Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Z UK jak i całej UE nie ma cła. Cło jest na towary z USA o wartości pow. 20$, choć czasami celnicy puszczają paczkę bez haraczu dla rządu. Mi np. nie oclili Wii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to prawda, że amazon.co.uk nie wysyła kindle''ów za granicę.
Wysyłka do polski jest za free na zakupy powyżej 25 funtów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie amazon.co.uk.Chcę tam kupić płytę.Ale sprzedawca nie ma jej na stanie i będzie ją wysyłać z USA.Stąd moje pytanie-zapłacę cło i VAT?A jeśli tak to ile?Bo przesyłka jest warta 30 funtów.
Wiem,że pytanie głupie ale w ogole nie miałem styczości z amazonem i nie wiem po jakiemu to jest robione.
P.S.Jeśli będę musial zapłacić oba podatki to zostaną one potrącone automatycznie podczas realizacji zamówienia?Czy gdzieś trzeba będzie biegać?

Dzięki z góry za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 10:30, KSU_DW napisał:

/cut/


Cóż dawno się tym nie interesowałem, ale wcześniej chyba było tak, że VAT naliczali (jeśli przesyłka szła spoza UE) do każdej paczki o wartości powyżej 22euro, a opłaty celne powyżej 44 albo 45euro. Często to zależy po prostu od szczęścia. Nie raz i nie dwa zamawiałem paczki o wartości 40-50euro + i mi nic nie naliczali. Ale moje pierwsze zamówienie dostało 22% (dawne czasy ;)) bonus... Czy teraz to wygląda jakoś inaczej to nie wiem.
A jak coś doliczą to musisz zapłacić przy odbiorze paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.Ale skoro płacę z góry to jak rozumiem do tego przed obiorem może dojść zarówno cło jak i VAT?Bo Sprzedawca w swoich informacjach napisał,że cena zawiera podatek VAT.Tyle,że pytanie czy to podatek angielski a do tego dojdzie polski?
A jeśli faktycznie coś naliczą to przy odbiorze płacę wszystkie opłaty tak?Nigdzie nie muszę się iść,wypełniać jakiś formularzy itepe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 11:43, KSU_DW napisał:

/cut/


Opłaty celne naliczają dopiero po dotarciu paczki do Polski. Poczta Polska może sama dostarczyć celnikom paczkę do sprawdzenia (rozpakowanie, kontrola, ponowne zapakowanie) i wtedy naliczają opłaty. Z VATem jak i kiedy to nie wiem, ale możliwe że to działa tak samo.
I tak przy odbiorze płacisz za wszystko co doliczyli. Nic nie wypełniasz, dajesz kasę i dostajesz pokwitowanie o ile pamiętam.
PS. Zawsze możesz spróbować prosić sprzedającego aby zaniżył wartość paczki i oznaczył ją jako "gift" (podobno to pomaga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia.Teraz pozostaje tylko czekać jak sytuacja się rozwinie.Gdy przesyłka dojdzie do Polski to napiszę jak się transakcja zakończyła-zawsze to będzie podpowiedź dla innych.
Raz jeszcze dzięki drblase za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś:)
Takie info znalazłem-wklejam,żeby każdy nie musiał szukać:)

Kwota zwolniona z cła i VAT

Przesyłki o wartości do 45 Euro (ok 60 USD), mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to przesyłek zawierających towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym. Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przesyłki, które maja charakter okazjonalny np. raz w miesiącu i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych.

Kwota zwolniona z cła, tylko VAT

Przesyłki o wartości powyżej 45 Euro ale nie więcej niż 150 Euro (ok 200 USD) mogą zostać w Polsce zwolnione z cła. Jest natomiast doliczany podatek VAT.

Sposób kalkulacji cła i VAT
Koszt zakupu $900
Koszt wysyłki $100
Wartość celna $1000 (suma kosztu przesyłki oraz zakupu)
Cło 5% $50 (5% wartości celnej)
Wartość z cłem $1050 (suma wartości celnej oraz cła)
VAT 23% $241,5 (23% wartości z cłem)
Razem $1291,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz dokładniej i wygląda na to że od grudnia zeszłego roku obowiązuje ten wyższy limit (wcześniej były te podane przeze mnie 22 euro). Dlatego jak w zeszłym roku zamówiłem przedmiot za ogółem 40 euro to dostałem bonusy, a w tym paczki o wartości powyżej 45 euro były nietknięte przez celników :).

Mimo wszystko jednak użyty jest zwrot "...mogą został w Polsce zwolnione z cła." więc 100% nie ma :/. Ale jestem pewny, że za 1 płytę nie będziesz musiał płacić VAT i opłaty celnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też odnoszę podobne wrażenie.Zresztą teraz pozostaje czekać:)
A nasze Państwo i tak jakiś podatek wykombinuje-to kwestia czasu.Na kimś w końcu muszą zarabiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Otrzymałem długo wyczekiwaną paczkę.I na szczęście żadnych opłat ukochany Urząd Celny nie pobrał:-)może miałem szczęście a może zmieściłem się w tych wytycznych-tego nie wiem.Ważne,że nie musiałem dodatkowo bulić:-)
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych zakupów na Amazonie jak również cierpliwości bo ja musiałem długo poczekać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka seria pytań:
1) Jak jest ostatecznie z cłem przy zamawianiu na przykład 5 płyt, a jak przy zamawianiu 1 płyty? Z muzyką/grą.
2) Coś czytałem o darmowej wysyłce do Polski. Czy to prawda?
3) Ile czasu średnio czekaliście na odbiór przesyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 12:44, Harrolfo napisał:

Krótka seria pytań:
1) Jak jest ostatecznie z cłem

Z tego co sie orientuje to clo jest za produkty zamawiane SPOZA Unii, wiec tutaj Cie nie obowiazuje. Jest tylko robna roznica w kwocie VAT (u nich jest 20 czy 21%), wiec cena bedzie nieznacznie wyzsza...
Moje najdrozsze zamowienie mialo 70GBP i zadnego cla mi nie naliczyli.

Dnia 19.02.2012 o 12:44, Harrolfo napisał:

2) Coś czytałem o darmowej wysyłce do Polski. Czy to prawda?

WSZYSTKIE produkty w danym zamowieniu musza miec dopisek: & this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery na swojej karcie produktu, a calkowity koszt zamowienia musi przekroczyc 25GBP. Wtedy w trakcie zamowienia mozesz wybrac ''Super Saver Delivery'' i nie zaplacic nic za przesylke...

Dnia 19.02.2012 o 12:44, Harrolfo napisał:

3) Ile czasu średnio czekaliście na odbiór przesyłki?

Jak tylko wszystkie produkty sa na stanie to od momentu zlozenia zamowienia mija ok. tygodnia - 1/2 dni na skompletowanie zamowienia/platnosc, ok 4-5 dni na dostarczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 12:25, Budo napisał:

Jak wygląda płatność na amazonie? Karta to wiem, a paypal też?

PayPal nie, bo to produkt konkurencji jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować