Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Ja zamawiałem z kolei bardzo często, a teraz to w ogóle nic chyba nie zamówię.
Sprawa nie dotyczy jedynie Polski, ale też np. Holandii, Szwecji, Portugalii. Strasznie zła decyzja dla mnie. I w sumie dla nich też, bo kupę kasy tam zostawiałem i na pewno było wielu takich jak ja.

Jedyna szczęśliwa rzecz w tym wszystkim to że udało mi się złożyć zamówienie 01.04, które się jeszce załapało. Ale to akurat marne pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak: Wysyłamy z UK, jest darmowa wysyłka, magazyny stoją w kraju płaćcie? Jeszcze jak się okaże, że nie będzie polskiej wersji Amazona i rzeczy zamówione przez Amazon.uk będą wysyłane z polskiego magazynu, policzą wysyłkę w funtach, to będzie to totalny debilizm i głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2014 o 16:05, knopfler napisał:


Jedyna szczęśliwa rzecz w tym wszystkim to że udało mi się złożyć zamówienie 01.04, które
się jeszce załapało. Ale to akurat marne pocieszenie.


Też miałem fuksa, znajomy zrobił mi zamówienie na sześć rzeczy w pakiecie i jeszcze się załapałem / 2 kwietnia / i we wtorek już powinno być u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ma z tym nic wspólnego, bo kilka innych krajów (jeśli nie wszystkie, które nie mają swojej lokalnej wersji strony, jak Niemcy czy Francja) również tak ma, a tam raczej nie stawiano teraz dodatkowych magazynów. Do Polski zresztą chyba wciąż sporą część towarów wysyłają z Niemiec. Przynajmniej tak jeszcze miałem w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest ani głupie, ani bezczelne, ani debilne - to jest najzwyczajniejsze w świecie szukanie oszczędności. Według mnie to jest dość normalnie podejście. Pozwolę sobie przypuszczać, że decyzję podjęli ludzie, którzy wiedzą o tym biznesie trochę więcej niż my. 3 lata darmowej wysyłki, to wystarczająco długi czas na to, żeby potencjalny klient z Europy zapoznał się z ofertą sklepu i jakością obsługi. Ktoś, kto kupuje tam dużo albo hurtowo nadal będzie dobrze na tym wychodził. Problem jest tylko dla takich graczy jak My, co kupują sobie jedną nową gierkę, bo na premierze taniej niż w Polsce. Poza tym, nie zawsze trzeba kupować od Amazonu na ich stronie, różni sprzedawcy oferują różne stawki za wysyłkę, a niektórzy na pewno wysyłają za friko.

Tak samo ma się sprawa w tymi magazynami. Idą do Polski, bo tu koszta obsługi są mniejsze, można mniej zapłacić ludziom i nie tylko jest nadal względnie blisko na zachód, ale także jest po drodze z azjatyckich fabryk. Polacy jako tańsza siła robocza. Może i taka smutna rzeczywistość, może i taki mamy kapitalizm, ale to zawsze więcej miejsc pracy dla nas, to jest najważniejsze. Sklep jest brytyjski, tam pewnie mają największy obrót, więc to Brytyjczycy będą mieć wysyłkę za friko. Choćby centra wysyłek stały na Hawajach.

Także tak to wygląda, przynajmniej mi się tak wydaje. Na pracownikach ciąć w końcu nie będą, w Amazonie i tak nawet z najmniejszej rybki już teraz wyciskają wszystko - Jeff Bezos, to jeden z najbardziej bezwzględnych kapitalistów, który wobec pracowników ma olbrzymie wymagania jeśli chodzi o wydajność. W tych czasach lekko nie ma prawie nikt, ani my, ani oni.

@Damianuss1
Masz rację, człowiek nie jest głupi. W Amazonie zdają sobie na pewno zdają sobie z tego sprawę i być może mają nadzieję, że tacy jak my, pójdą sobie do innego, lokalnego sklepu. Raczej by nie podjęli takiej decyzji, gdyby europejscy gracze czy klienci detaliczni kupowali tam miliony gier, tony towarów i generowali dziesięciocyfrowy+ obrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że dla klienta masowego nie robi różnicy, to wysyłka jednego przedmiotu za ok. 30 pln praktycznie niweluje różnicę pomiędzy naszymi sklepami a amazonem, to tak uważam to za lekkie przegięcie. Jakoś inne sklepy są w stanie wysyłać z UK za darmo lub 2-3 funty.

Pomijam już fakt, że czasem ci sprzedawcy będący na amazonie mają problem z wysyłką do polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 12:28, maniekk napisał:

Pomijam już fakt, że czasem ci sprzedawcy będący na amazonie mają problem z wysyłką do
polski.


Mnie się podoba jak często trafiam na sprzedawcę "worldwide shipping!", a mimo wszystko do Polski nie wysyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 14:35, SiDi napisał:

Mnie się podoba jak często trafiam na sprzedawcę "worldwide shipping!", a mimo wszystko
do Polski nie wysyła.


Podejrzewam, że Polska jak zwykle leży w innym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy kupowaniu zza granicy to może ktoś z Was doradzi mi, gdzie zakupić te oto artboki do LotR:

http://www.amazon.co.uk/The-Fellowship-Ring-Lord-Rings/dp/0007135637/ref=pd_ybh_1

http://www.amazon.co.uk/The-Lord-Rings-Art-Towers/dp/0007135645/ref=pd_sim_b_2?ie=UTF8&refRID=07ZV7507JTC7DEFPDZYZ

http://www.amazon.co.uk/The-Return-King-Lord-Rings/dp/0007135653/ref=pd_sim_b_5?ie=UTF8&refRID=07ZV7507JTC7DEFPDZYZ

http://www.amazon.co.uk/The-Lord-Rings-Gary-Russell/dp/0618510834/ref=pd_sim_b_15?ie=UTF8&refRID=1EQH9X08G4P81NQE3Z9H

nówek to ja już chyba nie dostanę, chyba, że za b. wysoką cenę ... ale gdzie zakupić używki?
Amazon nie wysyła używek, mogę zakupić z USA za pośrednictwem rodziny ale ponoć wysyłka do Polski przekracza wartość książki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić ten produkt, z racji okazyjnej ceny: http://www.amazon.co.uk/Lord-The-Rings-Online-Mithril/dp/B005LFW2VY Mam jednak pytania, bo w kupowaniu na Amazonie jestem zielony.

1. Jak to wygląda z wysyłką? Ile zazwyczaj się za nią płaci, o co chodzi z tym one day delivery?
2. Czy uda mi się zapłacić zwykłą kartą płatniczą, mając na niej wpłacone złotówki?
3. Czy w ogóle Polska ma jeszcze możliwość kupowania tam jakichkolwiek rzeczy?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego produktu calkowity koszt zamowienia to: Order Total: £12.07. One-day delivery znaczy tyle ile nazwa. Towar po spakowaniu dostarcza Ci w ciagu jednego dnia. Opcja drozsza niz zwykle i szczerze to nie ma sensu jej wybierac (jesli w ogole jest dostepna) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2014 o 10:51, QuandorX napisał:

2. Czy uda mi się zapłacić zwykłą kartą płatniczą, mając na niej wpłacone złotówki?

Jeśli ma cvc i możliwość płatności przez internet to powinno dać radę. Jeśli nie to pozostaje kredytowa albo karta wirtualna.

Dnia 18.04.2014 o 10:51, QuandorX napisał:

3. Czy w ogóle Polska ma jeszcze możliwość kupowania tam jakichkolwiek rzeczy?

Zależy czy wysyłają do Polski. Akurat przy podanym produkcie jest, jeśli nie ma to przy próbie złożenia zamówienia przed potwierdzeniem powinna byc informacja jeśli nie jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek_K, @Martius0 Dzięki wielkie panowie, rozjaśniło mi to całą sytuacje, chyba się skuszę, bo za taką cenę to ja tego nigdzie nie dostanę;).

Edit: No dobra dostanę, ale nie wersję pudełkową;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś na amerykańskim amazonie ostatnio jakiś towar ?
Chodzi mi o obecne sposoby wysyłki do polski, tj czy zasada, że wysyłka jest darmowa przy zamówieniu powyżej 35 dolarów obowiązuje przy dostawie międzynarodowej ?
Chcę kupić przedmiot warty 65-70$ więc teoretycznie łapię się na ta regułę, ale chciał bym wiedzieć jak jest w praktyce, czy dochodzą jakieś dodatkowe opłaty, cła - czy tez tym zajmuje się już bezpośrednio sam amazon gdy wysyła mi opłacony przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 16:15, ww3pl napisał:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=527692
"Ship your items to a single U.S. address in one of the 50 states."

Czyli tylko w obrębie Stanów Zjednoczonych.


To dlaczego można wybrać jako kraj do wysyłki Polskę i nawet jest możliwość wyboru opcji dostawy? Chcę coś zamówić na amazon.com i myślałem, że pomożecie mi znaleźć cennik ile taka wysyłka z USA kosztuje. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować