Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Settlers 7: Droga do królestwa – beta-test

18 postów w tym temacie

Nie, to nie są starzy dobrzy Osadnicy. Grałem w bete, ataki na budynki są po prostu "dziwne". Beta na dzień dzisiejszy tak zabugowana, że nie daję rady przejść bodajże 2giej misji. Jednak są i zalety oczywiście. Otóż grafika jest wspaniałym atutem gry, DoF jest piękny, góry są piekne, no i pozostaje także dobrze znana kwestia łączenia budynków za pomocą starych dobrych ścieżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 18:05, MisioKGB napisał:

Nie, to nie są starzy dobrzy Osadnicy. Grałem w bete, ataki na budynki są po prostu "dziwne".


Mógłbyś nieco rozwinąć tę myśl?

Dnia 29.01.2010 o 18:05, MisioKGB napisał:

Beta na dzień dzisiejszy tak zabugowana, że nie daję rady przejść bodajże 2giej misji.


Jak to beta.

Cóż, przyznam, że artykuł bardzo pozytywnie wpłynął na moje zainteresowanie nową produkcją Blue Byte. Tylko ta konieczność bycia "podłączonym" do sieci na czas grania, którą Ubisoft arbitralnie wprowadził... Ech, liczę na ukazanie się patcha, który zabezpieczenie usunie (jak w przypadku Anno 1404).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część bugów była znana przed puszczeniem bety, są opisane w readme nawet :) Ubi w tutorialu radzi robić tylko to, co gra każe, bo wyprzedzanie faktycznie kończy się niemożnością ukończenia zadania.

Co do ataku na budynki: nie uważam, żeby był dziwny. Właściwie to niewielka różnica między nim a tym, co było w dwójce czy trójce, gdzie się biegało od strażnicy do strażnicy i tłukło załogę. Tutaj podobnie, tylko strażnica jest jedna i walka rozgrywa się w polu. Chyba, że chodzi o walkę z umocnieniami, to faktycznie obecnie zbugowane (czy raczej niedopracowane, problem balansu zwyczajnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 20:56, Snake08 napisał:

Recenzja każdej gry, którą sprzedajecie opisuje ją jako fenomen ;s to już nie jest recenzja,
a reklama.


przeciez to jest betatest O.o, jak w recenzji czyli w grze finalnej beda bugi to nie bedzie super oceny. Na podstawie bety gra zapowiada sie dobrze - tyle wywnioskowalem z newsa. Jaka bedzie rzeczywista gra przekonamy sie za jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 21:46, kjubus napisał:

... a kiedy byla 6 czesc? pamietam ze w 4 sie zagrywalem, o 5 slyszalem... ale wtf?


4: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=221

5: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2897

6: http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=8185

7: w newsie ;)

wyszly tez "reedycje" settlers 2 w ostanim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 20:56, Snake08 napisał:

Recenzja każdej gry, którą sprzedajecie opisuje ją jako fenomen ;s to już nie jest recenzja,
a reklama.


Betatest to bardziej zapowiedź robiona na podstawie gry w wersję testową zamiast obietnic developera. Jasne, że bugów w tej wersji nie brakuje, ale taki urok bet. Jeżeli ich nie usuną to w recenzji im się oberwie. Widzisz, ja akurat przed zagraniem w betę właściwie się tą częścią Settlersów nie interesowałem, jakoś po piątce wątpiłem, żeby dało radę zrobić jeszcze coś dobrego z serią. A jednak jest dobrze pod względem samej struktury gry, nawet bardzo dobrze. Kwestia wyeliminowania błędów i mamy grę przynajmniej na poziomie części trzeciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę aż tak dobrze? Dla mnie 2 i 3 były najlepszymi częściami serii mimo dzielących je różnic, pamiętam jak dostałem trzecią część pod choinkę jak byłem jeszcze dzieciakiem 150 zł wtedy kosztowało, raczej wątpiłem, że kiedykolwiek wpadnie mi w ręce a jak otwarłem paczkę to myślałem, że się popłaczę:) Czy wciąż można przystąpić do bety, czy będę musiał poczekać na demo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 23:00, Grey_Wolf napisał:

Zrób jakąś strategię, przywal "The Settlers" w tytule i już jest "nowa gra z serii".


Akurat ta odsłona na ten tytuł zasługuje. To nie jest jakaś pomyłka jak Dziedzictwo Królów (które samo z siebie były niezłe, ale do Settlersów się nijak nie miało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie ostatnio gram w Settlers III... później może powrócę do dwójeczki.. jakoś nie mam siły na najnowsze wynalazki.. Settlers V jakoś szybko mi się znudziło... do VI nie zajrzałem, po części z braku czasu na poszukiwania gier... a VII ? zobaczymy.. może za parę lat jak będę mieć czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Settlers 6 po settlers 3 to moim zdnaiem najlepsza czesc ale ta nowa tez sie fajnie zapowiada jednak jesli chodzi o tryb walki to jakso malo mi sie to podoba taki automatyzm troche jak w serii total war na automatycznej bitwie atak chwila i wynik bitwy :[ . reszta elementow wyglada OK ale walki jakos malo ciekawie fajne jest to ze dlai kawalerie itd ale co nam po tym jak nie zobaczymy jak walczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po piątce się obraziłem na The Settlers, porostu to był chłam. Ale może mi przejdzie, jak pogram w wersje beta siódmej części. A co do recenzji gier na gram.pl, to już dawno przestałem brać je na poważnie. Patrz choćby właśnie wcześniej wspomina 5 odsłona settlersów. W końcu towar trzeba sprzedać. Zdecydowanie wyżej cenie sobie oceny graczy i znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko jedno. czy będzie można rozgrywkę multi zapisać w trakcje potyczki bo już dawno tego settlery nie miały. Dla mnie to mus i tylko od tego zależy czy ta grę kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować