Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Jako że dubbing ME2 absolutnie nie przypadł mi do gustu,a do tego na moim ukochanym xboxie nie będę mógł zmienić na angielski, jeśli kupię grę w Polsce, więc zamówiłem pre-order ME2 na amazon.co.uk.
Wczoraj dostałem maila, że wysłali mi grę. Treść maila(skrócona, gwiazdki to miejsce gdzie był adres):

We are writing to let you know that the following item has been sent to:

***********
using Royal Mail.

For more information about delivery estimates and any open orders, please
visit: http://www.amazon.co.uk/your-account

Your order #026-0643966-4953121 (received January 21, 2010)
-------------------------------------------------------------------------
Qty Item Price Shipped Subtotal

---------------------------------------------------------------------

Amazon.co.uk items (Sold by Amazon EU S.a.r.L.):

1 Mass Effect 2 (Xbox 360) £38.41 1 £38.41

Shipped via Royal Mail

-------------------------------------------------------------------------
Item Subtotal: £31.48
Shipping and handling: £7.98
VAT: £8.69

Pre-order Guarantee: £0.00

Total: £48.15

Jednakże z podanego numeru katy kredytowej nie "ściągnęło" żadnych pieniędzy, nie spytało nawet o magiczne 3 liczby dzięki którym można "skraść" kaskę z karty kredytowej elektronicznie. A wiem, że jest to niezbędne i już swego czasu płaciłem za WoW właśnie kartą kredytową.

Czy jest na forum ktoś kto miał do czynienia z zakupami na amazon.co.uk i wie jak to powinno wyglądać? Proszę o pomoc!

P.S. Przeszukałem cały support na amazonie i nic z tego nie wywnioskowałem. A dostać ME2 to sprawa życia lub śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 13:41, Pazurex napisał:

> Pytanie nr jeden czy zamówiłeś na adres polski dostawę?
>

Oczywiście, że tak.


Z tego co mi wiadomo Amazon.uk jak i wiele innych nie wysyłają paczek do Polski (przynajmniej cześći rzeczy)

zaraz sprawdzę

Zamawiałeś coś od nich z dostawą do Polski wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zamawiałem ale wiem, że wysyłają, zresztą tak pisze nawet na stronie.
Tutaj nie jest problem z wysyłką, tylko nie wiem co jest grane, czuję się jakby robiony w konia.
Niby wysłano paczkę, ale pieniędzy nie zabrali... I tutaj jest jakby moje pytanie do osób które coś stamtąd zamawiały, czy to tak ma być, że kasy nie potrącają(i nawet nie chcą tych 3 cyferek) ale paczka "dispatched".
A może za pobraniem jakimś wyślą, tylko po co im mój numer karty kredytowej...

Oto dowód, że wysyłają do PL:

"PC & Video Games, Toys & Games and Software items and accessories
United Kingdom (England, Northern Ireland, Scotland and Wales), Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Republic of), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland."
Polska jest na liście państw do których wysyłają gry video :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie spytało nawet o magiczne 3 liczby dzięki którym można "skraść" kaskę z karty kredytowej elektronicznie.

O ile dobrze pamiętam to Amazon o te 3 liczby pyta przy składaniu zamówienia (druga opcja to pytanie przy dodawaniu karty). Na 100% nie pytają się o niego przy opłacaniu zamówienia.
Jesteś pewny, że to ta karta? Sprawdź 4 ostatnie cyfry, może się pomyliłeś i kasa zeszła z innej? Druga opcja to to, że spojrzałeś nie do tej rubryki na rachunku karty. Amazon zawsze ściąga kasę przed wysyłką a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 14:33, logray napisał:

> nie spytało nawet o magiczne 3 liczby dzięki którym można "skraść" kaskę z karty
kredytowej elektronicznie.

O ile dobrze pamiętam to Amazon o te 3 liczby pyta przy składaniu zamówienia (druga opcja
to pytanie przy dodawaniu karty). Na 100% nie pytają się o niego przy opłacaniu zamówienia.
Jesteś pewny, że to ta karta? Sprawdź 4 ostatnie cyfry, może się pomyliłeś i kasa zeszła
z innej? Druga opcja to to, że spojrzałeś nie do tej rubryki na rachunku karty. Amazon
zawsze ściąga kasę przed wysyłką a nie po.


Type: MasterCard/EuroCard
Number: *********** liczbaliczba52
Exp. Date: data
Cardholder Name: imie

Tylko o to mnie pytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczasowego doświadczenia wiem, że:
a) najpierw ściągają kasę z konta,
b) jeśli nie mogą to wysyłają maila z prośbą o sprawdzenie karty,
c) dopiero potem wysyłają.
Jeśli napisali, że wysłali to wkrótce spodziewaj się przesyłki z Niemiec. Jak chcesz się upewnić to napisz (albo zadzwoń) do ich obsługi.

Dnia 29.01.2010 o 14:35, Pazurex napisał:

Type: MasterCard/EuroCard
Number: *********** liczbaliczba52
Exp. Date: data
Cardholder Name: imie

Tylko o to mnie pytali


Z ciekawości złożyłem zamówienie. Wychodzi na to, że na Amazon ccv nie wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj pokazało zaksiegowanie wpłaty(raczej pobrania). Czyli nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać i miec nadzieję na szybką dostawę :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy amazon.com i amazon.co.uk/de wysyła już sprzęt elektroniczny do Polski?Chciałbym kupić sobie niedostępny w naszym kraju komputer,ale nie wiem czy wysyłają taki sprzęt.Jeszcze niedawno wysyłali do Polski tylko książki,DVD itp.(przynajmniej tak mi się wydaje) ,a na ich stronie nie mogłem się odszukać informacji o wysyłce komputerów.Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostało mi do sprawdzenia czy niemiecki amazon dostarczy mi iPoda do Polski. Problem w tym, że nie znam niemieckiego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Chciałem coś zamówić ale przy checkoucie wyskakuje błąd że towar nie może być wysłany do mojego miejsca zamieszkania, sprawdziłem w pomocy, gry akurat do PL wysyłają, na stronce przedmiotu jest też koszt międzynarodowej przesyłki więc nie wiem o co kaman...
Mo że o sposób wypełniania adres chodzi, gdzieś mi się obiło o uszy że zamiast np. w jednej linii adresowej pisać Strzegomska 100/100 to trzeba ulicę i nr budynku w Line adress 1 a nr mieszkania w Line 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 15:24, igor8472 napisał:

Mam dziwny problem. Chciałem coś zamówić ale przy checkoucie wyskakuje błąd że towar
nie może być wysłany do mojego miejsca zamieszkania, sprawdziłem w pomocy, gry akurat
do PL wysyłają, na stronce przedmiotu jest też koszt międzynarodowej przesyłki więc nie
wiem o co kaman...
Mo że o sposób wypełniania adres chodzi, gdzieś mi się obiło o uszy że zamiast np. w
jednej linii adresowej pisać Strzegomska 100/100 to trzeba ulicę i nr budynku w Line
adress 1 a nr mieszkania w Line 2...

Jak ja zamawiałem w Amazonie, to był osobne pola na numer domu i ulicę, dlatego przesyłkę śmiesznie zaadresowali (najpierw numer, potem ulica), ale doszła bez problemów.

Zawsze masz support, który powinien Ci pomóc, skoro teoretycznie wysyłają ten produkt do PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanka, bo rejestruję się na Amazonie :)
Czy:
Full Name ma być z polskimi literami?
Address Line 1 ma być w postaci Ulica Numer, czy innej?
Co wpisać w County?
Postcode - postać: XX-XXX, czy inna?
Phone Number - może być komórka? W jakiej formie?
Można płacić przy odbiorze gotówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 10:59, Harrolfo napisał:

Takie pytanka, bo rejestruję się na Amazonie :)
Czy:
Full Name ma być z polskimi literami?

Lepiej nie

Dnia 12.10.2010 o 10:59, Harrolfo napisał:

Address Line 1 ma być w postaci Ulica Numer, czy innej?

Tak jak zwykle

Dnia 12.10.2010 o 10:59, Harrolfo napisał:

Co wpisać w County?

Nic

Dnia 12.10.2010 o 10:59, Harrolfo napisał:

Postcode - postać: XX-XXX, czy inna?

Tak xx-xxx jest ok

Dnia 12.10.2010 o 10:59, Harrolfo napisał:

Phone Number - może być komórka? W jakiej formie?

Tak, numer + kierunkowy (dla Polski +48)

Dnia 12.10.2010 o 10:59, Harrolfo napisał:

Można płacić przy odbiorze gotówką?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować