Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2008 o 16:01, Hoplita napisał:

a treningi to nie
mam pojęcia, czy gdzieś iść będą (może w cyfrowym Polsacie).

Piątek od godziny 16 na Polsacie Sport Extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś że BMW ma na GP Kanady wprowadzić nowy pakiet aerodynamiczny dzięki te,u bolid będzie o wiele szybszy na długich prostych. O hamulce też się nie boją bo te są wyjątkowo lepsze niż w zeszłym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 17:36, Coxsik napisał:

Czytałem coś że BMW ma na GP Kanady wprowadzić nowy pakiet aerodynamiczny dzięki te,u
bolid będzie o wiele szybszy na długich prostych. O hamulce też się nie boją bo te są
wyjątkowo lepsze niż w zeszłym sezonie.

To żadna nowość, zmiany w aerodynamice zdarzają się bardzo często. W Monte Carlo nowością było urozmaicone przednie skrzydło Ferrari, ale za to w Kanadzie chyba 6 teamów wprowadza jakieś poprawki w aerodynamice. To nic nadzwyczajnego i nie służy do niesamowitych popraw osiągów, tylko do dostosowania bolidu do danej trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 18:11, foxx76 napisał:

> Czytałem coś że BMW ma na GP Kanady wprowadzić nowy pakiet aerodynamiczny dzięki
te,u
> bolid będzie o wiele szybszy na długich prostych. O hamulce też się nie boją bo
te są
> wyjątkowo lepsze niż w zeszłym sezonie.
To żadna nowość, zmiany w aerodynamice zdarzają się bardzo często. W Monte Carlo nowością
było urozmaicone przednie skrzydło Ferrari, ale za to w Kanadzie chyba 6 teamów wprowadza
jakieś poprawki w aerodynamice. To nic nadzwyczajnego i nie służy do niesamowitych popraw
osiągów, tylko do dostosowania bolidu do danej trasy.

No wiadomo że często. A jeżeli chodzi o zmiany skrzydła w Ferrari to te były ale nie w Monako ale w Barcelonie. A jeżeli chodzi o zmiany w BMW to jest o tyle dobrze że narazie zmiany były aby bolid lepiej się prowadził ale nie było zmian dotyczących prędkości więc jednak nowość będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że na okrążeniu dojazdowym po ukończeniu wyścigu GP Monako Hamiltonowi zaczęło uchodzić powietrze z koła? Jeśli tak, to miał baaaaaardzo dużo szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 18:21, HELMOOT1 napisał:

Czy to prawda, że na okrążeniu dojazdowym po ukończeniu wyścigu GP Monako Hamiltonowi
zaczęło uchodzić powietrze z koła? Jeśli tak, to miał baaaaaardzo dużo szczęścia :)

Z tego co wiem to najechał na jedną z części rozbitego bolidu Rosberga i uszkodził oponę. Jeżeli trzeba było by przejechać jeszcze te dwa regulaminowe okrążenia to najpewniej Hamilton nie zdołał by dojechać do mety i Kubica by wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 18:14, Coxsik napisał:

No wiadomo że często. A jeżeli chodzi o zmiany skrzydła w Ferrari to te były ale nie
w Monako ale w Barcelonie.


To sprawdź sobie ten link http://www.formula1.com/news/technical/2008/792/537.html

Skoro na oficjalnej stronie f1.com, piszą o zmianach technicznych które nastąpiły w Monaco, to chyba jednak chodzi im o Monaco :) Na dodatek, na tej samej stronie jest napisane, że w GP Hiszpanii Ferrari nie modyfikowało aerodynamiki. Sorry, ale coś masz niepewne wiadomości.
Tu masz spis zmian technicznych z wyścigu w Barcelonie http://www.formula1.com/news/technical/2008/790/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że w Monako pomogło Kubicy trochę to, że przez 20 okrążeń nie działało Massie radio. od ustawień też to zależało, ale nie aż tak bardzo. BMW wciąż musi popracować nad prędkością maksymalną i rozgrzewaniem się opon - każdy pamięta jak na pierwszych okrążeniach Kubica wciąż tracił - podobnie zresztą jak po restartach. To pięta Achillesowa BMW Sauber...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:53, foxx76 napisał:

> No wiadomo że często. A jeżeli chodzi o zmiany skrzydła w Ferrari to te były ale
nie
> w Monako ale w Barcelonie.

To sprawdź sobie ten link http://www.formula1.com/news/technical/2008/792/537.html

Skoro na oficjalnej stronie f1.com, piszą o zmianach technicznych które nastąpiły w Monaco,
to chyba jednak chodzi im o Monaco :) Na dodatek, na tej samej stronie jest napisane,
że w GP Hiszpanii Ferrari nie modyfikowało aerodynamiki. Sorry, ale coś masz niepewne
wiadomości.
Tu masz spis zmian technicznych z wyścigu w Barcelonie http://www.formula1.com/news/technical/2008/790/

To ja kurcze nie wiem. Możliwe że w monte Carlo były jakieś zmiany ale w Barcelonie też mieli jakieś zmiany w nosie bolidu co dało im znaczną przewagę nad resztą stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 08:45, marlen230 napisał:

Myslę, że w Monako pomogło Kubicy trochę to, że przez 20 okrążeń nie działało Massie
radio.


radio pomaga, ale to umiejętności kierowcy i jego dyspozycja decyduje o dobrej postawie w wyścigu.. kierowcy Ferrari robili proste błędy, więc nie umniejszał bym sukcesu Kubicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubica w ogólne nie popełnił błędu, w sumie jako jedyny.
Co do retransmisji GP Kanady - pisałam o polsatowskiej godzinie 00.10. Nie wiem czy obejrzę. Nie mam TV4, a do 2 w nocy ciężko jest oglądać TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 16:46, marlen230 napisał:

Co do retransmisji GP Kanady - pisałam o polsatowskiej godzinie 00.10. Nie wiem czy obejrzę.
Nie mam TV4, a do 2 w nocy ciężko jest oglądać TV.

Ja tam nie lubię oglądać "widowisk sportowych", gdy już z góry wiem jaki będzie wynik.
Co do GP Kanady - słyszeliście, że możliwe jest, że podczas wyścigu będzie padać? Mi by się to podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2008 o 19:22, Hoplita napisał:

Co do GP Kanady - słyszeliście, że możliwe jest, że podczas wyścigu będzie padać? Mi
by się to podobało.



Niech meteorolodzy zaatakują jakąs prognozą to wtedy mogę wierzyć, co do meczu zawsze gdy oglądam jakiś mecz piłkarski zasypiam przed pierwszą połową....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem o tym. Ale szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Wejdź na np. czat w telegazecie. Sami pseudokibice wyzywający się. Są i oczywiście normalni fajni kibice, ale jest coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 09:25, marlen230 napisał:

Oczywiście wiem o tym. Ale szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Wejdź na np. czat w telegazecie.
Sami pseudokibice wyzywający się. Są i oczywiście normalni fajni kibice, ale jest coraz
gorzej.

To nie patrz na jakąś żałosną telegazetę, nie patrz na żałosne czaty tylko obejrzyj mecz reprezentacji Polski i tv bądź na żywo. Wtedy sie dowiesz dlaczego tak a nie inaczej. Owszem są pseudokibice ale ich jest w porównaniu do prawdziwych kibiców, mniej. I wcale nie gorzej, ponieważ poziom powoli wraca na prostą jeżeli chodzi o kibiców.
A Kubicę masz na TV4 o 19 na żywo, specjalnie na ten dzień sprzedane prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 09:31, wip_01 napisał:

A Kubicę masz na TV4 o 19 na żywo, specjalnie na ten dzień sprzedane prawa.


dziewczyna już wcześniej pisała że nie ma Tv4 :/ ..ja bym ją do siebie zaprosił, ale będzie u mnie dość spory tlok, więc nie da rady.. ale może jakaś skromna relacja na żywo z wyścigu na tym forum sie znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 08:27, marlen230 napisał:

Przez nogę w polsacie o 19.00 nie będzie formuły. A Polska oczywiście przegra, więc po
co to wszystko.


ja wierze że Polska pokaże sie z dobrej strony.. nie bądź pesymistką!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować