Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Wczoraj próbowałem robić zakupy na brytyjskim amazonie. Niby łapałem się na super saver, ale po dojściu do typu wysyłki, to było tylko zwykła 3-10 dni. Może coś robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie.

chce zamówić PS4 z Amazon.com (ten amerykański) i jaki adres mam podać? słyszałem że jak się poda polski to nie wysyłają a jak się poda adres usa to jest git. Ale jak do diaska paczka dojdzie do mnie jak podam adres usa? nie moge tego rozgryść, pomoże mi ktoś z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 00:35, Sagitarius_PL napisał:

a ja mam inne pytanie.

chce zamówić PS4 z Amazon.com (ten amerykański) i jaki adres mam podać? słyszałem że
jak się poda polski to nie wysyłają a jak się poda adres usa to jest git. Ale jak do
diaska paczka dojdzie do mnie jak podam adres usa? nie moge tego rozgryść, pomoże mi
ktoś z góry dzięki :)

Jeśli sprzedaje to amazon a nie pośrednik to powinni wysłać, najwyżej dowalą Ci dużo koszty przesyłki i może cło na granicy. Jeśli spróbujesz złożyć zamówienie powinna pojawić się informacja czy są w stanie wysłać towar na podany adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz opcje Free Super Saver Delivery (a nie widze powodu wybierac innej bo ta przy zamowieniach >25GBP jest darmowa ;)) to przesylka dotrze do Ciebie w 7-10dni roboczych od momentu wyslania. Nalezy tez doliczyc ten dzien/dwa na przygotowanie przesylki. Moje ostatnie zamowienia (data zlozenia zamowienia - data otrzymania):

1 Lipiec - 9 Lipiec
19 Luty - 26 luty

Dodatkowo, po zlozeniu zamowienia na stronie Amazonu jest pokazany ''delivery estimate'' - przewaznie dosych trafnie przewiduja dostarczenie paczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chcę sobie zamówić nieco elektroniki i się właśnie zastanawiam. Tak sobie sprawdzam te ceny i w sumie to tanio na tym Amazonie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 20:11, Sigu napisał:

Dzięki. Chcę sobie zamówić nieco elektroniki i się właśnie zastanawiam. Tak sobie sprawdzam
te ceny i w sumie to tanio na tym Amazonie....

Ja ostatnio zamówiłem grę. Wysłana 7 Aug, szacowany czas był pomiędzy 13 a 24 chyba czy 26. Najlepsze jest to, że dostałem paczkę już 12stego z czego 10 i 11 to był weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu z brytyjskiego amazona zamówiłem kilka rzeczy i 1 grudnia została ona "Dispatched". Dostałem jakiś numer do śledzenia, ale do dzisiaj nie mogłem go nigdzie znaleźć, więc skontaktowałem się z supportem amazona i powiedzieli, że niby przesyłka jest w drodze i dojdzie na czas. Teraz dostaję maila z informacją:

"We got an update from the carrier regarding your order numer zamówienia that Currently they don''t have any information about this parcel.
As soon as they got any update they will inform us. "

Pierwszy raz zamawiałem zza granicy i wydaje mi się, że podając swoje dane w schemacie:

Imię i nazwisko
adres zamieszkania
kod pocztowy, miasto
Poland

nie popełniłem błędu, a nagle taka informacja. Dodatkowo boli mnie to, że w pierwszym kontakcie z supportem, powiedziano mi, że przesyłka jest w drodze... Ktoś miał kiedyś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz z nimi pogadałem (sami hindusi tam pracują!) i wyszło na to, że DHL nie otrzymało paczki tylko jakiś inny przewoźnik - nie wiedzą oni nawet kto. Proszą bym poczekał maksymalnie do 14 grudnia i wtedy wyślą kolejną albo zwrot hajsu w przypadku braku towaru. Niezłe jajca wynikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 19:09, SiDi napisał:

Jeszcze raz z nimi pogadałem (sami hindusi tam pracują!) i wyszło na to, że DHL nie otrzymało
paczki tylko jakiś inny przewoźnik - nie wiedzą oni nawet kto. Proszą bym poczekał maksymalnie
do 14 grudnia i wtedy wyślą kolejną albo zwrot hajsu w przypadku braku towaru. Niezłe
jajca wynikły.

A czy zamówione rzeczy były sprzedawane bezpośrednio przez Amazon czy nie? Jeśli nie, to jest to normalne, że paczka nie jest wysyłana przez DHL i idzie trochę dłużej. Nie też w tym przypadku możliwości śledzenia. Ja np. odbierałem poprzez Inpost, gdy kupowałem używany komiks. W przypadku bezpośredniej sprzedaży z magazynów Amazonu, śledzenie przesyłki i dostawa poprzez DHL zawsze były, przesyłka w tym przypadku zostawała dostarczona bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest amazon i tego jestem pewny na bank. Przesyłka nie została przekazana do DHL tylko komuś innemu z kim mają umowę. Tak jak napisałem wyżej; albo dojdzie, albo nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garść najnowszych informacji: paczka jest w drodze. Od wczoraj mogę ją śledzić poprzez DHL... Nie wiem dlaczego taka sytuacja wynikła. Paczka została najwyraźniej wysłana z Hiszpani, Madrytu. Istnieje szansa, że jakiś nieznany przewoźnik oddał ją DHLowi w Madrycie? Czy po prostu amazon skopał sprawę i tak naprawdę paczka została nadana dopiero niedawno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byl Black Friday, w cholere zamowien, zapewne mieli troche backlogu, ktory sprawil, ze czesc zamowien mogla sie zapodziac. Sam jedno zamowienie z tego okresu dostalem w miare o czasie, a drugie dopiero teraz w poniedzialek (chociaz bylo, ze termin dostarczenia to 04.12).

Jest tez kilka magazynow Amazona, wiec to, ze sie nazywa amazon.co.uk nie znaczy, ze paczka wyjdzie z UK. Czesto gesto paczka szla z Niemiec do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze support tym razem bedzie wiedzial? ;)
Ostatnio mocno wialo to też moglo opoznic miedzynarodowe przesylki;) Ale masz przygody z amazonem, najpierw "problem" z kosztami przesylki, a teraz to.
Informacyjnie, w zaleznosci od gry, moze byc taniej kupic w preorderze na amazonie niz w polskich sklepach, a poniewaz biora tuz przed wysylka, wiec mozna sie zabezpieczyc lub anulowac zamowienie bez kosztow(chyba, sam nie probowalem), no ale czesc firm juz sie przed tym zabezpiecza, ze np. brak polskich napisow/dubbingu na plycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle zostałem zrozumiany. Docelowo paczka miała dojść tydzień temu, ale nie doszła, ponieważ:

"I see that the estimated delivery date is December 07, 2013. After checking your order, it seems that tracking information is no longer available. Due to the volume of orders we provide, there are rare occasions where a carrier receives an order that was not originally assigned to them. In these cases, we still expect your order to arrive via a non-trackable service. "

Tutaj jest tak oficjalnie napisane, ale chodzi głównie o to, że paczka została przekazana nie temu przewoźnikowi co miał ją wziąć. Jednakże to DHL dzisiaj dostarczyło paczkę mimo wszystko. Nie wiem czy amazon mnie oszukał mówiąc, że paczkę dostał kto inny a w rzeczywistości wysyłając ją znacznie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazon usuwa darmową wysyłkę do Polski:

Jakub,


As you''ve previously had orders delivered to Poland, we wanted to let you know that our delivery options to Poland are changing. From April 3, 2014, FREE Super Saver Delivery will no longer be available. You''ll have the option of Standard or Priority Delivery for orders being delivered to Poland.

More information about international delivery rates and times can be found here.

We strive to provide our European customers the greatest possible selection at low prices and hope to see you again soon.

Regards,

Customer Service Department

Amazon.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem w innym temacie. Jakby to jeszcze zrobili w stylu: niedlugo skasujemy Free Saver Delivery, ale nie... skasowali wczoraj, e-maila wyslali dzisiaj, a jedyne zamowienia, ktore sie jeszcze łapały na przesylke powinny byc zlozone do 01.04.2014 i towar musial byc dostepny :/. Lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu nie zamawiałem nic stamtąd jednakże brak darmowej wysyłki do Polski już całkowicie przekreśla ten sklep dla mnie. Ciężko będzie coś tam znaleźć co jest taniej niż w samej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować