Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Rewelacja :D

Pierwsze pole position, Kubica w bardzo dobrej dyspozycji, boje sie tylko żeby nie było problemów z bolidem ;/ ale bądźmy dobrej myśli, kto wie, może będzie 1-wsze miejsce na podium (raczej malo prawdopodobne, BMW jest zdecydowanie słabsze od Ferrari i McLarnen''a ale w F1 nigdy nic nie wiadomo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 21:03, VertigoŁDZ napisał:

wedlug mnie jedyna nadzieja na 1 miejsce to start , bo jezeli juz na starcie straci pozycje
to nie ma szans... no chyba ze beda jakies awarie albo wypadniecia z toru .

Z drugiej strony dzisiaj podczas kwalifikacji nie wygrał przecież startem tylko dobrą jazdą na torze.
Z pomiaru na pomiar był dzisiaj co raz lepszy, żeby w końcu na ostatnim pomiarze być najlepszym.
Także mam nadzieję, że da sobie radę również na torze podczas jazdy a nie tylko na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:37, pretorianie napisał:

Z drugiej strony dzisiaj podczas kwalifikacji nie wygrał przecież startem tylko dobrą
jazdą na torze.
Z pomiaru na pomiar był dzisiaj co raz lepszy, żeby w końcu na ostatnim pomiarze być
najlepszym.
Także mam nadzieję, że da sobie radę również na torze podczas jazdy a nie tylko na starcie.


Tez mam taka nadzieje . Ale trzeba pamietac o jednym, mianowicie ze jezeli ktos go wyprzedni na starcie to zeby byc pierwszym bedzie musial wyprzedzac ( wow ale odkrycie ^^) a wyprzedzic McLarena czy Ferrari to nie latwa sprawa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy na swoich stronach strasznie się rozpisują na temat dzisiejszego wyczynu Kubicy. Nie ma się co dziwić, w końcu to nie tylko dla Roberta pierwsze pole position w karierze ale również dla BMW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kraczę, ale musimy brać pod uwagę, że ten sukces Kubicy w kwalifikacjach mógł wynikać z najlżejszego bolidu. A w takim razie zjedzie jako pierwszy na tankowanie i nie wiadomo za kim wyląduje po powrocie na tor.
Na początku przecież wszyscy jadą jeszcze blisko jeden za drugim. Jeśli wypadnie mu za jakimś wolnym zawodnikiem, to dobre miejsce może szlag... chciałem powiedzieć - może przepaść.
Jeśli jednak Robert nie zjedzie jako pierwszy z zawodników czołówki, to będzie znaczyło, że i kierowca i bolid świetnie się sprawdzili w kwalifikacjach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 02:11, A-cis napisał:

/.../


Może i kraczesz, ale zauważmy, że wszysy kierowcy z czołówki mieli najlepsze okrążenie z Q3 o 1,5 do 2 sekund gorsze niż przy Q2, zatem wszyscy musieli sporo dotankować. Wolę trzymać się wersji, że wczorajszy wynik kwalifikacji to bardziej zasługa Roberta niż lekkieko bolidu ;] Jeżeli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy (tfu, tfu...), to w dzisiejszym wyścigu mamy przynajmniej podium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 09:37, Deejay napisał:

Gdzie w necie można dzisiaj obejrzeć wyścig?


Pięć postów wyżej Stwór napisał:
"Jeśli ktoś chce zobaczyć jak Kubica zdobył Pole Position:) http://www.meczyki.pl/readarticle.php?article_id=5593
Można dzięki tej stronie oglądać też wyścig jeśli ktoś nie może w TV a ma w miarę szybkie łącze, jak i inne wydarzenia sportowe:)" xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 02:35, Klimos napisał:

Wolę trzymać się wersji, że wczorajszy wynik kwalifikacji to bardziej zasługa Roberta niż lekkieko bolidu ;]

Też wolałbym się trzymać tej wersji :-D
O wszystkim przekonamy się patrząc na kolejność zjazdów podczas dzisiejszego wyścigu :-)

A tak z innej beczki. Czytał ktoś tą wypowiedź Mario Theissena?
http://sport.onet.pl/74455,1248769,1724318,,szef_bmw_sauber_robert_jest_ gotowy_na_zwyciestwo,wiadomosc.html
Wynika z niej, że w ubiegłym sezonie nie było tak różowo w kontaktach między Robertem a resztą ekipy. Niemcy nie za bardzo byli zadowoleni z Kubicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

A moim zdaniem to świetne przygotowanie bolidu, jak i ogromne doświadczenie kierowcy. Kubica dobrze sobie radzi z ciężkim bolidem, a zespół, widząc tak dobry wynik z tak naładowanym w paliwo samochodem, w poprzednim GP, wie, że ta strategia może doprowadzić do sukcesu.

Jeżeli dobiorą Kubicy dobrą strategie, będzie dobrze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 10:14, Union Pacific napisał:

Nie wiem, czy teraz tą strategię powtórzą. Sauber będzie chciał pewnie, by Robert jak
najdłużej utrzymał pierwszą pozycję i nie da mu ciężkiego bolidu.


Dając mu leciutki bolid, będzie musiał zjechać wcześniej, niż jego rywale, przez co może stracić kilka pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wybornym taktykiem, ale liczę że BMW takich ma (choć jeszcze tego nie potwierdzili ;D) i nie spierniczą takiej sytuacji jaką jest start z Pole Position. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za Roberta i jego ekipę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 10:14, Union Pacific napisał:

Nie wiem, czy teraz tą strategię powtórzą. Sauber będzie chciał pewnie, by Robert jak
najdłużej utrzymał pierwszą pozycję i nie da mu ciężkiego bolidu.


W tym momencie to na wszystko jest już za późno, bo po kwalifikacjach dotankowywać nie można. Możemy tylko patrztyć kiedy Robeert będzie zjeżdżał na tankowanie. Ile mu następnie doleją paliwa i jak rozłożone będą pit-stopy to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco dziwią mnie hurraoptymistyczne opinie związane z tym weekendem w wykonaniu Kubicy. Z pozycji nr 6 na pierwsze miejsce nie awansuje się z dnia na dzień. A Kubica też nie jest na razie numerem 1 w F1, wybaczcie. Będę bardzo zaskoczony (mile zaskoczony, rzecz jasna), jeżeli Polak nie zjedzie jako jeden z pierwszych w tym wyścigu. Oczywiście kibicuję, ale uważam, że jeżeli uda mu się dojechać w pierwszej czwórce to będzie dobrze (podium nie wykluczam, ale pierwsze miejsce? Nie wydaje mi się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Kubica znalazł "swojego" inżyniera, z którym bez trudu się dogaduje, nareszcie w pełni wykorzystuje swój talent. W trakcie startu nie może dać się wziąć Felipe Massie (o to jestem spokojny, Massa ma wg mnie wątpliwe umiejętności, zwłaszcza jeśli chodzi o start, a Kubica ma lżejszy bolid), gorzej jeśli nie wyrobi sobie wystarczającej przewagi aby móc bez skrupułów zjechać na 3 stop... trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 11:09, ko?nik napisał:

Z pozycji nr 6 na pierwsze miejsce nie awansuje się z dnia na dzień. A Kubica też nie jest na razie numerem 1 w F1,
wybaczcie. Będę bardzo zaskoczony (mile zaskoczony, rzecz jasna), jeżeli Polak nie zjedzie jako jeden z pierwszych w tym wyścigu

O tym właśnie pisałem. Póki co bolid BMW nie jest jeszcze tak dopracowany żeby wygrywać z Ferrari czy McLarenami. A co znaczy bolid to bardzo dobrze widać w obecnym sezonie na przykładzie dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso.
A skoro bolidów BMW nie stać jeszcze na to żeby wygrywać kwalifikacje, to należy podejrzewać, że był lżejszy od innych bolidów.
Oczywiście chciałbym, żeby to pierwsze miejsce okazało się wyłączną zasługą umiejętności naszego kierowcy i żeby bolid Kubicy zjechał dopiero za (albo równocześnie) bolidami Ferrari i McLaren :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować