Zaloguj się, aby obserwować  
Pazurex

Amazon.co.uk - pytania dotyczące sprzedaży, wysyłki itp.

158 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2014 o 21:38, Dared00 napisał:



Dzięki za link.
Dziwnie ten amazon.com jest skonstruowany:
wybieram przedmiot, dodaję do koszyka, przechodzę do szczegółów zamówienia, podaję ilość, adres do wysyłki, mogę wybrać formę wysyłki i płatności i do samego końca czyli do momentu wpisania danych z karty aby zapłacić nie wiadomo ile zapłacę bo nigdzie nie jest podany koszt łączny. (chyba, że ja czegoś nie widzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 22:00, Piotrek_K napisał:

A skad ma Ci Amazon napisac ILE zaplacisz za przesylke jesli nie podales jeszcze adresu
i formy wysilki?


Podałem. Wpisanie danych karty to ostatni krok, PO wybraniu formy przesyłki i adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 22:00, Piotrek_K napisał:

A skad ma Ci Amazon napisac ILE zaplacisz za przesylke jesli nie podales jeszcze adresu
i formy wysilki?



Możesz mi pomóc?
Dałbyś swojego maila, wysłałbym Ci link do konkretnego przedmiotu, może dojdziesz jak dojrzeć sumę końcową którą pobierze mi z karty? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 20:48, Citkowsky napisał:

Dałbyś swojego maila, wysłałbym Ci link do konkretnego przedmiotu, może dojdziesz jak
dojrzeć sumę końcową którą pobierze mi z karty? Byłbym wdzięczny.


Napiszę ci dokładnie jak wygląda kupowanie ( na moim przykładzie):

1. Add to Cart
2. Proceed to Checkout
3. Choose your Card
3. Place your order in PLN i tam jest po prawej stronie masz dane: Shipping & Handling, tam jest koszt wysyłki.

Ogólnie na amazonie się płaci na stronie Review your order, tam jest dokłądnie napisane, jakie przedmioty się kupuje, z tekstem Estimated delivery:, z Shipping address.
Po prawej stronie masz Order Summary a w nim Items: i Shipping & handling, jak również Total before tax i Estimated tax to be collcted.

Pogrubione Order total

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koncowa cena widoczna jest jako ostatni krok przed kliknieciem na ''place''. Jak cos to pisz pod "rozne (malpa) mailplus (kropka) pl"

Bez spacji i zamieniajac znaki na znaki ;).

Albo walnij tutaj co chcesz kupic to looknie tez ktos iny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się, wpisałem nr karty na której mam 0zł żeby przypadkiem nic nie zdjęło z konta i przeszedłem krok dalej.
Troszkę mnie cena zasmuciła. Z 54$ zrobiło się łącznie 297zł w przypadku przesyłki z numerem nadania, szybkiej bo z dostarczeniem 9-16 dni roboczych lub 218zł z paczką nierejestrowaną z terminem 18-32 dni robocze ;( Kupowaliście coś przy pomocy tej Standard International Shipping czy dopłacaliście do AmazonGlobak Expedited Shipping? W przypadku tej drugiej na podsumowaniu jest pozycja ,,IMPORT FEES DEPOSIT-55zł". Czyli co, jak nie będzie cła czy vatu to mi oddadzą te 55zł, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 21:31, Citkowsky napisał:

Kupowaliście coś przy pomocy tej Standard International Shipping czy [...]

Ja tam z amazon.com zamawialem tylko Kindle''a, a tam jest tylko jedna opcja: AmazonGlobal Priority Shipping. Choc sprawia ona, ze paczka dotarla do mnie w ciagu 4 dni. W innym przypadku musisz sie zastanowic czy chcesz ryzykowac i wybrac opcje bez numeru przesylki czy jednak z numerem przesylki.

Dnia 28.11.2014 o 21:31, Citkowsky napisał:

Czyli co, jak nie będzie cła czy vatu to mi oddadzą te 55zł, jak to jest?

Dokladnie tak. Jak sie okaze, ze zaplacisz mniej VATu (clo chyba od 150Dolcow jest wiec nie bedzie) to Amazon zwroci Ci roznice. Choc to, ze VATu nie bedzie to nie masz co liczyc, wiec to raczej beda jakies grosze dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zwrócą mi tą kasę/ po jakim czasie/ skąd będą wiedzieli ile? :) I doprawdy świetny sobie kurs $ w stosunku do PLN ustalili: 1$=3,56PLN ; lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 21:49, Citkowsky napisał:

I doprawdy świetny sobie kurs $ w stosunku do PLN ustalili: 1$=3,56PLN ; lekka przesada.


Tak bywa... Ja z takich powodów założyłem sobie darmowy kantor internetowy, gdzie stworzyłem konta w dolarach, euro i funtach, i do nich zamówiłem karty do płatności internetowych. Tam jest przelicznik zgodny z NBP, a nie jeszcze dodatkowe grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 21:49, Citkowsky napisał:

A w jaki sposób zwrócą mi tą kasę

Na karte skad placiles

Dnia 28.11.2014 o 21:49, Citkowsky napisał:

/ po jakim czasie

a bo ja wiem ;D? Zwroca to zwroca. Na cholere drazyc temat ;)?

>/ skąd będą wiedzieli ile? :)
Bo dostana pozniej papiery pozniej od firmy kurierskiej/Urzedu Celnego/czy kto tam to nalicza z informacja jaki podatek zostal zaplacony. Porownaja sobie to z tym co pobrali i sprawdza czy nalezy sie korekta.

Dnia 28.11.2014 o 21:49, Citkowsky napisał:

I doprawdy świetny sobie kurs $ w stosunku do PLN ustalili: 1$=3,56PLN ; lekka przesada.

Ustaw sobie, ze karta jest w Dolarach i Ci poda ile to bedzie dolcow. Wtedy przewalutowania dokona bank. Przy czym uwaga, np. taki BZ WBK nalicza oplate za przewalutowanie transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkt o który mi chodzi to ściśle limitowany soundtrack: ,,The music of Grand Theft Auto V" w edycji CD.
Może jakimś cudem znalazłbyś to w cenie poniżej 250zł z pewnego źródła? Na ebay nie patrz bo już przelukałem. Jeżeli do poniedziałku nigdzie nie znajdę to chyba będę zmuszony dokonać zakupu na amazonie z tą droższą przesyłką. Tylko nadal mnie zastanawia kiedy i na jakiej podstawie oddaliby mi pobrane wcześniej 55zł w depozyt na poczet cła/vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 22:02, Piotrek_K napisał:

Ustaw sobie, ze karta jest w Dolarach i Ci poda ile to bedzie dolcow. Wtedy przewalutowania
dokona bank. Przy czym uwaga, np. taki BZ WBK nalicza oplate za przewalutowanie transakcji.


A inne banki mają przelicznik średnio od 15 do 20 groszy więcej/mniej niż u NBP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 22:02, Piotrek_K napisał:

Ustaw sobie, ze karta jest w Dolarach i Ci poda ile to bedzie dolcow. Wtedy przewalutowania
dokona bank. Przy czym uwaga, np. taki BZ WBK nalicza oplate za przewalutowanie transakcji.


Płaciłbym kartą z getinbanku która służy mi tylko do takich celów i nic więcej na tym koncie nie ma.

Patrzę na kursy walut w getinie i co? 3,51 także szału ni ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował podpinać kartę z dawnego Alior Sync (obecnie: T-mobile Usługi Bankowe) według instrukcji zamieszczonej na stronie Łowców gier i mógłby dać znać, czy pobiera jakieś dodatkowe opłaty za kupno kluczy? Byłbym baaaardzo wdzięczny, gdyż wreszcie jest dobra okazja na MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 22:06, Citkowsky napisał:

Patrzę na kursy walut w getinie i co?


Obecny kurs nic nie da(chyba, ze do kupna i trzymania na koncie walutowym?), bo amazon pobiera kase w okolicach dnia wysylki. Widze, ze brytyjski i francuski tez to maja, ale cenowo chyba gorzej wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Dziwinie te ceny ustalają. Jest na brytyjskim również tylko w cenie 70GBP.
Ten sam przedmiot na amazon.com kosztuje 54$ a na amazon.co.uk już 70GBP. Toż to 2 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować