Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2010 o 12:13, logray napisał:

Na amazon.co.uk darmowa wysyłka do Polski :) Jedynym warunkiem jest zamówienie za nie
mniej niż 25 funtów.


Jakaś promocja czy już na stałe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 12:19, Phobos_s napisał:

Jakaś promocja czy już na stałe? :)

Ciężko powiedzieć. Jakbym miał strzelać to bym powiedział, że na stałe.
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?ie=UTF8&nodeId=200355380

Tutaj można coś więcej poczytać po polsku:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8508848,Amazon_zainteresowany_naszym_rynkiem__Nadciaga_Amazon_pl_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 13:11, logray napisał:

Ciężko powiedzieć. Jakbym miał strzelać to bym powiedział, że na stałe.
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?ie=UTF8&nodeId=200355380

Tutaj można coś więcej poczytać po polsku:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8508848,Amazon_zainteresowany_naszym_rynkiem__Nadciaga_Amazon_pl_.html


Fakt, wygląda, że na stałe.
No to bardzo dobra wiadomość. W końcu będzie można zamówić ciekawe rzeczy bez potrzeby gimnastykowania się i szukania sklepów :)
Good news :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc to dlatego na takim np. Blipie ludzie oszaleli, pisali że "wreszcie jesteśmy w Europie", że "cywilizacja dotarła do naszego kraju" i zaczęli porównywać ceny z Empików czy innych takich z cenami z Amazona (na niekorzyść ceny w złotówkach, naturalnie).

Ciekawi mnie jak to wpłynie na takie np. Allegro i czy od takiego większego wsparcia zagranicznego rynku nie pojawią się czarne chmury nad ludźmi, którzy kupują w PL. Wiecie, podwyżki cen, oferta ograniczająca się tylko do bestsellerów - najbardziej opłacalnych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z działalnością urzędu celnego w przypadku przesyłek z Amazona ? Bo o ile mnie pamięć nie myli to za paczki powyżej 22 ojro naliczali nasz kochany VAT (opłata celna dochodziła chyba po 44 czy 45 ojro). Jak kiedyś zamówiłem paczkę której wartość wyniosła coś ponad 250 zł (razem z przesyłką >_> ...) to od całości musiałem zapłacić dodatkowo 5 dyszek :/. A nawet mi nadawca oznaczył paczkę jako "gift" co czasami niby pomaga ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:07, drblase napisał:

A jak się ma sprawa z działalnością urzędu celnego w przypadku przesyłek z Amazona ?

W UE cła nie ma chyba. Z USA Amazon bierze na siebie Vat i cło przy zakupach do 200$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:07, drblase napisał:

A jak się ma sprawa z działalnością urzędu celnego w przypadku przesyłek z Amazona ?


Jesteśmy w Unii, nie ma żadnego cła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dared00 i Darkstar181

No tak głupi ja ;). Powinienem sobie z tego zdawać sprawę. To do czego mi doliczyli VAT w końcu przyszło spoza Europy ... .
No nic dzięki za info :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Amazon pobiera (lub blokuje) pieniądze z karty przy zakupie pre-ordera? Od razu czy też parę dni przed wysyłką? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 13:33, Lex napisał:

Kiedy Amazon pobiera (lub blokuje) pieniądze z karty przy zakupie pre-ordera? Od razu
czy też parę dni przed wysyłką? Dzięki za odpowiedź.

W chwili wysłania towaru pobierają opłatę. Nigdy przed premierą kasy nie ściągną abyś nie płacił za coś czego może nie być. Także, jeśli np. zamówisz jakieś większe zamówienie, a jakaś rzecz nie będzie dostępna, to pobiorą kwotę tylko za wysłany towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta: Visa, wydana 3 tygodnie temu
Limit płatności internetowych: 300 zł
Wartość zamówienia: trochę ponad 25 funtów, darmowa wysyłka

Od wczorajszego popołudnia próbuję zapłacić za zamówienie, za każdym razem bezskutecznie. Próbowałem wpisywać nazwisko z polskimi ogonkami i bez.

BTW Amazon.co.uk to pierwszy sklep internetowy, który nie pyta mnie o trzycyfrowy kod bezpieczeństwa. Może to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 08:54, Kadaj napisał:

BTW Amazon.co.uk to pierwszy sklep internetowy, który nie pyta mnie o trzycyfrowy kod
bezpieczeństwa. Może to dlatego?

Jeżeli nie masz zapamiętanej karty to zawsze pyta. Może zły typ karty zaznaczyłeś? Może posiadasz kartę Visa Electron a zaznaczasz samo Visa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 00:04, knopfler napisał:

Jeżeli nie masz zapamiętanej karty to zawsze pyta.

"Amazon.com does not support entering the three-digit CVV code normally found on the back of some cards."
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=518224

Dnia 13.08.2011 o 00:04, knopfler napisał:

Może zły typ karty zaznaczyłeś? Może
posiadasz kartę Visa Electron a zaznaczasz samo Visa?

Dobry. Miła pani na infolinii banku powiedziała, że nie mogę w tym sklepie robić zakupów. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że chodzi o Amazon.co.uk nie .com. Ja mam kartę płatniczą Visa Electron Inteligo z trzycyfrowym kodem i robiłem tą kartą zakupy zarówno na amazon.com jak i na .co.uk wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mnie przerzuciło na FAQ z .com i nawet nie zauważyłem. ;p

Co nie zmienia faktu, że na co.uk rubryki do wpisania kodu nie ma:

20110813122748

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wszedłem na konto i nie ma takiej rubryki. Dziwne, byłem pewny że wpisywałem. A tak z ciekawości, jaka to karta co nie można płacić? Płatnicza/kredytowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 18:26, knopfler napisał:

Rzeczywiście wszedłem na konto i nie ma takiej rubryki. Dziwne, byłem pewny że wpisywałem.

A mój bank wymaga potwierdzenia tym kodem. ;p

Dnia 13.08.2011 o 18:26, knopfler napisał:

A tak z ciekawości, jaka to karta co nie można płacić? Płatnicza/kredytowa?

Płatnicza. Przy czym w sklepach obsługujących kod bezpieczeństwa płatności wchodzą bez problemu, próbowałem już na Steamie i Zavvi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe pytanie.

Jak działa ten amazon. Rozumiem, że jest to zwykły sklep internetowy (nie jak allegro/ebay) i nie znajdę tam podróbek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 19:14, 1096 napisał:

Rozumiem, że jest to zwykły sklep internetowy (nie jak allegro/ebay) i nie znajdę tam podróbek?


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować