Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

iPad potwierdzony!

80 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2010 o 00:08, aope napisał:

To może jeszcze netbook - włącz mi na netbooku film w FullHD
i pokaż mi, jak to płynnie działa. Nie da się? Tnie? A to niespodzianka ;)

Nie jestem przekonany czy i Ciebie nie należy nazwać "znafcom". Netbooki zbudowane na IONie bez problemu radzą sobie z 720p (jak ten iPad). Co do FullHD to pewny nie jestem, ale na pewno netbook z IONem ma znacznie większe szanse.

Dnia 28.01.2010 o 00:08, aope napisał:

Cena - 499$ nie jest niska, ale u Apple''a niskich cen nie było nigdy. Ogólnie zgadzam
się z Pile i wróżę temu urządzeniu świetną przyszłość. Bo co do tego, że sprzeda się
świetnie chyba nikt nie ma wątpliwości?

Zobaczymy. Choć przyznaje, że na mnie robi wrażenie. Ekran dotykowy tych rozmiarów, 14 mm grubości. Wg. mnie tak będą wyglądać komputery przyszłości (no dobra będą trochę cieńsze i pewnie zwijane w rulon ;)). Jest w zasadzie rozmiaru gazety lub większej książki, prawie jak elektroniczny papier i te przechwałki o najwygodniejszym przeglądaniu internetu mogą być całkiem prawdziwe. Może za jakiś rok też się w taki systemi zaopatrzę, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 00:08, aope napisał:

Wszystko opada, jak się czyta idiotyzmy niektórych z Was.

@Pile: nic tylko ze wszystkim się zgodzić :) To będzie/jest rewolucja, to jest świetny
gadżet i nie wiem jak Ty, ale osobiście wolę po stokroć coś takiego od netbooka czy innego
szajsu o wydajności P III. Apple zrobiło piękną rzecz i musze to przyznać, chociaż firmy
nie lubię i za jej produktami nie przepadam. Niemniej iPad wygląda REWELACYJNIE.

Do wszystkich "znafcuf" wydajności - powodzenia. Jeśli ktoś porównuje procesor z iPad''a
do procesora w netbooku czy w ogóle do procesorów znanych z komputerów stacjonarnych
- to niech się już tego nie robi, bo tylko ośmiesza się zerową wiedzą w temacie. Ktoś
pisał o Nexus One...prawie spadłem z krzesła :D Nie ma to, jak te megaherce, prawda?
Tyle, że Snapdragon 1 GHz na którym działa Nexus One, jest delikatnie wydajniejszym układem
od procesora w iPhone. Filmy w HD na Nexus One? Zapomnij. Szybkie przeglądanie sieci?
Zapomnij. Muzyka w tle i płynność działania aplikacji w tle? Zapomnij. iPad? To wszystko
działa płynnie. Masz swój mit megaherców i zero znajomości w temacie. Jak w ogóle można
tak porównywać procesory? To może jeszcze netbook - włącz mi na netbooku film w FullHD
i pokaż mi, jak to płynnie działa. Nie da się? Tnie? A to niespodzianka ;) Tutaj masz
hardware od Apple''a + system od Apple''a, świetnie zintegrowane, bez konfliktów i wydajne.
Netbook? UMPC? Wolne żarty.

Cena - 499$ nie jest niska, ale u Apple''a niskich cen nie było nigdy. Ogólnie zgadzam
się z Pile i wróżę temu urządzeniu świetną przyszłość. Bo co do tego, że sprzeda się
świetnie chyba nikt nie ma wątpliwości?



Cytując Ostrego:
"(...) weź do ręki jabłko i se zrób na czole logo."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:30, Daelor napisał:

> Wyobraź sobie park, drzewa i człowieka siedzącego z takim cackiem.
> Mi się podoba ;]

widać nie pomylił się ten, kto nazwał sprzęt od Apple''a ''zabawkami''. do szpanowania
logiem.



Nie chodzi o szpan tylko o w pełni naturalny interfejs użytkownika. Prostota użytkowania, funkcje multimedialne połączone z designem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2010 o 00:38, Namaru napisał:

Nie jestem przekonany czy i Ciebie nie należy nazwać "znafcom". Netbooki zbudowane na
IONie bez problemu radzą sobie z 720p (jak ten iPad). Co do FullHD to pewny nie jestem,
ale na pewno netbook z IONem ma znacznie większe szanse.

Platforma ION obciąga FullHD bez zająknięcia razem z dźwiękiem 7.1

Dnia 28.01.2010 o 00:38, Namaru napisał:

Zobaczymy. Choć przyznaje, że na mnie robi wrażenie. Ekran dotykowy tych rozmiarów, 14
mm grubości. Wg. mnie tak będą wyglądać komputery przyszłości (no dobra będą trochę cieńsze
i pewnie zwijane w rulon ;)). Jest w zasadzie rozmiaru gazety lub większej książki, prawie
jak elektroniczny papier i te przechwałki o najwygodniejszym przeglądaniu internetu mogą
być całkiem prawdziwe. Może za jakiś rok też się w taki systemi zaopatrzę, zobaczymy
jak rozwinie się sytuacja.


Ipad mógłby konkurować z czytnikami ebooków niestety ma słabo nadający się do tego wyświetlacz. Grafikom to się nie przyda, bo nie ma mac osx. Nie ma portu USB, nie ma kamery, nie ma podstawowych rzeczy, a co do wymiarów to jest strasznie gruby ( :) ) półtora raza grubszy od Dell Adamo XPS, który ma prawdziwą klawiaturę!
http://www.adamobydell.com/xps/us

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to miało być dzieło życia Jobsa, to jestem rozczarowany.... Z jednej strony niby fajna zabaweczka, ale z drugiej nic czego nie dałoby się zastąpić...
Brak flasha, multitaskingu i możliwości pisania za pomocą stylusa lub palca to poważne wady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2010 o 00:08, aope napisał:

Do wszystkich "znafcuf" wydajności - powodzenia. Jeśli ktoś porównuje procesor z iPad''a
do procesora w netbooku czy w ogóle do procesorów znanych z komputerów stacjonarnych
- to niech się już tego nie robi, bo tylko ośmiesza się zerową wiedzą w temacie. Ktoś
pisał o Nexus One...prawie spadłem z krzesła :D Nie ma to, jak te megaherce, prawda?
Tyle, że Snapdragon 1 GHz na którym działa Nexus One, jest delikatnie wydajniejszym układem
od procesora w iPhone. Filmy w HD na Nexus One? Zapomnij. Szybkie przeglądanie sieci?
Zapomnij. Muzyka w tle i płynność działania aplikacji w tle? Zapomnij. iPad? To wszystko
działa płynnie.


Sory ale gówno prawda w IPadzie nie masz wielozadaniowości, nie odpalisz kilku zewnętrznych aplikacji na raz, tak jak w Ipodzie touch i iphonie zresztą. Oczywiście kombo player + przeglądarka działa, ale komunikator w tle + gra już nie, więc jak chcesz mieć "płynnośc działania aplikacji" (liczba mnoga) w tle skoro tylko odtwarzacz może działać w tle. Wracając do nexus one internet na nexus one chodzi tak samo jak na HTC hero, a wydajność procków jest zupełnie inna jak to wytłumaczysz? Ano to nie procek jest winny tylko przeglądarka. Ipad ma procesor ARM, więc jak na razie flasha nie ma (youtube działa bo jest player youtube).
IPad nie posiada USB i nie posiada kamery co jest standardem mobilnych urządzeń aspirujących do bycia czyms więcej niż telefonem

Dnia 28.01.2010 o 00:08, aope napisał:

Masz swój mit megaherców i zero znajomości w temacie. Jak w ogóle można
tak porównywać procesory? To może jeszcze netbook - włącz mi na netbooku film w FullHD
i pokaż mi, jak to płynnie działa. Nie da się? Tnie? A to niespodzianka ;) Tutaj masz
hardware od Apple''a + system od Apple''a, świetnie zintegrowane, bez konfliktów i wydajne.
Netbook? UMPC? Wolne żarty.


Każdy netbook na platformie ION obsługuje FullHD z dźwiękiem 7.1

Dnia 28.01.2010 o 00:08, aope napisał:


Cena - 499$ nie jest niska, ale u Apple''a niskich cen nie było nigdy. Ogólnie zgadzam
się z Pile i wróżę temu urządzeniu świetną przyszłość. Bo co do tego, że sprzeda się
świetnie chyba nikt nie ma wątpliwości?


Co do ceny w cale nie jest wysoka Kindle DX Amazonu kosztuje 489 dolarów, ale ma świetny wyświetlacz z którego czyta się jak z normalnego papieru, niestety gorzej nadaje się do multimediów, ale Kindle jest czytnikiem ebooków, a nie urządzeniem multimedialnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

1. Będzie ci chodziło przez następne 5 lat jak zegarek i się nie rozpadnie do tego czasu.

Tak jak wybuchające iphony i nagrzewające się do tego stopnia iphony 3GS, że obudowa robiła się brązowa. Pękające obudowy w macbookach (zwykłe macbooki były i chyba jeszcze są plastikowe). Pominę milczeniem fakt, że Apple zabrania korzystania z włączonego urządzenia w temp wyższej niż 35 stopni.

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

2. 140 tys dedykowanych Aplikacji już dzisiaj i je zwiększenie z każdym miesiącem.

Fakt imponująca liczba i chyba żadna platforma nie może się pochwalić czymś takim jednak, większość tych aplikacji to tak zwane fartapps

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

3. Po trzech nowych aktualizacjach iPad OS X od 1.0 do 3.0, będzie ci chodziło jak w
pierwszy dzień albo prędzej. (u konkurencji netbook trza zmienić na nowy jak chcesz postawić
ostatnią dużą wersję OS na niego)

Nie wiem jak z aktualizacja iphoneos, ale głośne były problemy z aktualizacją mac os, która kończyła się niebieskim ekranem lub utrata danych.
W sumie trzy lata pracowałem na Tigerze i powiem ci, że ten system tez zamula z czasem, nie tak windows, ale pamiętam jak na emaku jak był nowy pewna prezentacja chodziła płynnie, a po jakimś roku już przycinała przy zmianie slajdów.

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

4. Jest to iPod Touch z HD Ready do 10h na jednym ładowaniu (GPS + GSM jako opcja).

O i tu się muszę zgodzić jest to po prostu duży ipod touch, Niestety gier w HD ready jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będą, a prawdziwość 10h ocenimy po pierwszych niezależnych testach, jednak z procesorem ARM może to być możliwe w końcu netbooki na ARM miały spokojnie 8 godzin w specyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:01, AdamsS_93 napisał:

no cóż fajne to to, ale cena też wysoka, jak za dobre ps3 albo slabego kompa/notebooka.

Ja jakoś tego nie widze :) ale zobaczymy.


przecież to bije notebooka na łeb i szyje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak jak wybuchające iphony i nagrzewające się do tego stopnia iphony 3GS, że obudowa robiła się brązowa. Pękające obudowy w macbookach (zwykłe macbooki były i chyba jeszcze są plastikowe). Pominę milczeniem fakt, że Apple zabrania korzystania z włączonego urządzenia w temp wyższej niż 35 stopni.

Znasz osobiście kogoś komu wybuchł iPod????, i jak ci zbrunatnieje Aluminium i szkło iPada.....

>Fakt imponująca liczba i chyba żadna platforma nie może się pochwalić czymś takim jednak, większość tych aplikacji to tak zwane fartapp

Jaka większość 1, 2 10tys, konkrety proszę.... jak na razie mniejsza albo minimalna wielkość, ale są i tacy dla których jest to Must Have.....

>Nie wiem jak z aktualizacja iphoneos, ale głośne były problemy z aktualizacją mac os, która kończyła się niebieskim ekranem lub utrata danych.
W sumie trzy lata pracowałem na Tigerze i powiem ci, że ten system tez zamula z czasem, nie tak windows, ale pamiętam jak na emaku jak był nowy pewna prezentacja chodziła płynnie, a po jakimś roku już przycinała przy zmianie slajdów.

JAKI MA to związek z Mac OS Mobile???? Każda aktualizacja wgrywała się na moj iPhone bez problemowo, to samo dotyczy aktualizacji Tiger na Leopard, a teraz Snow Leopard...., człowieku Tiger to dzień przedwczorajszy, chociaż mi nigdy nie zamulał, ale widzę że ty miałeś do czynienie z PowerPC, a ja z Mac Intel.

>O i tu się muszę zgodzić jest to po prostu duży ipod touch, Niestety gier w HD ready jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będą, a prawdziwość 10h ocenimy po pierwszych niezależnych testach, jednak z procesorem ARM może to być możliwe w końcu netbooki na ARM miały spokojnie 8 godzin w specyfikacji.

Uwierz mi że kwestii powstania dedykowanego oprogramowania to kwestia kilku miesięcy (po to jest to 2-3misieczne opóźnienie z wprowadzaniem na rynek, deweloperzy muszą poprawić swoje Appsy, do lata, jak to dotrze do nas (terminy są dla rynku US, międzynarodowe są jeszcze nieokreślone) infrastruktura bedzie zapewniona, a tam i OS X mobile w wersji 4.0 nadciągnie z kolejnymi opcjami i innowacjami....

A i ma on czytnik kart, złącze USB (jako przejściówki pod Dock port) i złącze 3.5mm minijack słuchawkowe (ciekawe czy na garniturę z mikrofonem czy bez) oraz obsługuje Bluetooth Apple Keyboard.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten super cieki Adamo jest 5 razy droższy od iPada... oraz 1,5 raza od Macbook Air z pełnowymiarową kławiaturą,
zresztą iPad ją też posiada... ze wszystkimi możliwymi rozkładami.... nawet chińskie rozpoznawanie pisma odręcznego obsługuje.... zaleta wirtualnej klawiatury z multitoch, jest tym czym być powinna w określonej sytuacji.... (kalkulator, zaawansowane funkcje matematyczno-satatystyczne, etc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i procesor to Apple (byłego P.A Semi i jednego z szefów IBM pracujących obecnie w Apple), natomiast z pewnością jest wyprodukowany na licencji ARM, przecież jest Apple jego (ARM) kluczowym udziałowcem, a tylko nim ARM licencjonuje swoje najnowsze procesory, i szczegółem tej licencji jest to że ARM Apple sprzedało nie gotowy procesor, ale własność intelektualną na podstawie której taki procesor można zbudować, oczywiście Apple na pewno zrewidowała ten procesor na swoje potrzeby i dolożyła dodatkowe nieznane nam błogi wykonawcze i energooszczędzania ( stąd ta wyjątkowa szybkość reakcji oraz płynność software z 30 dniowym czasem czuwania)
Na pewno została zachowana zgodność wstecz z ARM iPhone, 3G oraz 3GS, ale na ocenę dodatkowych bloków poczekam na opinie deweloperów i preparację procesora zespołem Arstehnika...

Taka prawda że ten procesor był główną gwiazdą prezentacji, oby tylko trafił do następnej generacji iPhone i dal mu kolejnego porządnego kopa czasu działania... 20h rozmów i odważania wideo na jednym ładowaniu, to będzie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

Netbooki... który pociągnie 10h wideo 720p? na jednym ładowaniu z 10" multitouch matrycą
TFT IPS na LED w cenie iPod Touch? (jedyny konkurent to Tegra 2 ale netbooków na Android
jeszcze nie widać, i nie będzie widać przez następne 2 lata). Bo rynkiem rządzi Apple
ze swoim Appstore....


A po co netbooki miałyby mieć takie możliwości? Ich zadaniem nie jest być serwerami multimedialnymi, tylko wykorzystywać najprostsze zadania. iPad chwali się takimi możliwościami, ale nie zrzucisz do niego muzyki albo filmów z urządzenia USB, bo po prostu takiego wyjścia nie ma - możesz uzupełniać zawartość tylko przez wifi , czyli domyślnie tylko kupować w iStore... Chyba, że zrobisz połączenie z komputerem - tylko w takiej sytuacji po co miałbyś kupować iPada?

Tak swoją drogą iPad może i pociągnie takie wideo, ale go nie wyświetli, bo materiały w tej rozdzielczości mają rozmiar 1280 na 720 pikseli, a to ustrojstwo ma 1024 na 768.

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:


+ wszystkie z 140tys aplikacji AppStore na iPadzie chodzą, tak te wszystkie 40 albo 50
tys gier po 0-10 dolców...


A netbook z windą XP oznacza dostęp do milionów aplikacji, z czego masa jest zupełnie za darmo...

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

Przenośna konsola z HD Ready, czy ktoś o tym próbował do dzisiaj pomarzyć???


Nie, bo z założenia był to przerost formy nad treścią. To nie jest konsola przenośna - bo taką możesz sobie włożyć do kieszeni spodni. Rzuć okiem na Nintendo DS - to jest urządzenie, które możesz wszędzie ze sobą zabrać. I nie potrzebujesz dla niego rezerwować miejsca w torbie.

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

1. Będzie ci chodziło przez następne 5 lat jak zegarek i się nie rozpadnie do tego czasu.


Nikt ci tego nie obieca i nie zagwarantuje, po za tym nie jest powiedziane, że dobrze traktowany netbook nie wytrzyma tyle samo czasu.

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

2. 140 tys dedykowanych Aplikacji już dzisiaj i je zwiększenie z każdym miesiącem.


A jak napisałem powyżej na xp są ich miliony i ich ilość też się zwiększa z każdym miesiącem.

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

3. Po trzech nowych aktualizacjach iPad OS X od 1.0 do 3.0, będzie ci chodziło jak w
pierwszy dzień albo prędzej. (u konkurencji netbook trza zmienić na nowy jak chcesz postawić
ostatnią dużą wersję OS na niego)


System z windą XP jest zupełnie wystarczający dla zwykłego użytkownika i większość osób nie ma żadnego powodu zmieniać go na inny. Bo po co zmieniać to co jest dobre? Jaki byłby cel wymiany systemu na taki o którym wiadomo, że jest bardziej łasy na zasoby?

Dnia 27.01.2010 o 23:37, Pioner napisał:

4. Jest to iPod Touch z HD Ready do 10h na jednym ładowaniu (GPS + GSM jako opcja).


I tak jest wątpliwe, żeby ktoś na 10 godzinny spacer zabierał ze sobą takie urządzenie. Chyba, że jest elektronicznym fetyszystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę poprawić terminy dostępności: za 60 dni wersja Wi-Fi na całym świecie, za 90 dni (chyba na początku maja) wersja z 3G, dedykowane plany taryfowe poza US - Czerwiec-Lipiec
Mikrofon obecny w każdym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

A po co netbooki miałyby mieć takie możliwości? Ich zadaniem nie jest być serwerami multimedialnymi,
tylko wykorzystywać najprostsze zadania. iPad chwali się takimi możliwościami, ale nie
zrzucisz do niego muzyki albo filmów z urządzenia USB, bo po prostu takiego wyjścia nie
ma - możesz uzupełniać zawartość tylko przez wifi , czyli domyślnie tylko kupować w iStore...
Chyba, że zrobisz połączenie z komputerem - tylko w takiej sytuacji po co miałbyś kupować
iPada?


Ponieważ w opinii Apple i jej konsumentów jest zapotrzebowanie na urządzenia prostsze od laptopów ale bardziej zaawansowane od iPhone do robienia określonego spektra zadań jak gry, web browsing, email, wideo, multimedia ebook +140tys niededykowanych apps + drugie tyle dedykowanych co nadejdą, jest to po prostu Mobilny MS Surface w cenie przenośnej konsoli do gier...

Jest przejściówka do podłączenia kamer USB i kart pod iPad, domyślam się że będzie to rozpoznawane jako zewnętrzny nośnik. Jest synchronizacja z iTunes, więc wszystko co dodasz do iTunes czy poprzez store, czy poprzez zwykły import wyląduje na iPad. (więc USB ma, SD również), iPad jest po to by usiąść na ławce w parku i obejrzeć sobie cały sezon Supernatural etc. bo laptop jest w tym celu za ciężki a iPod za mały... Albo gry w HD...

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

Tak swoją drogą iPad może i pociągnie takie wideo, ale go nie wyświetli, bo materiały
w tej rozdzielczości mają rozmiar 1280 na 720 pikseli, a to ustrojstwo ma 1024 na 768.


Odtwarza 720p na 1024x768 tracisz raptem 100 pikseli po obu stronach, dla mnie to do akceptacji, bo laptop waży co najmniej 3 razy tyle co iPad i daje 3 razy mniej czasu odtwarzania....

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

A netbook z windą XP oznacza dostęp do milionów aplikacji, z czego masa jest zupełnie
za darmo...


A która z tych aplikacji mnie pociągnie 720p, no chyba jako slideshow rozciągnięte na 2 godziny, bo w takiej cenie nie ma żadnego urządzenia z takiej jakości wyświetlaczem, takiej wadze, cenie i multitouch obsłudze -- jest to MS Surface przenośny i w cenie dla mas.

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

Nie, bo z założenia był to przerost formy nad treścią. To nie jest konsola przenośna
- bo taką możesz sobie włożyć do kieszeni spodni. Rzuć okiem na Nintendo DS - to jest
urządzenie, które możesz wszędzie ze sobą zabrać. I nie potrzebujesz dla niego rezerwować
miejsca w torbie.


A kto ci powiedział że przenośna konsola nie może być wielkości miesięcznika? I wydawać obraz porównywalny z 26" LCD TV, grac na iPad to jak trzymać w rękach telewizor, tak wielkie jest zajęte pole wzrokowego odbioru... iPad to przenośny telewizor z mnóstwem gier i dostępem do web -- zadowala cię takie zastosowanie? Bo mnie całkowicie.

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

> 1. Będzie ci chodziło przez następne 5 lat jak zegarek i się nie rozpadnie do tego
czasu.

Nikt ci tego nie obieca i nie zagwarantuje, po za tym nie jest powiedziane, że dobrze
traktowany netbook nie wytrzyma tyle samo czasu.


To sie nazywa Apple Care Plan do 3ch lat, ale produkty Appla są wymieniane najwcześniej po trzech latach, średnio co 5ć, co do netbooka co wytrzyma 5 lat to chyba tylko na ekspozycje w muzeum wybryków natury....

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:


> 2. 140 tys dedykowanych Aplikacji już dzisiaj i je zwiększenie z każdym miesiącem.


A jak napisałem powyżej na xp są ich miliony i ich ilość też się zwiększa z każdym miesiącem.


A ilu z nich się uruchamia na Netbooku? I czy można je do czegoś wykorzystać oprócz grzebania w ustawieniach XP???? Wyobrażam sobie listę zakupów na takim notebooku, wyjmujemy z plecaka otwieramy, oops bateria się rozładowała w trybie czuwania za 4 godziny... będziesz szukał gniazdka w supermarkecie????
A są netbooki z multitouch i sterowaniem Accelerometrom, a może na takim net-booku poczytamy książkę w słoneczny dzień???? w rozdzielczości 640x480.....

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

> 3. Po trzech nowych aktualizacjach iPad OS X od 1.0 do 3.0, będzie ci chodziło jak
w
> pierwszy dzień albo prędzej. (u konkurencji netbook trza zmienić na nowy jak chcesz
postawić
> ostatnią dużą wersję OS na niego)

System z windą XP jest zupełnie wystarczający dla zwykłego użytkownika i większość osób
nie ma żadnego powodu zmieniać go na inny. Bo po co zmieniać to co jest dobre? Jaki byłby
cel wymiany systemu na taki o którym wiadomo, że jest bardziej łasy na zasoby?


Ciekawe a dlaczego w tedy z 50 milionów klientów Apple co kwartalnie odwiedza jej sklepy każdy drugi jest Switczerem, to znaczy że kupuje produkt Apple po raz pierwszy w życiu, przecież 640k pamięci err XP starczy każdemu z zapasem, a może użytkownikom trzeba coś co działa zamiast się zawieszać i prosić o wtyczki, kodeki, sterowniki i etc. (Bo lepsze jest wrogiem gorszego, w tym przypadku netbook to iPad, a netbook od noname to OLPC który zamiast Afryki sprzedaje się w Europie)

Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

> 4. Jest to iPod Touch z HD Ready do 10h na jednym ładowaniu (GPS + GSM jako opcja).


Dnia 28.01.2010 o 04:51, Krzych_Ayanami napisał:

I tak jest wątpliwe, żeby ktoś na 10 godzinny spacer zabierał ze sobą takie urządzenie.
Chyba, że jest elektronicznym fetyszystą.


Spacer nie koniecznie, ale na relacji Warszawa - Kraków autem albo London - Tokio samolotem cos takiego jest jak znalazł na zabicie czasu, sprawdzenie poczty, odpisania na forum, przeczytania książki, posłuchania muzyki, obejżenia filmu w 720p + 140tys innych zastosowań....

Reasumując, masz nie przekonywające argumenty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 05:44, Pioner napisał:

> w tej rozdzielczości mają rozmiar 1280 na 720 pikseli, a to ustrojstwo ma 1024 na
768.

Odtwarza 720p na 1024x768 tracisz raptem 100 pikseli po obu stronach, dla mnie to do
akceptacji, bo laptop waży co najmniej 3 razy tyle co iPad i daje 3 razy mniej czasu
odtwarzania....


Przyczepie się co do starty jakości:
zakładając że iPad ma rozdzielczość: 1024 x 768
rozdzielczość filmu HD: 1280 x 720
żeby film mógł się zmieścić na ekranie jego rozdzielczość będzie musiała zostać zmniejszona do 1024 x 576
co daje stratę ~36% pikseli (czyli strata 331 776 pikseli a nie jak mówiłeś 2 razy po 100 :p)... (równie dobrze to można nazwać detalami filmu)
co jak co iPad zapowiada się ciekawie ale do oglądania filmów w HD nadaje się średnio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować