Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Orientuje się ktoś ile idzie przelew na amazon? Zrobiłem swoje pierwsze zakupy, dopłaciłem bo muszę mieć towar na wczoraj i od godziny nic. Ani kasa nie zeszła, ani żadnego e-maila od amazonu nie dostałem. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o ten serwis więc wolę zapytać :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 10:05, haderQ napisał:

Orientuje się ktoś ile idzie przelew na amazon? Zrobiłem swoje pierwsze zakupy, dopłaciłem
bo muszę mieć towar na wczoraj i od godziny nic. Ani kasa nie zeszła, ani żadnego e-maila
od amazonu nie dostałem. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o ten serwis więc wolę
zapytać :P

Pozdrawiam


Robię zakupy w amazonie, ale zawsze płatne kartą. I zaraz po zamówienie nie są blokowane pieniądze na karcie. Kiedy informacja w stanie zamówienia zmieni się na "Processing for dispatch" to dopiero wtedy pieniądze na na karcie są blokowane. Podobnie sprawa pewnie wygląda przy przelewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam takie pytanie.
Jakie są koszty przelewu?
Rozumiem, że amazon tj. "sam sobie pobiera" zapłatę za dany towar, ale czy dodatkowo z konta ubywa koszt przelewu zagranicznego (pobieranego przez bank)??

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 16:11, polak322 napisał:

Rozumiem, że amazon tj. "sam sobie pobiera" zapłatę za dany towar, ale czy dodatkowo
z konta ubywa koszt przelewu zagranicznego (pobieranego przez bank)??

Amazon nie ma przelewów. Tylko płatność kartą. Zapłacisz bankowi za przewalutowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha. czyli taka transakcja nie jest traktowana jako przelew, tylko jako płatność kartą? Czyli nie muszę się obawiać naliczenia dodatkowej kwoty, jak za przelew, tylko ewentualnie koszty przewalutowania, tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 16:29, polak322 napisał:

aha. czyli taka transakcja nie jest traktowana jako przelew, tylko jako płatność kartą?
Czyli nie muszę się obawiać naliczenia dodatkowej kwoty, jak za przelew, tylko ewentualnie
koszty przewalutowania, tak??


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... co jest? Korzystam z amazon.com od jakiegoś czasu, ale po zobaczeniu co pokazuje siteadvisor oniemiałem... wirusy? okienka? Nie doświadczyłem tego. Dlaczego ludzie tak tę stronę oceniają? Czyli mam rozumieć, że są tam wirusy ? Nigdy nie miałem problemu, a z antywirusów nie korzystam. Czy mam się bać? :D

20130611000918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z amazona skorzystałem raz. Płaciłem kartą walutową i nie musiałem nawet podawać tego kodu bezpieczeństwa co mnie strasznie zdziwiło. Transakcja jakoś doszła do skutku, ale bank mi zablokował kartę. Po telefonie wyjaśniło się, że było podejrzenie kradzieży karty i jako właściciel musiałem potwierdzać, że ten zakup dokonałem. Sam bym zagłosował na "przykrości z zakupami" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 00:14, SiDi napisał:

Ja z amazona skorzystałem raz. Płaciłem kartą walutową i nie musiałem nawet podawać tego
kodu bezpieczeństwa co mnie strasznie zdziwiło. Transakcja jakoś doszła do skutku, ale
bank mi zablokował kartę. Po telefonie wyjaśniło się, że było podejrzenie kradzieży karty
i jako właściciel musiałem potwierdzać, że ten zakup dokonałem. Sam bym zagłosował na
"przykrości z zakupami" ;p

Rozumiem, ja problemów takich nie miałem, tylko zdziwiło mnie to "wirusy". Serio, zaczynam się martwić. :/ Korzystałem z Amazon.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 00:32, SiDi napisał:

Z tym przesadzasz. Nie wiem gdzie wirusy miałyby się tam zamieścić.

No ja też nie wiem, ale siteadvisor pokazuje, że z opinii wynika, że coś tam jest, a ja nie mam antywirusa zainstalowanego. Zapomniałem, że w najnowszym CD-Action był ArcaVir, a czas zbytnio mi nie pomaga w normalnym skanie PC.
Czyli mówisz, że wirusów nie ma i nie mam się niczego bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję. Wirusa możesz złapać wszędzie. Tak samo możesz zostać potrącony przechodząc przez ulicę do sąsiada. Osobiście polecam Kasperskiego. Ewentualnie avast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 00:18, LubieWafle napisał:

Rozumiem, ja problemów takich nie miałem, tylko zdziwiło mnie to "wirusy". Serio, zaczynam
się martwić. :/ Korzystałem z Amazon.com


Amazon.com? Chce ci się płacić koszty wysyłki? ( tam są ceny tańsze, ale wysyłka swoje kosztuje )

Przenieś się na amazon.co.uk. Tam od 25 funtów masz darmową wysyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 08:23, Piotrbov napisał:

> Rozumiem, ja problemów takich nie miałem, tylko zdziwiło mnie to "wirusy". Serio,
zaczynam
> się martwić. :/ Korzystałem z Amazon.com

Amazon.com? Chce ci się płacić koszty wysyłki? ( tam są ceny tańsze, ale wysyłka swoje
kosztuje )

Przenieś się na amazon.co.uk. Tam od 25 funtów masz darmową wysyłkę.

Korzystam z obu serwisów w zależności od potrzeb, jednak do Amazon.com mam sentyment. Amazon.co.uk też ma w opiniach informację, że zawiera wirusy... :( To są tam te wirusy czy jednak nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 16:40, Feallan napisał:

Litości... Wirusy na amazonie? Naprawdę nie masz czym się przejmować...?

Wiesz, korzystam od kilku miesięcy z tych serwisów, a przy okazji bardzo często korzystam z banku, z różnych kont na róznych portalach. Ktoś jednak napisał opinię o tym, że są na Amazonie wirusy, więc skądś ta opinia się wzięła i musiał być jakiś powód. 0.8 - 1.6% opinii o tym, że są tam wirusy plus inne, że są różne inne śmiecie (okienka czy jakieś tam przeszkadzacze) mogą sugerować, że opinia o tym, że są tam wirusy nie była złośliwością czy przypadkiem. Stąd moje zmartwienie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 17:10, LubieWafle napisał:

Wiesz, korzystam od kilku miesięcy z tych serwisów, a przy okazji bardzo często korzystam
z banku, z różnych kont na róznych portalach.


No to co? Dane twojej karty są wysyłane przez połączenie szyfrowane. Jak jesteś paranoikiem i myślisz, że złapałeś jakieś keyloggery, to używaj klawiatury ekranowej i tyle.

Dnia 11.06.2013 o 17:10, LubieWafle napisał:

Ktoś jednak napisał opinię o tym, że są
na Amazonie wirusy, więc skądś ta opinia się wzięła i musiał być jakiś powód.


"hurr mój stary komputer mi wolno działa to na pewno wirusy, i to na pewno z amazon.com, bo tam czesto kupuje!!"

Dnia 11.06.2013 o 17:10, LubieWafle napisał:

0.8 - 1.6% opinii o tym, że są tam wirusy plus inne, że są różne inne śmiecie (okienka czy jakieś
tam przeszkadzacze) mogą sugerować, że opinia o tym, że są tam wirusy nie była złośliwością
czy przypadkiem. Stąd moje zmartwienie... :(


Pewnie na 10 wszystkich opinii trafiły się jakieś dwie marudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh chyba macie rację, za dużo panikuję... avast wykazał 0 wirusów no i gdyby tam były wirusy, to by trąbili o tym we wszystkich serwisach. Feallan, co do tych opinii to chyba masz rację. Na pewnym portalu, czystym w 100% od wirusów, jeden gościu złapał dialera i obwiniał wszystkich. Obsmarował stronkę wszędzie, ale potem się okazało, że zawinił on sam wchodząc na jakieś strony xxx. :)
Dzięki jednak za uspokojenie i za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować