzie ci chodziło jak w pierwszy dzień albo prędzej. (u konkurencji netbook trza zmienić na nowy jak chcesz postawić ostatnią dużą wersję OS na niego)
4. Jest to iPod Touch z HD Ready do 10h na jednym ładowaniu (GPS + GSM jako opcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:49, Pioner napisał:

Jest od Microsoftu coś dużo lepszego w super cenie...

Wyjątkowo mobibilny Surface, cena tylko 10tys dolców waga 60kg, i dają super długi przedłużacz
w cenie...

Netbooki... który pociągnie 10h wideo 720p? na jednym ładowaniu z 10" multitouch matrycą
TFT IPS na LED w cenie iPod Touch? (jedyny konkurent to Tegra 2 ale netbooków na Android
jeszcze nie widać, i nie będzie widać przez następne 2 lata). Bo rynkiem rządzi Apple
ze swoim Appstore....

+ wszystkie z 140tys aplikacji AppStore na iPadzie chodzą, tak te wszystkie 40 albo 50
tys gier po 0-10 dolców...

Przenośna konsola z HD Ready, czy ktoś o tym próbował do dzisiaj pomarzyć???


OWszem urzadzen mniejszych i z pelnym systemem operacyjnym jak linuch czy winda jest sporo na rynku i nie mowie tu o duzych netbookach :] . Tutaj dostalismy 10''cio calowe duze cos ktore poza multitouchem i designem jak i kompatybilnoscia z iphone nic nie daje ,wydajnosci takze :] . Ot kolejny wiekszy gadzet ktory niewiadomo do czego sie przyda :} . Jeszcze matryca w 4:3 :] .
Jak juz wspomnialem jest masa duzo fajniejszych zabawek z pelnymi systemami :] . W duzych i malusienkich rozmiarach (5'cio calowe pelnoprawne pc ktos by chcial ?? :})

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opada, jak się czyta idiotyzmy niektórych z Was.

@Pile: nic tylko ze wszystkim się zgodzić :) To będzie/jest rewolucja, to jest świetny gadżet i nie wiem jak Ty, ale osobiście wolę po stokroć coś takiego od netbooka czy innego szajsu o wydajności P III. Apple zrobiło piękną rzecz i musze to przyznać, chociaż firmy nie lubię i za jej produktami nie przepadam. Niemniej iPad wygląda REWELACYJNIE.

Do wszystkich "znafcuf" wydajności - powodzenia. Jeśli ktoś porównuje procesor z iPad''a do procesora w netbooku czy w ogóle do procesorów znanych z komputerów stacjonarnych - to niech się już tego nie robi, bo tylko ośmiesza się zerową wiedzą w temacie. Ktoś pisał o Nexus One...prawie spadłem z krzesła :D Nie ma to, jak te megaherce, prawda? Tyle, że Snapdragon 1 GHz na którym działa Nexus One, jest delikatnie wydajniejszym układem od procesora w iPhone. Filmy w HD na Nexus One? Zapomnij. Szybkie przeglądanie sieci? Zapomnij. Muzyka w tle i płynność działania aplikacji w tle? Zapomnij. iPad? To wszystko działa płynnie. Masz swój mit megaherców i zero znajomości w temacie. Jak w ogóle można tak porównywać procesory? To może jeszcze netbook - włącz mi na netbooku film w FullHD i pokaż mi, jak to płynnie działa. Nie da się? Tnie? A to niespodzianka ;) Tutaj masz hardware od Apple''a + system od Apple''a, świetnie zintegrowane, bez konfliktów i wydajne. Netbook? UMPC? Wolne żarty.

Cena - 499$ nie jest niska, ale u Apple''a niskich cen nie było nigdy. Ogólnie zgadzam się z Pile i wróżę temu urządzeniu świetną przyszłość. Bo co do tego, że sprzeda się świetnie chyba nikt nie ma wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy gadżet się zapowiada :) Od netbooka na pewno będzie ciekawszy pod względem wagi, jest cieniutki jak listek. Brak polskiego słownika myślę, że też by mi specjalnie nie przeszkadzał bo i dlaczego? Przecież jest pełna klawiatura, a po doświadczeniach z iPhone wiem, że bardzo dobrze się z niej korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować